Autor Wątek: Dobry program do nagrywania  (Przeczytany 3236 razy)

amok

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: amok_amk
  • Skąd: BYTOM
Dobry program do nagrywania
« dnia: Maj 02, 2010, 13:26:42 »
Witam wszystkich ;) szukam jakiegoś dobrego programu do nagrywania i edytowania filmików:) wiecie nagrać coś i skleić to w całość może ktoś pomoże może macie ktoś coś dobrego :)
z góry dzięki za pomoc ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 13:29:09 wysłana przez amok »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dobry program do nagrywania
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2010, 13:34:15 »
Windows Movie Maker
Adobe Premiere
Ulead Video Studio
Pinnacle Studio
Vegas Studio

Przenoszę do odpowiedniego działu.

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Dobry program do nagrywania
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2010, 13:45:08 »
Windows Movie Maker



Ja polecam vegasa.

amok

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: amok_amk
  • Skąd: BYTOM
Odp: Dobry program do nagrywania
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2010, 22:34:22 »
Dziękuje  ;) i przepraszam za pomyłke z działem ;)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Dobry program do nagrywania
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2010, 09:17:54 »
Windows Movie Maker



Ja polecam vegasa.

Nie ma się co śmiać. Jest mowa o nagrywaniu i sklecaniu w całość a nie o profesjonalnym montażu, to tak jakbyś polecał photoshopa za 2tys komuś kto chce sobie kadrować i zmniejszać rozdzielczość zdjęć;b.

Generalnie do samego nagrywania oraz podstawowej edycji najlepiej nadaje się darmowy virtualdub. Do sklejania w całość z jakimiś podstawowymi efektami przejść wystarcza movie maker. W razie potrzeby czegoś trochę lepszego dobry będzie ulead vid studio, dość prosty i jak na swoją prostotę z dość dużą liczbą możliwości. Cała reszta profesjonalnych i pół-profesjonalnych programów będzie na sam początek zbyteczna i zbyt trudna.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2010, 09:19:42 wysłana przez CheeseOfTheDay »

amok

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: amok_amk
  • Skąd: BYTOM
Odp: Dobry program do nagrywania
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2010, 11:16:36 »
Aha :) a jakis program do samego zgrywania?:) bo mam karte TV w kompie i podlaczam PS3 pod nia no i teraz jesli bym chcial nagrac jakies walki albo so w tym stylu;) bo ma jakis tam programik z sterowikow z tej kary ale jest ze tak powiem daremny :P:)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dobry program do nagrywania
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2010, 11:18:02 »
Virtual Dub lub DScaler.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dobry program do nagrywania
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2010, 13:40:08 »
A tak apropo Cheese, swoje CMki do Setsuki robiłeś przy pomocy Ulead i Vegas, no nie? Jak duża różnica jest między tymi programami pod względem możliwości? Jestem w trakcie tworzenia swojego "życiowego" projektu, ale do samego montażu mam dalej tylko wysłużony Ulead Video Studio. Myślałem czy nie przerzucić się na coś lepszego.

Ulead imo jest dość fajny, szczególnie podoba mi się możliwość ustawienia przezroczystości danego koloru, dzięki temu m.in udało mi się zrobić  fajny efekt ognia na moją strone jakis czas temu http://dhost.info/ringu/experimental/bt.html

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Dobry program do nagrywania
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2010, 14:06:44 »
Aby skleic podobny film w vegasie z dobra jakoscia wystarczy pare min poswiecic na poznanie najwazniejszych funkcji i mozna robic!

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Dobry program do nagrywania
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2010, 16:31:43 »
Ring, różnica jest na pewno duża. Sam przerzuciłem się na vegas kiedy ulead zaczął mnie ograniczać przy pracy nad dark rain, głównie chodziło o gre kamery którą chciałem uzyskać i parę efektów.  Oczywiście nie mogę powiedzieć że dobrze poznałem video studio, chociaż robiłem na nim 4 cm'ki, i pewnie w jakimś stopniu mógłbym zrobić to także w tym programie tyle że wymagałoby to dużo więcej pracy i czasu. Ale też nie mogę powiedzieć że poznałem dobrze s.vegas, w końcu uczyłem się go w momencie edycji ostatniej cm'ki. Mimo tego montaż wyszedł mi o jakieś 2 klasy lepiej w vegas przy czasowo większym nakładzie pracy spowodowanym tylko i wyłącznie tym że na początku trzeba było się zapoznać z podstawami programu no i przez 2x dłuższy materiał.

Generalnie to tobie polecałbym już się przerzucić jeżeli popracowałeś trochę w video studio, zobaczysz na prawdę sporo nowych możliwości.
Tak poza tym to czy to ten projekt z ivy w końcu będzie czy sobie dałeś spokój?

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dobry program do nagrywania
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2010, 17:25:06 »
No to spróbuje. Dzięki.

Ten projekt jest zupełnie niezwiązany z bijatykami. To animacja robiona zupełnie od podstaw. Jakoś mnie ostatnio na to wzięło i nie mogę się oderwać. O ile tworzenie samych obiektów i ich teksturowanie w photoshopie to od cholery pracy tak później animowanie tego to fajna sprawa. Od zawsze chciałem robić takie rzeczy, ale dopiero ostatnio dostałem do tego motywacji. Jak skończe to sie pochwalę xD

Dałem sobie spokój z filmikami z SC, głównie dlatego, że jedyną moją możliwością nagrywania jest cyfrówka, a pozatym każdą nowinkę do Ivy podaje wszystkim "na tacy" na 8WR, więc trudno by było wymyślić coś nowego. Jedyną opcją jaką rozważam na przyszłość jest filmik z Broken Destiny, ale tutaj też nie wiem jak to nagrać (moje PSP jest nieprzerabialne a bez tego chyba się nie da)


CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Dobry program do nagrywania
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2010, 17:52:55 »
Animacja w samym fotoszopie czy z after efects? Fajna sprawa, sam od dłuższego czasu o tym myślę tyle że bardziej jako rendering w 3dmax'ie. Na razie sam czekam na motywację i trochę czasu;d.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Dobry program do nagrywania
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2010, 18:38:27 »
Ja jeszcze w prawdziwe 3D się nie bawiłem. Do takich programow jak After effects, 3D studio max czy Maya chyba trzeba mieć bardzo dobrego kompa. Na chwilę obecną całonocne renderowanie 10 sekundowego filmiku jakoś mi się nie widzi ;d Ja używam wielu programów do osiągnięcia zamierzonego efektu: photoshop, google sketchup, flash, ulead itp Do animowania używam flasha. Z nim mam najwięcej doczynienia bo juz od paru lat robiłe w nim stronki www, tyle, że to jest głównie program do animacji. Możliwości ma przeogromne i fajnie mi się na nim pracuje.