Autor Wątek: Jaki TV do Konsoli?  (Przeczytany 19394 razy)

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 12, 2013, 22:06:06 »
@don coś nie mogę posłać Ci PM, więc odpisze tutaj

Zasadniczo 40le540e i 40le730e to ten sam TV, tyle tylko że model 40le730e (który posiadam w opcji 730e net) ma aktywne 3D i co za tym idzie natywnie 100Hz matrycę.
W bitkach bywa różnie np. w T5DR odczuwam mini laga, a w TTT2 już większego na tych samych setach obrazu.
Lagi potrafią popsuć przyjemność grania, dlatego tak realnie masz tylko jeden wybór - Phlipek 42' 4007.

Podzwoń po marketach by nie tracić siana i czasu na dojazdy, mów że go bierzesz na 100% niech go sprowadzą.

Chris

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Batista do WWE
    • Zobacz profil
  • PSN ID: NM_Chris_PL
  • Skąd: Kraków
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 17, 2013, 22:55:38 »
Grey, czy można przyjąć, że jeśli Philips 42PFL 4007H/12 ma zero input laga w trybie kino, to ten sam model o większym ekranie - 47PFL 4007H/12 - będzie mieć identycznie?

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 19, 2013, 19:31:00 »
@Chris na 99,9% tak, jednak jak ze wszystkim...jak nie sprawdzisz sam nie będziesz mieć 100% pewności ;)

Te modele Philipka są produkowane na matrycach 2 producentów - Samsung i Sharp. Polecam wybierać modele z lepiej wypadającymi w niezależnych testach matrycami Sharpa. Rozpoznasz je po nr. w kwadratowej ramce na naklejcie z tyłu TV
400 - Matryca Sharp
396 - Matryca Samsung


« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2013, 19:39:09 wysłana przez Grey »

Chris

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Batista do WWE
    • Zobacz profil
  • PSN ID: NM_Chris_PL
  • Skąd: Kraków
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 19, 2013, 22:04:30 »
Kupując przez internet mogę nie mieć możliwości sprawdzenia jaka to matryca będzie. Przy okazji, cofam 'polecenie' dla sklepu, w którym znalazłem sharpa za 2100+ PLN. Z opinii wychodzi, ze to naciągacze. Sam też sprawdziłem wcześniej, że mają zakaz prowadzenia działalności gospodarczej , heh

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Jaki TV Full HD do 2100zł
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 19, 2013, 22:53:16 »
Faktycznie możliwości mieć nie będziesz, przy czym możesz spróbować wpłynąć na sprzedawce/magazyniera.
Najłatwiej  zaznaczyć mailowo czego się oczekuje i jak to jest opisywane w specyfikacji TV, jak dojdzie coś innego masz niezgodność towaru z ofertą i możesz nawet przy pomocy rzecznika praw obywatelskich egzekwować swoje żądania.

Chris

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Płeć: Mężczyzna
  • Batista do WWE
    • Zobacz profil
  • PSN ID: NM_Chris_PL
  • Skąd: Kraków
Odp: Jaki TV do Konsoli?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 24, 2013, 18:05:52 »
Napisałem do kilku sklepów zapytanie. Jeden odpowiedział pozytywnie i podał numer 394. Cóż to może być za matryca?

Grey

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 385
  • Płeć: Mężczyzna
  • 未だ未だ
    • Zobacz profil
    • facebook/Tekken-TEJ
    • Email
  • Gamertag: \m/
  • PSN ID: TekkenTEJ
  • Skąd: Poznań TEJ-city
Odp: Jaki TV do Konsoli?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 25, 2013, 15:37:25 »
Samsunga, jest pół-błyszcząca, Sharpa (ta oznaczona 400) matowa.
Matryca Samsunga minimalnie smuży, wypada gorzej w testach matryc.
Jeżeli nie postawisz obok siebie dwóch TV na różnych matrycach, drobnych mankamentów nigdy nie dojrzysz ;)

BTW ten model na matrycach Sahrpa wdziałem w Euro AGD w CH. Pesta czy Plaza

Slide

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Jaki TV do Konsoli?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 30, 2014, 19:06:07 »
Yo

