Autor Wątek: SSF4 dyskusja ogólna  (Przeczytany 483051 razy)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1380 dnia: Grudzień 14, 2010, 11:55:17 »
No nic nowego nie napisali, ja tam się cieszę w sumie. Obie moje postacie zostały znerfowane (Bipson i Claw) co spowoduje, że mniej graczy będzie nimi grać i wszyscy szukający easy wins będą whorować tak jak do tej pory topami ;)

Jedyne co chce to cholerna kapotka dla bipsona i kurde JAKIKOLWIEK, nawet 100% defensywny reversal u clawa, nawet ex. W chwili obecnej to jest śmieszne. A co capcom zrobiło? Znerfowali ST lol, i tak było z dupy a teraz będzie jeszcze gorsze lolz. Gościu nie ma crossupa (z jump ina, z wall dive ma ale bez kontynuacji i widoczne, karalne focusem etc etc), nie ma reversala nie ma ciosu szybszego niż 4 klatki (czy 5?) i jeszcze wszystkie linki ma pojebane . O combowalnej ultrze nawet nie wspomne, grając dyktusiem czuje się jakbym grał supermenem przechodząc z clawa:(

Snake to klim będziesz grać? Rufus nadal będzie topem, patrząc na zmiany Viper będzie topem bo nic jej nie zabrali (innym pochlastali sporo), akuma mówisz? :)

A co z cammy, coś mi się wydaje że ta postać wpada w kategorię viper rufusa jeśli chodzi o playstyle i power (przynajmniej w superze).
aha, coś tam brzdąkałeś o yunie czy yangu?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1381 dnia: Grudzień 14, 2010, 14:07:48 »
@Snake - i tak wszyscy wiedzą że będziesz grać Rufusem lol ^^

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1382 dnia: Grudzień 14, 2010, 14:17:38 »
Wiadomo już, że Capcom w swojej kreatywności zrobił Yuna bardzo silną postacią i Yanga bardzo średnią? Nie za bardzo nadążam za AE, a w google coś brak info.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1383 dnia: Grudzień 14, 2010, 14:20:55 »
mniej graczy będzie nimi grać i wszyscy szukający easy wins będą whorować tak jak do tej pory topami ;)
No ja właśnie miałem zamiar zacząć whorować ;p Z topów w superze Bison najbardziej mi sie podoba (obok Chun i Akumy, ale nimi grałem już od vanilli sporo i w sumie troche mi się nudzą), no ale widze że jednak nie bardzo ;[
Cytuj
Rufus nadal będzie topem
:psyduck:
Cytuj
A co z cammy, coś mi się wydaje że ta postać wpada w kategorię viper rufusa jeśli chodzi o playstyle i power
:psyduck: :psyduck: :psyduck:

Playstyle może i tak (z Rufusem, Viper to troche bardziej skomplikowana sprawa niż ciągły rushdown ;p), ale jeśli chodzi o power to już prędzej na odwrót, chociaż też nie za bardzo. Cammy jest przegięta. Nie w sensie "Cammy jest przegięta!!!!11 :/" minutę po przegraniu z jakąś Cammy online, tylko po prostu jest przegięta ;]

Bracia mi się obydwaj podobają, którymś na pewno pogram (zapewne Yunem bo będzie mniej popularny, no i grałem nim już sporo w 3s, więc bedzie mniej do nauki ;p), ale czy mainować to nie wiem, zobaczy sie. Viper jest zbyt randomowa i ryzykowna żeby być top tierem w jakiejkolwiek odsłonie sf4 (chyba że skupi się w 99% na space'ingu i grze w defensywie, taka gra upraszcza wiele jej trudnych matchupów), w sumie myślałem jeszcze o Dudku, sporo nim ostatnio gram i jest fajnie, a zmiany w AE zapowiadają się smakowicie ;>

@Maddest - no pewnie tak ;d W sumie naprawde ciężko jest odejść po tak długim czasie od swojego maina, którym ma się tyle rzeczy ogarniętych, nieważne ile nerfów by nie dostał. No ale tak czy inaczej niektóre matchupy są tak chore że trzeba znaleźć sobie jakieś posiłki :F

@Hiryu - skąd taki pomysł? Jest właśnie na odwrót ;p

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1384 dnia: Grudzień 14, 2010, 14:25:18 »
Odwrotnie? mogli mi się pomylić, ale myślałem,  że Yun = Genei Jin >>>>> Yang = Seiei Enbu.
W 3rd tak było, prawda?

Edit: tak, wujek google mówi, że na pewno Yun > Yang w sf3 ;p
A pamiętam, że przy pierwszych testach odzywały się głosy, że w SSF4AE będzie tak samo. Dlatego pytałem, czy ktoś się w temacie bardziej orientuje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 14:33:12 wysłana przez Hiryu »
Moje pięści krwawią śmiercią!

