Autor Wątek: Zmiany  (Przeczytany 17444 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 03, 2010, 01:45:34 »
Tak:P? No nie wiem ja f,b na padzie robię z max prędkością bez wysiłku, wystarczy odpowiednia technika, albo ślizgam kciukiem od prawej do lewej strony bez podnoszenia kciuka tak jak bym robił standardowego 1 klatkowego slide'a (tak jak się robiło u setsuki;]) co działa dobrze tylko z jednej strony. Albo kładę kciuk na samym środku krzyżaka i niewielkim ruchem bez przemieszczania go wpisuję krótkie f,b. To działa dobrze na obu stronach.
Dla szybkiego ff (takiego 2-3 klatkowego) jakoś ciężko mi znaleźć dobrą technikę dla pada, tutaj już trzeba wcisnąć na jedną klatkę, puścić na najdłużej klatkę i wcisnąć jeszcze raz. Bez żadnych tricków.

Tak, pobawiłem się chwilkę bryanem na padzie i zmieniam zdanie, bardzo szybkie f,b2 jest łatwiejsze na krzyżaku;]. Może jest gorzej z precyzją ale na pewno łatwiej to zrobić z taką szybkością że system nie nadąża;].

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 03, 2010, 16:03:11 »
Nie mam jak nagrać, na padzie robię mach breakera po tauncie z niską skutecznością, Jet Upper mi nie wychodzi w ogóle prawie.
To, że ty masz na odwrót nie oznacza, że jesteś jakimś wyznacznikiem dla całego świata. Osobiście jestem przekonany, że notację f,f zrobię na padzie znacznie szybciej niż na sticku, z fb na odwrót. Nie mam tego jak zmierzyć ale posiadam i sticka i pada i tak czuję, pozatym jak napisałem ogarnę mach breakera po tauncie ale jet upper już nie idzie..
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 03, 2010, 22:58:15 »
Nie jestem wyznacznikiem, po prostu wiem to co widzę:). A widzę mnóstwo cm'ek bryana od czasów t5 i w prawie każdej f,b2 po tauncie i tylko w jednej ff2. A że większość ludzi robiących cm'ki lubi pokazać coś trudnego to to daje do myślenia.
Dodatkowo więcej warunków do idealnego wykonania wymaga fF+2 (dokładnie 1 warunek więcej), więc można powiedzieć, że dla ogółu będzie to trudniejsze:).

Wydaje mi się że twój problem leży w nieodpowiedniej technice bo skoro ja, nie grając na padzie od ponad 3 lat, nie znając krzyżaka i nie potrafiąc już na nim wykonać jakiegoś średnio trudnego juggla, robię f,b2 z idealną prędkością lub szybciej raz na dwie próby to nie oznacza to tego że mam dobrego padowego manuala, bo to już dawno straciłem, mam po prostu dobrą technikę. Ewentualnie może to być kiepski krzyżak do takiej techniki, bo mój od ds3 jest jak nowy.

W ogóle to fajnie że z tematu zrobiły się gadki o wszystkim i o niczym:P.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 03, 2010, 23:36:54 »
Niby tak, a jakiej "techniki" używasz napadzie? Slide kciukiem, czy może ala' na klawiaturze, dwoma palcami??
Taunt, b4, mach breaker wychodzi mi naprawde w miarę często, zwykły taunt mach breaker też czasem wyjdzie, ale przyznam że JU praktycznie nigdy, może faktycznie źle wciskam, złą techniką. Wciskam normalnie, czyli f~b+2, za wolno..

edit: w T5 taunt jet upper było znacznie prostsze niż teraz, cała klatkę animacji prostsze, więc taunt MB było największym hardem razem z b+4, teraz dla mnie odwróciły się hardy :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2010, 23:40:04 wysłana przez Dadrot »
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 04, 2010, 13:33:46 »
No w t5 ju było klatkę szybsze, a taunt dawał klatkę więcej więc było nawet 2 klatki prostsze. A fF+2 od samego początku jest takie samo i teraz jest to trudniejsze tylko przez tą mniejszą, o klatkę, przewagę po tauncie.

