Autor Wątek: Czesci do nowego customa  (Przeczytany 2586 razy)

Rawi

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Czesci do nowego customa
« dnia: Wrzesień 09, 2015, 18:16:45 »
Czesc,
Chcialbym sobie zmontowac pierwszego wlasnego customa, ale dopiero wkraczam w ten swiat :)
Mam w zwiazku z tym pytanie.
Czy taki komplet jest wporzadku http://www.aliexpress.com/item/8-PCS-Japan-Original-SANWA-OBSF-30-2PCS-Reyann-Push-Buttons-2-JLF-TP-8YT-Joysticks/32434723178.html?ws_ab_test=201407_5,201444_6,201409_2 ?

Bede gral na PC i na Raspberry PI (stery od xboxa360 lub PS3/PS4 sa ok).

Nie wiadomo co to za PCB tam dolaczaja, ale generalnie na zadnej z aukcji w aliexpress nie widze info co to za plyti sa dolaczane....
1. Ktos zamawial kiedys taki zestaw zeby stwierdzic czy warto?
  - 2 przyciski na Start i Mode sa jakies inne... nie wiem po co, moze warto dokupic 2 dodatkowe Sanwy i olac te zwykle?
2. Czy oprocz skrzyneczki (jestem na etapie szukania stolarza, ktory by mi ja wykonal wg schematu Kowala) cos jeszcze bede potrzebowal (pomijam narzedzia)?
3. Zakladajac ze koszt skrzyneczki wyniesie mnie 200zl to w sumie komplet bedzie kosztowal tyle co Razer Atrox... Uwazacie ze jest sens tutaj customa robic?
4. Zna ktos jakiegos stolarza co by zrobil taka skrzyneczke i wyslal kurierem?

Dla mnie zaleta customa ponad Atroxa to taka, ze moglbym sobie dorobic 2 dodatkowe przyciski po bokach - dla pinballow.
Nie wiem jednak jak prezentuje sie jakosc bebechow Atroxa w porownania do takich bebechow z aliexpres. Jedno i drugie to Sanwa wiec chyba podobnie?

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Czesci do nowego customa
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2015, 18:40:49 »
Chyba ci się trochę matma nie zgadza - 50 zielonych za bebechy to w najgorszym wypadku 200zł, tak? Drugie 200 jak piszesz za skrzynkę to wciąż o 50zł mniej niż najtańsza oferta na Atroxa jaką widziałem (a generalnie sprzedają go i po 600zł). :yogamarzenie:

Guziki (jeśli chińczyk nie kłamie i nie wysyła tak naprawdę jakichś podrób albo co gorsza Hori :trajhard: ) są te same co w stikach ze sklepu.

Rawi

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Czesci do nowego customa
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2015, 19:44:59 »
No tak szacunkowe kwoty podalem. 50zl przy tej kwocie to nie robi mi roznicy. Atrox aktualnie na allegro jest za 449zl z wysylka gratis http://allegro.pl/joystick-razer-atrox-xbox-360-do-mortal-kombat-x-i5264693347.html.

Pytanie co lepsze :)

200zl za skrzyneczke pod warunkiem ze jakis stolarz sie znajdzie. Narazie napisalem maila do 3 roznych stolarzy i 1 odpisal, ze nie robi niestandardowych rzeczy. Wszyscy tylko szafki i komody by najchetniej robili :(

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Czesci do nowego customa
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2015, 20:40:21 »
Kolega podobny zestaw kupil, tyle ze na ebayu i bez pcb - wszystko bylo w porzadku.
Na emudreams z tego co czytalem tez nie bylo problemow z podrobami.
Nie wiem, czy w takim układzie jednak nie będzie lepiej kupic tego atroxa, skoro roznica cenowa jest mala i bez ryzyka, ze cos sie spierdoli podczas robienia customa albo się chujowo przylutuje. Napewno jest to bezpieczna i mniej awaryjna opcja.
Od biedy mozesz tez sobie przywiercic dziury w atroxie po bokach i zamienic jakis przewod z guzikow(bo kto potrzebuje ponad 6 przyciskow do bijatyki...) albo zmienic pcb.
Ja brałbym Atroxa, bezpiecznie, mozesz sobie graficzke zmienic, wcale nie tak drogo i problemow z konfiguracja gier ktore obsluguja pady do xboxa nie bedzie.
Custom jesli lubisz zabawy w budowanie, bo funu w tym sporo, ale po swoim przykladzie wiem, ze wczesniej czy pozniej cos zacznie sie psuc, jesli nie zrobilo sie tego zajebiscie.
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

Non

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nonowicz
  • Steam ID: Non
Odp: Czesci do nowego customa
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2015, 22:00:52 »
Ja polecam kupno jakiegoś gównostika, byle z duża budą (odsyłam do strony kowala do poczytania opisów).
Wtedy pcb już masz (zależnie od tego co kupisz, albo jest "dobre", albo "okej", albo "na razie styknie" ;) ), wymieniasz przyciski raczej bez lutowania (na damskie złączki elekryczne) jedynie z joystickiem może być troszkę zabawy.


zombi299

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Olecko, W-M
Odp: Czesci do nowego customa
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2015, 23:23:57 »
bo kto potrzebuje ponad 6 przyciskow do bijatyki...
Fullshedule  :trajhard:

cyzi

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wrocław
Odp: Czesci do nowego customa
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:25:41 »
Hej,
Z racji tego, że mam customa wtrące swoje 3 grosze.

1. Na Alieexpress nie zamawiał bym nic bo gwarancja jest zerowa, że otrzymasz oryginalny produkt. Swego czasu sporo zamawiałem różnych rzeczy i 90% to dziadostwo wykonane gdzieś po piwnicach Chinczyków.

2. Uderz w tej sprawie do Wilka. Tak wyglądała moja skrzynka w fazie roboczej.

http://f.cl.ly/items/0C1O3v3s0T0v1G2N1914/IMG_20140905_124508.jpg

3. Stworzenie customa, dobrego customa nie jest tanie, ale świadomość posiadania czegoś unikalnego cieszy niesamowicie. Ja na swoim przegrałem już ok. 400h w SF i jeszcze nie miałem powodu do narzekań i dalej świetnie wygląda. Także, jeżeli są fundusze to warto.

4. Punkt 2

A to wersja końcowa.

http://f.cl.ly/items/2x1Z26232B312m3R1G1A/IMG_2644.JPG

Rawi

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Czesci do nowego customa
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2015, 10:37:25 »
Dzieki wszystkim za odpowiedzi :)
Chyba powoli jednak sklaniam sie ku Atroxowi, bo nawet ze znalezieniem stolarza mam problem. Chyba nikt nie chce sie bawic w taka p***dole.
Chociaz do wilka wyslalem zapytanie :)
Jeszcze sie nie poddaje.

@cyzi
Co do zamawiania na aliexpress to ja zamowilem tam jakis czas temu Raspberry Pi 2 od jakiegos top sellera co mial duzo pozytywow i jestem zadowolony.
Wszystko dziala bez problemowo, no ale z gwarancja to faktycznie jest jak mowisz.
Choc to z kazdym zakupem z innego kraju spoza UE bedzie problem z gwarancja.
Aczkolwiek za malinke 2 + akcesoria (obudowa, radiator, zasilacz) dalem 160zl razem z przesylka do polski a na allegro dokladnie to samo za 250zl bylo wtedy :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2015, 10:54:30 wysłana przez Rawi »