Autor Wątek: Jaki stick?  (Przeczytany 82790 razy)

gaawa

  • Moderator forum
  • Sr. Member
  • *****
  • Wiadomości: 443
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Pruszków/W-wa
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 26, 2011, 23:03:02 »
dla mnie jest inny problem (na pewno tymczasowy) z buttonami sanwy. Jak trzeba szybko wcisnac dwa razy jeden button - to on sie juz wciska jak go musne i zanim go do cisne i znow wcisne to trwa to jakies ulamki sekundy xD i taka podstawa jak robie jinnem 1,f+3~3 czasem dziwnie wychodzi ;p ale to bardziej jako ciekawostka

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 26, 2011, 23:41:58 »
Sneju kazda gała JP łapie szybciej angaz od JLF...
scena gra na tym co ma w budzie na stocku a sanwa weszał w układy prawie z kazda firma co sie liczy na rynku w tym Taito wiec pozamiatała w segmencie konfiguracji cabow fulll HD
doszło do takiego kuriozumu ze aby zblokowac wtorny montaz seimitsu w ich panelach zablokwali przy okazji mozliwosc montowania JLW swojego drugiego flagowego modelu co skonczyło sie wycofaniem oferty na ten model z japonii

salony z serwisantami co maja mozg dalej jada na seimitsu... bo sie nie rypia tak i gracze je wola
dominacja JLFa to tylko mity wygenerowane prze debilow z USA co im sie wydaje ze posiadanie JLF to szczyt szcescia i ultra PRO Hype. gała w hurcie wartna całe 8$... seimitsu nawet nie da sie kupic od producenta taki maja zbyt ze nie bawia sie sami w jakakolwiek sprzedarz ponizej parti na kilka tysiecy...

z buttonow sam preferuje sanwe i iL
sanwe uzywam tam gdzie sa gładkie i szybkie inputy (np gg) tam gdzie sztywniejsze i rytmiczniejsze to wole iL (MK)
seimitsu z reguły olewam bo ja mam inwestowac cos twardszego to wole iL sa niezniszczalne i daja sygnał
seimitsu po prostu nie maja atutu dla mnie bo nie sa ani miekkie ani nie daja sygnału no ale mam odzielne sprzeta do danych gier wiec nie mam zadnych kompromisow i moze dlatego

inna sprawa ze wiekszosc poczatkujacuch woli seimitsu buttony

zreszta składanie customa na JLF to szczyt głupoty w czasach jak kazda komerach ma JLF na stock setupie...

nie lubie JLF choc mam tez panel z automatu sega blast city i VLX i nie zamierzam w nich nic zmieniac i zostawic jak jest... z JLFem

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 27, 2011, 01:17:54 »
zreszta składanie customa na JLF to szczyt głupoty w czasach jak kazda komerach ma JLF na stock setupie...
No chyba że się ma specyficzne wymagania czy też nie chce zapłacić tyle co za komerchowy stock setup.
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 27, 2011, 01:45:09 »
Gałki Seimitsu są tańsze od JLF :)

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 27, 2011, 02:02:02 »
Pozatym tym się gra we wszystkie gry jakie sie liczy : Jojo, HnK i 3s
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

KOKOLINO

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 510
  • Płeć: Mężczyzna
  • ALL THREATS TO HUMANNITY HAVE BEEN TERMINATED
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: KOKOLINO
  • PSN ID: LTF_RULES_PL
  • Skąd: WROCŁAW
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 27, 2011, 23:58:35 »
Dobra dzięki za wypowiedzenie sie w sprawie gałki i buttonów teraz mam pytanie jakie są wymiary MADCATZ Street Fighter IV Fight Stick Tournament Edition chodzi mi o pudło bo chciałbym zamówić u stolarza i jeszcze jedno jakie jest najlepsze do tego drewno i jaka najlepsza będzie jego grubość

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 28, 2011, 00:54:46 »
z drewna można wszelakiego,ja mam np. z desek do podłogi XD ale najlepiej będzie jak weźmiesz sosne bo nie będzie za ciężki. wymiary najlepiej zrób sobie 35x25cm co byś mógł normalnie ręce położyć ;] a grubość desek 2 cm wystarczy

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 28, 2011, 12:45:22 »
Dobra dzięki za wypowiedzenie sie w sprawie gałki i buttonów teraz mam pytanie jakie są wymiary MADCATZ Street Fighter IV Fight Stick Tournament Edition chodzi mi o pudło bo chciałbym zamówić u stolarza i jeszcze jedno jakie jest najlepsze do tego drewno i jaka najlepsza będzie jego grubość
musisz zrozumiec ze customa sie składa albo samemu albo kupuje komerche
bo zlecajac komus robote wychodzi w najlepszym wypadku 25% taniej a pozniejsze klocki nie sa wartne tej iwestycji

stolarz na bank to spierdzieli jesli nie jest twoim znajomym i nie bedziesz stał nad nim gdy to robi i obaj nie bedziecie nad tym myslec. skroi cie jak za mokre zyto po czym z kosztami czesci, pada, plexy i kabli pochalisz sie customem ktory wyzedł 4-5 stow a po miesiacu jak ci minie okres fascynacji swoim pudłem to stwierdzisz ze mozna było dołozyc ta stowe i kupic gotowca.

