Autor Wątek: Arcade Stick czy Pad  (Przeczytany 17538 razy)

NuSzKa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: NuSzKa
Arcade Stick czy Pad
« dnia: Styczeń 04, 2010, 11:51:37 »
Mam pytanie czego używacie?Sam w chwili obecnej używam pada lecz w okresie pojawienia się sc4 kupiłem as hori, grałem przez parę miechów , szło mi nawet nieźle lecz i tak wróciłem do pada którego używam od pierwszej części , po prostu kilkanaście lat grania dało swoje , a chwytając pada poczułem się jak ryba w wodzie. Wracając jednak do tematu zauważyłem że coraz więcej osób stara przestawić się na as jako że będziesz szybszy, lepszy response, itd...
Ostatnio oglądałem turniej t6 na ufrag tv gdzie jeden z najlepszych amerykańskich graczy MrNaps użytkownik as(pokonał na innym turnieju devstation t6 samego maddogjina)  musiał chylić czoło przed użytkownikiem pada od ps3 chetchetty. Na turnieju jest nawet koleś grający padem od ixa tu wpadłem w osłupienie bo jego lei był niezły (you tube ufragtv)
Jakie są wasze opinie?Ja w street figter na padzie w ogóle nie umię grać , używam tylko as...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 16:37:14 wysłana przez NuSzKa »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2010, 12:21:49 »
Generalnie Daigo nie gra chyba w tekkena a Naps jest zaiste świetnym graczem, jeden z najlepszych Bryanow na świecie - jeśli nie najlepszy na chwilę obecną.
Tekken generalnie nie wymaga arcade sticka i można śmiało grać na najwyższym poziomie padem, nie uraczysz w tekkenie technik typu piano tapping, potrzebujesz tylko 4 guzików i nie ma zbyt wielu trudnych motionów a la' Street Fighter (ultra vegi/guila, szybkie zmiany kierunków, 720, elektryczność blanki etc.). Większość pro graczy gra na sticku z prostego powodu - ćwiczą w arcade na stickach i tak się przyzwyczaili. W japonii czy korei nie gra się w te gry inaczej niż w arcade, więc czołówka naparza na stickach od początku.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

JuniOr_TLT

  • Gość
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:14:07 »
Tekken powstał pod sticka wiec powinien być grany na sticku, ot co!
Prawda jest taka że można osiągnąć podobny poziom gry AS'owej, grając na padzie. Ale po co?
Po co męczyć się i zdzierać kciuki? Na sticku po chwili przyzwyczajenia wszystko jakoś tak łatwiej i przyjemniej wychodzi ^^. A co do twojej teorii Darot, to sporo się mylisz. Podam ci "prosty" przykład, a mianowicie postaw na padzie ewgf~iWR+3 - jeśli zrobisz to przy mnie w 10ciu próbach to masz połówkę ^^ i dozgonny szacuneczek.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:31:26 »
Zgadzam się z Dadrotem, w tekkena (jak i większość bijatyk) spokojnie da się grać na wysokim poziomie na padzie. Co więcej, niektóre rzeczy nawet łatwiej wykonuje się na padzie (np. sidestep "w górę", z którym na sticku można mieć problemy). No chyba, że gra się mishimami - wtedy stick jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż pad.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:32:11 »
Nie tylko do mishimów, właściwie dla każdej postaci z wavedashem, na padzie można palce poździerać. :P

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:08:54 »
A co do twojej teorii Darot, to sporo się mylisz. Podam ci "prosty" przykład, a mianowicie postaw na padzie ewgf~iWR+3 - jeśli zrobisz to przy mnie w 10ciu próbach to masz połówkę ^^ i dozgonny szacuneczek.
Wiesz, akurat zły przykład bo na padzie łatwiej się robi bardzo szybkie ff i fff niż na sticku:P. Zresztą jak mówi że mu się udaje taunt fF2 to i zrobi te iwr3 po ewgf'ie bo tu jest na to jakieś 2-3 klatki więcej czasu, wystarczy się nauczyć timingu kiedy to zacząć.

Ale ogólnie to się zgodzę że stick > pad.

Raz że kciuk tak się nie męczy. A im bardziej skillowo grasz i im masz lepszy movement tym kciuk się szybciej męczy.

Dwa że gałka dużo wolniej się zużywa od gumek na krzyżaku. Na gałce parametry po latach pozostają prawie takie same a jeżeli już coś ulegnie zmianie jak np siła potrzebna do angażu to zmiana tak się rozłoży w czasie że tego nawet nie zauważysz. Na padzie natomiast wszystko zależy od gumek które szybko się zużywają.

Trzy że precyzja jest lepsza na sticku.

Cztery że dużo więcej zaawansowanych motionów można wykonać szybciej. Na padzie też część wykonuje się szybciej bądź łatwiej jak np super szybkie ff, bb, fb, bf, itp a nawet motion dla wavedasha (patrz harry p), problem w tym że nie wymagają one manuala w większym stopniu, a tylko odpowiednio dobranej techniki. Np jak każdy wie harry p ma jednego z najszybszych wd na świecie i jak każdy, kto się zainteresował, wie że wykorzystuje do tego proste motiony które dzięki architekturze krzyżaka pozwalają mu na bardzo szybkie daszowanie. Jako ciekawostkę i potwierdzenie tego podam swój przykład kiedy to w wojsku w 2 godziny nauczyłem się daszować na padzie z jego prędkością nie wykorzystując do tego swojego manuala. Wystarczyło, robiąc bzdury na practice, znaleźć tą metodę i chwilkę się nią pobawić.
Jeszcze inna sprawa że część z tych technik wymaga odpowiedniego stanu krzyżaka.
 
