Autor Wątek: MK1/2/3 a Polska.  (Przeczytany 21449 razy)

Adept

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Tarnów
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 07, 2011, 00:46:12 »
I tak naprawdę o tym ciągle piszę, że w tamtych czasach można było stwierdzić kto jest najlepszy w jakiejś części polski a nie w kraju a już na pewno nie można było stwierdzić że ktoś nie grał dobrze w mk bo ja o nim nie słyszałem (txt verta).

W takim razie Vert ma pewnie rację. Z nas wszystkich on znał czołówkę światową i Europejską do której sam należał. Więc jak on mówi, że kogoś nie znał to znaczy, że ta osoba albo mało grała, albo tylko w swoim gronie ;) co się ładnie zazębia z całą naszą dyskusją.

Rozgraniczmy pewne rzeczy:
- Po pierwsze nigdy nie napisałem, że "nasze grupki były najlepsze", tylko że graliśmy w tamtym okresie znamy mniej więcej poziom jaki istniał w wielu miastach w Polsce i za żadne skarby nigdy bym nie powiedział, że ten poziom był słaby (Co Ty stwierdziłeś po przeczytaniu wywiadu ze zwycięzcą Gambleriady).
- Po drugie zawody ogólnopolskie to również nie jest wyznacznik poziomu, zwłaszcza w średnich latach 90. Wystarczyło orientować się w scenie (Znać wielu liderów z różnych miast), grać i miało się miarodajny poziom gamingu. A to, że ktoś lepszy istniał te 500 - 800 km dalej w wiosce Pcim Dolny o którym pojęcia nie miałem to nadal potwierdza moją tezę, że poziom wcale słaby nie był.
- Po trzecie nie wiem czy pamiętasz, ale w redakcji Gamblera robiono combo Kabala na 90 %, a gdzie dziennikarzom do arcadowych cioraczy ;)

Poza tym sam sobie zaprzeczasz. Piszesz, że poziom był do dupy, po czym stwierdzasz, że było wp***u osób, których nie znałem. A skoro znałem kilku i wymiatali to ciekawe jak grały te osoby, których nie dane mi było poznać na arcadowych ścieżkach. Więc jak to jest, jednak było dużo graczy mistrzów ukrytych po miastach czy jednak poziom był słaby bo koleś wygrał zawody używając AA ;)? No słucham? :)

EDIT:

*żeby nie było ja ciągle piszę o początkach lat 90 tak jak i o te czasy mi chodziło w pierwszym moim poście tutaj, nie obchodzą mnie późniejsze lata 90 jak już ludzie grali w MK3 bo wtedy było MK3 a nie MK.

Czyli o które gry Ci chodzi: MK2 i MK1? Bo mi o MK2 i MK3/UMK3. MK1 to już działka Verta.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 00:50:35 wysłana przez Adept »

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 07, 2011, 00:51:10 »
Pogubilem sie...

Uwazam, ze w Polsce nadal jest mnostwo osob na scenie MK1. Oni grali od lat 90 do dzisiaj i organizuja undergroundowe turnieje.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 07, 2011, 01:03:28 »
- Po trzecie nie wiem czy pamiętasz, ale w redakcji Gamblera robiono combo Kabala na 90 %, a gdzie dziennikarzom do arcadowych cioraczy ;)
versusowe combo za 90%? Jeśli tak to cieszę się że w tamtych czasach byłem jeszcze za mały na granie w bijatyki... :)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 07, 2011, 01:28:04 »
Lepiej podyskutować o combach, jugglach i strategii gry w MK, co? :)
No tak, bo juggle to nie combosy.

Przepraszam, musiałem. :*

Vert

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 07, 2011, 08:36:02 »
Niektórzy mają problemy czytania ze zrozumieniem...

Pisałem o klasycznej serii - MK-UMK3, więc po co porównywać ją do innych gier typu MvC? Temat jest o MK.

