Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 121695 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #315 dnia: Styczeń 28, 2012, 21:00:35 »
Mind games to z jednej strony nie jest ogólne pojęcie, bo oznacza po prostu czytanie w myślach drugiego gracza, a z drugiej strony jest, bo może dotyczyć własciwie wszystkich sytuacji które mogą się pojawić podczas gry, począwszy od wymiany high/low, a skończywszy na sprytnym bieganiu kursorem po ekranie wyboru postaci i mieszaniu przeciwnikowi w głowie. ;]

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #316 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:23:06 »
No dokładnie, jakbyście sobie rozrysowali to w postaci drzewka to takie mind games były by rootem a reszta tych śmiesznych nazw których pewnie jeszcze ludzie powymyślają będzie gałązkami, każda z tych gałązek może sprowadzać się do mind gejma dopóki będzie taki czynnik jak myślenie, próba przechytrzenia przeciwnika itp. (dopóki nie będzie to coś brainless). Zresztą, mind gejmsy były od zawsze, później wymyślili footises, gimmicki itp. ale wymyślili tylko nazwy do czegoś co już było robione.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #317 dnia: Styczeń 29, 2012, 00:25:21 »
:psyduck:

Barabasz

  • Gość
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #318 dnia: Styczeń 29, 2012, 07:20:43 »

dziwki pi****loneeee! :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2012, 07:22:58 wysłana przez Barabasz »

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #319 dnia: Styczeń 29, 2012, 11:42:12 »
Footsies, spacing, zoning. Może zaraz ktoś mi powie, że antiairy też są majndgejmami :D

Ale pomijając już kwestie semantyczne - Tejotl, naprawdę uważasz, że Blanka nadaje się tylko dla wprawionych w bojach strit fajterów?
Wydawało mi się, że postać ze spoko staminą, walk speedem, obrażeniami, normalami i gimmickami, na które nabiera się 3/4 online, to całkiem niezła opcja na rozpoczęcie przygody z syfem.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #320 dnia: Styczeń 29, 2012, 12:22:18 »
Cytuj
Może zaraz ktoś mi powie, że antiairy też są majndgejmami :D
a dlaczego nie, bo nie rozumiem? Liber chyba dokładnie wszystko wyjaśnił

Wszystko co robisz to mind games, jeśli klepiesz SRK na pałę i przegrywasz to znaczy, że nie myślisz. Jeśli robisz SRK by przeciwnik myślał, że robisz je na pałę to już mind games. Jeśli grasz w taki sposób, że wiesz, że przeciwnik w danym momencie skoczy i zrobisz SRK to też mind games

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #321 dnia: Styczeń 29, 2012, 13:41:33 »
Ale pomijając już kwestie semantyczne - Tejotl, naprawdę uważasz, że Blanka nadaje się tylko dla wprawionych w bojach strit fajterów?

tak tylko zwroc uwage na to ze Wegrzyn ma 5k BP grajac Blanką - i gra nim gorzej niz Dhalsimem w przypadku ktorego jak sam napisal ogranicza sie do kopiowania 2-3 setupów które podpatrzył u innego gracza.
dlatego moim zdaniem powinien darować sobie Blankę która na tym etapie może lać masę ludzi online skacząc, rzucajac randomowe rolle i ultry na wakeupie bo nie ma wtedy okazji do nauczenia sie podstaw SFa
tak jak wspomnialem wcześniej - moim zdaniem żeby dobrze grac Blanką trzeba czuć się pewnie kiedy chodzi system gry i mieć wyrobioną "wiarę w swoje możliwości". Właśnie po to żeby baitować, zmuszać przeciwnika do dostosowania się do twojego stylu gry itd.
dlatego ja sugerowałbym Wengrzynowi skupienie się na Dhalsimie i np Guile'u tak żeby złapać flow/pace, nauczyć się grać z dupą przy ziemii itd.
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #322 dnia: Styczeń 29, 2012, 14:35:57 »
Fair enough.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #323 dnia: Styczeń 29, 2012, 16:16:26 »
No antiairowanie też w niektórych przypadkach może opierać się na majndgejmach, kiedy postać będąca w powietrzu ma zagranie bijące dane rzeczy przeciwnika, a przegrywające z innymi (np. U2 Giefa bijące DP), albo na odwrót. ;]

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #324 dnia: Styczeń 30, 2012, 09:24:16 »
Wczoraj wlazlem na godzine w Endless i dostalem sromotne lanie. Bilans 2-12. Zdolinowalem sie i chcialbym zaczac od zera, zeby wyzbyc sie tych zlych nawykow - jak najlepiej zaczac? Np Kenem czy Guilem - najpierw caly tutorial, potem patrzec na YT jak graja kozaki? Czy jechac Arcade na coraz wyzszych poziomach?
Wiem juz, ze nie ma co skakac jak malpa, bo kozaki rzeczywiscie skacza rzadko.
I moze glupie pytanie, ale jest gdzies na YZ filmik pokazujacy, jak operuja paluchami na sticku ci najlepsi?
Nie wiem, czy ze mna jest cos niehalo, ale mam problem, zeby wciskac przyciski bezblednie, nie patrzac na nie....
Marek Boom

