Autor Wątek: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.  (Przeczytany 3438 razy)

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« dnia: Maj 20, 2011, 00:43:07 »
Nie wiem czy to dobry dział...
Chce odkupić od kolesia custom as którego sam budował. Jest to jego pierwszy stick. Od blisko tygodnia ogrywam ten sprzęt i niepokoi mnie fakt że po ok. 40min grania zaczynam odczuwać trudne do opisania napięcie w prawym nadgarstku i nieco poniżej łokcia. Uczucie jest nieprzyjemne, a po dłuższej sesji zaczyna graniczyć z bólem... Czy to normalne dla osoby która dopiero zaczyna granie na sticku i minie z czasem, czy może wina leży po stronie sprzetu? Wydaje mi się że przyciski są za nisko w stosunku do gałki i będę musiał to poprawić... Jutro postaram się wrzucić foto sticka.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2011, 01:07:35 »
Najlepiej podrzuć foto, łatwiej będzie ocenić. Ogólnie stick z odpowiednio wyprofilowanym pudłem i japońskim układem przycisków (ułożone lekko po łuku, jak w TE etc.) nie powinien sprawiać dyskomfortu, poza bardzo długimi sesjami.

Amerykański układ przycisków ma coś, co nazywam "czasomierzem" jak gram na sticku z nim dłużej niż 2h to dostaję z nadgarstka sygnał, że czas przestać. Jest to technicznie wada, ale akurat mi pomaga w nie marnowaniu czasu przy konsoli ;)
Moje pięści krwawią śmiercią!

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2011, 06:36:59 »
Ja napiszę tak: częsta masturbacja pomaga (co u graczy nie powinno stanowić problemu). Chyba, że ktos jest mańkutem (ale wtedy może grać jak Meksykanie krzyżując ręce).

"Wydaje mi się że przyciski są za nisko w stosunku do gałki i będę musiał to poprawić..."


Eeee...bo...tak ma być... :)

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2011, 11:41:22 »
Podziwiam Cię Ornicie za to że znalazłeś z samego rana czas aby podzielić się z nami swoją mądrością.

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2011, 11:52:16 »
Podziwiam Cię Ornicie za to że znalazłeś z samego rana czas aby podzielić się z nami swoją mądrością.
Wiesz...tego mogłes się przecież spodziewać. Tak jak napisał Hiryu nie dałes żadnych zdjęć ani wymiarów sticka, niczego z czego moglibysmy wysnuć jakiekolwiek wnioski. W dodatku napisałes, że dopiero uczysz się grać na sticku więc nie powinien dziwić Cię ton mojej wypowiedzi, gdyż najprawdopodobniej sam w pierwszym poscie odpowiedziałes sobie na pytanie.

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2011, 14:25:59 »
To że się uczę grać nie zmienia faktu że inne sticki na których coś tam "rzeźbiłem" prawie mnie nie męczyły...

Tak jak pisałem, wrzucam fotki i wymiary

Wymiary pudła 314mm x 233mm x 66mm
Układ przycisków chyba jak ze sticków Saulabi, a przynajmniej ten mi najbardziej przypomina.
Miał ktoś doświadczenia z takim układem?
Nie wiem czy jest sens się męczyć, czy po prostu zmienić na układ z TE który na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej ergonomiczny...

Foto:
http://img6.imageshack.us/img6/8969/p1013456.jpg
http://img508.imageshack.us/img508/2428/p1013454.jpg

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 20, 2011, 14:49:56 »
Dolna partia przycisków umieszczona jest (jak dla mnie) nienaturalnie, nawet biorąc pod uwagę cos tak oczywistego jak położenie kciuka na dłoni. Ten rząd powinien wystawać delikatnie z lewej strony w stosunku do górnych przycisków lub bezposrednio pod. Być może dlatego odczuwasz pewną niedogodnosć podczas grania. Ich "wysokosć" jest ok.

