Autor Wątek: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?  (Przeczytany 15160 razy)

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« dnia: Maj 04, 2011, 13:32:09 »
Niby mozna by o tym podyskutowac w temacie ogolnym, ale uwazam, ze warto na to poswiecic osobny temat. Od premiery minelo prawie 3 tyg. Jakie sa wasze odczucia po tym czasie? Jak wyglada najnowszy mortal pod katem turniejowym? Jak oceniacie reszte trybow i DLC? Czy podoba wam sie podejscie developerow do tematu patchowania?

Pozwole sobie zaczac. Od razu powiem, ze nie zaluje pieniedzy, ktore wydalem na ta gre. System ma ta zalete, ze jest bardzo przejrzysty i nie wymaga takiego masterowania jak inne bijatyki. Znajda tu dla siebie zarowno gracze zaprawieni w scenowych bojach, jak i ziomki naparzajace guzki do piwa. Pojawiaja sie pewne glosy, ze gra powinna zostac porzadnie znerfowana, ze wzgledu na wysoki dmg niektorych akcji oraz infinity. Jak dla mnie nie jest to nic dziwnego, jesli wczesniej nie bylo zadnych testow arcade. Jesli polityka patchowania bedzie sie sprawdzac to wszyscy powinni byc zadowoleni (nie wiem jak to wyglada na x360, ale ps3 jeszcze nie mialo tej szansy...). Reszta trybow, dla niektorych zbedne, dla mnie powod aby posiedziec przy grze dluzej. Swietny story mode, naprawde ciekawy challenge tower, mnostwo bonusow do odblokowania, mini gierki. Ponadto mamy versus do 4 graczy w tagu, ktory gwarantuje niesamowite emocje(!!!). Jesli chodzi o zawartosc dodatkowa, to MK9 bije wszystko na glowe co wychodzilo w ostatnim czasie. Graficznie prezentuje sie swietnie. Rzadko mamy do czynienia z jakimis slabiznami. Zarowno areny jak i postacie sa dopieszczone o najmniejsze szczegoly. X-Raye i Fatale w HD tylko podkreslaja klimat, ktory niegdys towarzyszyl serii (po 100 razie juz nudza sie jak overdrive'y w FFX, ale to bylo nieuniknione). Nie mialem jeszcze okazji testowac online, tak jak wielu ludzi, ktorzy ucierpieli na problemach z PSN, mam nadzieje, ze nie bedzie na nim wiekszych lagow.

Podsumowujac, gra ma pewne buble systemowe, ktore sa chyba troche za bardzo rozdmuchiwane (wiekszosc akcji za 70-90% jest raczej ciezko posadzic na versusie). Mam nadzieje, ze wkrotce i one znikna i nie bedzie powodow na to aby hejtowac na MK9. Nie ma to w sobie takiego potencjalu turniejowego, jak produkty konkurencji, ale na versusie gra sie naprawde przyjemnie (w solo dosyc szybko sie nudzi, przynajmniej mi). Jesli mialbym uzyc skali 1-10 to oceniam na -9.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2011, 13:44:13 »
Ja 9- raczej bym nie dał. W najlepszym razie dałbym 8+ tak jak Di w PE.
Tak naprawdę jak będą w to turnieje z dużą ilością dobrych graczy (w Polsce i na świecie) to powiem, że gra jest dobra.

ornit, bez urazy zioom

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2011, 14:36:50 »
Rozegrałem już całkiem sporo pojedynków w versusie (co prawda na poziomie czysto casualowym) i mogę napisać, że mimo iż gra się przyjemnie to imo jest to tylko gra przejsciowa, która będzie żyła (przynajmniej u nas) do czasu pojawienia się SSF4AE czy TTT2. System jest dosyć biedny. Gdyby nie cheap damage z normali, to nie dałoby się w to grać.

Wspomniany tryb story to całkiem fajny pomysł, ale niestety słabo wykonany. Bez możliwosci przerywania cut scenek (na których dokładnie widać jak paskudna jest grafika lol) przemienia się w męczarnię służącą tylko odblokowaniu postaci/zarobieniu więcej kasy.

Nie czytałem recenzji Di, ale jesli dał bijatyce tak wysoką ocenę to chciałbym go zobaczyć grającego nadal w Mortala za jakies 4-5 miesięcy (bo jednak 8+ zobowiązuje do wysokiego replayability)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2011, 14:41:37 »
8+ dałem "na kredyt".

A co do Story, to są filmy robione na silniku gry, a dodatkowo kompresowane. W momencie dynamicznego przejścia do walki wyraźnie widać różnicę w wykonaniu.

