Autor Wątek: Jaki stick?  (Przeczytany 82682 razy)

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #270 dnia: Marzec 31, 2013, 12:04:52 »
ktos sie wyruchał na 118zł :jester:

choc nie do konca te sticki wyraznie sie roznia
bigben ma biały overlay z tych paskow Q4srebrny jak w wevlix

q4 ma cos jak plexe? ale na krawdziach arta jest znow srebrzony i moze dlatego tak wygladac
widac nity tutaj po prostu walnieta nalepka z tego co widze
z oryginalnej Q4 da sie to scignac czy zaspawane na stałe i jess to tylko fake boltow

dobra ktos wie ile to ma wyskosci na obudowie


Kot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 935
  • Płeć: Mężczyzna
  • no-life 4life
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nekonushi
  • Skąd: Warszawa
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #271 dnia: Marzec 31, 2013, 15:11:15 »
Wogle zainspirowany snejkiem nagrałem też pierwsze wrażenia z Hitboxem, jako że od paru dni w końcu go mam i mi się podoba.
smh tbh fam

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #272 dnia: Marzec 31, 2013, 19:22:19 »
Nikt się nie wyruchał, bo ten bigben ma chujowe pudełko, zero swagu. W życiu bym takiego nie chciał. :swag: No i te różnice co napisałeś, fuj.

Arta podobno da się bardzo łatwo wymienić, a co za tym idzie ściągnąć tą pleksi, ale jeszcze się w to nie bawiłem, bo na razie oryginalny art jeszcze mi się nie znudził. :p

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #273 dnia: Marzec 31, 2013, 22:45:23 »
dobra ktos wie ile to ma wyskosci na obudowie
mniemam że chodzi ci o big bena, ale jak się przypatrzysz z bliska to ma na tym małym panelu ze startem selectem logo QUANBA (na lewo od HOME), nie będę strzelał ale buda 100% taka sama, więc jeśli są gdzieś wymiary quanby to są i big bena oraz 8 Arc'a też bo ma on identyczne logo obok HOME.

Robi jakiś chińczyk w jednej fabryce budy, na końcu rozwidlają się linie produkcyjne i... niektóre pakują w super pudełka a inne w zwykły karton. Sytuacja niemal identyczna jak z PCB Pewanga, które sprzedawane osobno było droższe niż stick Datela.

Wogle zainspirowany snejkiem nagrałem też pierwsze wrażenia z Hitboxem, jako że od paru dni w końcu go mam i mi się podoba.
Kocie, czysto teoretycznie teraz rozumuję, ale może udało by się rozwiązać twój problem blokowania kierunków lub ich dominowania przy pomocy bramek logicznych. Zrobić to tak żeby naprzeciwległe wzajemnie się zerowały. Rozwiązania tego typu są opisywane gdy chcą dwoma przyciskami sterować trzecim, więc poszukaj odpowiednich bramek, ułóż równanie i może ci się uda.

PS, znalazłem takie oto zdjęcia unboxingu Big bena
http://tof.canardpc.com/view/147bbff2-dde3-4ac8-8d58-d43f85dc6ead.jpg
http://tof.canardpc.com/view/706cf689-d764-49dc-b503-61a4a6e870e1.jpg
więc temat pudełka można między bajki wsadzić.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2013, 08:43:03 wysłana przez wilku »
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #274 dnia: Kwiecień 01, 2013, 10:21:29 »
bigben canceluje swag
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Stajsik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Insert Coin.......
    • Zobacz profil
    • Email
  • CFN: Stajsik
  • Gamertag: Stajsik
  • PSN ID: Stajsik
  • Skąd: Kaszuby-Trójmiasto
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #275 dnia: Kwiecień 03, 2013, 20:42:29 »
Po graniu na xboxowym padzie. I po nerwach z tym związanymi (straszna niedokładność i nieprecyzyjność) postanowiłęm zakupić jakiegoś arcade sticka. Akurat wyczytałem na tym forum że w redcoon.pl jest ciekawa oferta
http://www.redcoon.pl/B346185-Bigben-Interactive-Arcarde-Stick-f%C3%BCr-PS3-XB360-PC_Kontrolery
Długo się nie zastanaiałem i kupiłem. Tzn potwierdziłem zakup i przelałem kasę. Dostałem od razu maila z potwierdzeniem zakupu. Ale potem jakos 3 dni cicho. Ani że zamówienie przekazane do realizacji ani że wysyłka poszła , nic. Postanowiłem zadzwonic i sie dopytać jak sprawa się ma. No i co sie okazało: Towar ma status "wkrótce dostępny" i nie dostali go jeszcze od swojego importera. I babka nie była mi w stanie powiedzieć kiedy będą mieli te sticki na stanie. Maksymalnie może to trwać do 4 tyg. Nie pozostaje mi nic innego tylko czekać. Jest jeszcze możliwość że mogę wycofać transakcję i odebrać pieniądze. Ale sam nie wiem co tu robić. Trochę jestem w kropce.
Mam pytanie, dla tych którzy kupowali sticki z zagranicy ile trwała ta cała procedura z dostarczeniem przesyłki włącznie??
Pozdrawiam.
Witek