Jeśli ktoś uważa, że umie grać, bo grał TYLKO w latach 90, tzn. że nie umie grać. Nie da się tego wytłumaczyć w prostszy sposób. Cała klasyczna seria MK zaczęła się rozwijać od 2002 wraz z wyjściem kaillery. Jeśli ktoś nie grał w MK online, to praktycznie nie ma żadnego pojęcia o grze VS. Dotyczy to także zdecydowanej większości pozostałych bitek, które nie miały wcześniej trybu online. Dam sobie łapę uciąć (albo i dwie), że 95% osób, które czyta ten wątek nie grało w MK1 online. Z pozostałymi częściami również nie było lepiej. Spotkanie kilka lat temu Polaka grającego na wysokim poziomie w UMK3 graniczyło z cudem. Taka smutna prawda.
Jeśli nie mam racji, to proszę o jakieś twarde argumenty, które przekonają mnie, że było inaczej. Kto grał (i nie mam tutaj na myśli 'frywolnego pogrywania') i w którą część MK online w latach 2002++ ?

Jeszcze raz powtórzę, nigdy w życiu nie chodziło mi o lata 90, tylko o czasy online. W jaki sposób miałbym się wypowiadać o poziomie innych w okresie, gdzie nie było nawet internetu? Pomyślcie trochę. Nie zmienię tego, że mało osób w Polsce lubi MK.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 11:30:46 wysłana przez Vert »

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 07, 2011, 09:03:12 »
Wiecie, że możecie tak dyskutować do usranej smierci podając argumenty i spierając się o to kto jest bardziej pro i oldskul. Każdy ma swoje rację i nikt teraz nie przyzna się do błędu więc będziecie ciągnąć tę dyskusję w nieskończonosć.

Lepiej nagrajcie jakies walki w mk1, przecież nie stanowi to problemu. Ja jestem bardzo ciekawy bo ciężko znaleźć cokolwiek w sieci i chętnie pooglądam dobre mecze :)

PS Pamiętajcie też, że dla jednych poziom może oznaczać znajomosć systemu, matchupów, wykorzystanie exploitów a dla innych (głównie Tekkenowcy) juggle, wybuchy i comba za 3/4 paska



CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 07, 2011, 09:37:18 »
combo nie musi być gwarantowane, juggle jest gwarantowane, każdy juggle jest combosem, nie każdy combos jest jugglem, więc tak, można pisać to oddzielnie

sorry musiałem ;*


Adept, tak, chodzi mi tylko i wyłącznie o MK1 i o czasy MK1, o tym piszę od pierwszego postu. A pisząc czasy MK1 chodzi mi o okres kiedy wyszedł MK1 do czasów kiedy ludzie zaczęli się przerzucać na MK2. O tym też dałem do zrozumienia w pierwszym poście. No ale jeżeli Vert faktycznie jeździł po Polsce i po świecie jak grano głównie w MK1 to ok, chociaż ciężko mi sobie wyobrazić ludzi podróżujących po salonach arcade w polsce w tamtych latach, no ale dzieciakiem wtedy byłem, nie wiem jak było, nie wnikam już.

Cytuj
Poza tym sam sobie zaprzeczasz. Piszesz, że poziom był do dupy, po czym stwierdzasz, że było wp***u osób, których nie znałem.
Nie zaprzeczam, pisałem o czasach MK1, że na tamte czasu potrafili w to grać, patrząc przez pryzmat dzisiejszych czasów i świadomości ludzi grających w bijatyki niekoniecznie potrafili w to grać. I raz że sam się z tym zgodziłeś podając przykład kaillery, dwa że sam napisałeś że nie siedziałeś w scenie MK1 kiedy ta gra wyszła.


No ok Vert sprostował o co mu chodziło i o to właśnie mi chodziło. I już wszystko jest jasne.


ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 07, 2011, 10:41:35 »
dzięki, o cos takiego mi chodziło

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 07, 2011, 12:27:56 »
Lepiej podyskutować o combach, jugglach i strategii gry w MK, co? :)
No tak, bo juggle to nie combosy.