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2011, 14:41:46 »
Sympatyczny tytuł do popykania w przerwach między Streetem, Marvelem i TK tudzież przy piwku w gronie znajomych niekoniecznie grających w bijatyki, ale na grę turniejową to to się raczej nie nadaje (MOŻE po solidnym patchowaniu i udostępnieniu FD, ale i to wątpliwe). Choć pewnie i tak turnieje w to będą organizowane i będzie fajnie i wesoło:P To nie ta liga co wymienione wyżej tytuły, jednak poprzednie części Mortala z pewnością bije na głowę.
Co mi się strasznie podoba to oczywiście klimat i oprawa AV (musieli czymś przysłonić braki systemowe:P). Zgadzam się z Furbem w kwestii single playera (zajefajne story i wieża) oraz wszelkich dupereli do odblokowania - tyle tego, że hej a nawet więcej (sama krypta miażdży wykonaniem). Cieszą też smaczki z poprzednich Mortali (czy to muzyka na arenach, czy klasyczny Reptile, Jade, Noob, czy choćby Dan Forden). Co do DLC - dodawanie nowych postaci (jeśli wierzyć nioficjalnym informacjom to oprócz Kenshi'ego i Skarlett zobaczymy jeszcze Frost, Tanyę, Mavado, Raina oraz... Freddy'ego Kruegera i Jasona Voorheesa - link), jeszcze w takich ilościach jest imo przegięciem (choć to fajne postacie są:P) i tym bardziej świadczy o casualowym charakterze tego tytułu. Rozumiem stroje, fatale czy co tam, ale nowi zawodnicy (w takich ilościach) powinni, wg mnie pojawić się w jakimś Super Mortal Kombat Arcade Edition or sth:P

Moja ocena: 6+ jako bijatyka, 8+ jako gra ;D

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2011, 15:08:48 »
No w sumie jesli tak to oceniacie to ja moge dac -9 za gre w ogole, a za bijatyke to -8 ;p.

Wombat

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 325
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nice Boat
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: znienacka :P
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2011, 15:54:23 »
To dorzucę swoje 5 groszy. Jak dla mnie pierwsze wrażenie było megapozytywne - w końcu jakiś Mortal od czasu UMK3 na widok którego nie dostaję mdłości, stary mhroczny klimat, grafika świetna, designy oldschoolowe ale jednak odświeżone - bardzo mi się pod tym względem podoba mocna personalizacja ninjasów którzy jednak nie odbiegają drastycznie od pierwowzorów. Efekty dźwiękowe też świetne, przy niektórych X-Rayach aż się skrzywiłem słysząc pękające kości mimo tego że od filmów gore nie stronię - ogólnie sam miodek.

Dalej - Single Player. Z jednej strony naprawdę świetny story mode, teksty Cage'a, fajnie dobrane walki i dobrze zrobione relacje między postaciami - dla fanów pierwszych 3 części serii same dobre rzeczy. Z drugiej strony Challenge Tower - ok, może i toto długie, może i niektóre zadania fajne - ale ogólnie wypada średnio. Za dużo tutaj jednak monotonii, całość mi przypominała trochę jakąś kolekcję NESowych gierek z różnymi wariacjami robienia tego samego. Poziom AI jest mocno średni, także w zasadzie po przejściu CT i story można sobie spokojnie darować, chyba że ktoś ma ambicję zdobycia 100% zakończeń i sekretnych walk - mi tam się nie spieszy, ale są ludzie którzy to lubią więc policzę na +.

Practice mode - dobrze że jest, ale niestety jest biedny. Powinni go zdecydowanie dopracować w najbliższych patchach.

Jeśli chodzi o versus i system walki - dużo nie pograłem, obejrzałem sporo cudzych walk (streamy Stormsa, całość PowerUP, ostatnio też Weekend Night Fights z LevelUp) i mam dość pozytywne odczucia. Nie powiedziałbym że gra jest biedna, powiedziałbym że jest bardzo specyficzna i różni się od innych bijatyk. Trudno tutaj o jakieś starcie kończące się "remisem" - generalnie z każdej akcji wychodzi się z dużą stratą albo dużym zyskiem. W połączeniu z chip damage i jailem na bloku (chip - łupać coś małymi kawałkami, cheap - tani, piszcie poprawnie ludzie :D) przekłada się to na sporą dynamikę i wymusza agresywność w wielu matchupach, a to mi się podoba. Jest to jakoś równoważone przez nabijanie sobie superów kiedy się bronimy/dostajemy po tyłku, więc zdarzają się nagłe zwroty akcji - ogólnie to też jest spoko. Podoba mi się też to jak ważne są różne jaby, poke'i itp - ogólnie taka trochę gra w grze, zwłaszcza na samym początku walki i przy próbach odzyskania inicjatywy. Żeby nie było zbyt słodko, system juggli wywołuje u mnie nieco mieszane odczucia - niektóre postacie mają po prostu zbyt mało opcji (albo wcale - lol Noob) nabijania dmg po wbitym launcherze, myślę że bardzo szybko dojdziemy do sytuacji w której optymalne akcje dla każdej postaci zostaną w 100% rozpracowane. Z drugiej strony - jak ktoś chce się bawić w widowiskowość czy nagrywanie filmików z combosami, to są postacie przy których mamy całkiem szerokie pole do popisu co widać choćby po filmikach TyleraLanterna. Fajne jest też to że dobre juggle są często dość trudne, obecnie nawet dobrym graczom (Aris) zdarza się spierniczyć jakieś BnB. Kolejna rzecz co do której mam mieszane uczucia to system buforowania - jest po prostu dziwny, trzeba się do niego przyzwyczajać i sztucznie utrudnia poprawne sadzenie niektórych akcji.

