Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 121559 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #270 dnia: Lipiec 18, 2011, 15:48:20 »
Teoretycznie da się demony combować, jeśli uda nam się timingować lv2 fa po cancelu, co do prostych nie należy :P
Lololol, nie, bo przy fadaku tracisz dwa paski. Czemu wszyscy o tym ciągle zapominają? ;d

Hikrush, werbuj tam całą Limanową do grania. :p

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #271 dnia: Lipiec 18, 2011, 15:53:31 »
Lol, bo automatycznie jak mówię demon to myślę o u1 Akumy ;p No, ale wiadomo o co kaman.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #272 dnia: Lipiec 18, 2011, 18:30:59 »
Aha, jeszcze coś, bo pewnie nie wiecie. Raging demonów w tej grze jest pięć - ultra i super Akumy, super E.Ryu, dwa supery Oniego. Supery mają startup 0 klatek, co w praktyce oznacza tyle, że po super freezie nie ma sposobu na ich uniknięcie, o ile zostały wykonane z maksymalnie bliskiej odległości (dlatego tak dobre jest karowanie na np. f+mp Akumy). Ultra Akumy ma większy startup, więc zawsze można przed nią wyskoczyć/zdragonpunchować/przebić ciosem który jest airborne od wczesnych klatek.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #273 dnia: Lipiec 18, 2011, 18:54:27 »
Dlatego Dużego Demona (U1) Akumy trzeba bufforować w trakcie normali, wrzucać po przeczytaniu myśli przeciwnika, czaić się z nim bardzo,  w ogóle na nim nie polegać i tak naprawdę, to tylko Tokido go dobrze sadzi. (Joke, joke, ale to U1 to nie jest taka prosta sprawa jak Metsu Hado)
Moje pięści krwawią śmiercią!

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #274 dnia: Lipiec 18, 2011, 18:57:05 »
Najlepsze demony sadzi jr. Rodriguez i tego nikt mu chyba nie odbierze. :P

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #275 dnia: Lipiec 18, 2011, 20:00:41 »
No, imo Jr Rodriguez lepiej demonuje niz Tokido
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #276 dnia: Lipiec 18, 2011, 21:53:03 »
Umiem SRK po lk.Tatsu :) Tylko sobie przypomniałem, że ktoś mi o tym pisał i od razu posadziłem. Łatwe. Ten Akumy wydaje się być trudniejszy, za to druzgocze. Zrobiłem też kilka razy Metsu po EX Tatsu, ale jeszcze tego nie umiem składać w długie comba. Natomiast zacząłem bawić się lightami i rzeczywiście jest różnica przy confirmowaniu. Nie czuję jeszcze jak z lightów przechodzić w midy i nie wiem, czy z lightów da się od razu przejść w hardy, ale to z czasem się nauczę. Nie umiem też posadzić w rogu akcji lk.Tatsu c.mp c.mp SRK. Raz zrobiłem z jednym c.mp, tak nieśmiało trochę, ale nie czuję tego jeszcze. Ogólnie jest dobrze, dużo z tego, co mi powiedzieliście zacząłem z różnym skutkiem próbować i jest fun.

Z Raging Demona zrezygnowałem na rzecz Metsu po EX Hado i rzeczywiście się opłaca, bo jest proste i bierze. Czasami, jak mi ktoś nie "rolluje" po knockdownie i wiem, że wyczuję moment, to go puszczam. Tak samo, jak ktoś skacze, to z wyczuciem można złapać lądującego, ale tu już ryzyko, że mnie kopnie. W sumie przy getupie też mnie może ściągnąć SRK, o tym nie pomyślałem. Anyway, jakiś progres jest. Teraz się tylko modlę, żeby Dziki nie grał Sagatem, bo tego TIGER, TIGER mogę nie znieść :D No i męczę Magę, żeby odpalała sobie na kompie SF4 i coś kopała tą jej Sakurką, ale średnio jej się chce.

Anyway, zabawa. Po słowach "Violence is who I am!" aż się ciśnie na usta "Pain is what I bring!" :D
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #277 dnia: Lipiec 18, 2011, 23:43:31 »
E.Ryu ze swoim shakunetsu nie musi się aż tak bawić z tiger shotami Sagata. Zresztą 'szczelać to czyba umić', bo jeden unsafe ts może prowadzić to mega jump in comba i cornera, z którego Sagaty średnio wychodzą.