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1385 dnia: Grudzień 14, 2010, 14:43:32 »
Tu masz wypowiedzi Mago i Tokido na temat bliźniaków Amerykanie też mówili, że Yang lepiej się zapowiada. Tylko Daigo w wywiadzie mówił, że chce grać Yunem (chociaż w innym wywiadzie coś wspominał, że olewa AE dopóki nie wyjdzie na konsole)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1386 dnia: Grudzień 14, 2010, 14:48:36 »
Wielkie dzięki. Szkoda, że o ich superach nic nie ma, ale trudno się dziwić. W takim razie czekam na Yanga na konsolach.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1387 dnia: Grudzień 14, 2010, 14:52:45 »
Tak.

W 3s Yang był ogólnie solidniejszą i lepszą w fundamentach postacią od Yuna, Yun był przegięty właśnie przez GJ (touch of death aka 3s Magneto ;p). W sf4 już tak fajnie nie będzie miał, po pierwsze dlatego że to super a nie ultra (więc ciężko go tego będzie używać więcej niż raz na runde, i to też nie zawsze), po drugie dlatego że supery tak różnią się w tej grze od tych 3s'owych (nie naładujemy go w dziesięć sekund spamując c.mp w powietrze i nie dostaniemy połowy paska po skończeniu combosa w GJ ;p), no i po trzecie przez scaling, który siłą rzeczy nie pozwoli na taki chory damage.

No ale ma cool czapkę z kaczuszką, nie ma bata żebym nim nie grał <3

cieslak

  • Gość
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1388 dnia: Grudzień 14, 2010, 15:43:16 »
Graj Dudkiem, Snejku. :) Chociaż tak jak napisał madd, my i tak wiemy swoje. :P Co do braci, Yang zapowiada się bardzo ciekawie. Osobiście sam mam zamiar do niego usiąść, bo to druga postać jak dla mnie grywalna. Tak czy owak, wraz z AE będzie więcej funu, a to mi się podoba.


Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1389 dnia: Grudzień 14, 2010, 16:14:25 »
co  za zbieg okoliczności, yang będzie silna postacią i zamierzasz nim grać? widzę pewne tendencję sneju :P
A na marginesie to chyba nie powiesz mi, że stawiasz dyktatora na równi z takim rufusem czy chunli lol, nawet nie żartuj. Nie miałbyś nawet połowy skuteczności ta postacią lol i nie pisz, że tak nie jest, zdobądź się na odrobinę szczerości. :D
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1390 dnia: Grudzień 14, 2010, 16:46:28 »
@Up
Poprawka, statystycznie co dwie strony.

A Cammy będzie przegięta jak nie zmienią jej back throwa <3

A wiedzieliście, że ta gra jest randomowa?
http://www.youtube.com/watch?v=lea9o487UpU
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 17:04:01 wysłana przez TasTer »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1391 dnia: Grudzień 14, 2010, 17:04:11 »
taster jaka poprawka co dwie strony??
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1392 dnia: Grudzień 14, 2010, 17:15:12 »

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1393 dnia: Grudzień 14, 2010, 17:17:12 »
http://airryu.blogspot.com/2010/12/my-thoughts-on-dhalsims-ae-changes.html

Nareszcie ktoś coś o tym pisze ; p
Sooo true....


Widzę, że raz na 3 strony musi Dadrot wpaść i powiedzieć, że Dyktator nie jest topem ;P.


@Up
Poprawka, statystycznie co dwie strony.


Nie jest/ nie będzie - bez różnicy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 17:18:55 wysłana przez TasTer »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: SSF4 dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1394 dnia: Grudzień 14, 2010, 17:38:07 »
żebyś wiedział kurde, nie jest topem i tyle, daigo go nie wymienia, mago go nie wymienia, nawet Jwong go nie wymienia. Nikt nim kurde nie gra turniejowo prócz andre (a on i tak wszystko przegrywa) a chyba nie muszę mówić jaka jest jego opinia na temat dyktator - topem? ale już zdążyłem się przyzwyczaić, że w naszym kraju pięknym wszyscy uber gracze są na poziomie o lata świetlne wyższym niż reszta świata i mają w poważaniu opinie innych. Oglądam większość turów i wywiadów i nikt przy okazji występowania na nich/w nich nie wymienia dyktatora jako topa.  Więc taster zastosuje waszą filozofię i zaproponuje ci abyś wstrzymał się dopóki nie zmieszasz z błotem na gods garden tych japońskich lamusów, którzy nie podzielają twojego zdania. Pasi? :p
Czy może nagle zaczniesz pisać że ich opinia jest jakimś tam wyznacznikiem, ale wtedy okaże się że pierdzielisz farmazony a ja tu tylko próbuje was skierować na właściwą drogę? Jeszcze rozumiałbym gdyby ktoś nie mający pojęcia o tej grze pisał takie rzeczy, no ale kurde panowie, mniej hipokryzji.

Ja nie szukam spinki, po prostu zaczynają mnie denerwować opinie uber graczy, którzy są tak bezczelni że nie szczędzą złośliwych uwag pod moim adresem, próbując wmówić, że czarne jest białe. No chyba taster, że eventscubs to twoje goto place do zdobywania całej wiedzy o tej grze lol.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.