Autor Wątek: Moderacja  (Przeczytany 13884 razy)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Moderacja
« dnia: Listopad 20, 2010, 20:09:44 »
Wielu z Was widzi, co ostatnimi czasy dzieje/działo się na forum i pyta mnie o to, jak będzie dalej. Chciałbym, żeby temat ten posłużył kulturalnej dyskusji na temat tego, co według Was należy zmienić, żeby po prostu "było lepiej".

Czy ktoś według z Was zasługuje na nadanie mu rangi "Global Moderator"?

Z góry informuję o tym, że kłótnie w tym temacie nie są mile widziane, a krótkie i nic nie wnoszące do dyskusji posty będą usuwane - chodzi o nasze wspólne dobro.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2010, 20:45:21 »
Uważam, że moda powinna dostać też Tenshi. Myślę, że będzie dobrze jeśli na forum będzie oprócz mnie zajmować się ktoś jeszcze a przyda się także kobieca ręka.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Avi

  • [Zachodniopomorskie]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Avi_PL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2010, 20:59:23 »
Ja uważam ze Hiryu by sie w tym sprawdził.Jak nikt inny zna sie na kulturalnym i poprawnym publicznie wypowiadaniu się.Problem tylko ze nie gra w tekkena i raczej nie bywa w tematach :)

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2010, 21:00:05 »
Tenshi <3

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2010, 21:07:45 »
Ja uważam ze Hiryu by sie w tym sprawdził.Jak nikt inny zna sie na kulturalnym i poprawnym publicznie wypowiadaniu się.Problem tylko ze nie gra w tekkena i raczej nie bywa w tematach :)

Miło mi. Swoją drogą nie uważam, żeby w kompetencjach moda było granie w gry których działy moderuje. Jak widać na przykładzie ostatnich akcji to czasem może nawet zaszkodzić. ;)

Ale tak ze swojej strony dodam, że może dobrze by było, żeby drugi mod nie był tekkenowcem?
Moje pięści krwawią śmiercią!

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2010, 21:08:35 »
No właśnie. Myśle że odpowiednią osobą byłby ktoś, kto odwiedza jak największą ilość tematów, zna większość osób z każdej sceny w Polsce (co ułatwia dostrzeganie różnicy pomiędzy żartami a wprowadzaniem złej atmosfery w postach), posiada wiedzę na temat większej ilości gier mających swoje działy, no i potrafi wyczuć, gdzie kończy się offtop a zaczyna się spam.

I weź tu znajdź kogoś takiego :F

Avi

  • [Zachodniopomorskie]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 282
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Avi_PL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2010, 21:10:51 »
To może właśnie Tenshi jako kobieca ręka i ktoś spoza tekkenowców czyli Hiryu. Na próbę Di-na 2 tyg.Zobaczymy ile osób bedzie miało warna na warnie po tym czasie :D

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2010, 21:29:43 »
Hmm generalnie to nie miałem żadnych zastrzeżeń co do moderowania. Było imo idealnie, można było sobie na luzie pogadać we wszystkich tematach o prawie wszystkim i zazwyczaj odbywało się to bez większych przegięć, a jak jakieś były to, Di, jakoś tam łagodnie to przerywałeś.

Nie wiem kiedy zastępy moderatorów zostały powiększone, nie zauważyłem tego do tych paru incydentów sprzed kilku dni. W sumie to nie mam nic przeciwko temu żeby było więcej modków, jeżeli są oni potrzebni to Ty Di wiesz o tym najlepiej. Tak więc też nie mam jakiś typów na global modów jeżeli jest już Nevan to niech będzie.

Imo, flejm sam w sobie nie jest zły (dodaje forum trochę charakteru) gorzej jak się wymknie spod kontroli.

Złe natomiast jest jeżeli moderator przegina trochę i wykorzystuje swoją pozycję dołączając się do tych flejm warów. Odpowiadaniem agresją na agresję, wywyższanie się czy obrażanie też nie jest dobrym sposobem moderacji.
No niestety bycie moderatorem to nie oznacza bycie userem z możliwością wlepiania warnów. To przede wszystkim bycie userem + odpowiedzialność o jako taki porządek na forum i niedopuszczanie do sytuacji takich jak ostatnio, poprzez łagodzenie konfliktów bądź ucinaniu dyskusji jeżeli jest potrzeba, ale nie w taki sposób by osoba po drugiej stronie odebrała to jako atak/obraza + groźba warnem.
Wiem że są charaktery i charakterki, ale moderator powinien chociaż udawać (jeżeli w naturze tego nie ma) że ma troszkę więcej kultury osobistej od statystycznego użytkownika, przynajmniej w takich momentach jak ostatnio.

to takie imo ; ]

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2010, 22:13:26 »
To bardzo cenna uwaga.

Przemyślę to, co powiedziałeś.

Natomiast chcę Wam jeszcze napisać, bez szczycenia się, że wykonałem tutaj sporo pracy jako moderator, przyznaję nie bez błędów, bo robię to pierwszy raz w życiu ale taką mam już naturę jak ktoś opowiada pierdoły czy to w internecie czy w rzeczywistości to reaguję mocno.

Inną kwestią jest to, że nie skasowałem ani jednego z Waszych postów, starałem się byście mieli możliwość przeanalizowania Waszych błędów.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Ryld-PL

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gram w GG
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Ryld-PL
  • Skąd: z Nienacka ^^
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2010, 22:51:58 »
Hmm, ja mogę podjąć się takiej roli. Jestem na forum w godzinach pracy od poniedziałku do piątku, a dodatkowo nie mam żadnych większych powiązań z innymi użytkownikami. Posty przeglądam na bierząco.

P.S. Moim skromnym zdaniem Tenshi się świetnie do tego nadaje. Tylko, co ty na to Tenshi??
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 23:35:15 wysłana przez Nevan »

Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
Cytat: Kują
virtua jest bardziej sucha niz kot na streamie :dansgame:

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 20, 2010, 23:05:22 »
Też mógłbym się podjąć takiej roli.

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2010, 23:13:15 »
A ja mam serdecznie dość czytania postów z błędami ortograficznymi typu "lecem bo kcem", więc Ryld nie widzę Cię w roli moda.



Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2010, 23:25:34 »
Po co wiecej modow?  ::)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2010, 23:35:58 »
Hmm bo w razie jak nie ma akurat Di, a Solo tu rzadko wpada, wszystko spoczywa na jednej osobie w razie jakiś ostrzejszych flejmów.
Poza tym nie wszystko jest dobrze moderowane (np ponoć na forum SF bywa bałagan).

Cytuj
Też mógłbym się podjąć takiej roli.

No, mocną stroną Sneja jest to że gra prawie we wszystko, więc i wszystko odwiedza. No i statystyka mówi że przesiedział w ciągu tego roku już prawie 60 dni na forum kiedy normalny użytkownik ma zaledwie 5-15 dni ;d.  Czyli miałby duuużo czasu na moderowanie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 23:39:31 wysłana przez CheeseOfTheDay »

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: Moderacja
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2010, 23:36:46 »
Jak dla mnie chyba nie ma wiekszej potrzeby powiekszania grona moderatorskiego. Obecni moderatorzy dobrze wykonuja swoje zadania (z wyjatkiem ostatniego flejmu, gdzie moderator powinien zachowac zimna krew i byc ponad takie rzeczy). Jezeli mielibyscie kogos wybierac, to tak jak pisali przedmowcy, musi to byc ktos kto zna obie sceny, ma wiedze na temat wszystkich gier i odwiedza wszystkie dzialy.