Autor Wątek: Dyskusja ogólna  (Przeczytany 21890 razy)

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 21, 2010, 23:33:04 »
Vipe gdy puszcze Sethem SB a ty w połowie drogi zbijesz swoim to niestety dostajesz combo w paszcze. Przy drugiej sytuacji z FADC tym bardziej. Ja grając z gamerem rzucam lp.SB w momencie gdy on podnosi się z ziemi. Gdy on wstaje moje SB jest już w 3/4 drogi do niego tak żeby nawet TU sie nie dało tego ominąć, więc przyjmuje na blok a ja spokojnie spadam i odpalam U2 na cheap damage. Nagramy walki to zobaczycie jak to działa

Never give up no matter how bleak your situation is.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 21, 2010, 23:36:28 »
no dlatego napisałem by dokładnie opisał sytuację, gdyż to co Ty piszesz to zupełnie inna sprawa :)

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 21, 2010, 23:44:33 »
luzik. A ty czemu nie grasz Sethem już ?? Znudził się ?:P

Never give up no matter how bleak your situation is.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 21, 2010, 23:51:38 »
taa znudził sie, ponadto nie podobają mi sie zmiany w AE wiec nie widzę w nim przyszłości :)

wracając do sytuacji to w takim przypadku wydaje mi sie, że spokojnie można zrobić to co napisałem wcześniej czyli

Cytuj
Jedyne wyjście, FADC (ale szybki do przodu) po czym zrobić TU lub EX TU.  Z tego co wiem to nawet ja masz malo energii to można FADC bez kary, a TU uciekniesz od Ultry (nie sięgnie Cię).

Jednak zastanawiam sie też jak go przewracasz, że on nie zdąży wstać. Wydaje mi się, że on po prostu nie używa szybkiego wstawania. Jednak nawet jeśli, to np po takim tylnym rzucie można prawie od razu puscic SB. Jednak zanim doskoczysz do niego i zrobisz U2 on powinien spokojnie co najmniej zrobić to co napisałem powyżej.


manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 22, 2010, 00:06:53 »
kurde no ciężko jest to wyjaśnić. Jak nagramy walkę to zobaczysz o czym mowię :) Chociaż to co napisałeś to też prawda, często się zdarza tak że gamer wstaje powoli i to dostaje :) Co do AE zgadzam się z Tobą że nerfy dla Setha to jakieś nieporozumienie ale ja go nie zostawie , za fajnie mi się nim gra :P Co do uciekania z ultry to mówię to w 100% przekonaniu i potwierdzeniu, Sagat nie ucieka normalami z ultry, TU , TK , nic nie działa więc po FADC i tak jesteś bez wyjścia. Sprawdzę to na wszelki wypadek ale póki co podtrzymuje zdanie :)

Never give up no matter how bleak your situation is.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 22, 2010, 00:26:50 »
No to nie byłoby nic dziwnego, że Sagat nie miałby opcji z resztką staminy po hard knockdownie. Wiele match upów w takim momencie jest przesądzonych.
Np. Blanka (Honda pewnie też) z paskiem jest w takiej sytuacji właściwie wygrany.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 22, 2010, 00:36:06 »
Cytuj
Co do uciekania z ultry to mówię to w 100% przekonaniu i potwierdzeniu, Sagat nie ucieka normalami z ultry, TU , TK , nic nie działa więc po FADC i tak jesteś bez wyjścia. Sprawdzę to na wszelki wypadek ale póki co podtrzymuje zdanie :)

ja to testowałem na sucho i SB można sfokusować do przodu i TU ucieka tak daleko, że U2 go nie sięga.

Ale do końca nie jest jasna ta wasza sytuacja, więc najlepiej nagrajcie kilka walk i wówczas przeanalizujemy sytuację w walce, gdyż może rzeczywiście Wasza sytuacja jest bez wyjścia dla Sagata.

