Autor Wątek: Dlaczego gram w SF  (Przeczytany 17485 razy)

Pychu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
  • Czy koń może założyć firmę?
    • Zobacz profil
    • Łukasz Pych Youtube Music Channel
  • PSN ID: MaDDOGPych
  • Skąd: Sosnovietz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 09, 2012, 18:14:23 »
To jest temat "dlaczego gram w SF",  nie "dlaczego gram w AE"...
A MOŻE WARTO UWIERZYC?

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 09, 2012, 19:10:11 »
Ok.

Gram w SFa bo Hadouken i Scissor Kick :)
"Sua Sponte"

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 09, 2012, 23:00:55 »
Nie ok'uj mu Grabczas. :dansgame:

Dżizas, Pychu... mi chodziło tylko o to że odnosiłeś się do 3s'a mówiąc o sf4. W tym że ktoś pisze o sf4 bo tylko w to grał nie ma nic złego. ;p

Pychu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 450
  • Płeć: Mężczyzna
  • Czy koń może założyć firmę?
    • Zobacz profil
    • Łukasz Pych Youtube Music Channel
  • PSN ID: MaDDOGPych
  • Skąd: Sosnovietz
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 10, 2012, 16:50:16 »
- premiera SF4 zbiegła się w czasie z moim postanowieniem dobrego opanowania jakiegoś fightera 2d...
-...a że przedtem sporo grałem w 3s, padło na następcę:P
:salt: :salt: :salt:
A MOŻE WARTO UWIERZYC?

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 17, 2012, 18:25:06 »
Bo lubię dostawać do pysku na online. Nie, serio, kompletnie nie potrafię w to grać, tak samo jak w żadną inną bijatykę, mimo że mam ich trochę i ciągle lurkuję za innymi.

Mój pierwszy post na forum, witam Państwa.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 17, 2012, 19:19:46 »
Witam, (jak zakładam) fellow Sagat plejera. Jak również zakładam, pisząc o SF, masz na myśli sf4? ;)

Dobre i złe czasy, żeby się uczyć w coś grać. Pełno tytułów mniej lub bardziej nowych, które są aktywne, więc łatwo znaleźć coś dla siebie, ale w wielu wypadkach mają już silną bazę doświadczonych graczy, przez których start może być ciężki. Powodzenia i witamy na forum.

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 17, 2012, 19:24:38 »
witam
poczatkujacy czy nie - Bursa czeka !
http://backdash.pl/forum/index.php?topic=1970.0
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 17, 2012, 20:25:53 »
Witam, (jak zakładam) fellow Sagat plejera. Jak również zakładam, pisząc o SF, masz na myśli sf4? ;)
Czwórkę, AE2012 dokładnie (chociaż wahałem się czy kupić, trochę zdzierstwo, SFIV, potem SSFIV, potem jeszcze AE za gruby babilon). I tak, fellow Suh-got playa, od SFA3, od kiedy uznałem, że on ma lepiej, bo ma "dynie" na dół i górę :D

Dobre i złe czasy, żeby się uczyć w coś grać. Pełno tytułów mniej lub bardziej nowych, które są aktywne, więc łatwo znaleźć coś dla siebie, ale w wielu wypadkach mają już silną bazę doświadczonych graczy, przez których start może być ciężki. Powodzenia i witamy na forum.
Dobry czas na naukę bijatyk był na PSX. Wtedy wychodziły dość suto, Tekken 2, potem trójka, Toshinden, KoF'98 czy potem SFA3 (mój pierwszy Street Fighter kupiony "świadomie"). Ale, wtedy grało się na padzie i zapominało wszystko, czego się nauczyło. Kręciły mnie inne gry, Metal Gear czy Resident 2 zajmowały całe dnie.

Teraz wysyp gier był po SF4, jak branża się ocknęła, że ej, ludzie grają w bijatyki. Ale co z tego, kiedy jak sam napisałeś, sezonowcy przestali grać, a ludzie którzy zostali wyrobili sobie skilla. Ja grałem w SFIV od premiery, potem przestałem, wróciłem dosłownie na kilka tygodni do SSFIV i teraz niedawno kupiłem AE i od nowa się uczę (rank C na online, yeah :D).

witam
poczatkujacy czy nie - Bursa czeka !
Dzięki za zaproszenie, ale jako mężnie pracujący od 9 do 17 nie mam jak pojechać gdziekolwiek. No i po co wam ktoś do bicia? :P

Dziękuję Wam za tak miłe przyjęcie!

