Autor Wątek: TELEWIZOR 3D  (Przeczytany 2142 razy)

c2h5oh

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Come back when you are ready to fight !
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: c2h5oh
  • Skąd: Krakw
TELEWIZOR 3D
« dnia: Marzec 27, 2011, 13:14:13 »
Witam, czy ktoś ma lub zamierza kupić TV 3d? Jeśli tak to chciałbym zapytać co polecacie.

Pozdro.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: TELEWIZOR 3D
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2011, 14:43:55 »
Drogi Alkoholu. Myślę, że na zakup takiego sprzętu jest stanowczo za wcześnie. Wszystkie telewizory 3D są jeszcze w jakimś stopniu niedorobione, że tak powiem. Technologia dopiero raczkuje ale bardzo szybko się rozwija. Dziś kupisz taki tv a jutro wyjdzie niewiele droższy ale o połowę większymi parametrami i myślę, że pożałujesz swojego wyboru :) Specjaliści radzą by się nie nakręcać jeszcze na to za bardzo, bo producenci właśnie czyhają na takich napaleńców którzy szybko chcą nabyć technologię 3D i posiąść prestiż ;P
Ale zrobisz co zechcesz =)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: TELEWIZOR 3D
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2011, 15:28:03 »
Tak trochę offtopicznie, ale zastanawiam się, dlaczego telewizory 3D wykorzystują okulary migawkowe na kablu, czyli technologię, która na PC pojawiła się w okolicach 1999r. (pamiętam, że były modele Rivy TNT2, do których podłączało się okularki i miało się 3D + ból głowy po 30 minutach) zamiast polaryzacyjnych jak w kinach 3D? Jest tu jakiś specjalista co mi to wyjaśni? :<

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: TELEWIZOR 3D
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2011, 15:51:09 »
Może odpowiedzią byłoby to, że stosowanie techniki polaryzacji jest stosunkowo drogie, filtry do polaryzacji liniowej mogą kosztować nawet kilka tyś. złotych :)