Autor Wątek: Spammer vs Zoner [ Róznice] - |Czytaj niedzelny graczu|  (Przeczytany 3000 razy)

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Spammer vs Zoner [ Róznice] - |Czytaj niedzelny graczu|
« dnia: Czerwiec 26, 2011, 16:12:17 »
Spamming:

-Bezmyslne powtarzanie tych samych speciali/cisów (zazwyczaj pocisk / teleport) bez zmiany taktyki nie zważywszy na sytuacje.

-Nie wymaga Skilla/umiejętności, gdzie w przypadku „zoning’u” trzeba się dostosować i być taktycznym.

-Spammer zawsze będzie kontynuował atakowanie pociskami lub teleportami bez taktyki mając nadzieję, że w końcu ich atak nie zostanie zablokowany lub po prostu „wejdzie”.

-Spamerzy osiagaja wygrana na bardzo niskim poziomie gry. Bywa tak w przypadku ludzi którzy dopiero co zakupili grę lub nie maja wystarczającego doświadczenia. Zdarza się, ze wygrywają, ale nie wygrają z nikim kto prowadzi „high level game play” w meczach Rankingowych, czy turniejowych jako, ze ich taktyka gry/walki jest zbyt przewidująca.



Zoning:

-Celowe utrzymywanie odległości / nacisku, albo czytanie stylu walki.

-Zmuszanie do gry w określony sposób. Unikanie bliskiej walki „Close Combat”

-Tworzenie szansy na zadanie dużego „Damage’u”

-Dobry „zoner” zawsze stworzy Dla siebie szanse trzymając przeciwnika na dystans tworząc kontrole nad walka dostosowując się do taktyki/kontry przeciwnika tworząc skuteczny atak.

-Nie musi wiązać się z powtarzaniem ciosów ani z byciem w oddali.

-Zoning może być odległością „half screen” lub mniejszą umożliwiającą atak poprzez normalne ciosy/poke’i.

Chodzi o to aby stworzyć odległość i ja utrzymać by możliwości prowadzenia walki przez  przeciwnika były ograniczone dzięki czemu pozwala nam to na łatwiejsze reagowanie/atakowanie. 


Tak Dla jasnosci, jest sporo osob ktore nie odrozniaja jednego od drugiego. Czesto sie z tym spotykam i zapewne nie tylko ja. Uwagi/poprawki mile widzane. Mysle, ze temat dosc istotny nie tylko w swiecie MK, nie? :]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 18:24:57 wysłana przez PolishBastard »

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: Spammer vs Zoner [ Róznice]
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 26, 2011, 16:25:02 »
Raz grałem z Sindel, która zoning miała opanowany do perfekcji. Kiedy rzucałem kulkę Subem, to ona atakowała tym pociskiem niskim przez co unikała kulki,a ja dostawałem. Do tego pociski w lotu itp. Byłem zirytowany niesamowicie bo nawet podejść nie mogłem. Oczywiście jak już podszedłem to oczywiście koleś też trochę mocnych kombinacji znał.

Z lamkami które spamują bezmyślnie pociski nie mam większych problemów. Tym bardziej że one się różnią od tych dobrych graczy tym, że jak już podejdziesz to całkowicie wymiękają na bliski dystans ;p

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Spammer vs Zoner [ Róznice]
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 26, 2011, 16:29:40 »
Nie powiedziałbym, że spam nie wymaga skilla. Raczej jest jego przeciwieństwem.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Dae

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Spammer vs Zoner [ Róznice]
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 26, 2011, 16:36:09 »
Muszę się przyznać że MK to pierwsza bitka w której w ogóle spotkałem się z użyciem terminu spamer...

To powinno się wyświetlać jako message of the day w online, bo ludzie grający w MK na poziomie niedzielnego gracza nie mają pojęcia co to zoning i strasznie się irytują...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2011, 15:13:46 wysłana przez Dae »

