Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 121561 razy)

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #345 dnia: Luty 24, 2012, 17:58:32 »
wciśnięcie mp i hk razem zawsze da hk
Chodziło Ci o mp i mk jednocześnie

A takiego znaku "<" w bijatykach z tego co wiem do niczego się nie używa więc to nie ma sensu.

Po prostu wciskasz jednocześnie przód, mp i mk,
następnie puszczasz przód
następnie klikasz przód ponownie

lub

wciskasz i trzymasz cały czas mp+mk
wciskasz przód dwa razy
możesz już puścić

Notacja cyferkowa jest jedną z wielu (imo mało intuicyjna ale oszczędna w znaki przynajmniej)

Mało kto czyta to płynnie od ręki, ale też mało kto nie łapie tego szybko.
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2012, 18:01:35 wysłana przez TasTer »

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #346 dnia: Luty 24, 2012, 20:14:22 »
Zwłaszcza, że nigdy do SFa nie była używana
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

yme4me

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • moja galeria
    • Email
  • Skąd: Z Brzuszka
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #347 dnia: Marzec 20, 2012, 12:09:26 »
Siema.Od przedwczoraj posiadam ssf4 arcade edition.Nigdy przenigdy w tę grę nie grałem.Ale że zawsze miałem sentyment do Chun Li to za nią chciałem się zabrać. Zacząłem robić triale.Pomijam to że są podane nazwy ciosów zamiast kombinacji , więc będę musiał sobie te dłuższe zapisać na kartce.Słuchajcie z czym mam problem i tego nie rozumiem na razie, to jak nią robić ciosy gdy muszę trzymać kierunek przez dłuższą chwilę. Przecież to jest irracionalne żebym odpalał cios uprzednio idąc sobie do tyłu cztery małe kroki , bądź kucać sobie beztrosko by odpalić cios - [spining bird kick np]. Powiedzcie mi o co chodzi z tym buforowaniem. Obecnie zawiesiłem się na czymś taki j hk d+mp i w trakcie trafienia pierwszej ręki z d+mp mam odpalić spining bird kick.Chętnie,tylko jak. Hilfe !
Wiem o sobie tyle co nie powiem, i tyle wiem co mam o sobie powiedziec, a powiem tak, ze nie wiem jak powiedziec ,czego wiem ze nie wiem...

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #348 dnia: Marzec 20, 2012, 12:19:01 »
Siema.Od przedwczoraj posiadam ssf4 arcade edition.Nigdy przenigdy w tę grę nie grałem.Ale że zawsze miałem sentyment do Chun Li to za nią chciałem się zabrać. Zacząłem robić triale.Pomijam to że są podane nazwy ciosów zamiast kombinacji , więc będę musiał sobie te dłuższe zapisać na kartce.
Naciśnij bodajże select. Jest to opisane chyba w dole ekranu.

Słuchajcie z czym mam problem i tego nie rozumiem na razie, to jak nią robić ciosy gdy muszę trzymać kierunek przez dłuższą chwilę. Przecież to jest irracionalne żebym odpalał cios uprzednio idąc sobie do tyłu cztery małe kroki , bądź kucać sobie beztrosko by odpalić cios - [spining bird kick np]. Powiedzcie mi o co chodzi z tym buforowaniem. Obecnie zawiesiłem się na czymś taki j hk d+mp i w trakcie trafienia pierwszej ręki z d+mp mam odpalić spining bird kick.Chętnie,tylko jak. Hilfe !
d, czekasz sekundę, mp, u, k (o ile dobrze pamiętam jak się robi spinning bird kick.
Edit: Sorry za niedoczytanie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 18:07:07 wysłana przez szostakfm »
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #349 dnia: Marzec 20, 2012, 14:50:22 »
wyskakując musisz momentalnie skierować joy w dół (przyzwyczajaj się do tego bo to podstawa a jeszcze lepiej jak dodasz do tego dołu tył) i tak trzymasz, uderzasz HK z powietrza w miarę późno. Po wylądowaniu masz już trochę zbuforowany "dół" więc dodajesz MP i po chwili puszczasz dół i walisz góra + K.

http://youtu.be/QJC4EpD-Eng
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

yme4me

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • moja galeria
    • Email
  • Skąd: Z Brzuszka
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #350 dnia: Marzec 20, 2012, 20:46:18 »
Dziękuję Wilku,tak właśnie próbowałem czyli dobrze kombinowałem z tym buforowaniem kierunku w powietrzu. Nie napisałem Wam, że mam wersję rosyjską tej gry , trochę czaję alfabet ale słówek nie znam więc muszę dedukować o co chodzi jak by . możliwe więc że na dole jest napisane co i jak , lecz nie paniemaju :D  Ok wracam do praktyki i spróbuję obczaić ten dt w powietrzu. Te zaliczone triale mam już na dysku , zanim odezwałem sie na forum i to dzięki nim wiem co mam zrobić by zaliczyć poszczególną próbę. Dzięki jeszcze raz. Aha mam takie pytanie, czy z timingiem ciosów jest u wszystkich postaci tak samo ? Tzn jeżeli robię dajmy na to spining bird kick i nauczę się ile ten cios trwa to gdy zmienię postać na inną, ciosy będą miały ten sam timing ? Nie jestem pewien czy się dobrze wypowiedziałem by wyrazić myśl. Jestem graczem tekkenowym tam punch zwykły ma takie sam opóźnienie prawie zawsze. EWGF czy kaza czy jina czy henia, nauczę się jednym - zrobię każdym.
Wiem o sobie tyle co nie powiem, i tyle wiem co mam o sobie powiedziec, a powiem tak, ze nie wiem jak powiedziec ,czego wiem ze nie wiem...