Mam zamiar kupić telewizor do 1500 zł (to już i tak przekroczony mój budżet, więc proszę nie proponujcie droższego) oczywiście głównie do grania na PS3, a w przyszłości PS4.
Po wstępnych poszukiwaniach rozważam:
Philips 40PFH4509 http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-40pfh4509.bhtml
Samsung UE32H5500 http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue32h5500.bhtml?from=pla&gclid=Cj0KEQjw7IWgBRCjv8Cv4vfC3ckBEiQAE7nvR84rGYdImxPbPzMeUfiQcNNZ6vvk87PQBF-cgwS7v9EaAhlZ8P8HAQ&gclsrc=aw.ds
Niestety nie mam dokładnych danych co do input laga, poza przeczytanymi na różnych stronach, że jest niski. Chciałbym najlepiej kupić coś sprawdzonego, bo strasznie obawiam się złych zakupów. Nie chcę wk**wiać się przez jakieś lagi przy bitkach, a tym bardziej online.
Co polecacie? Nie interesują mnie używki i stare modele, chciałbym dostać coś z obecnie dostępnych w sieciówkach typu Saturn, Media Markt itd. Nie potrzebuję zbędnych bajerów, najważniejsze niech dobrze się na nim gra. Co polecacie?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2014, 20:02:19 wysłana przez Slide »

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Jaki TV do Konsoli?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 02, 2014, 17:45:30 »
http://www.displaylag.com/display-database/

Sprawdź sobie na tej stronie, tych konkretnych modeli o których piszesz nie ma co prawda, ale może znajdziesz coś innego, co Cię zainteresuje ze względu na niskiego laga. Dane mają konkretne, kitu nie wciskają (ludzie z amerykańskiego FGC).

Slide

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bydgoszcz
Odp: Jaki TV do Konsoli?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 03, 2014, 17:47:56 »
Znam tą stronkę. Niestety z tych modeli, które sprawdziłem nie są w sprzedaży w Polsce... a przynajmniej ja nie znalazłem.

ForAiur

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Świdnica
Odp: Jaki TV do Konsoli?
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 17, 2014, 09:12:13 »
Hey. Sądzicie że na monitorach max 24" będzie input lag czy tak jak w poprzednich postach jak nie sprawdzę to się nie dowiem? Chce mieć po prostu Monitorek do PC i do ps3. Mam fajowy w tym momencie ale nie ma wejścia HDMI :O ^^

gaawa

  • Moderator forum
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków/W-wa
Odp: Jaki TV do Konsoli?
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 17, 2014, 09:48:15 »
Dwa posty wyzej masz link do monitorow 24 cale i inne. I mozesz zobaczyc ze to nie problem by taki monitor mial input laga okolo 10ms (nieodczuwalny). Ja mam Dell u2412m tez ma 24 cale i niezaobserwowalem input laga. Podaj model monitora nie tylko cale ;) spojrz tez na czas reakcji matrycy. Sa przejsciowki hdmi>dvi ja tak gralem.

ForAiur

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 39
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Świdnica
Odp: Jaki TV do Konsoli?
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 17, 2014, 21:01:11 »
Ja mam takiego dalej ładnie się trzyma ale nie ma HDMI :O... no nic poszukam czegoś i się pochwalę :) http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/3867809#techniczne

dawkin-soul

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: dawkin-soul
  • PSN ID: dawkin-soul
  • Skąd: Wodzisław Śląski(obecnie Radlin)
Odp: Jaki TV do Konsoli?
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 18, 2014, 20:27:21 »
Z monitorów polecam LCD Asusa Full HD, często gram na nim w tekkena i nie zauważyłem żeby lagował,ale nie sprawdzałem go podczas gry offline. Wykorzystuje go do komputera i przy okazji dla ps3 jeśli mam telewizor zajęty. Z telewizorów polecam Samsungi z serii Smart,ale jeśli komuś nie zależy na 3D to nie ma sensu przepłacać. Moim zdaniem 40 cali do grania wystarczy i telewizor także nie laguje,a przynajmniej ja tego też nie odczuwam. Nie wiem jak będzie się zachowywał na tekkenie grając offline.
Carpe diem.

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: Jaki TV do Konsoli?
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 19, 2014, 12:18:32 »
Mam Benq RL2240H (21,5 cala) i brałem go na Bursę ostatnio i nikt nie przyznał żeby był jakiś odczuwalny lag. 24 calowe z tej serii są w naprawdę dobrych cenach obecnie.
"Sua Sponte"