sosna jest najgorszym mozliwym materiałem bo jest miekka i łatwo łapie wgniecenia i własnie lekka a stik musi miec swoja wage
buk i dab tylko sie nadaje z krajowych drzew i buk zdecydowanie najlepszy jest bo nie ma faktury i dobrze oszlifowany jest gładki jak plastik.


Edit:
Pitrex chce brac quanbe wiec czemu sie znim nie dogadasz i nie wezmiecie 2 sztuk zredukuje wam to koszta wysłki
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2011, 12:49:06 wysłana przez kowal »

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 28, 2011, 15:18:03 »
Edit:
Pitrex chce brac quanbe wiec czemu sie znim nie dogadasz i nie wezmiecie 2 sztuk zredukuje wam to koszta wysłki

Ja jednak zdecydowałem się na customa a mianowicie kupuje szajs sticka Datel Pro coś tam co ma dobre pcb które jest kompatybilne z ps3 i x360,a resztę zamawiam u Wilka. Cenowo u mnie wyjdzie trochę taniej bo części mam jeszcze z poprzedniego sticka który za długo nie był eksploatowany.

Edit: Co do Qanby to nie opłaca się zamawiać jednorazowo więcej niż jedną sztukę bo już przy 2-óch doliczają cło a i koszt wysyłki zamiast maleć to się powiększa....

Edit 2: sprawdziłem na play-asia przy kupnie 2-óch sztuk wyszłoby po ok.560zł na głowę (wliczona wysyłka). Także w sumie niewiele taniej a ja wole jednak customa :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2011, 16:08:33 wysłana przez Pitrex »

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 29, 2011, 15:27:56 »
Cytuj
Seimitsu posiadają tzw. przezroczysty plunger czyli można przyciski czymś wypełnić np. kawałkiem jakiejś grafiki.

Sanwa ostatnio też wprowadziła takie guziczki.
Patrz że faktycznie zmajstrowali takie guziki OBSC 2$ droższe od standardowych - trochę dużo ale co tam...
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 03, 2011, 20:04:01 »

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 03, 2011, 20:35:07 »
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B265728/cid/20004/Datel_Arcade_Pro_Joystick/

mozna rozwazyc zakup jak ktos ma czesci na moda

Sam się zastanawiałem nad kupnem tego sticka,ze wzgledu na pcb z tym ze wiadomość o tym że produkt będzie wkrótce dostępny,widnieje około 10 dni już.

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 03, 2011, 22:24:20 »
Welcome to the Akihabara shop!
***Sept. 1st Update - PS360+***

The new PCB should present itself later this month in some form. We have gotten a lot of questions regarding it and here are some clarifications:

1. It will use both RJ-45 and USB jack. After gotten many e-mails regarding it only using a RJ-45 jack we decided to add a USB jack also for easy hookup for people only using PS3 and 360.

2. It will have a headset jack for 360.

3. Software for the launch will cover 360, PS3, PSX (PS2) and PC.



ありがとう
Akihabarashop.jp

Pitrex

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 461
  • Płeć: Mężczyzna
  • Foot Dive ;D
    • Zobacz profil
  • Gamertag: leszek_co_mial_na_chooju_meszek
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 03, 2011, 22:34:29 »
Welcome to the Akihabara shop!
***Sept. 1st Update - PS360+***

The new PCB should present itself later this month in some form. We have gotten a lot of questions regarding it and here are some clarifications:

1. It will use both RJ-45 and USB jack. After gotten many e-mails regarding it only using a RJ-45 jack we decided to add a USB jack also for easy hookup for people only using PS3 and 360.

2. It will have a headset jack for 360.

3. Software for the launch will cover 360, PS3, PSX (PS2) and PC.



ありがとう
Akihabarashop.jp

Ciekawe jaka będzie cena ;d

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 04, 2011, 10:42:34 »
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B265728/cid/20004/Datel_Arcade_Pro_Joystick/

mozna rozwazyc zakup jak ktos ma czesci na moda

Sam się zastanawiałem nad kupnem tego sticka,ze wzgledu na pcb z tym ze wiadomość o tym że produkt będzie wkrótce dostępny,widnieje około 10 dni już.
Raczej od trzech miesięcy, bo już tyle poluję na to PCB.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.