Przepraszam, musiałem. :*

combo nie musi być gwarantowane, juggle jest gwarantowane, każdy juggle jest combosem, nie każdy combos jest jugglem, więc tak, można pisać to oddzielnie

sorry musiałem ;*

No więc... jak się nie znasz Sneju to się nie udzielaj  ;)

A tak do tematu to byłem pewien że nikt nigdy nie grał w Polsce w żadnego MK na poważnie (podobnie jak i na całym świecie) gdyż myślałem że tylko Japońce potrafią robić dobre bijatyki. Cóż każdego dnia człowiek dowiaduje się czegoś nowego i ciekawego :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 12:30:59 wysłana przez Cambion »

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 07, 2011, 13:03:35 »
Nigdy nie interesował mnie MK1, ale po tej dyskusji obczaiłem filmiki i mam mieszane uczucia...

Gra zdaje się archaiczna, ale nie w tym rzecz bo w szachy przecież gra się niezmiennie od stuleci.
Sęk w tym że nie do końca przemawia do mnie sam gameplay, po prostu współczesne tytuły oferują więcej rozwiązań i większą dynamikę. A to co widzę jest dość suche...

Ale to wszystko rzecz gustu, w stanach jest ogólnokrajowa liga papier-nożyce-kamień i mają turnieje i w ogóle full pro...

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 07, 2011, 13:29:37 »
combo nie musi być gwarantowane, juggle jest gwarantowane, każdy juggle jest combosem, nie każdy combos jest jugglem, więc tak, można pisać to oddzielnie


Combo to seria następujących po sobie ataków charakteryzująca się tym, że jeśli pierwszy trafi to reszta jest gwarantowana.
Cytuj
In fighting games, combo specifically indicates a timed sequence of moves which produce a cohesive series of hits. The combo requires that an initial hit connects. This hit is then followed by an often predetermined sequence of other hits, each of which leaves the opponent unable or almost unable to block or otherwise avoid the following hit(s) in the sequence. Technically, it is described as the recovery animation for an attack being shorter than the hitstun. Depending on the game design, a combo can have a final, sometimes special, hit or be infinite, limited only by the player's skill, patience or finger dexterity. In some cases, each additional hit has an increasing negative modifier, in order to balance gameplay, for example SNK's The Last Blade, Capcom's Street Fighter IV[1] or Arc System Works' Guilty Gear series.

Źródło - Ciocia Wiki.

To co Cheese opisuje to string.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Adept

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Tarnów
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 07, 2011, 14:05:38 »
A tak do tematu to byłem pewien że nikt nigdy nie grał w Polsce w żadnego MK na poważnie (podobnie jak i na całym świecie) gdyż myślałem że tylko Japońce potrafią robić dobre bijatyki. Cóż każdego dnia człowiek dowiaduje się czegoś nowego i ciekawego :)

Dziwne, o Mistrzostwach Polski w Mortal Kombat II trąbiliśmy dużo. Zapraszam w takim razie na Mistrzostwa Polski w Ultimate Mortal Kombat III (v. 1.2). Kwiecień 2012.

Adept.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 07, 2011, 14:18:49 »
combo nie musi być gwarantowane, juggle jest gwarantowane, każdy juggle jest combosem, nie każdy combos jest jugglem, więc tak, można pisać to oddzielnie


Combo to seria następujących po sobie ataków charakteryzująca się tym, że jeśli pierwszy trafi to reszta jest gwarantowana.

Czyli wszystko co można brejkować w MK9 nie jest kombem?
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: MK1/2/3 a Polska.
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 07, 2011, 14:18:54 »
Dziwne, o Mistrzostwach Polski w Mortal Kombat II trąbiliśmy dużo. Zapraszam w takim razie na Mistrzostwa Polski w Ultimate Mortal Kombat III (v. 1.2). Kwiecień 2012.

Adept.
Dzięki za zaproszenie, ale w MK jestem cienki bolek, a w MK1 i 2 nigdy w życiu nie grałem. Powaga... ::)