Autor Wątek: Street Figter 3: 3rd Strike  (Przeczytany 120519 razy)

ornit, bez urazy zioom

  • Gość
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #180 dnia: Maj 04, 2011, 14:56:03 »
imo 3s to nie gra gdzie umiejetnosci parowania swiadczy o byciu w tej grze zajebiscie dobry (choc pomagaja)
QFT. No ale niestety scruby zawsze najbardziej jarają i będą się jarać jakimiś super długimi parry, zamiast gameplayem.
Tak oglądając linka powyżej sobie myślę że raczej to jest tak że bez odpowiednio wysokich umiejętności w parowaniu nie można w tej grze grać na naprawdę najwyższym poziomie.  Więc to imo nie jest tak że to "tylko" pomaga.

No ale chętnie zmienię zdanie jeżeli ktoś mi pokaże jakiegoś gracza ze światowej czołówki (jakieś top 5-10) który tylko średnio paruje i "gameplayem" nadrabia te braki ;dd.
Parry jest dodatkiem, nie można opierać całej swojej gry jedynie o element systemu. Rozróżnijmy jednak 3 sytuacje, w których stosujemy parry, bo sądzę, że na tym gruncie powstają wszelkie niedomówienia:

1) wszelkie fireballe, ataki z długim startupem, supery z drugiego końca ekranu (lub typu SA2 Chun czy SA1 Makoto kiedy parujemy ostatni hit) - czyli cos, co na 99% wiemy, że damy radę sparować. Myslę, że nie trzeba wdawać się w dyskusje nt tego jak ważna jest umiejetnosć parowania w tych podstawowych wypadkach.
2) red parry lub parowanie superów z bliska po błysku (z oczywistych względów nie dotyczy Huga/z kółka Alexa da się wyskoczyć) - zależy już tylko i wyłącznie od umiejetnosci parującego. Trudne, jednakże niesamowicie przydatne (captain obvious, k**wa!)
3) parowanie z bliska czyli high risk=high reward - składowa mind gamesów (albo grania na pałę :D), parowanie ataków, które tylko przewidujemy, że nastąpią (bo ciężko mi uwierzyć, że ktos widzi startup shoryukena na reversalu czy randomowego c.lk

Myslę, że wszystkie dyskusje nt tego czy parry jest ważne w 3s rozbijają się o przykład trzeci, czysto sytuacyjny(czasem jedynie opcjonalny), z którego korzystamy wtedy kiedy możemy (przeciwnik koncentruje się na powtarzaniu tego samego ciosu jak np c.mk Kena) lub musimy (kiedy nasz life bar jest zagrożony) z niego skorzystać.

BTW Sunfest pokazał, że Francja jest już chyba ostatnim bastionem 3s poza Japonią. Gunfight wygrał jedną walkę z jednym z najlepszych (o ile nie najlepszym) graczem 3s na swiecie. W dodatku w pięknym stylu, kończąc jedną rundę perfektem.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 14:59:31 wysłana przez ornit, bez urazy zioom »

Pychu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
  • Czy koń może założyć firmę?
    • Zobacz profil
    • Łukasz Pych Youtube Music Channel
  • PSN ID: MaDDOGPych
  • Skąd: Sosnovietz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #181 dnia: Maj 07, 2011, 09:12:09 »
http://www.ustream.tv/recorded/14525261

troche pytan i odpowiedzi odnosnie 3rd strike online :)
A MOŻE WARTO UWIERZYC?

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #182 dnia: Maj 07, 2011, 15:50:35 »
Capcom coraz wieksza nadzieje mi robi na to że będzie pieknie remastered ost z calej serii SF3 w tym. A jak Hideki zrobi dodatkowo (!) nowa muzole to chyba obsram plecy
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #183 dnia: Maj 07, 2011, 15:55:13 »
3rd Strike i tak ma już imho najlepszą muzykę ze wszystkich SyFów, ze wskazaniem na character select theme.
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #184 dnia: Maj 07, 2011, 16:39:37 »
3rd Strike i tak ma już imho najlepszą muzykę ze wszystkich SyFów, ze wskazaniem na character select theme.

