Autor Wątek: LS 32 Microswitch problem  (Przeczytany 2325 razy)

K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
LS 32 Microswitch problem
« dnia: Grudzień 07, 2012, 12:44:23 »
Pytanie do znawców tematu. Sprawa wygląda tak: jeden z microstwitchy w moim LS-32 przestaje wysyłać sygnał mniej więcej w połowie wychylenia. Tzn przy początkowym wychyleniu zwiera później na chwilę przestaje by przy większym nacisku znów wysyłać sygnał... Skutkuje to oczywiście tym, że wciśnięcie kierunku za który odpowiada owy microswitch daje wynik typu: kierunek NEUTRAL kierunek :( Co zrobić z takim fantem ? Da się naprawić czy lepiej kombinować od razu nowy zestaw microswitchy tudzież Joya ?

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: LS 32 Microswitch problem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 07, 2012, 12:53:17 »
Oj tam, będziesz miał perfect dashe :stayfree:

K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: LS 32 Microswitch problem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 07, 2012, 12:58:22 »
Właśnie nie bardzo bo ten "luz" jest na tyle duży, że problemem jest nawet wykonanie elektryka :<

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: LS 32 Microswitch problem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2012, 17:50:28 »
do wymiany. Same mikroprzełączniki łatwo dostać i drogie nie są.
Moje pięści krwawią śmiercią!

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: LS 32 Microswitch problem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2012, 01:35:43 »
Zrobił bym J/W ale wcześniej rozebrał bym ten mikrostyk bo jest to bardzo łatwe. Wystarczy że podważysz takie wieczko jakie go zamyka. Jak będzie rozebrany możesz zobaczyć co jest problemem takiego stanu rzeczy i ewentualnie go usuniesz bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zastaniesz tam taką blaszkę która jest dociskana przez plastikowy grzybek wciskany metalowym lewarkiem. W pierwszej fazie angażu powierzchnia styku jest mała żeby po chwili przejść w maksymalną a na samym końcu znowu robi się mała. U Ciebie problem leży w tej środkowej fazie gdy całość styka się niemal idealnie. Dla lepszego zobrazowania problemu dwa zdjęcia rozebranego styku w dwóch fazach.




Na pierwszym maksymalnie wciśnięty grzybek - przerwa pomiędzy stykami przypomina taki kształt "<"
Drugie zdjęcie to pierwsza faza - przerwa wygląda tak ">" choć minimalnie jej brakuje do idealnego stanu który mniej więcej po środku wygląda tak "="

Możesz te styki przetrzeć bardzo drobnym papierem ściernym, albo czymś innym oczyścić, żeby na całej powierzchni zostawić goły metal, gdyż prawdopodobnie masz na nim jakiś osad który przez miesiące (może i lata) zbierał się i teraz przeszkadza w prawidłowym przewodzeniu. Może być to spowodowane brakiem przejścia sygnału poprzez całą konstrukcję wtedy miejsca styku też oczyść (choć z uwagi na naprężenia i trochę większe tarcie nie szukał bym problemu tutaj ale zawsze jest jakaś ewentualność). Rozebranie i zrobienie zdjęć zajęło mi kilka minut i nic nie kosztowało co tobie też polecam choćby dlatego żeby zobaczyć "jak to jest tam zrobione"
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

K'

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: The_K_slash
  • Skąd: 天国
Odp: LS 32 Microswitch problem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2012, 09:03:24 »
Wielkie dzięki za pomoc :) Lubię inżynierię wsteczną toteż rozbiorę. Do tej pory zrobiłem prowizorkę zmniejszając skok swticha do stanu w którym łączy. Oczywiście zrobiłem to też z pozostałą trójką, aby odbijało w podobny sposób. Na, krótki czas powinno starczyć do czasu aż uda mi się zamówić coś takiego http://www.paradisearcadeshop.com/en/microswitches/239-seimitsu-ls-32-zippyy-joystick-upgrade-kit.html - tylko kompletnie nie mogę złapać kontaktu ze sprzedającym :/ Kupował ktoś coś stamtąd ?

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: LS 32 Microswitch problem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2012, 09:47:28 »
Cytuj
These custom produced switches virtually eliminate noise

NIEEEEE Nie rób tego :dansgame:

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: LS 32 Microswitch problem
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2012, 12:21:49 »
Ja kupowałem i bardzo polecałbym, ale zakup robiłem ze 2 lata temu i mogło się coś zmienić.
Moje pięści krwawią śmiercią!