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #276 dnia: Kwiecień 03, 2013, 22:50:27 »
jeśli masz czekać maksimum 4 tygodnie, to nie warto się bawić w anulowanie i szukanie innych ofert, bo czasowo wyjdzie na jedno a nie masz gwarancji, że nie zapłacisz więcej. Poza tym ten stick jest jednym z najlepszych na rynku (tzn ma części z jedynej półki, którą w ogóle warto brać pod uwagę, ale jednocześnie ma pcb dostosowane do grania na PC, PS3 i X360).

Przesyłki trwają od około 1-2 tygodni przy zamówieniach z Unii do 2-4 przy zamówieniach spoza kontynentu.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Stajsik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Insert Coin.......
    • Zobacz profil
    • Email
  • CFN: Stajsik
  • Gamertag: Stajsik
  • PSN ID: Stajsik
  • Skąd: Kaszuby-Trójmiasto
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #277 dnia: Kwiecień 04, 2013, 15:52:39 »
No i dziś pani zadzwoniła i powiedziała że sticki przybędą do nich z dniem 29 kwietnia 2013 roku. Chyba nie pozostaje nic tylko cierpliwie poczekać.
Pozdrawiam.
Witek

Stajsik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Insert Coin.......
    • Zobacz profil
    • Email
  • CFN: Stajsik
  • Gamertag: Stajsik
  • PSN ID: Stajsik
  • Skąd: Kaszuby-Trójmiasto
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #278 dnia: Kwiecień 24, 2013, 22:22:32 »
Ku memu miłemu zaskoczeniu przesyłka dotarła do mnie jakieś 10 dni wcześniej(w piątek 20) niż informowali. W sumie fajnie z ich strony.

Jako że jest to mój pierwszy stick ever, przedstawię moje pierwsze spostrzeżenia. Być może co niektórzy forumowicze potraktują to jako "oczywistą oczywistość", lub nawet spam; ale trudno.

-Towar zapakowany był w dwa pudła. Pierwsze zwykłe z szarego kartonu, a drugie w środku, właściwe Qanby. Biało-czerwone z logami i artworkami producenta.
-Kontroler sprawia wrażenie solidnego. Nic nie chrupie, nie trzeszczy, plastik gatunkowo dobry. Nie czuć w nim chińszczyzny.
-Brak loga Q4RAF(zamiast tego BigBen). Trochę szkoda w sumie, ale jakoś przeboleję ten fakt. :)
-Strasznie "palcujący" się blat, praktycznie widać każde dotknięcie. IMHO mógł być bardziej matowy, nie aż taki połyskujacy.
-Stick jest dość ciężki i stabilnie leży na kolanach. Nie przesuwa się nawet, gdy przy stykowych akcjach z lekka się zagotuję i włączy mi się lekki berserker. Ale cóż - każdy kiedyś był początkującym.
-Design obudowy i prosta grafika. Jako że ogólnie cenię minimalizm nie przeszkadza mi to. Przeciwnie. Uważam ja za nieprzekombinowana i estetyczną.
-Przyciski są diablo-głośne. Przy otwartych drzwiach to nawet z parteru słychać, jak ktoś na piętrze dudni w klawisze. Ale to może takie subiektywne odczucie nowicjusza, który wcześniej nie miał styczności z sprzętem tego typu.


Abstra**jąc od typowo sprzętowych spraw, przesiadka z pada na stick była(i jest) dla mnie bardzo bolesna. Czas od zamysłu wykonania jakiejś akcji w głowie do przeniesienia go do palców wydłużył się chyba trzykrotnie. Do tego palcami błądzę po przyciskach jak przysłowiowe dziecko i we mgle. Początkowo, to musiałem kątem oka patrzeć na telewizor i równocześnie drugim okiem na klawisze. Ratio wygranych walk jakieś 10%. Ale pomału jakis progres widać i jestem dobrej myśli, bo coraz lepiej zaczyna to wyglądać.