Zresztą umówmy się, jak ktoś leży i ma mało energii to chyba każdą postacią można mu zrobić chip dmg.

manieq_TLT

  • TLT
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 912
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: manieq_pl
  • Skąd: Lodz
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 22, 2010, 03:01:53 »
no może i można każdą ale U2 Setha jest w tym najlepsza bez porównania:D

Never give up no matter how bleak your situation is.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 22, 2010, 08:40:48 »
Vipe, z tego jak ja rozumiem tą sytuację, to chodzi o to że Seth odpala u2 kiedy przeciwnik jest jeszcze w block stunie po sonic boomie. Więc jeżeli przyjmiesz meaty sonic booma na blok to od u2 na chip się nie wywiniesz. Po prostu w tej sytuacji Sagat musi wstać z jakimś reversalem, bo to jedyny sposób aby nie musieć blokować sonica na meaty. A jak to się skończy to już inna sprawa, trzeba wytestować, ale na pewno Seth nie wygra wtedy przez u2 na chipa.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 22, 2010, 10:37:51 »
No ta sytuacja jest dość jasna i nie ma związku z brakiem balansu. Czipowanie setha jest poza tym cienkie, blanka i rufus to dopiero masakra, oni na czipie to chyba pod 100-150 hilfa zjeżdżają a ucieczka po KD nie jest możliwa w takich sytuacjach.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 22, 2010, 12:02:23 »
Ale nikt nie mówił że to ma związek z brakiem balansu, tak po prostu działa ta gra. Chip damage i związane z nim taktyki to nie jest nic złego, np. w takim mvc2 chip odgrywa ogromną role.

Rufus na pewno nie zjeżdża 100-150 na chipie, bo przeciwnik musi mieć "prostokącik pionowy" na zdrowiu zamiast "kwadracika" lub "prostokącika poziomego", żeby ultra go zabiła : P Myśle że zjeżdża tak z 60/70 punktów, więc wystarczy po prostu odjąć sobie to od zdrowia kiedy gramy postacią bez ucieczki (Rufus sam stracił 100 hp w superze, tak że spoko) ;]

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 22, 2010, 14:26:16 »
rufus w dalszym ciągu jest postacią o ponad przeciętnej staminie.. A  pod kątem czipa ma drugą najlepszą ultre w grze chyba :)
Napisałem o balansie bo to mi wyglądało na płacz "nie wierzę że nie da się nic z tym zrobić, jak mam to kontrować" etc. Tak top bywa, w pewnych sytuacjach dany ruch jest gwarantem....
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 22, 2010, 20:45:12 »
Cytuj
Vipe, z tego jak ja rozumiem tą sytuację, to chodzi o to że Seth odpala u2 kiedy przeciwnik jest jeszcze w block stunie po sonic boomie

no jesli przeciwnik przyjmie SB na blok to po zawodach z tego co pamiętam, tylko po co to robić skoro jest wyjście?

A co do Reversala to Sagat nie ma takiego, gdyż U2 Setha łapie wszystko co Sagat posiada

gamer

  • TLT
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: xTLTx gamerPL
  • PSN ID: Big_Boy1986_PL
  • Skąd: ŁDZ PL/Tilburg NL
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 22, 2010, 21:00:41 »
Cytuj
Vipe, z tego jak ja rozumiem tą sytuację, to chodzi o to że Seth odpala u2 kiedy przeciwnik jest jeszcze w block stunie po sonic boomie

no jesli przeciwnik przyjmie SB na blok to po zawodach z tego co pamiętam, tylko po co to robić skoro jest wyjście?

A co do Reversala to Sagat nie ma takiego, gdyż U2 Setha łapie wszystko co Sagat posiada

święta prawda już nawet nie próbowałem low TS i U2 ale... :|

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 23, 2010, 08:40:24 »
Ale kiedy próbowałeś? Po SB na blok? Czy wstając, tak aby ominąć SB klatkami niewidzialności? Próby mają sens tylko z TU i ultrami, bo wszystko inne SB stuffnie na startupie...