Autor Wątek: Ranbat99 - pytania i propozycje  (Przeczytany 4488 razy)

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Ranbat99 - pytania i propozycje
« dnia: Czerwiec 18, 2010, 11:42:17 »
Jakiś czas temu rozmawiałem z graczami z Poznania na temat ranbatów. Nasz portal Level99 chce zająć się taką inicjatywą. Wstępnie impreza odbywałaby się co dwa miesiące, żeby nie obciążać Waszych kieszeni itp. W ciągu roku odbyłoby się 6 ranbatów (zapewne jeden drużynowy). Na koniec roku osoba, która zebrałaby najwięcej pkt byłaby oficjalnym mistrzem SSF IV danego roku.

Z wstępnych założeń:

- W celu podkręcenia emocji albo zdenerwowania niektórych na jednym Ranbacie grałoby się tylko dwiema postaciami. Oczywiście na kolejnym można zmienić na jeszcze inne. W końcu dobry gracz potrafi grać jedną postacią na wszystkich i dzięki temu zabawa zweryfikuje kto naprawdę potrafi grać, a nie wyjdzie to, że wie się, że ktoś gra słabiej na Blankę albo Bisona. Postaci zgłaszało by się wcześniej, a kto kim gra okazywałoby się na turnieju ;p
- system punktacji jest w fazie testów, niedługo więcej info o nim

Wjazd na imprezę byłby płatny, dzięki temu na koniec roku będzie można się spodziewać nagród no i oczywiście wliczone są w to opłaty za lokal itp.

Tu się pojawia pytanie. Ile jesteście w stanie przeznaczyć maksymalnie za wejściówkę? Czy 20 zł będzie zbyt wygórowaną kwotą?

No i najważniejsze... czy jesteście zainteresowani taką inicjatywą?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2010, 12:56:54 wysłana przez Kris »

Slide

  • Gość
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:20:08 »
Jakiś czas temu rozmawiałem z graczami z Poznania na temat ranbatów. Nasz portal Level99 chce zająć się taką inicjatywą. Wstępnie impreza odbywałaby się co dwa miesiące, żeby nie obciążać Waszych kieszeni itp. W ciągu roku odbyłoby się 6 ranbatów (zapewne jeden drużynowy). Na koniec roku osoba, która zebrałaby najwięcej pkt byłaby oficjalnym mistrzem SSF IV danego roku.

Z wstępnych założeń:

- W celu podkręcenia emocji albo zdenerwowania niektórych na jednym Ranbacie grałoby się tylko dwiema postaciami. Oczywiście na kolejnym można zmienić na jeszcze inne. W końcu dobry gracz potrafi grać jedną postacią na wszystkich i dzięki temu zabawa zweryfikuje kto naprawdę potrafi grać, a nie wyjdzie to, że wie się, że ktoś gra słabiej na Blankę albo Bisona. Postaci zgłaszało by się wcześniej, a kto kim gra okazywałoby się na turnieju ;p
- system punktacji jest w fazie testów, niedługo więcej info o nim

Wjazd na imprezę byłby płatny, dzięki temu na koniec roku będzie można się spodziewać nagród no i oczywiście wliczone są w to opłaty za lokal itp.

Tu się pojawia pytanie. Ile jesteście w stanie przeznaczyć maksymalnie za wejściówkę? Czy 20 zł będzie zbyt wygórowaną kwotą?

No i najważniejsze... czy jesteście zainteresowani taką inicjatywą?

1 postacia albo bez ograniczenia

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:20:59 »
No to jestem za 1 postacią.

Crono

  • Poznań Dojo
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Poznań Dojo
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Crono86
  • PSN ID: CronoPL
  • Skąd: Poznań
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:50:18 »
ja jestem za bez ograniczeń, wtedy jest dużo ciekawej a jako kontrargument : "skoro dobry gracz potrafi grać jedna postacią na wszystkich" to niech to udowodni :)

a tak BTW chłopaki od września się najprawdopodobniej sprowadzam do Poznania, wiec zasilę tą scenę doświadczeniami z Azji  ;)

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:54:36 »
W sumie masz rację.

Dobra, ale z spraw ważnych to ile max jesteście w stanie dać kasy za wejście na ranbaty? To mnie interesuje bo muszę wiedzieć jakimi funduszami będzie można dysponować na lokal i nagrody.

TheStormIsOver

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • aka Hamtaro
    • Zobacz profil
    • Jak się bawić, to się bawić...
  • Skąd: Miami Beach Marina
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2010, 19:50:10 »
Fajna sprawa i dobry pomysł. 20 zeta to tam jest pikuś przy dużej frekwencji i systematyczności takich ranbatów. Powiedzmy co  drugi miesiąc jakby coś takiego było to założę się że chętnych też automatycznie urodziło się coraz więcej a i zainteresowanie by wzrosło. Kto wie może stolica wielkopolski wkrótce będzie kolebką najlepszych graczy w naszym kraju. Kris i braciak łebscy jesteście oby tak dalej.