Barabasz

  • Gość
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #325 dnia: Styczeń 30, 2012, 09:49:06 »
Wczoraj wlazlem na godzine w Endless i dostalem sromotne lanie. Bilans 2-12. Zdolinowalem sie i chcialbym zaczac od zera, zeby wyzbyc sie tych zlych nawykow - jak najlepiej zaczac? Np Kenem czy Guilem - najpierw caly tutorial, potem patrzec na YT jak graja kozaki? Czy jechac Arcade na coraz wyzszych poziomach?
Wiem juz, ze nie ma co skakac jak malpa, bo kozaki rzeczywiscie skacza rzadko.
Nie graj arcade, nie przechodź triali bo gówno dają. Opanuj jakies bnb (podstawowe comba), oglądaj walki i graj.
Cytuj
I moze glupie pytanie, ale jest gdzies na YZ filmik pokazujacy, jak operuja paluchami na sticku ci najlepsi?
http://www.youtube.com/watch?v=0uiETG-iYAE&feature=related
Szkoda, że nie stopami ale ręczne fetysze jak widać też możliwe.
Cytuj
Nie wiem, czy ze mna jest cos niehalo, ale mam problem, zeby wciskac przyciski bezblednie, nie patrzac na nie....
C'mon...to sf4...Najlepiej włącz sobie super street fighter 2 turbo albo cvs2 i tam trenuj inputy ;p

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #326 dnia: Styczeń 30, 2012, 10:53:34 »
Cytuj
Nie graj arcade, nie przechodź triali bo gówno dają. Opanuj jakies bnb (podstawowe comba), oglądaj walki i graj.
Traile chyba jednak troche daja - nie wszystkie ale niektore czegos mnie nauczyly (jakies lajtowe comba).

Cytuj
Szkoda, że nie stopami ale ręczne fetysze jak widać też możliwe.
W porownaniu z nimi, to palcami ruszam jak woz z weglem. Mozliwe ze mam jakies uposledzenie psychomotoryczne, bo zawsze mialem problem z opanowaniem drazkow (bez skojarzen prosze). Kiedys latalem helikopterem RC, ale po roku sprzedalem wszystko, bo poza poziom nowicjusza nie udalo mi sie wybic - wlasnie z tego wzgledu, ze owe drazki trudno bylo mi opanowac... No ale moze potrzebuje na to duuuzo wiecej czasu niz zwykly gracz, nie wiem.

Cytuj
C'mon...to sf4...Najlepiej włącz sobie super street fighter 2 turbo albo cvs2 i tam trenuj inputy ;p
Nie mam tych gier. Mam SSF4 na PC, ale ani nie moge podlaczyc dual shocka, ani na klawiaturze nie da sie grac (tzn na nic nie raguje).

Mam jeszcze pytanie odnosnie sticka:
mam teraz 2 - Hori Stick i MadCatz - kazdy pisze, ze Hori do chlam, a MadCatz w miare OK - czy bardzo sie zblaznie jesli powiem, ze na Hori gra mi sie lepiej? Tzn buttony w MadCatz sa bardzo delikatne, a ja wole "czuc" guzik pod palcem (bo tak gralem na automatach 15 lat temu) - W czym ten MAdCatz jest lepszy z punktu widzenia pro playerow?
Marek Boom

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #327 dnia: Styczeń 30, 2012, 11:55:38 »
Mam jeszcze pytanie odnosnie sticka:
mam teraz 2 - Hori Stick i MadCatz - kazdy pisze, ze Hori do chlam, a MadCatz w miare OK - czy bardzo sie zblaznie jesli powiem, ze na Hori gra mi sie lepiej? Tzn buttony w MadCatz sa bardzo delikatne, a ja wole "czuc" guzik pod palcem (bo tak gralem na automatach 15 lat temu) - W czym ten MAdCatz jest lepszy z punktu widzenia pro playerow?

Co najważniejsze - każda z tych firm robi kilka modeli sticków. Tanie Hori to taki sam chłam, jak tanie MadCatzy (chociaż nie jestem pewien, czy MadCatz nie wycofało już swojego fightsticka z oferty). Natomiast dobre (czyt. "drogie") Hori są na tym samym poziomie co MadCatz. Dlaczego? Ano dlatego, że korzystają z części z tej samej półki. Do sticków wysokiej klasy obie firmy używają części z zewnątrz, kupowane od japońskich producentów części do automatów i wtedy różnice się zacierają. Dlatego jeśli ktoś Ci powiedział, że wszystkie Hori są złe a wszystkie MadCatzy dobre, to głupoty gadał.
Moje pięści krwawią śmiercią!

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #328 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:16:44 »
Tzn kupujac Hori, nie bylo zadnych specyfikacji podanych. W przypadku MAdCatz, napisane bylo, ze komponenty sa japonskie (Sanwa o ile sie nie myle).
Nawet jesli ten MadCatz to crap, to i tak chyba kupilem w dobrej cenie (160pln na ebay).


Marek Boom

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #329 dnia: Styczeń 30, 2012, 12:32:26 »
Ja bym powiedział, że jakościowo oba są tej samej klasy - do rozpoczęcia przygody i podjęcia decyzji, czy chce się zainwestować większą kasę w stick na całe życie. Z tym MadCatzem, niestety, zostałeś oszukany. Te części są ~jak Sanwa, ale nie mają z tym producentem za wiele wspólnego. Tym niemniej, nie przepłaciłeś (w Polsce ten towar jest już chyba i tak niedostępny)
Moje pięści krwawią śmiercią!