A bardzo szybkie fF+2 faktycznie jest łatwiejsze na padzie jak na stiku:P, troszkę nad tym posiedziałem i zarówno na nowym ds3 jak i 6 letnim zdezelowanym ds2 wychodzi to idealnie szybko bądź 1-2 klatki wolniej bez jakiegoś stresu, wystarczyło pomyśleć i zmienić troszeczkę technikę na hmm bardziej wydajną:D. Ale i tak wychodzi to sporo rzadziej jak taunt f,b2.

Techniki na dwa palce nie próbowałem bo... nie wiem jak wygląda xD. Tzn spodziewam się jak wygląda ale wydaje mi się że przy normalnym trzymaniu pada jest to strasznie niepraktyczne:P. Tak jak pisałem robię slide'a kciukiem zaczynając jeszcze przed przodem na krzyżaku (dla pewniejszego "f") i jeżeli mi nie wyjdze to głównie dlatego że albo za słabo wcisnąłem przód i tylko sie z niego ześlizgnąłem nie rejestrując go, albo krzywo przejechałem palcem i najechałem przypadkowo po innych kierunkach jak dół czy skos, albo za szybko zrobię i zrobi mi f,b bez neutrala (wtedy przy włączonych strzałeczkach nie będzie neutrala i strzałeczki f,b będą się stykały). Ale to akurat wina tego że krzyżaka już nie czuję:P.
Sprawdziłem tą metodę na swoim odrestaurowanym ds2 na którym nigdy nie grałem, i nie bardzo ona wychodzi z powodu bardzo twardego krzyżaka, slide jest wtedy niemożliwy. Na swoim zdezelowanym 6 letnim padzie sprawdzić się nie dało bo działa mi tam tylko prawy kierunek:P. A na ds3 gumki od łażenia po necie i takich tam wystarczająco się wyrobiły by krzyżak był dość twardy ale wystarczająco miękki by nie stawiać zbytniego oporu przy slide'ach. To właśnie mnie zawsze denerwowało w padach, to co możesz zrobić może być czasem ograniczone stanem krzyżaka na padzie:f.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2010, 13:36:34 wysłana przez CheeseOfTheDay »

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:26:41 »
Dobra, kolej na Jacka.

2,1 - 10 KLATEK! Namco, wy ch*je. 2,1,2 NCc, lub nie NCc ale 2 bezpieczne na bloku i opóźnialne.
f+2 - 8 klatek, a co. Mogłoby mieć wtedy -14 lub nawet -15 na bloku.
1+2 - +2 lub 3 na bloku. -9 przy 16 klatkowcu to żart. Lub więcej followupów poza kaszaniastym 1+2, np. 1+2, 1 czyli 1+2 i ff+1, 1+2,2 czyli 1+2, debugger.
f+3+4 - Bezpieczne na bloku. I tak jest strasznie wolne.
b+1+2 - Na high wall splacie mogłoby wchodzić całe. Albo niech wchodzi jako wall throw, bo i tak sytuacje kiedy Jack robi high splat są mega rzadkie. :P
f+1,2 - JAIL NA BLOKU. 14 klatkowa seria za gówniany dmg, i jeszcze można się schylić?!
Debugger - JAKIKOLWIEK followup? Bez kitu, to chyba najwolniejsza podcinka w grze.
ff+3 - Niech znów trackuje. Jeden z niewielu ciosów Jacka z klatkami na + przy bloku, a da się go obejść bez problemu. Mogliby też zwiększyć dmg o jakieś 10.
u/f+2 - Trochę więcej zasięgu i niech bounduje.
wr+2 - Kolejny mega wolny cios któremu dodatkowo zabrali tracking. Niech znów trackuje, i bounduje - Robienie iWR do najłatwiejszych nie należy, a byłaby wreszcie opcja mocniejszego boundu na ścianie niż ff+1
d/f+1+2 -  Niech drugi hit zawsze wchodzi jeżeli pierwszy trafi, FFS! Większy dmg, albo na leżących niech wchodzi jako ground throw. I tak jest mega karalne przy bloku/whiffie, a Jack nie ma absolutnie nic mocnego co sprawiałoby że leżenie przed nim jest groźne.