Gałka też jest położona dosć daleko od przycisków jesli porównamy ten układ z komercyjnymi stickami. Ale to już kwestia gustu.

Trzeba było od razu wkleić zdjęcia :)

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 20, 2011, 15:05:36 »
Knefle ewidentnie za blisko siebie. Jakby to powiedział Bolec, te przyciski nie mają luzu.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

ornit paweł pierwszy

  • Gość
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 20, 2011, 15:18:21 »
Raczej nie ma to wpływu. Miałem taki sam scisk w przerobionym mayflashu i nie było problemów. Natomiast te przyciski wydają się być większe, może stąd takie wrażenie. (albo mi się wydaje, że są większe, tzn ich srednica jest większa)

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 20, 2011, 15:29:14 »
Nay, przyciski to Sanwa OBSF-30, czyli standard.

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 20, 2011, 15:34:26 »
Ja piernicze jaki ten uklad przyciskow jest brzydki... Mimo wszystko imo najlepsze uklady to sa takie, gdzie prawa reke trzyma sie prosto a nie 45 stopnii bardziej w prawo w porownaniu do lewej reki
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 20, 2011, 15:44:03 »
Ten układ w wersji oryginalnej bardzo dobrze spisywał się w Tekkenie gdzie grało się tylko czterema środkowymi przyciskami, ale niestety w nic innego nie da się na nim grać...
Wyglądało to tak:



Myślałem że zmiana kolejności przycisków załatwi sprawę ale nic z tego.


wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 20, 2011, 18:13:41 »
Może nie najlepszy układ buttonów ale to nie powinno być problemem przy twoich bolączkach. Zdecydowanie za wysoka jest ta buda. 6,6 cm  to jest dużo, powiedział bym nawet bardzo dużo. Jak stick położysz na blacie lub (o zgrozo przy tej wysokości) na kolanach i ręce ci nie spoczywają wygodnie, tylko leżą oparte przedramieniami/nadgarstkami o krawędź,to dłonie ci wtedy zwisają tak, jakbyś szukając 5 zł jakie brakuje do 0,5 litra, taplał opuszkami palców gówno w które przed chwilą je upuściłeś. Oczywiście szukasz tylko przez chwilę ale grasz godzinami.

Wygodna pozycja przy graniu oraz obniżenie tej budy po całości o 2 cm, lub ścięcie pod kątem (z tyłu zostawiasz powiedzmy 5,5 cm a z przodu 3,5 cm) powinno cię uleczyć.
Licz się wtedy że nie wsadzisz żadnych "koreańskich i amerykańskich" części do środka ale japońskie będą śmigały jak 150.
Wysokie budy (jak zobaczysz zdjęcia oryginalnego saulabi to zauważysz że ten stick jest ścięty właśnie pod kątem) imo wymagają dużego blatu i lekkiego skosu żeby ręce leżały sobie wygodnie oparte większą częścią przedramienia a nie jak u ciebie blat kończy się na nadgarstku. Tak to można przy niższych konstrukcjach rzędu 5,5 cm max, wtedy nawet blat kończący się niewiele za linią buttonów nie będzie ci przeszkadzał.



Jeśli to nie pomoże to radził bym odwiedzić lekarza bo może masz jakąś ukrytą wadę techniczną której nawet ornitowa masturbacja nie uleczy.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Dae

  • [Zachodniopomorskie]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1597
  • Płeć: Mężczyzna
  • BLAME!
    • Zobacz profil
    • DaeDraug na YouTube.com
    • Email
  • PSN ID: DaeDraugPL
  • Skąd: Net Sphere
Odp: Custom Arcade Stick - dyskomfort przy graniu.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 20, 2011, 18:46:39 »
Dzięki wszystkim za pomoc, prawde mówiąc czekałem na twojego posta wilku.
Poczytałem też na necie co i jak. Końcowy efekt wrzucę do galerii custom asów, bo będę ćałkiem zmieniał budę i układ buttonow.