Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 119130 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 29, 2010, 19:01:00 »
Przyszło mi do głowy jeszcze jedno dobre zastosowanie FA, którego nie wymieniłem w jednym z postów wyżej. Dzięki FA możesz uczynić bezpiecznym cios, który taki nie jest. Np wstajesz z gleby z TU xx FADC back i jeżeli TU był na blok jesteś safe. Jeżeli TU był na hit, to poprawiasz tiger shotem.
No, takie było zamierzenie twórców, niestety chyba nie przewidzieli oni, że ludzie po zablokowanym DP będą robić dasha do przodu ;] Wyszło w końcu na to, że DP na hit = free combo, DP na blok = free mixup. Chore.

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 29, 2010, 20:30:04 »
W sumie to nie wiem gdzie to najlepiej wylać, chyba tutaj  ::) Ja wiem, że 2 tygodnie posiadania gry to mało, ale tak dla odmiany chciałbym kiedyś w online wygrać. Tak, słyszałem, że to możliwe :D Z tego co widzę, to na sieci nie ma niedzielnych graczy, tylko każdy potrafi cancel FA into dash, srash i gigacombo :P

Co, za jakieś 3-4 miechy może zacznę już wygrywać? Bo czuję się dziwnie, mając ograne przez lat parę SFA3 i nagle dostając bęcki od każdego.
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 29, 2010, 23:26:07 »
Haha niedawno Pitrex do mnie pisał, że sprzedaje grę, bo nie jest w stanie z nikim wygrać na online. Z tego co wiem ćwiczy już w tą grę ostro kilka miechów. Tobie polecam to co jemu- sprzedaj syf4, kup tekkena 8)

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 29, 2010, 23:48:51 »
Ha ha ha  :D
Mam Tekken DR - jest podobnie  8)

Prawda taka: albo po sieci gra już tylko beton SF, albo ja mam pecha, że trafiam tylko na niego. Dziś na kilkadziesiąt walk wygrałem 1 (słownie 1). A to i tak dlatego, że gość nie wiedział jak na UT i SC Akumy zareagować. A tak to przykładowo trafiłem dziś na Ibuki, której zdołałem zadać na całą walkę 1 (słownie 1) cios na blok.

Tylko cierpliwość pozwala grać dalej. A cierpliwość robiona na Master Ninja w Ninja Gaidenach i DMD! w serii DMC ... ... ... i najważniejsze: Virtua yeeeeany Fighter 4 Evo.

Teraz mam zamiar zabrać się, jak wyjdzie, za nowe MK. I, broń Cie Panie, nie grać online! Beton mordobić jest twardszy od skały ... a ja tam jROGowiec i slasherowiec w gruncie jestem :P
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 29, 2010, 23:50:41 »
Nie przejmuj się - jak odzyskam swojego Supera, to będziesz miał na kim nabijać wygrane ;D

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 29, 2010, 23:56:50 »
Di ... ... ... kurde, znam i pamiętam Twe filmy z Soula ... masz ogranie w mordobiciach takie, że nawet jak pierwszy raz ruszysz SFIV i tak mi wkopiesz :P Nie podnoś na duchu i nadziei  nie dawaj :P Jak nie ma nadziei, nie ma rozczarowań :)

A sobą się brzydzę, bo żeruję zdobywanie BP i PP na n00bach kompletnych. Bo albo oni, albo beton i liczenie na szczęście albo błąd do wykorzystania na UT ... inaczej stypa ... :/
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 30, 2010, 03:07:33 »
Dziś jak nigdy odpaliłem Ranked Match, pyknąłem chyba 24 walki Guyem z czego 50% wygrałem. Rozbrajało mnie to że ludzie klepią jakby z automatu (np Ryu, Ken - osoby z ponad 4000 BP). Dosłownie dwa ciosy Guya - cMK i cHK - załatwiały ich crossupy a bez nich goście rozkładali ręce no i wygrana w kieszeni.
SF online to taki sposób aby popykać w tę grę od tak sobie, bez spinania że się wygraną/przegraną.
Nie ma co się łamać tylko grać i najważniejsze - cierpliwość, tylko to zwiększa prawdopodobieństwo wygranej.

Chcecie online łatwo wygrywać - to polecam wybrać np Vegę i zabijać wszystkich, gdyż reakcja na niektóre jego "wyskoki" jest praktycznie niemożliwa - winne opóźnienia sygnału (jak kto woli - LAG).

Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 30, 2010, 11:21:50 »
A tak to przykładowo trafiłem dziś na Ibuki, której zdołałem zadać na całą walkę 1 (słownie 1) cios na blok.

A ile czasu spędziłeś z Ibuki w Training Mode?
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 30, 2010, 12:54:00 »
Dokładnie. Ja miałem tak ostatnio z blejzem czy jak ten mały klaun się nazywa. Trafiłem go chyba raz czy dwa. Ale nic w tym dziwnego skoro nawet nie znałem animacji jego biegania, a co dopiero ciosów, mixów, kar i czegokolwiek innego ;d.

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 30, 2010, 13:00:26 »
Nic, ale w SFIII grałem z nią dłuższy czas. Nie mniej wiem kiedy jaki cios idzie i jak wygląda u niej, co nie pomogło za wiele. Ot, stałem, skakałem, ciosowałem i dostawałem w pierdy tak czy tak ;)

Jak mówię, nie ma casualów online w SSF4, sam beton. Casuale się zniechęcają. Sporo ich rozumiem. Bo np. nie rozumiem czemu match-making nie ustawia zawodników pod względem także takich rzeczy jak czas spędzony w grze czy trofea, co by pewnie sprawiedliwiej przeciwników ustawiało.
Jakoś opcja "ograj wszystkimi zawodnikami treningi i arcade by w ogóle myśleć o online" jest ... no, betonowa  :)

By nie było: jestem casual i nie przeszkadza mi to.  :-

Adnotacja: nie mam nic przeciw betonom! Sam jestem betonem np. DMC3 czy NGS2 czy FF12. I fajnie mi z tym. Tyle, że w tamte gry da się grać będąc casualem. W tą NIE  :'(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 13:37:16 wysłana przez Scorpio »
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 30, 2010, 13:45:31 »
Casuale wolą WoWa czy inne FarmVille d-;

Czas spędzony w grze ani trofea nie mają nic do tego, czy ktoś się umie bić i bardzo dobrze, że nie są brane pod uwagę przy dobieraniu przeciwników. Najlepszy dostępny wskaźnik to PP.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 30, 2010, 14:07:25 »
Jednak czas ma coś do tego ... ja ogrywam w mordobicia od czasów Mortal Kombat 2. Godzinami i dniami grałem Tekken, VF, SC, SF serie, do tego Dragon Ball, etc. to wchodzą w krew pewne podejścia podczas grania.

I nigdy nie miałem takiego odbicia od ściany jak teraz. Wiedziałem, że gra jest skillowa, ale nie wiedziałem że aż tak ;) Przy czym, jak wspominałem, głównie odbija poziom graczy, którzy chyba od czasu premiery grają ... SF4 premiery.

Koniec stresowania. Idę na ściankę się powspinać w realu :P
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

ornit

  • Gość
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 30, 2010, 15:42:51 »
Zasadnicze pytanie. Grałeś dotąd z AI czy żywymi przeciwnikami? Bo jeśli z cpu to pozostały ci jedynie złe przyzwyczajenia.

A od wowa precz, barany :D

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 30, 2010, 17:51:33 »
Też mnie dziwią te teorie. Trochę godzin w SF4 i SSF4 mam nabite, ale i tak jestem cienki bolek, a na necie można coś ugrać. Nie przesadzajmy z betonem (chyba że różnica miedzy psn a live jest tak kosmiczna), przecież połowa cwaniaków to nadal Ken -> fierce DP FOREVAH! + pro zawodnicy, co to posiedli zdolność crossupowania i tick throwów.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 30, 2010, 18:34:45 »
Ja przez ostatnie 2 dni trafiłem na jednego naprawdę dobrego zawodnika który mi pokazał jak się powinno grać(chun), pozostali graja na 2 ciosy posiłkując się rzutami. Nie mam do nich pretensji, wszak uczę się ogrania na takich baranów, mimo wszystko jednak bida w oczy kole. Prawdziwie 2 kombinacje śmierci takich ludzi to : karanie wszystkiego rzutem  oraz naskok j.HK i podcinka (jako combo) :P

p.s. Która ultra Sagata lepsza ?


« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2010, 18:39:21 wysłana przez ZajmaN »