Pięć że dla mnie i dla wszystkich ludzi z którymi gadałem na ten temat, na sticku gra się o wiele przyjemniej, więc może coś w tym być:).

No ale żeby nie było że sticki są takie oh i ach, bardzo dobry stick kosztuje obecnie 400-600 zl. A DS?ik3 kosztuje jakąś stówkę;f.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:33:08 »
Stick oczywiści zawsze będzie lepszy od pada, ale na padzie można równie dobrze grać turniejowo w tekkena co i na sticku. Ale przy takim SF czy ogólnie 2D nie wyobrażam sobie gry na padzie. Kiedyś po 1,5h gry po pijaku w Third Strike'a ze Swayem miałem bąbel na kciuku wielkości ziarna fasoli :o, a wydawało mi się że od tekkena kciuk już mi się utwardził. Jak widać myliłem się... :(

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:53:03 »
Azjaci i USA gra na stickach, bo na codzien graja na Arcadeach. Ja w SF IV finalnie przeszedlem na sticka, ale w Tekkenie gram na padzie i bede gral. Na sticku mam szybsza reakcje na przyciski, za to na padzie - po takich czasie grania - znacznie lepiej wchodzi mi movement jako calosc - tanczenie w kolko qcf, anulacja, bdc, bdc , SSCB (jezeli widze, ze wychodzi blok) bla,bla - da sie - grunt wyrobione strzalki oraz posliniony kciuk przed runda : -P. Od jakiegos czasu czesc ekipy ma juz u nas odruch i praktycznie co 1-2 rundy slini sie kciuka.; o.

Tokis_TLT

  • TLT
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 392
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Tokis_PL
  • Skąd: Łódź
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2010, 01:46:52 »
Taa, ślinienie kciuka = trademark Solo! :D:D:D Teraz już wiem ocb, bo myślałem że palec cie boli od częstego grania! LOL

A odnośnie tematu - nie gram na AS, ale wiem że niektórych akcji nie da się po prostu zrobić na padzie tak efektywnie jak na sticku(taunt Bryana, ciężkie timingowo akcje, vide Kazowe CH d/f+2 -> EWGF, czy wszelkie iWR i półkółka). Tak więc IMO AS>>>pad, "jedyne" problemy to czas konieczny na trening i predyspozycje manualne.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2010, 02:05:05 »
Ale przy takim SF czy ogólnie 2D nie wyobrażam sobie gry na padzie. Kiedyś po 1,5h gry po pijaku w Third Strike'a ze Swayem miałem bąbel na kciuku wielkości ziarna fasoli :o
Ta, to jest bardzo częsty problem przy grach, w których trzeba dużo kręcić. Ale tak na prawdę, jeżeli się chce, w 2d spokojnie można grać na strzałkach zamiast na gałce (niektórzy radzą sobie np. grając przez koszulkę;]). Ale niestety, strzałki =/= pad i gałka =/= stick. Ja np. już nie wyobrażam sobie grać w takiego street fightera na padzie głównie ze względu na przyciski - po prostu miałbym problem z połapaniem się i wciskaniem intuicyjnie tego, co akurat chcę wcisnąć :) W tekkenie jest z tym znacznie mniejszy problem.

ps. Cambion, napisz jakiegoś posta, chcę zobaczyć czy przy 50 postach pojawi ci się drugi kwadracik pod nickiem ;]

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2010, 09:31:17 »
Poczekaj to może ja napiszę 4.

No ok w sumie to 3.


Zaraz wracam



Edit: ok pojawił się kwadracik.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 09:36:27 wysłana przez CheeseOfTheDay »

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2010, 10:43:30 »
Jak wygląda ta technika harrego pottera na wavedash na padzie?
Żeby nie było, też uważam że stick jest lepszy natomiast cały czas nie mogę się w tekkenie przestawić, za długo gram na padzie widać. Macie jakieś pomysły aby przesiadka była mnie bolesna? Chodzi oczywiście o gałkę i movement.
Gram na kwadracie jak coś (LS-33).
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2010, 12:03:50 »
Ślizga kostką kciuka od przodu do dołu nie podnosząc go. W ten sposób robi ciągle qcf f qcf f... Neutral wbija się sam kiedy się jedzie po f i się nie cofa tylko jedzie się dalej aż się z niego zjedzie, potem się cofa z powrotem itd. Całość wygląda tak jakbyś chciał wyczyścić kciukiem brudne d i f na krzyżaku;b.

A przesiadka jest zawsze bolesna. Ale póki nie jest się Matt'em czy innym Devilkiem który jedzie na turniej po kasę to raczej nic się nie traci.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2010, 12:49:01 »
devil i matt grają na sticku na turniejach czy padzie?
Czyli kciukiem od przodu w dół ciągle żeby wd zrobić, nie podnosząc palca?
Kurcze, nie ma jakiegoś filmiku slowmo?
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Arcade Stick czy Pad
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2010, 15:38:19 »
Leszno już od dłuższego czasu gra wyłącznie na stickach.
Filmiku nie widziałem, zresztą mało kto tego jeszcze używa, chyba tylko Harry, poza tym nawet jakby nagrać filmik to niewiele by to dało bo będziesz widział tylko jeden ruch w tą i z powrotem i połowę krzyżaka zasłoniętego kciukiem. I tak, kciuk ciągle się dociska do krzyżaka bez podnoszenia go.