Anyway. Co do łączenia lightów, mediumów, hardów i co byś tam jeszcze nie chciał, to odpowiedź znajduje się we frame dacie. W sf mamy 3 gatunki combosów - cancele 2in1, cancele chainy i linki. 2in1 to np. zapewne już ci znane c.mk xx hado. Chainy można robić tylko z niektórych normali (np. c.lp wciskając szybko), które po prostu przerywają własne animacje. Chainowanego normala nie możesz już cancelować 2in1.
No i dochodzimy do linków. To czy dwa ciosy można zlinkować zależy od hitstuna i recovery pierwszego ciosu i start upu kolejnego. W zależności od tego ile mamy klatek nadmiaru taka jest trudność timingu linku. Najlepsza metoda nauki to obczajanie tego w taki sposób: jeśli drugi normal w ogóle nie wyszedł to zrobiłeś go za wcześnie, jeśli jest zablokowany to zrobiłeś go za późno. Można to wszystko sprawdzić samemu, albo zerknąć we frame datę, albo po prostu ufać gotowym popularnym combosom.

PS. Jeszcze jeden dzień takich wyników na live i sprzedaje sticka ;p

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #278 dnia: Lipiec 19, 2011, 00:18:54 »
PS. Jeszcze jeden dzień takich wyników na live i sprzedaje sticka ;p

It's time ..................












































Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #279 dnia: Lipiec 19, 2011, 00:46:01 »
Cytuj
Nie umiem też posadzić w rogu akcji lk.Tatsu c.mp c.mp SRK. Raz zrobiłem z jednym c.mp, tak nieśmiało trochę, ale nie czuję tego jeszcze.
nie ma takiej akcji
Napisz jeszcze raz dokładnie co zrobiłeś, bo każdy punch po lk.tatsu daje reset i nie ma prawa dalej trwać combo

Cytuj
Nie czuję jeszcze jak z lightów przechodzić w midy i nie wiem, czy z lightów da się od razu przejść w hardy
PLINK  Jak masz senseia maddesta pod ręką to pewnie Ci pokaże :D

na forum było o tym.


HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #280 dnia: Lipiec 19, 2011, 13:03:32 »
A tak, coś źle wcześniej przeczytałem, wydawało mi się, że to siada i się zastanawiałem, czemu gość się budzi, jak go w rogu po lk.Tatsu midpanczem biję :P

BTW, Yunem też mam zamiar grać. Nauczony doświadczeniem wiem, że porażki prowadzą do frustracji i nie wychodzenia z grupy, dlatego dobrze mieć topa w zanadrzu.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #281 dnia: Styczeń 24, 2012, 21:37:03 »
Ok, przeczytalem 17 stron i zeby nie zapomniec, posze od razu z zapytanie,m:

1) co to sa jiggle?
2) gralem z pewnym grzbietem, ktory dashujac w moja strone, pochlanial po drodze moje fireballe - jak to dziala?
3) w tutorialu (chyba Kena) mam np zrobic sekwencje jakastam, gdzie miedzy dwoma ciosami mam wklepac 3x LP, ale po drugiej, Ken juz jest tak odsuniety, ze trzeci LP nie siega - zatem - WTF?

Marek Boom

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #282 dnia: Styczeń 24, 2012, 21:45:41 »
1) juggle to gatunek combosów, które utrzymują przeciwnika w powietrzu podbijając go kolejnymi uderzeniami (stąd nazwa - od żonglować). Główny styl combosów w MK9, Tekkenie itd. W sf4 tylko specyficzne ciosy mają zdolności jakiegoś fajniejszego jugglowania.
2) wciskając mp+mk robisz focus attack -> focus attack pochłania pojedynczy hit -> zwykły fireball ma jeden hit -> focus attack można cancelować dashem w każdym momencie jego trwania (do tego stopnia, że animacji fa prawie nie widać)
3) http://backdash.pl/street-fighter/ssf4/ tu wybierasz sobie postać i będziesz miał filmiki z triali. Powinno rozwiać wątpliwości w sprawie spacingu.

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 27, 2012, 12:00:34 »
Ok, dzieki, ale filmiki to akurat na wiele mi sie nie zdadza, jesli nie wiem, jak np Guilem zrobic Trial 11, gdzie zaraz po MK,MP zrobic sonic boom...
Przy okazji - co oznacza "karac, ukarac"?
Marek Boom

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 27, 2012, 12:05:40 »
jesli nie wiem, jak np Guilem zrobic Trial 11, gdzie zaraz po MK,MP zrobic sonic boom...
Trzymaj tył podczas wciskania MK,MP.
Charge to jeden z durniejszych wymysłów jakiejkolwiek bijatyki.