tejotl

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 763
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 20, 2012, 00:14:19 »
Dzięki za zaproszenie, ale jako mężnie pracujący od 9 do 17 nie mam jak pojechać gdziekolwiek. No i po co wam ktoś do bicia? :P[/quote]
oj tam oj tam
ja pracuje od 9 do 19 i mam jak pojechac :D
ja akurat nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze ciezko teraz sie wkrecic w SFa bo spektrum graczy dostepnych online jest bardzo szerokie - mowie o PSN nie wiem jak to wyglada na XBL
apes will rise
get your stinkin' paws off me, you damn dirty ape!
freedom has never been won except by the deeds of war

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 20, 2012, 08:43:11 »
Tak, graczy jest sporo, nawet tych co też zaczynają (PSN). Jednak nie ma tego, co było choćby przez pierwsze pół roku, że skill ludzi był prawie że porównywalny z Twoim.

Druga sprawa, że dziś nawet tacy co zaczynają, coś potrafią zagrać i dla kogoś kompletnie początkującego to może być strzał w pysk. Poza tym, nadal twierdzę że singiel nie przygotowuje do walk z żywymi przeciwnikami prawie wcale, poza ograniem jakichś podstawowych akcji. Wczoraj grałem tylko na singlu, przeleciałem kilka razy arcade na hardest Sagatem i większość czasu zonowałem (nawet z błędami w inpucie) wszystkich, ewentualnie karałem TU, f.HK czy c.MP (lub f.MP) > TU. Na sieci wystarczy, że ktoś potrafi strzelać podobnie co Ty i już zaczyna się problem. Szczególnie że Sagat nie jest zbyt mocny w przemieszczaniu się (chodzi jak chodzi, posuwanie się w przód TK niebezpieczne bo można chwycić byle co, kara TS mi nie wychodzi :().

Ciwa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Marcepan24
  • Skąd: Nowy S�cz
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 22, 2012, 12:15:58 »
Sam jestem początkującym Sagatem w AE i wiem o czym rozmawiasz KinetiKc. Moim mainem jest Vega, którym nie gram jakoś rewelacyjnie, ale jego szybkość oraz nieprzewidywalność pomaga mi ubić wielu przeciwników online (inna bajka, że sam nie potrafię grać przeciwko niemu i potrzebny mi ostry trening w tej kwestii), jak przesiadłem się na Sagata, to męczyłem się nawet z początkującymi Ryjcami, których na PSNie sporo. Chłopak nie jest zbyt ruchliwy (oczywiście rozumiem, że to koszt dużego damage'u, który kroi), więc nim trzeba opanować coś więcej niż TU i tigerballe.

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 22, 2012, 14:51:24 »
Vega
I. Fucking. Hate. Vega. Poważnie, skacze toto po planszy, nagle bach - z góry, zaraz hyc - z dołu, skok przez pół planszy na mida, potem znowu coś. Ciężko mi się z nim gra, nie opanowałem jeszcze ani trochę ochrony z góry.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 22, 2012, 19:57:13 »
Vega
I. Fucking. Hate. Vega. Poważnie, skacze toto po planszy, nagle bach - z góry, zaraz hyc - z dołu, skok przez pół planszy na mida, potem znowu coś. Ciężko mi się z nim gra, nie opanowałem jeszcze ani trochę ochrony z góry.
Vega nie ma super dobrego AA na wakeupa. Na skoki używaj FA albo odskakuj do tyłu z MP, ale ogólnie jest ciężko z uwagi na opóźnienie grać na Vegę, zresztą podobnie jak na blankę o której o dziwo nie wspominasz a jest równie upierdliwa. 
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Ciwa

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Marcepan24
  • Skąd: Nowy S�cz
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 22, 2012, 20:14:52 »
Z Blanką też bywa ciężko, ale moim zdaniem i tak łatwiej jest walczyć (przynajmniej na początku) przeciw Brazylii, niż Hiszpanii -  osobiste doświadczenia. W przypadku gry przeciwko Vedze, co na co drugą akcję trzeba znać sposób, bo to nietypowa postać jak na SF i na początku prawie na pewno nie będziesz wiedział co, jak, gdzie i po co.

kinetiKc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: kinetiKc
  • PSN ID: tomekbuszewski
  • Skąd: Sanok
Odp: Dlaczego gram w SF
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 22, 2012, 21:04:01 »
Blanka jakoś lepiej mi wchodzi, głównie dlatego, że jego slajdy można dobrze kontrować TK, a Vega ma w cholerę ataków z dystansu - z góry i z boków. Zresztą, taktyka na chargerów zawsze jest inna i niestety, u mnie przynajmniej, dużo mnie zahartowana, bo na necie 80% postaci to shoto.