Ogólnie jestem zadowolony z zakupu. Towar wart swojej ceny.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 22:27:37 wysłana przez Stajsik »
Pozdrawiam.
Witek

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 24, 2013, 22:25:43 »
-Przyciski są diablo-głośne. Przy otwartych drzwiach to nawet z parteru słychać, jak ktoś dudni w klawisze. Ale to może takie subiektywne odczucie nowicjusza, który wcześniej nie miał styczności z sprzętem tego typu.
:plaza: Welcome to the world of SANŁA :plaza:

Stajsik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Insert Coin.......
    • Zobacz profil
    • Email
  • CFN: Stajsik
  • Gamertag: Stajsik
  • PSN ID: Stajsik
  • Skąd: Kaszuby-Trójmiasto
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #280 dnia: Kwiecień 24, 2013, 22:56:53 »
W ogóle to więcej się spodziewałem, ale trochę było to na wyrost, co teraz widzę. Na YT prosi zachwalali sticki, że mega precyzyjne, każdy chciany input włazi i ogólnie cacy. Ale nic nie przychodzi samo z siebie. Kierunki nie łapią tak jak myślałem, kombinacje nie zawsze wchodzą, zamiast uppercuta podcinka i nieraz random jakiś wlezie. Widać wszystko trzeba wypracować, a dobry kontroler nie zrobi z ciebie Daigo. :)
Pozdrawiam.
Witek

Stajsik

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Insert Coin.......
    • Zobacz profil
    • Email
  • CFN: Stajsik
  • Gamertag: Stajsik
  • PSN ID: Stajsik
  • Skąd: Kaszuby-Trójmiasto
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #281 dnia: Maj 02, 2013, 11:37:58 »
Nurtuje mnie jeszcze parę spraw.

Mianowicie:
Zauważyłem, że stick(wajcha) pracuje wpisana jakby w kwadrat. Jego rogi łapią skosy, a l,p,g,d pomiędzy. Wiadomo. Wiem, że są także sticki oktagonalne działające w każdym z 8 kierunków osobno. Wiem, że jest jakaś tam tam zależność. Jakieś sprawdzają się lepiej w fighterach 2D, jakieś w 3D? Mógłby ktoś to jakoś nakreślić? A może nie da się tego generalizować i zależy to po prostu od postaci? Charger, grappler,itd.

Druga sprawa. Jaka jest żywotność montowanych sticków i klawiszy? Chodzi mi o takie z górnej półki-Sanwa,Seimitsu.

I trzecia rzecz, czy w razie gdy jakiś element odmówi współpracy(odpukać:)), to zwykły zjadacz chleba, nie siedzący na co dzień w elektronice da radę wymienić go we własnym zakresie? Moje największe osiągnięcie w tej dziedzinie to zlutowanie paska led.
Pozdrawiam.
Witek

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #282 dnia: Maj 02, 2013, 12:02:48 »
Na szybko odpowiem

Cytuj
Wiem, że jest jakaś tam tam zależność. Jakieś sprawdzają się lepiej w fighterach 2D, jakieś w 3D? Mógłby ktoś to jakoś nakreślić? A może nie da się tego generalizować i zależy to po prostu od postaci? Charger, grappler,itd.
Ogólnie, to tak ... Różne restryktory bardziej się nadają  na różne rodzaje gier i inputów wymaganych do niej, i to samo sie tyczy postaci. Generalnie mówi się że charger = kwadrat, command postacie(ćwierćkoła, półkoła itd. ) = oct. Oczywiście posiadanie kwadratowego restryktora nie jest jakims mega problemem bo nawet jesli nauka ma zająć troche dłużej niż na oct, to i tak po pewnym czasie się nauczysz. Większość ludzi gra na kwadracie, bo taki jest defaultowy restryktor, na nich się też nauczyli i nie ma problemu, kiedy ktos chce od kogos sticka pozyczyc na chwile podczas turnieju/zlotu/whatever.

Cytuj
Druga sprawa. Jaka jest żywotność montowanych sticków i klawiszy? Chodzi mi o takie z górnej półki-Sanwa,Seimitsu.
Moje od ponad 2 lat działają prawidłowo (i guziki i stick). Nie wiem jednak ile powinne wytrzymać.

Cytuj
I trzecia rzecz, czy w razie gdy jakiś element odmówi współpracy(odpukać:)), to zwykły zjadacz chleba, nie siedzący na co dzień w elektronice da radę wymienić go we własnym zakresie? Moje największe osiągnięcie w tej dziedzinie to zlutowanie paska led.
Jasne, ja nie mając żadnego doświadczenia sobie poradziłem z moimi modami, a z Qanbą napewno nie bedziesz mial problemow, bo mało co bedziesz pewnie musial lutować zeby zamienić.
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2013, 14:08:31 wysłana przez VanDarkholme »
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #283 dnia: Maj 02, 2013, 12:30:29 »
JLFy nie mialy czasem mozliwosci przelaczania sie miedzy oct a square?

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #284 dnia: Maj 02, 2013, 12:54:16 »
Nie skuś się przypadkiem na octagonala, jest znacznie mniej wygodny i mniej precyzyjny od kwadratu. Imo.