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Spammer vs Zoner [ Róznice]
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 26, 2011, 16:36:39 »
@Hiryu
Czemu przeciwieństwem? Spam to po prostu niskopoziomowa taktyka, jak kogoś się nią da rozłożyć to po co się wysilać i robić coś więcej? ^^ A zoning to tak jak Moonspell napisał, bardziej kontrolowanie dystansu (stworzenie "strefy" przez którą przeciwnik musi się przebić i trzymanie go poza jej granicami) niż po prostu rzucanie projectami. Tak naprawdę są sytuacje w których spam to optymalny sposób zonowania - na przykład Noob po rzuceniu cienia do przodu ma gwarantowanego następnego przynajmniej na blok, jak przeciwnik cały czas próbuje przeskoczyć tego projecta będzie je łykał aż polegnie - w takiej sytuacji spam jest po prostu "proper play" xd

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Spammer vs Zoner [ Róznice]
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2011, 16:42:41 »
Muszę przyznać, że MK to pierwsza bitka w której spotkałem się z określeniem spamowania jako optymalnego sposobu prowadzenia zoningu.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: Spammer vs Zoner [ Róznice]
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2011, 16:53:51 »
Ja tam jestem takiego zdania że wszystkie kombinacje, ataki, specjale są po to żeby ich używać. Jeśli wygrywasz spamując jeden cios to jest problem Twojego przeciwnika a nie Twoj.

Ostatnio grałem z takim średniawym graczem i stwierdziłem że zajadę go samymi Slidami. W drugiej rundzie nauczył się blokować dół i coś tam karać, ale i tak dostał w mordkę :) Pewnie co drugi by mnie nazwał spamerem, ale to jest jego wina że nie nauczy że za Slidy można karać jak psa.

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Spammer vs Zoner [ Róznice]
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 26, 2011, 17:00:35 »
Muszę przyznać, że MK to pierwsza bitka w której spotkałem się z określeniem spamowania jako optymalnego sposobu prowadzenia zoningu.

No ja jako Guile/Charlie user czesto sie spotykalem/am z tego typu pi****leniem. To samo jest jak sie zonuje Ryu. W inne gry sie nie zaglebialem online'owo zeby to uslyszec. Pewnie podobnie bedzie jak bedziemy grac w KOF XIII.

WOMBAT - zgadzam sie z toba w 100% dude ;]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 17:02:28 wysłana przez PolishBastard »

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Spammer vs Zoner [ Róznice]
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 26, 2011, 19:47:09 »
To co napisał Kowal powinno się wyświetlać jako message of the day w online,
a gdzie ja cos napsiałem?
 
W ogole jak juz ktos porusza taki temat to nie wiem czemu pod spam podpinane sa głownie pociski
spam to niekaralne albo dajace duza doze bezpieczenstwa akcje i z pociskami nie liczac nooba to najmniejszy problem no chyba ze ktos ma full combo po pocisku. takim samym spamem jest stawiania klona panubogu w okno czy walenie kulki i teleportow.

ja bym nie miał pretensji o spam ale mechanike tej gry bo to ona umozliwia
a z tym sie nie da nic zrobic bo Boon nigdy nie wytrzezwieje i dyskusja jest bez sensu.

Speciale sa w tej grze za szybkie natomiast samo poszruszanie postaci i reakcje za wolne, łacznie z blokiem na ktorego  opznienie jest takie lolowe ze wpływa na babole w samej jego animacji low/high. Mechanika tej gry to w wielu momentach zaprzeczenie mechniki w 2D. Od tego ze nie idzie skarac podcieciem skaczacego spoza zasiegu po blokowanie skoku z buta dołem itp rewelacje, o przewadze na drop combie u czesci postaci nie wspominajac. Spam jest efektem tego ze system jest biedny i sztywny, zabieranie albo dopalanie rzeczy u postaci przypomina łatanie druszlaka plastelina. Poza tym jak postac ma 4 specile w command liscie to czegu tu niby ma sie uzywac zeby nie spamic.

Dae

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Spammer vs Zoner [ Róznice] - |Czytaj niedzelny graczu|
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 26, 2011, 20:17:16 »
Sry, LOL nie spojrzałem na autora tematu i jakos mi się wbiło do głowy że to ty pisałeś XD XD

MoonSpell

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 569
  • Płeć: Mężczyzna
  • = Nomad Dash Devastation =
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Moonspell/WolfBogard
  • PSN ID: MoonSpell83
  • Skąd: Warszawa/Zoliborz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Spammer vs Zoner [ Róznice] - |Czytaj niedzelny graczu|
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2011, 23:41:28 »
Eh, to tylko ja z madmiaru czasu dzis postanowilem napisac/wniesc cos "innego" do dzialu :D