Slide

  • Gość
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2010, 20:18:20 »
Fajna sprawa i dobry pomysł. 20 zeta to tam jest pikuś przy dużej frekwencji i systematyczności takich ranbatów. Powiedzmy co  drugi miesiąc jakby coś takiego było to założę się że chętnych też automatycznie urodziło się coraz więcej a i zainteresowanie by wzrosło. Kto wie może stolica wielkopolski wkrótce będzie kolebką najlepszych graczy w naszym kraju. Kris i braciak łebscy jesteście oby tak dalej.

Ja osobiście nie wierzę w moc tej "ankiety" powiedziałem Krisowi że zamiast pytać się ludzi zrobimy coś i zobaczymy jak będzie z frekwencją na razie szkolimy się na burse :D potem zaczniemy działać w sprawie eventów itd.
Na razie muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem startu rozkręcania scenki w Poznaniu zaczynamy coraz częściej spotykać się i każdy ma duża zajawkę na SSF4. Najważniejsze, że nie narzekamy tylko skupiamy się na pozytywnych stronach wspólnego grania :]

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 19, 2010, 11:25:50 »
ja powiem szczerze,  że w miarę mozliwości czasowych chętnie urządziłbym sobie taki wyjazd do Poznania - w sumie nie byłem tam od czasów jakiegoś turnieju Pro Evo jeszcze na PS2 (Krąg Cup? - to było w Poznaniu? byłem wtedy maksymalnie pijany i troche mi się bełtaja miasta)
o ile całość nie ciągnełaby się do nocy i dałoby się obrócic na spokojnie w jeden dzień to bylo by git

co do kasy to Kris dobrze mówi - zróbcie przymiarkę czy tam imprezę "testową" i wtedy będzie wiadomo na jaką grupę graczy możecie liczyć i jak dostosować do tego opłaty

nie przekonuje mnie jednak ten punkt o systemie punktacji na podstawie którego określa się MP (czy tam "mistrza roku") - nie lepiej byłoby wykorzystać część zebranej na ranbatach kasy na zorganizowanie większej imprezy przeprowadzonej wyłacznie w celu wyłonienia MP? na większa impreze chyba łatwiej znależć sponsora,  zawsze większy prestiż rozgrywek no i emocje
bo jeśli ktoś wygra 3 takie Ranbaty to jest praktycznie po zawodach, aye? (zakladajac że mamy 6 takich zjazdów w roku)
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Kaczka

  • [Zachodniopomorskie]
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 180
  • Płeć: Mężczyzna
  • Play Hard Go Pro :]
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Kaczilla
  • Skąd: Gryfice
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 19, 2010, 13:01:22 »
Ja jestem zainteresowany. Do Poznania daleko nie mam. Co dwa miesiace to chyba najlepsza opcja a 20 zl to nie jest duzo. Tylko zeby troszku graczy bylo.

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2010, 15:26:43 »
Punktacja musi być jak dla mnie. Nie będzie ona rozstrzelona zbytnio dzięki czemu nie będzie wielkich różnic pomiędzy graczami. OK można zrobić tak, że 1 rok ranbatów a potem jak się kończą jedna wielką imprezę o MP, ale to w swoim czasie ;]

Co do wielkiej imprezy to ja się wstrzymam. Wolę zacząć od małych by nie wpieprzyć się w koszty i obadać sytuację ;]. Jak kilka imprez się uda znajdą się sponsorzy jak sądzę. Pamiętajcie, że to się dopiero rozwija, a nie ma co szarżować. Nie od razu Rzym zbudowano.

W poniedziałek idę rozmawiać z właścicielem jednego z lokali. Zobaczymy jak będzie wypowiadał się na temat kosztów. Co do czasu imprezy: też nie chcę zarywać całej nocy na to więc dla mnie optymalne byłoby zaczynać imprezę przykładowo o 13-14 (sobota). Dzięki temu kto będzie musiał wracać w ten sam dzień to to zrobi, kto będzie chciał zostać zostanie. Pomyślimy też o jakimś ewentualnym noclegu, ale to w swoim czasie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2010, 15:28:56 wysłana przez Kris »

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 19, 2010, 18:34:21 »
OK można zrobić tak, że 1 rok ranbatów a potem jak się kończą jedna wielką imprezę o MP, ale to w swoim czasie ;

no jasne dokładnie o tym pisałem - mi nie chodzi o to, żeby nagle wyskoczyć z duża imprezą zorganizowaną "w ciemnio" - tylko wszystko z uwzględniem tego jaka będzie kondycja rodzimej sceny SF, a konkretnie ile ludzi faktycznie chce grać na jakimś tam poziomie w SSFIV
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2010, 20:01:39 »
jak dla mnie wszystko spoko, 20zł może być

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2010, 14:15:13 »
W sumie ilu graczy SF jest z Poznania?

Griever

  • Gość
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2010, 16:19:33 »
Mi tam wszystko pasuje. Jeśli policzyć i Poznań i jego okolice to pewnie ze 20 osób będzie :)

Kris

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 589
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Pad Portal
  • PSN ID: Duke_Kris
Odp: Ranbat99 - pytania i propozycje
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 22, 2010, 08:46:24 »
OK od teraz wszelkie kwestie ranbatów będą poruszane u nas na Level99

http://www.level99.pl/forum/index.php?topic=219.0

Im większe zainteresowanie ze strony ludzi tym lepiej dla Was bo sponsorzy i dystrybucja nas obserwują ;]