To tak na początek, mam wypisywać resztę? Jack i tak nadal nie byłby top tierem. ;]

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:00:16 »
Ej no, bez kitu nie biadol już tak nad tym Jackiem. Marduk jest o dwie klasy niżej niż on, a chciałbym żeby zmienili mu tylko jedną rzecz (Cornered Beast z DR  ;), ale i bez tego można napsuć nim sporo krwi topom :D. Pograj Jacusiem jeszcze z rok, a ogarniesz różne rzeczy na różne postacie ;D

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:18:24 »
Cambion, nie biadolę, bo jestem w stanie pograć, ale tak wszyscy płaczą nad pierdołami to i mi wolno. ;)
A Ty nie płaczesz nad tym że Marduk jest jasnobrązowy? :D

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:23:32 »
A Ty nie płaczesz nad tym że Marduk jest jasnobrązowy? :D

Heheheheheh, bo jest jasnobrązowy :) i w żadnym wypadku nie jest Murzynem >:(

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:28:45 »
A jasnobrązowy to odcień jakiego koloru?... :D

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:39:38 »
1000000 razy bardziej wolałbym być murzynem niż robotem.

Hejt

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1483
  • Płeć: Mężczyzna
  • EdgeLord
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Starożytna Szkoła Wpierdolu
  • Steam ID: Hejt
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:53:50 »
Cóż, to takie nawiązanie do mojej rozmowy z Cambionem i k2 w Arenie. :P

Koniec OT.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:19:19 »
Jakiego offtopa? Pierwszy raz od 3 stron ktoś zaczął gadać na temat xD.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:27:26 »
A jasnobrązowy to odcień jakiego koloru?... :D
Z Vincem doszliśmy do wniosku po obejżeniu endingu Kinga z T4 że Marduk nie jest murzynem bo jego starzy nie są czarni tak gwoli ścisłości ;D Są mulatami lub bardzo opalonymi BIAŁYMI LUDŹMI :) Koniec kropka. Gdyby Marduczek był czarny to bym nim nie grał. :o
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2010, 00:57:35 wysłana przez Cambion »

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Zmiany
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:49:15 »
No przeciez jest jak pisze Cambion Mardon to mulat. Jaki tam z niego Nigga.

Do tematu:
- chyba nic, ale to z tego wzgledu, ze jeszcze przed premiera T6 sobie pisalem czy tam gadalem co bym chcial w nowym Tekkenie u Lili i jakims cudem Namco wysluchalo - uwaga - wszystkich prosb jakie mialem. Fajnie nie?; o
No moze df+2 teraz jest karalne, ale tak ma byc, fair enought.

Ktos pisal o 28 starterach Lili - ale jaki to ma sens, moze miec postac 500, jezeli wszystkie sobie karzesz na 20-40 dmg (-10-12f) czy wiecej to z checia gralbym vs takie osoby, ktore co chwile odpalaja startery. Polykam w pierwszych 1-2 rundach, pozniej tylko karac, karac, karac. U Lili niekaralne sa dwa: ff+3 (ktore latwo stepowac i dlugo odpalamy) oraz df+3+4, ktore odpalamy przy 2-3 dlugosciach postaci, jednoczesnie mozna to stepnac przy takiej samej odleglosci. Najpierw trzeba sie obgrac, a potem psioczyc.

Napisze w tym innym topicu swoje spostrzezenia Lili itd aby tu nie offtopowac za duzo : p [co i tak wszyscy czynia ; -]