Na plus policzyłbym też fakt że NRS to zachodnie studio - większy kontakt ze sceną, więcej okazji do podzielenia się uwagami. Fajnie też że obiecują słuchać graczy, obserwować wyniki turniejowe i ogólnie reagować patchami na to co się będzie działo - nie znam żadnej gry której coś takiego nie wyszłoby na dobre. Co do gry online - niestety nic nie powiem, bo PSN jak leżałoy, tak leży.

Jeśli chodzi o ocenę - póki co daję 9, ale z ostatecznym werdyktem wypadałoby poczekać chociaż te 5-6 miesięcy, a najlepiej zobaczyć jak MK9 będzie wyglądało turniejowo na początku 2012. Jak na razie wiadomo jedynie że system jest nowatorski - a czy jest płytki, czy nie to myślę okaże się dopiero po dłuższym czasie.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 16:04:27 wysłana przez Wombat »

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2011, 16:44:22 »
Ja się nie będę rozpisywał. Dla mnie to jest i będzie gra do piwa ze znajomymi. Cieszę się, że podjęto próbę zrobienia z MK bijatyki turniejowej, ale mnie ta strona serii po prostu nie interesuje. Z dużą przyjemnością patrzę na obrażenia, fatality, strona graficzna jest bardzo mocna i to cieszy. Również cieszy mnie spora ilość zabawy dla pojedynczego gracza. Niedawno wydany MvC3 był w tej kwestii tak biedny, że się płakać chciało, a i SSF4 nie wypada ani krzty lepiej.

Prywatnie oceniam na 7/10, bo nie znoszę tej wszędobylskiej zawyżonej skali. Ocena wynikiem 7/10 grafika 7/10 dźwięk i 8/10 grywalności
Moje pięści krwawią śmiercią!

SłońTrombalski

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 939
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Mistrzów Mazowiecki
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2011, 17:33:06 »
Dokładnie oceniam grę tak samo jak Hiryu. Z mojej strony nic więcej nie dodam.

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2011, 19:03:08 »
Mortal jest fajny, ale potrzebuje dużo patchowania, bo ma masę niedoróbek, glitchów i innych bzdur. Balans postaci to swoją drogą, najpierw niech gra będzie uporządkowana. Póki co ma ode mnie 7/10.
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

rifi28

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rifi2814
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2011, 19:49:01 »
Po krótkiej sesji z MK oceniam grę na 7+/10. Dla mnie jest to gra do popykania ze znajomymi, ale można do niej przysiąść na poważnie i probić kilka kombosów ;)

gamer

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: xTLTx gamerPL
  • PSN ID: Big_Boy1986_PL
  • Skąd: ŁDZ PL/Tilburg NL
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2011, 22:11:35 »
Tytuł naprawdę zajebisty nie żałuję pre orderu. Story lepsze niż w tekkenie 6 nie żadna bijatyka chodzona i taki powinien być w tekkenie. Fatale naprawdę masakryczne szczgólnie stage nowe arena w koloseum z shao kahnem na tronie między uwięzionymi laskami ma klimat x rayi też się nie powstydzili twórcy brutalności i w krypcie 1 waluta złote monety a nie jakieś zielone czerwone srebrne itd.. a teraz może wady lipa, że nie można własnej muzy odtwarzać, (i tu xbox ma plusa bo na nim w każdej grze można) ubogi practice nie to co w tekkenie gdzie możesz poćwiczyć bloki, rwanie się z rzutów czy hit analysis no i nie podoba mi się, że w bijatykach w ogóle robią coś takiego jak postacie DLC rozumiem stroje

Crono

  • Poznań Dojo
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poznań Dojo
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Crono86
  • PSN ID: CronoPL
  • Skąd: Poznań
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2011, 22:40:18 »
Story lepsze niż w tekkenie 6

Wow I am Impressed...

W moim przekonaniu gierka na 8+ . Masa trybów, secrety, TAG battle, jak zbalansują postaći to może być tylko lepiej
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 22:42:19 wysłana przez Crono »

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2011, 23:30:06 »
A właśnie, tryb practice to porażka na całej linii. Najlepsza jest opcja record/playback, gdzie podczas playbacku nie można kontrolować drugiej postaci. To przepraszam po co to? Do combo movies?

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Mortal Kombat 9 - Jak oceniacie?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2011, 23:55:22 »
7/10 - Bijatyki do Singleplayera nie służą (więc tej części nie oceniam), masa błędów, dziwne practice, zupełnie zepsute inputy (negative edge na zupełnie nowym poziome lol), szybko się nudzi. Z drugiej strony dobra do piwa, ładne animacje i modele postaci (przynajmniej mi się podobają), ogólnie wysoki poziom beki. Jak zagram tag battle 2 vs 2 to pewnie podniosę ocenę o +, z drugiej strony jak naprawią setup na bombę Cyraxa (o ile już tego nie zrobili) to pewnie odstawię na półkę.