Autor Wątek: [Storm] Dla początkujących  (Przeczytany 2703 razy)

Slide

  • Gość
[Storm] Dla początkujących
« dnia: Luty 22, 2011, 01:12:10 »
Pytania i odpowiedzi

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [Storm] Dla początkujących
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2011, 21:00:18 »
Kolejna babka którą ostatnio pogrywam, absolutna rewelacja ;] No to lecim z pytaniami:

Jakiego ciosu używać do jump inów ? Jaki jest jej najlepszy overhead oraz crossup ?
Jaka asysta jest najlepsza?
Jak nią skutecznie grać, czego nadużywać i co ma przegiętego (chip dmg z supera ? :P)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [Storm] Dla początkujących
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2011, 21:43:51 »
do jumpinów? ja robię prawie wszystko w zależności od sytuacji (chociaż nie zawsze dobrze wybieram) xD do triangle jumpinów to co najszybsze czyli pancz żeby był dobry over head. Wszystko inne jest za wolne. Przy reszcie sytuacji różnie, raz k raz h.

Asystę mam A bo wszystkimi mam A xD, no i jak na razie nie potrafię znaleźć zastosowania ani do dabl wind tajfuna bo jest za wolny (na wakeupa pewnie się przydaje no ale nie wiem) i storm przez spory czas jest narażona na bęcka : (. No a ta super kulka to takie gorsze wiatry imo, mniejszy hit box, łatwiej przeskoczyć i chyba mniejsze durability points (na czuja, nie chce mi się sprawdzać).

Ja w sumie na razie opieram nią grę na movemencie i tri jumpach. Ma super szybkie dashe i może na prawdę tym zamieszać. No i trzymanie na dystans zefirkami w razie potrzeby. Mają sporo durability pointsów i wiele rzeczy przebijają, nie łatwo też to przeskoczyć jak się robi z odpowiedniego dystansu i wysokości. Poza tym sporo spierdzielania górą i na boki bo ma szybkie dashe i na razie tyle xD.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [Storm] Dla początkujących
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2011, 22:19:39 »
Przecież jej trzecia asysta to lighting attack a nie żadna "super kulka" ;f No ale tak, whirlwind to raczej jedyna słuszna asysta.

Storm nie ma już takich dobrych tri jumpów jakie miała w mvc2 (tak samo Magneto je utracił), za to dostała mega szybkiego overhada, czyli instant float S. Wykonuje się go u,u+S, później spokojnie można wsadzić co się chce po wylądowaniu. Co do crossupów to nie wiem czy jakikolwiek z jej ciosów naturalnie crossuje, ale raczej nie. Możliwe że dobrze wymierzony lighting attack crossuje, trzeba by to sprawdzić.

Dobrze jest mieć w teamie kogoś kto może skorzystać z glitcha z DHC, wtedy mając dwa paski można prawie zabijać po rzucie :) No i przydaje się jej asysta AA, jak jam session, repulsar blast itd.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [Storm] Dla początkujących
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 11, 2011, 22:37:17 »
fajne to instatnt jump, muszę chyba jakieś walki z nią pooglądać bo gram nią od początku a o takich rzeczach nie wiem xd.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: [Storm] Dla początkujących
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2011, 23:52:17 »
Nooo, ten instant jump kozak, już na player matchach go abjusuje, sprawdza się świetnie :P Crossup to j.m, ale jakiś dziwny timing ma albo ja nie umiem ;] .

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: [Storm] Dla początkujących
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2011, 00:01:36 »
Float, jump to po prostu u :P Dobrze wiedzieć że j.B crossuje, ciekawe jak się sprawdza z air dasha.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: [Storm] Dla początkujących
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2011, 00:16:43 »
float, instant, jump, łotever xD

z airdasza chyba kiepsko, nie wiem czy takie crossy są na tą grę, tzn z takim hitboxem że liczą się każde pixele