Autor Wątek: Kącik dla początkującego  (Przeczytany 119806 razy)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #570 dnia: Czerwiec 28, 2014, 00:39:27 »
http://sonichurricane.com/?page_id=1702

Długa lektura, ale jeśli weźniesz ją sobie do serca i będziesz myślał podczas jej czytania to sam zauważysz efekty w postaci poprawy swojej gry.

siemien

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #571 dnia: Sierpień 24, 2014, 12:55:18 »
Staram się nauczyć na 100% linkować normale, czyli powiedzmy cr.lk, cr.lk i tak 50/50. Co mogę robić źle? Nie wbijam się w klatki? Za szybko naciskam przyciski? USF4 ma aż tak rygorystyczny timing?

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #572 dnia: Sierpień 24, 2014, 12:57:09 »
Jak drugi cios nie wychodzi - za szybko, jak się nie kombuje - za wolno.
Rygorystyczny timing zależny od postaci i ciosów, kim grasz?
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

siemien

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #573 dnia: Sierpień 24, 2014, 13:29:29 »
Sagatem

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #574 dnia: Sierpień 24, 2014, 16:49:31 »
wyczuj rytm, bo w sumie o to w linkowaniu chodzi:)

siemien

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #575 dnia: Sierpień 24, 2014, 17:45:16 »
Trzeba potrenować :) Myślicie, że zmiana z kwadratu na octagon się opłaca?

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #576 dnia: Sierpień 24, 2014, 18:02:44 »
imo nie
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

siemien

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #577 dnia: Sierpień 24, 2014, 18:22:13 »
Porke?

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #578 dnia: Sierpień 24, 2014, 21:22:39 »
Może kwestia gustu, ale nie znam nikogo, komu na oktagonie grałoby się wygodniej niż na kwadracie (me included). W razie przesiadki, choćby tymczasowej na innego sticka będziesz się znowu musiał do kwadratu przyzwyczajać, bo to jest wyjściowa bramka montowana w komercyjnych stickach i większości customów również.

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #579 dnia: Sierpień 25, 2014, 00:36:36 »
Staram się nauczyć na 100% linkować normale, czyli powiedzmy cr.lk, cr.lk i tak 50/50. Co mogę robić źle? Nie wbijam się w klatki? Za szybko naciskam przyciski? USF4 ma aż tak rygorystyczny timing?
Rygorystyczny timing to ma KOF
SF jest prościutki, tylko trzeba się nauczyć odpowiedniej metody.
Większość postaci dla mnie, trochę wbrew temu co napisał Van ma identyczny timing. Bardzo łatwo mi przejść z Guila na Sagata, Eruy czy Hugo. Wszystkie comba jakie dane mi jest wykonać muszę najpierw zobaczyć na ekranie i usłyszeć. Wtedy wiem że mam wcisnąć kolejny przycisk. Może zabrzmię dziwnie, ale nie potrafię już grać na innym TV niż CRT. Do dziś każdy TV LCD na jakim grałem był za wolny, jak nie czuję synchronizacji obrazu ze stickiem to naturalnie mi nie idzie, zarówno w grze jak i combach. Timingu i combinacji nauczyłem się dopiero po przejściu na kineskop, wszystko za radą specjalistów z tego Forum którzy mi uświadomili, że mordobicia to swego rodzaju gry muzyczne, jak się nie wczujesz w rytm, jak nie zgrasz obrazu z dźwiękiem to kupa.

Moja rada zmień TV, a jeśli już masz CRT to Ci nie idzie jeszcze zgrywanie obrazu z dźwiękiem.
Żebym tylko nie był tym pytaniem o coś posądzony, ale czy czasem nie jesteś graczem w pierwszej kolejności tekkena ?