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #351 dnia: Marzec 22, 2012, 11:18:39 »
Nie napisałem Wam, że mam wersję rosyjską tej gry
Twojavatar.gif:)

Co do Drugiej czesci pytania, to odpowiedz brzmi "nie". Kazdy ma inaczej.
Marek Boom

Kwachu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Kwachu2
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #352 dnia: Marzec 22, 2012, 20:24:12 »
Nie wiem za bardzo gdzie napisac wiec napisze tutaj. Nie jestem poczatkujacym graczem jesli chodzi o ssf4 ale mam pewien problem... mianowicie zapragnalem zrobic wszystkie triale. Wiekszosc poszla bez wiekszych problemow z kilkoma chwilke trzeba bylo "powalczyc" ale ogolenie poszlo naprawde gladko opocz 2 :) 22 c.viper i 24 ibuki na zadnym innym trialu nie zmarnowalem nawet 10% czasu co siedze nad tymi 2. Problem jest w tym ze przed ultra trzeba w obu przypadkach zrobic ten "super" skok. Wiem a przynajmniej tak mi sie wydaje jak to zrobic ale i tak nie wychodzi... moze macie jakis patent na to zeby bylo latwiej. Dodam ze uzywam pada x360.

Bladyszy

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: bladyszy I
  • PSN ID: INDbladyszy
  • Skąd: Zary
  • Steam ID: bladyszy
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #353 dnia: Marzec 22, 2012, 20:38:24 »
Nie wiem czy nie napisze bzdur ale ibuki jest w miare prosty, bo masz w jej przypadku o ile pamietam target combo przez co na bufor masz wiecej czasu i pierwsze cwierc kole o ile dobrze pamietam krecisz do samej góry, tak by odrazu przy okazji zrobić super jumpa, a drugie juz normalnie mozesz. Jak juz to zrobisz to bedzie to niezly wstep do viper;p
btw. na padzie od xboxa zrobic to, to nielada wyzwanie ale probuj. Pady od xboxa te najnowsze podobno sa calkiem spoko do bijatyk. Mam nadzieje ,ze chociaz tak rekompensujesz sobie brak fightpada czy sticka;p
Feel the Rhythm!

Kwachu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Kwachu2
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #354 dnia: Marzec 22, 2012, 22:58:54 »
Zgadzam sie ze pad x360 nigdy tak dokladny jak stick nie bedzie ale gram od poczatku na padzie i juz sie tak do niego przyzwyczailem ze daje rade... bez wiekszych problemow zrobilem wszystkie triale procz tych 2 mimo ze jak pisalem wiem w teorii jak je wykonac. Najlepsze jest to ze sam przedostatni cios i ultre robie i wychodzi ale calosc nie chce.

CalopS

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: CalopS-PL
  • Skąd: B�dzin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #355 dnia: Kwiecień 01, 2012, 10:18:40 »
Oba sa proste ja sie mecze z 24 ryu, 23 el fuerte, i 24 zagniefa ostatnie 3 i juz mi pad chyba pada, z wlasnego doswiadczenia powiem powoli i dokladnie na wszystko jest czas.
>> Don't Hate Player's, Hate The Game <<

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #356 dnia: Kwiecień 01, 2012, 11:24:22 »
Co do triala Ibuki z tego co pamiętam tam trzeba było target combo sjc w ultre zrobić to idzie tak mniej więcej:

LK, :srk_qcf: +MK,  :srk_qcf: :u-r:+ :3k:

To jest najłatwiejszy sposób na tego cancela.

Co do viper to podobnie

robisz j.hk, s.lk,  :srk_qcf: +LP, :srk_qcf: :u-r::3p:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 11:49:36 wysłana przez TasTer »

Kwachu

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Kwachu2
  • Skąd: Łódź
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #357 dnia: Kwiecień 01, 2012, 15:01:06 »
Dzieki za podpowiedzi. Oba triale juz wczesniej wyszly poprostu musialem troszke wiecej czasu im poswiecic i zalapac ten myk na super skok, jednak dalej uwazam ze jak dla mnie oba te triale byly najtrudniejsze. Jak wczesniej pisalem nad zadnym innym trialem nie spedzilem nawet polowy czasu jaki musialem poswieci na te 2 (no moze jeszcze 24 c.viper). Teraz po zrobieniu wszystkich triali moge powiedziec ze naprawde nie byly jakos specjalnie trudne na jakie wczesniej mogly wygladac sie i spokojnie na padzie x360 idzie wszystko zrobic a bylem przekonany ze trzeba bedzie uderzyc w AS... a dla ciekawostki dodam ze gram na padzie x360 ale nie na d-pad'e tylko na analogu jakos taki mi wygodniej i tak sie przyzwyczailem :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 15:09:20 wysłana przez Kwachu »

yme4me

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • moja galeria
    • Email
  • Skąd: Z Brzuszka
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #358 dnia: Czerwiec 27, 2012, 00:12:58 »
Yoł pi de floł. Słuchajta pytanie z innej beczki : jak sprawić by ten cały super street fighter arcade edition działał mi z Arcade stickiem pod ps3 ? podpiąłem od Microsoftu - wiadomka - działa, podpiąłem od sony i dupa blada. w systemie stick jest widoczny , jeno w tej grze nie mogę go uruchomić, dodam że mam po Rosyjsku :D ale zakładam że w Rosji też te sticki mają ;)  help hilfe and ajuto !
Wiem o sobie tyle co nie powiem, i tyle wiem co mam o sobie powiedziec, a powiem tak, ze nie wiem jak powiedziec ,czego wiem ze nie wiem...

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #359 dnia: Czerwiec 27, 2012, 02:51:28 »
Windows 7 64bit?