Autor Wątek: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?  (Przeczytany 15161 razy)

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: Odp: Kenshi - Intro by NRS
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 29, 2011, 00:25:41 »
Cambion: Nikt nie mowi o Tekkenie, bo tak gra ma ch***owy system. Tylko Panda i Kangur sa fajne.

Apock

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Kraków
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Odp: Kenshi - Intro by NRS
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 29, 2011, 00:36:30 »
Na dodatek, gdyby nie to, że to japońska gra to by jej nigdy nie było na EVO.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 29, 2011, 02:14:43 »
Fajnie, tylko teraz zadajmy sobie pytanie czemu MK porównywane jest z grami w swojej kategorii prawie idealnymi w postaci Tekkena czy SF4, a nie np. z MvC3? Poza tym zastanawia mnie bardzo co niby w tym systemie z MK jest takiego ch***go, poza zmiennym recovery przy bloku? Że część normali jest taka sama? Ale przecież nie są, mają inne hitboxy i inne framedata. No to może że speciale za szybkie, normale za wolne? Ale przecież ludzie grają i na żadnym poziomie nie sprowadza się to do spamowania 1 ataku. No to może że każdy cios wchodzi na chipa? Ale przecież każdy da się też skontrować. Itp. itd. - 99% narzekania daje się sprowadzić do "dlaczego Mortal nie jest taki jak <tu wstaw ulubioną grę krytykanta>". Bo nie jest, bo to Mortal a nie Tekken, SF czy BlazBlue. Jak się nie podoba to nikt do grania nie zmusza - stety czy nie, przynajmniej do Evo hype na MK będzie ogromny więc nauczcie się z tym żyć :D

Co innego masa niedoróbek technicznych - słaby online, beznadziejny practice mode, bugi, infinity czy dość "dziwny" system patchowania - jechanie po nich to jest merytoryczna, uzasadniona krytyka, którą zresztą NRS przyjmuje na klatę i powoli bo powoli, ale kieruje grę ku lepszemu. Sapanie w stronę systemu walki który się sprawdza nawet na najwyższym e-sportowym poziomie już takie uzasadnione nie jest, zwłaszcza że wbrew temu co wiele osób wszem i wobec już dawno temu ogłosiło nie jest to "prosta gra do piwka którą da się opanować w dwa wieczory".

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 29, 2011, 08:12:50 »
Mi jedynie przeszkadza w systemie generic jp, ktory na bloku ma przewage. Sam fakt, ze generic ma przewage brzmi op. Do tego czasami wkurza mnie priorytet rzutu nad kickiem i punchem w powietrzu. Poza tym nie wiem co takiego jest chujowego w systemie. Wszelkie problemy sa powoli naprawiane. W practice chcialbym tylko miec mozliwosc uruchomienia konkretnego ciosu u przeciwnika.  Jesli chodzi o hitbox i inne problemy z takimi rzeczami to w innych bijatykach tez to jest.

Haro

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Potter
    • Zobacz profil
    • GAME-TIME
  • PSN ID: HaroPotter
  • Skąd: Wałbrzych
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 29, 2011, 08:54:12 »
Zgadzam się w pełni z Wombatem. Mortal Kombat jest tym w świecie bijatyk, czym Need For Speed w świecie ścigałek. Porównywanie MK do T6 (który w zamyśle jest takim bijatykowym Gran Turismo) absolutnie mija się z celem. Jedna gra stawia na czysty fun i spektakularność, druga na pure fun-pure skill.

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 29, 2011, 10:08:21 »
Wombat: Te niedoróbki to pewnie przez to że to ich pierwsza gra w którą na turniejach można w ogóle grać. Jak dla mnie to w moich oczach 200% normy zrobili. W ogóle nie spodziewałem się aż tak grywalnej gry. Z DOBRYM dynamicznym, widowiskowym systemem walki.

Ja za BARDZO UDANE wskrzeszenie Mortala szacun do NRS. Gra mi się bardzo przyjemnie, walki są techniczne, wymagające grania z głową, a nie nawalanie na pałę. Dlatego nikt mi nie będzie za przeproszeniem pierdolił że ta gra ma c**jowy system.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 29, 2011, 12:26:21 »
Ja po cichu liczę na jakieś Ultimate Mortal Kombat za rok albo nawet i szybciej które zachowa system, dorzuci jakieś 2-3 postacie, nowe story i przede wszystkim - naprawi wszystkie bolączki z practice, button checkami i doda jakiś support dla sceny online (prywatne roomy, nagrywanie replayów z gier itp). Mam nadzieję że NRS pójdzie raczej w stronę rozwijania tego MK i dopracowania go na maxa, a nie wyplucia następnej części.

Drantzell

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Łopin-DA! Kimotai!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Drantzell
  • PSN ID: Drantzell
  • Skąd: Gdansk
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 29, 2011, 12:50:35 »
Myślę że wiedzą już mniej więcej o co chodzi i nie zrobią już takich błędów jak kiedyś. Z tym że nie wiem czy chciałbym nowego mortala już za rok. Lepiej jakby jeszcze tego jeszcze popaczowali. Chociaż support dla sceny online, czy dodatkowe opcje practice by się przydały jak cholera.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 29, 2011, 15:20:36 »
Jest dokładnie tak jak pisze Wombat, to po prostu inna gra niż pozostałe obecne duże bijatyki, i dobrze, bo gdyby wszystko było takie samo to byłoby bardzo nudno ;] Ja naprawdę nie kumam co w tej grze jest takiego chujowego (tzn. chodzi mi o ogólny system, wiadomo że są jakieś character dependent bullshity które przydałoby się naprawić). Ja nawet nie gram w to na poważnie i raczej nie zamierzam, więc nie jestem biased ;p

@Furb - priorytet rzutu nad atakiem występuje w większości gier (nawet w tekkenie) ;] I co jest takiego op w jumpinie dającym przewage na bloku? Tak też jest w praktycznie każdej grze z jumpinami ;p Jedyna różnica to to, że w takim sf'ie jest to trochę mniej generic, ciosy z naskoku mają inną animacje, inny hitbox i różną sytuacje na bloku/hicie, ale to naprawde taki problem że cios jest taki sam u każdej postaci? To tak jakby powiedzieć że op jest +1 po generic jabie w tekkenie. :p

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 29, 2011, 15:37:32 »
Nawiązując do tego co Snake pisze, trochę szkoda, że jp i jk u każdego wygląda tak samo - w poprzednich MK 2D każdy miał inny i to dość mocno wpływało na balans i urozmaicało grę. No ale nie ma, to nie ma...


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 29, 2011, 22:48:51 »
@Furb - priorytet rzutu nad atakiem występuje w większości gier (nawet w tekkenie)
Nie prawda :O! W grach manko rzuty nie mają lepszego priorytetu. W tekkenie rzuty nie trejdują się z ciosami więc 12 klatkowy cios zawsze wygra z 12 klatkowym rzutem. W sc'kach rzuty się trejdują i mają ten sam priorytet:dd.

Jak chcesz o tym pogadać to wskakuj na gygy ;d.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 29, 2011, 22:53:57 »
Prawdopodobnie Snejkowi chodziło o to, że przeciwnika można rzucić w trakcie animacji ciosu, ale przed trafieniem. Taka zasada obowiązuje w bijatykach Namco, ale w VF na przykład już nie (przynajmniej w tych starszych, bo z tego co pamiętam w VF5 wprowadzili coś nowego na tym polu).

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 30, 2011, 13:43:03 »
Offtop o mechanice rzutów poleciał do dyskusji ogólnej.
Moje pięści krwawią śmiercią!