Poprę Wacho bo "kwadratura octagonu" ;p w sticku nic nie pomaga, wręcz z czasem ci tylko będzie utrudniać, a każdy kto twierdzi inaczej nie gra w SF lub inną bitkę 2D.

na poparcie tezy monitora masz dwa liniki, filmiki w 60 FPS  które kiedyś nagrałem, polecam zgrać i odtworzyć klatka po klatce licząc moment wciśnięcia przycisku do pojawienia się odpowiadającego mu zdarzenia na ekranie.
PS3 + LCD
PS3 + CRT
PS3 + LCD MFKiG 2013

To co obrazuje to idealne warunki przy połączeniu konsola TV, granie w sieci dodatkowo zwiększa opóźnienia, choć tyczą się one głównie położenia postaci na ekranie i zasadniczo nie powinny wpływać na combo, to jednak rzeczywistość pokazuje że jest jak jest.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

siemien

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #580 dnia: Sierpień 25, 2014, 07:31:48 »
Mam właśnie CRT i przy PC i w jako TV (korzystam na nim z PS2, więc wolę mojego Trinitrona). Tak, jestem graczem pierwotnie Tekken'owym. Wychowałem się na T3 i PS1. Mimo, że miałem podstęp do EX Plus to nie kumałem jak się robi te specjale itd, bo nie było instrukcji i te znaczki, że strzałka wokół kółka (gałki) nic mi nie mówiła, bo mam przecież d-pad, a nie pomyślałem, że to gra z arcade'ów i tam jest gałka :P
Poćwiczę trochę tą rytmikę. Lepiej wczuć się w dźwięki przycisków co?

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #581 dnia: Sierpień 25, 2014, 11:04:36 »
To dlatego zapytałem o to w co grasz, gdyż zauważyłem że większość tekkenowców ma problem z przejściem w 2D. Tekken ma bardzo dużą tolerancję co do wciskanych przycisków. Niech mnie ktoś poprawi jeśli wprowadzam w błąd, ale uważam że tam to wystarczy na pamięć wciskać przyciski żeby wyszłoo dość skomplikowane w stosunku do SF combo. Pamiętam jakieś combo Kinga, wciskałem przyciski szybko jeden po drugim bez czekania na ten jeden idealny moment, następnie obserwowałem jak postać wykonuje jakiś przypisany tym wciśnięciom szereg uderzeń, kończyło się to rzutem, w trakcie którego wystarczylo znowu powciskać jakieś kolejne przyciski żeby combo trwało. Dla mnie to nazwanie tego combem nie jest, tylko zeskryptowaną sekwencją których w tekkenie z roku na rok jest coraz więcej. SF jest zupełnie inny, nie trzeba sie tego wszystkiego nauczyć na pamięć, tylko zrozumieć mechanikę i rytmikę, nie wystarczy wciskać na pałę licząc że powinno wyjść, wystarczy się ograć (a to trochę trwa) żeby w miarę dobrze ogarniać rozgrywkę w każde 2D. W tekkenie musiał bym na pamięć uczyć się wszystkich odpowiedzi na pamięć, a tu mam 6 przycisków, odpowiednią odległość i czas.
Zapewne w tekkenie sa bardziej wyrafinowane comba wymagające również zgrania co do jednej klatki, ale wystarczająco dużo jest tych zeskryptowanych żeby sie dobrze bawić i może nawet wygrywać.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #582 dnia: Sierpień 25, 2014, 11:52:08 »
Ja tylko dodam, że KOF13 w znacznej większości przypadków nie ma rygorystycznych timingów czy linków (pojedynczy, często sytuacyjny stuff u postaci), w KOFie poziom trudności komb wiąże się z koniecznością szybkiego kręcenia dużej ilości inputów (HD) oraz umiejętnością konfirmowania z 2,3 (zazwyczaj chainowanych) hitów (w HD :4d: ). Same bnb w tej grze nie są niczym szczególnym. W KOFie nawet nie trzeba specjalów precyzyjnie timować, bo wystarczy po wykręceniu kierunków trzymać guzik ataku by specjal wyszedł w pierwszym możliwym momencie.

siemien

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 46
    • Zobacz profil
  • Skąd: Biaystok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #583 dnia: Sierpień 26, 2014, 09:16:48 »
Rzeczywiście wziąłem to na rytmikę i ładnie wchodzi w Practice. Nadal nie 100%, ale już jest o wiele, wiele lepiej. Teraz pora przenieść to do normalnej gry :)

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #584 dnia: Wrzesień 02, 2014, 01:12:40 »
Dwie powtórki, trzecia w drodze. Po weryfikacji wstydzę się pokazać Poison więc pokazuję Chunkę którą mashuję zdecydowanie mniej. Proszę o feedback i resztę wspaniałości.
https://www.youtube.com/watch?v=gJjPiXGLHLM
https://www.youtube.com/watch?v=W-MMUAWV6Ng