Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 119763 razy)

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #585 dnia: Wrzesień 03, 2014, 11:51:22 »
Dwie powtórki, trzecia w drodze. Po weryfikacji wstydzę się pokazać Poison więc pokazuję Chunkę którą mas**ję zdecydowanie mniej. Proszę o feedback i resztę wspaniałości.
https://www.youtube.com/watch?v=gJjPiXGLHLM
https://www.youtube.com/watch?v=W-MMUAWV6Ng
Nie widzę tu ani jednego exbird kicka na wakeup gdy na ciebie skacze lub jako reversal, a jak zauważyłem większość Chun tak robi jak tylko ma pasek i jest w ostrej defensywie, uchodzi im to zazwyczaj na sucho (ale tylko ex, pozostałe w tej opcji są słabe). Zaraz za wypuszczonym firebalem staraj się wlepiać dobrze zgranego Hazanshu. Poza tym bardzo ładne wykorzystanie normali aby Qjon nie podszedł. Na minus dam jeszcze to że bardzo mało dmg pochodzi z twojej ofensywy, większość rund wygranych była z błędu Qjona w ataku, zaś na plus masz dużą cierpliwość. Masz chyba jeszcze problem z lightning legs - ciężko zauważyć żebyś kończył combo tym specjalem. Dorzucaj do filmiku zapis klepanych przycisków żeby jeszcze powykluczać pozostałe błędy.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #586 dnia: Wrzesień 03, 2014, 18:40:27 »
- baaardzo przyzwoite anti airy, tak trzymaj, zwłaszcza, że Chun ma z nimi czasem niemały problem:)
- canceluj focusa na trafieniu / bloku
- dashe i backdashe - gdzie one? Chun jest jedną z tych postaci, które mogą mocno movementem zagrać, pamiętaj o tym (nawet już samo głupie tapnięcie dołu od czasu do czasu potrafi przeciwnikowi w głowie namieszać)
- mniej skakania
- więcej s.mp - to jest jeden z najlepszych normali w grze
- ogarnij comba

Jeszcze co do
Cytat: Wilku
Nie widzę tu ani jednego exbird kicka na wakeup gdy na ciebie skacze lub jako reversal, a jak zauważyłem większość Chun tak robi jak tylko ma pasek i jest w ostrej defensywie, uchodzi im to zazwyczaj na sucho (ale tylko ex, pozostałe w tej opcji są słabe)
To jest mniej więcej tak, jak mashowanie ex srk na wakeupie / bloku. Czasem się opłaci, ale bardzo dużo ryzykujesz, bo to jest mocno karalne. Niektóre postaci, jak choćby Boxer, będą Cię wręcz prowokowały do ex sbk, żebyś ten pasek spalił i nie uzbierał supera, bo jak go masz, to nie da się grać prawie (kara na -2, gwarantowany chip dmg, zabójcze konfirmy):P Na pewno unikaj robienia ex sbk jako AA (normale zamiast tego), chyba, że możesz zabić / na trafieniu dorzucić ultrę (w okolicy ściany) i zabrać sporo hp przeciwnikowi. Pooglądaj sobie parę walk Valmastera, nikt nie ma lepszej Chun niż ten typ.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #587 dnia: Wrzesień 03, 2014, 19:21:54 »
W ogóle raw u2 Czunki w tej grze nadaje się do antyairowania?

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #588 dnia: Wrzesień 03, 2014, 23:38:52 »
Jeszcze co do
Cytat: Wilku
Nie widzę tu ani jednego exbird kicka na wakeup gdy na ciebie skacze lub jako reversal, a jak zauważyłem większość Chun tak robi jak tylko ma pasek i jest w ostrej defensywie, uchodzi im to zazwyczaj na sucho (ale tylko ex, pozostałe w tej opcji są słabe)
To jest mniej więcej tak, jak mashowanie ex srk na wakeupie / bloku. ...
Też dlatego Vacho napisałem o odpaleniu tego jako reversal albo jak ktoś próbuje naskakiwać lub na crosa. A miał na tych filmikach tyle sytuacji gdzie by go to uratowało od oberwania. W przeciwieństwie, ala mash srk, to faktycznie jest kupsko. Ale dobrze zrobione jest wraz z ex lightning legs najlepszą opcją aby ofensywę przeciwnika odepchnąć na dużą odległość a i ultrę odpalić
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #589 dnia: Wrzesień 04, 2014, 10:27:45 »
Dziękuję bardzo ! Combosy to teraz mój priorytet, zajmie mi to bardzo dużo czasu gdyż nie jestem zbyt dobry manualnie ale postaram się coś wypracować. Muszę również ograniczyć ataki paniki i mashing który uskuteczniam Poison, chyba mam predyspozycje do bycia defensorem jeżeli chodzi o Streeta więc na tym się skupię. Zaczynam mocno oglądać różnych ludzi i Valmastera dodaję do listy tychże ludzi  :)
Jeszcze raz dzięki za poświęcenie mi chwili  :kox:

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #590 dnia: Wrzesień 04, 2014, 21:21:42 »
Na początek proponuję obczaić linki w s.hp (czyli s.lp, s.hp i c.lp, s.hp), linki w supera (przede wszystkim ultra łatwe s.mp, super no i do tego s.hp, super oraz hazanshu, super), duże combo po focusie (backdash, j.d+mk, j.hp,hp, j.d+mk,mk,mk), no i podstawę podstaw - c.lk, c.lk xx ex legs.

Non

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nonowicz
  • Steam ID: Non
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #591 dnia: Wrzesień 07, 2014, 00:29:11 »
Hej, jeśli jakiś początkujący chciałby się posparować (na PC albo PS3), niech da znać :)

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #592 dnia: Październik 15, 2014, 08:01:30 »
Ostatnio grając na Akume Zajcewa udało mi się na jego full screen shakunetsu cisnąć Supera Ryu jednak jak cisnąłem U1 to oberwałem mimo że projectile poleciał później dalej. Stąd moje pytanie, czy za spam Shakunetsu karać tylko Superem czy U1 da się odpowiednio szybciej wykręcić żeby poczęstować nim Akume w takiej sytuacji?
"Sua Sponte"

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #593 dnia: Październik 15, 2014, 10:53:44 »
U1 ma niewielkie okno niewrażliwości i musisz je wykorzystać, żeby kulka przeciwnika przez ciebie przeleciała. Jeśli fireballe się zderzą to prawdopodobnie nie ukarasz red hado, bo 2-3 hity wyhamują za bardzo ultrę.
W sytuacji, w której zjesz jednak fireballa, a twoje metsu poleci i tak - powinno ukarać. Jeśli tak nie jest to po prostu robiłeś to z odległości, z której u1 jest za wolne.

Superek Ryu akurat jest super szybki i potrafi karać różne rzeczy, które normalnie są safe.

Non

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nonowicz
  • Steam ID: Non
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #594 dnia: Październik 15, 2014, 20:32:13 »
Super startuje w 2 klatki.
Ultra w... więcej. Nie pamiętam ile, 11 chyba.

Więc pewnie po prostu było za wolne.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #595 dnia: Październik 15, 2014, 20:37:22 »
Ze spamem szacuneczku lepiej sobie radzić skokami imo. Neutral + krok do przodu z daleka i angled + hk + combo śmierć jeśli już Ci się uda go podpuścić do rzucenia fireballa ze złej odległości.

Nie zapominaj o markowaniu hadoukena przez qcf+lk i od czasu do czasu rzucenia tej kulki, żeby się zderzyły.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #596 dnia: Październik 15, 2014, 20:43:34 »
Od biedy można zrobic ex hado i ostatni hit pochłonąć focus dashem. Czasem się przydaje, żeby zdobyć dystans albo przewagę w fireball warsie.

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #597 dnia: Październik 15, 2014, 20:47:59 »
Zużywanie tak paska? to nie lepiej po prostu przeskoczyc dla pozycjonowania?
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #598 dnia: Październik 15, 2014, 20:56:43 »
Piszę z perspektywy Sagata i może u Ryu z większą mobilnością nie ma to takiego zastosowania, bo można właśnie neutral jumpnąć i podejść. Mi się przydawało w fireball warsach takie zagranie.

Non

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 121
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Nonowicz
  • Steam ID: Non
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #599 dnia: Październik 18, 2015, 00:29:46 »
Heejo, mam dwa meczyki, byłoby fajnie gdyby ktoś rzucił okiem :)
https://youtu.be/yOIcPo-ikw4
https://youtu.be/vJssbG3yH3Y

rzeczy typu zepsute komba, albo nie trafione panisze, randomowe drille i dp to sobie zdaję sprawę, na razie brakuje mi troszkę doświadczenia z cammy i to dlatego. Bardziej mi chodzi o to jak poprawić neutral, bo czuję że tam dużo dostaję niepotrzebnego dmg.