Slyszales kiedys muzyke z NG i 2I ? Muzyke robi ten sam koles i niektore kawalki są rownie tak samo dope. A z rapem infinite zgode sie - piekne.
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

ornit, bez urazy zioom

  • Gość
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #185 dnia: Maj 07, 2011, 17:21:56 »
Jak tak sądzicie to chyba k**wa nie dane wam było słuchać "beats in my head" przez całą noc... :D :D :D
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 17:28:20 wysłana przez ornit, bez urazy zioom »

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #186 dnia: Maj 07, 2011, 17:37:05 »
Mi było dane, dlatego nienawidze juz Eleny : /


edit: dz***i *
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2011, 17:41:53 wysłana przez VanDarkholme »
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany

Dreamcasta

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Good Games Peace Out
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #188 dnia: Maj 18, 2011, 21:37:32 »
Fajnie się dowiedzieć że mój 3S'owy idol #2 to pedryl  :D

http://www.endlessvideo.com/watch?v=dNURn039iQc&start=3m58s&end=4m1s

3s über alles! Inne bijatyki to chuj

True_Mumin

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • #TylkoTekken
    • Zobacz profil
  • Gamertag: N/A
  • Skąd: Łódź
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #189 dnia: Maj 18, 2011, 23:38:30 »
Hayao <3 <3 <3

Jak widzę jego Hugo to sram w gacie. Zainspirował mnie żeby grać gigantem w 3S. Może kiedyś dojdę do 10% jego skilla, byłbym szczęśliwym nerdem...
Wakeup ex shoryu everyday :kapparyu:

pzdr dla kumatych ; )))))))

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #190 dnia: Maj 19, 2011, 06:44:14 »
Hayao <3 <3 <3

Jak widzę jego Hugo to sram w gacie. Zainspirował mnie żeby grać gigantem w 3S. Może kiedyś dojdę do 10% jego skilla, byłbym szczęśliwym nerdem...
Zapros mnie do siebie na partyjkę a się doskilujesz. Obiecuję.

@Dreamcasta -> Hayao nie jest pedrylem. Taki ma styl. Jesli teraz się o tym dowiedziałes to znaczy, że tak naprawdę niewiele oglądałes jego walk :) W tym stroju występował na sbo i na turnieju we Francji kilka lat temu (był tam razem z Pino AB7)

Dreamcasta

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Good Games Peace Out
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #191 dnia: Maj 19, 2011, 10:40:27 »
Cytuj
@Dreamcasta -> Hayao nie jest pedrylem. Taki ma styl. Jesli teraz się o tym dowiedziałes to znaczy, że tak naprawdę niewiele oglądałes jego walk :) W tym stroju występował na sbo i na turnieju we Francji kilka lat temu (był tam razem z Pino AB7)

No rzeczywiście, nie oglądałem dużo jego walk, nie mam dostępu do płyt z nagraniami turniejowymi jedyną jaką dorwałem to ten diwik dodawany do Arcadii. Jestem skazany na filmiki z youtube'a, wydaje mi się że obejrzałem już większość z tagiem hayao.

Jak masz więcej filmów Hayao w stojach BDSM to wrzucaj ;-)

3s über alles! Inne bijatyki to chuj

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #192 dnia: Maj 19, 2011, 13:09:14 »
Dreamcast zapodasz mi linka ? : <
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #193 dnia: Maj 19, 2011, 13:54:44 »
Akurat zarejestrowanych występów Hayao w stroju księżniczki z księżyca czy innego chujstwa są tylko 2, niemniej zdziwiłem się, że nie widziałes ich wczesniej. To klasyk :D

http://www.youtube.com/watch?v=kWBObCFVCS0 - Hayao(HU)/Kuroda(Q) vs KO(YU)/Kokujin(DU). Półfinał z SBO w 2005 roku. Niestety, całego turnieju nie oglądałem ale podobno to Hayao wyrabiał a Kuroda zabłysnął jedynie w tej kultowej walce z Amerykanami http://www.youtube.com/watch?v=KIyHXaenWuA

http://www.youtube.com/watch?v=H8UKzeTOg6E - Road To Japan Tournament we Francji (jakos tak chyba po SBO). Jeden z ostatnich turniejów Hayao. Na końcu filmiku robi pozy w sukience do piosenki z intra Hokuto no Ken. pwnage!

Dreamcasta

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Good Games Peace Out
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Street Figter 3: 3rd Strike
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 19, 2011, 15:31:03 »
Dreamcast zapodasz mi linka ? : <
Na BitGamer znajdziesz to pod nazwą Arcadia DVD Disc Images [2010], niestety tylko jeden seed. Ja to ściągnąłem już jakiś czas temu przy 2 seedach w 3 tygodnie -_-. Jakbyś się zdecydował to ściągnąć to daj znać, mogę się wieczorem podłączyć i udostępniać to przez kilka dni, ale ostrzegam że mam upload 30-40kb/s.

@ornit paweł pierwszy, dzięki za filmy nie znałem tych z widocznym Hayao. Ten film vs Ortiz/Justin już kiedyś oglądałem, kozak.

@reszta, ktoś reflektuje na jakieś granie online?

3s über alles! Inne bijatyki to chuj