Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 120668 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 01, 2010, 14:52:16 »
Generalnie to takie tłumaczenie jest bez sensu bo jak już się odważy człowiek pograć w tego online'a to i powinien zdać sobie sprawę z tego że gra na lagu i czasem będzie on tak duży że nie będzie się dało grać.

Z drugiej strony jeżeli online ktoś dostaje od kogoś 0:10 a offline go bije 10:0 to czego to może być wina jak nie laga? To nie jest jakiś abstrakcyjny przykład bo wystarczy że lepszy gracz będzie grać postacią której gra w dużym stopniu opiera się na bardzo timingowych rzeczach oraz czasie reakcji (np dużo hit confirmowalnych rzeczy na granicy czasu reakcji) oraz będzie grać głównie offline (brak przyzwyczajenia do laga).

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 01, 2010, 20:31:45 »
To jak gracz jest pro i idzie na neta, to niech wybiera postać na neta i zmienia styl walki na neta. Albo decyduje się świadomie na ograniczenia postaci. Przynajmniej ja tak widzę tą sprawę w chwili, gdy wiadome jest jawnie, co net za sobą niesie.
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 01, 2010, 21:02:54 »
Oczywiście. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.

Ja tylko przedstawiam 2 punkty widzenia oraz to że nie zawsze jest tak że narzekanie na laga jest tylko i wyłącznie prostym sposobem na usprawiedliwianie braku umiejętności czy przegranej.

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 01, 2010, 21:49:52 »
Osobiście wiem, że grając online tracę jakieś zdolności/czas na wykonanie pewnych akcji. Nie znam gry na tyle, by wiedzieć co tracę, ale gdy czasem mecze spadają do kilku fps i przez to coś nie wychodzi, to nie złorzeczę. Bo wiem, że oponent ma te same warunki i się do nich lepiej dostosował. I wygrał przez mą niedoskonałość, ulomność i brak wyszkolenia, a nie "bo lag był". Ot ewolucja. Może to kolejny krok właśnie na ewolucję graczy mordoklepek - online'owe granie, a nie offline'owe. I się za lat kilka dwie szkoły wykształcą z tego podziału :D

Plus - świetne filmy z tym True Hamburger Guile i jego wkurzaniem XD
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

Scorpio

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 04, 2010, 18:52:59 »
Zaczynam wygrywać co kilka walk, czasem częściej ... trochę dziwnie się z tym czuję ... ...  ???
Even Akuma does not stand a chance againts Yiazmat!

Zulata

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
  • Skąd: Przemyl
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 05, 2010, 13:22:45 »
A ja odkąd pooglądałem trochę filmów z SSF4 wciągnąłem się mocno. tzn, może złe słowa, ale poleciałem do sklepu, kupiłem sobie grę i postanowiłem, że stanę się w nią dobry (w moim rozumieniu, że będę wygrywał walki częściej niż 1 na 10 chociażby online). Za dzieciaka grałem trochę w SF-tery, później na kompie na emulatorach  itd, jednak nigdy tego nie próbowałem zmasterować. Ale że ja z wiekiem zaczynam inaczej patrzeć na pewne rzeczy i w tym co lubię robić jestem ambitny. No ale, ciężko jest się samemu nauczyć grać, szczególnie że nikt ze znajomych ani nawet w mieście w SFightery nie gra. Pozostaje wejść na forum i poszukać odpowiedzi i podpowiedzi. DZiękuje że wysłuchaliście mojego jakżę łzawego wstępu więc teraz przejdźmy do rzeczy.
Wpadłem w ten temat sobie myślę "Oho, kącik dla początkującego. Skoro umiem zrobić ze dwa kombosy i po trafieniu focusem jeszcze docisnąć ultrasa i trafić to myślę że się kwalifikuje" ;D
No i wpadam żadny wiedzy i co ;D kilka porad spoko, ale te sktórty mnie przerażają.
"Walnij mu SRK i jeszcz potem możesz docisnąć FBI NBA CIA itp" i nie wiem co się dzieje ;).
Jeśli toś by był tak miły to podrzuciłby wytłumaczenie większości tych skrótów- jakiś link ;D albo sam złapie ochote na napisanie takie legendy ;P ? Ktoś miły? ;D

Patosław

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 368
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: PatoslawPL
  • Skąd: Wrocław
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 05, 2010, 13:34:54 »
Pierwsza strona tego właśnie tematu.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 06, 2010, 15:06:33 »
Kolejna seria pytań :

-Na jakiej zasadzie mam wyłapywać podcinki przy pomocy  FADC ? Jeżeli ktoś robi j.HK i podcinka to jeżeli zablokuje j.HK to mogę złapać podcinkę? Próbowałem to zrobić w walce ale mi to nie wychodziło.


apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 06, 2010, 15:09:43 »
jeżeli łapiesz j.hk na blok, to podcinkę też blokuj i karaj potem

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 06, 2010, 15:38:01 »
Jak wygląda sprawa ze strojami? Znudziły mi się te podstawowe i chciałbym jakieś nowe. To sie kupuje przez ps store? Jeżeli tak to w jakich cenach te stroje są ?

mace

  • Learn to fly
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 309
  • eloszka
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: opole
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 06, 2010, 16:32:10 »
pytanie: czy jak moja postac lezy(powiedzmy ze ryu) i gdy przeciwnik do mnie dashuje to dragon punch ze wstawania jest dobrym pomyslem, prawda?
Kejim [16|Paź 20:47 ]:   :kejim:

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 06, 2010, 17:41:12 »
wake-up shoryuken to nigdy nie jest dobry pomysł, a takie dashowanie na leżacego przeciwnika to typowy bait (podpucha) - więc lepiej pomyśleć o innych opcjach na wake-up: backdash, c.lp, throw czy zwykly blok
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 06, 2010, 21:03:01 »
Jak wygląda sprawa ze strojami? Znudziły mi się te podstawowe i chciałbym jakieś nowe. To sie kupuje przez ps store? Jeżeli tak to w jakich cenach te stroje są ?
Widziałem w Biedronce zdrapki ze strojami do Shotokanów po 7 zł inne wykupili.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 06, 2010, 22:38:13 »
Zajman - Tak, kupuje się przez psstore. Pierwsze alternatywne stroje (te z sf4) można kupić wszystkie w jednym pakiecie (wychodzi taniej niż te 5 packów oddzielnie). Jeśli chodzi o te stroje, które zostały dodane dopiero do supera, to jest kilka packów z kostiumami dla określonych postaci (np. dla wszystkich lasek, dla wszystkich shoto itd.), każdy po 14 zeta. Wiem, zdzierstwo ;]

Mace - jeśli ktoś wykonuje dasha w twoją stronę dokładnie w momencie kiedy wstajesz, spokojnie możesz go zdjąć srk. Dash ma wbrew pozorom dość dużego laga i u niektórych postaci można ukarać go właściwie na reakcje. Ale tak jak napisal Tejotl, musisz uważać czy przeciwnik nie robi tego dasha odpowiednio wcześnie (tak żeby pozostać bezpiecznym), bo w większości przypadków to typowy bait.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 06, 2010, 23:34:11 »
to jest kilka packów z kostiumami dla określonych postaci (np. dla wszystkich lasek, dla wszystkich shoto itd.), każdy po 14 zeta. Wiem, zdzierstwo ;]

jest już dostępny Super Complete Alternate Pack do SSFIV - cena bodaj 65 zł
trzeba wejść w zakładkę PS3 Games --> Fighting Games --> SSFIV costume packs
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war