Autor Wątek: Galeria custom AS-ów?  (Przeczytany 71761 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #210 dnia: Sierpień 06, 2011, 00:54:25 »
no to tylko wina jednego kabelka i juz sobie z tym radze : p

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #211 dnia: Sierpień 06, 2011, 10:09:24 »
http://www.b15sdmdesigns.com/#!__main/examples

SUGOIIIIIII

wyliczyłem ile by wychodziło za : custom arcade box , custom artwork , custom balltop , wysyłka , japońskie przyciski , pcb na x360-ps3 i pc - 1900 zł
spox 2koła za stika
2 stiki i mamy połowe nowego caba
http://www.rs2006.co.jp/e/dedicate/delta32/index.html

lol
superguny na 2P wyłaza 1000-1500
http://www.mak-jp.com/ctrbox.html
mam tego segi od gory

a to moje 2 customy na ktorych teraz jade
pod MK




i pod reszte


HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #212 dnia: Sierpień 06, 2011, 10:28:23 »
A ten pad Manty? Co ma działać pod PC, PS2 i PS3? Ktoś go kupił i zamontował PCB?
To nie ma sensu. Lepiej DS2 i przejściówka PS2->PS3, XBOX360, PC. Tylko w ten sposób pograsz na wszystkim.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #213 dnia: Sierpień 06, 2011, 23:28:29 »
http://www.rs2006.co.jp/e/dedicate/delta32/index.html

Kowal, ile gdzieś wychodzi za zrobienie czegoś takiego ?

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #214 dnia: Sierpień 07, 2011, 00:02:44 »
Strzelam nieznajac się że 5 stów+galka/przyciski+plastik do wykonania tego i monitor.
Ale sam jestem ciekaw i gówno sie na tym znam.
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 07, 2011, 10:49:45 »
po co ci to ? chcesz sie gniesc łokciami z drugim graczem i podsłuchiwac co drugi klepie? aby poczuc japonie xD?

nie da sie tego wykonac bo jest z metalu. musiałbys miec kogos co ma gietarke i dobrze spawa aby wykonał głowna rame. chcac zrobic to porzadnie koszta wyjda ci niewiele mniejsze niz zakup oryginału a efekt bedzie dalej taki jaki jest czyli samoroba ktora straszy i udaje automat.
na necie pełno teraz projektow vewelixa z MDFa
a to taki sam sens jak oklejanie trabanta modelina aby przypominał ferrari

Elessar

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Krosno
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #216 dnia: Sierpień 08, 2011, 07:59:07 »

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #217 dnia: Sierpień 08, 2011, 11:50:58 »
http://www.rs2006.co.jp/e/dedicate/delta32/index.html

Kowal, ile gdzieś wychodzi za zrobienie czegoś takiego ?
Nie dostałeś jeszcze konkretnej odpowiedzi więc napiszę swoje "trzy" słowa. Zrobić to się da, a na potrzeby domowe o wiele niższym kosztem niż ponad 10k zł które za to chcą (nie potrzebujesz monitora reklamowego i innych takich tam p***dół przeznaczenia zarobkowego). Podejrzewam że samą ramę jeśli miała być z metalu wykonał by ci każdy spawacz. Nie znam cennika ich usług, ale za same materiały na nią nie dał byś więcej niż 200-500 zł - rama wykonana z profili, do tego dochodziło by ewentualne obudowanie z blachy (ewentualne bo można całą ramę z niej wykonać ale potrzeba do tego wspomnianej giętarki/prasy a to już posiada raczej duży zakład). Najlepiej sobie wszystko zaplanować, co by za dużo nie przepłacić za odrzucony podczas cięcia materiał. Z grubsza docinają ci całość na miejscu gdzie kupujesz stalowe elementy. Dochodzą materiały wykończeniowe wedle uznania (farba lub jakiś laminat, 32" TV, joye, buttony, okablowanie, szklana szyba + plexa, śrubki) czyli lekko 2-3 tysiące. Jeśli dużo z prac jakie trzeba w to włożyć potrafisz wykonać sam lub masz dobrych kolegów z fachem w ręku to całość lekko zamknęła by ci się w 4 tysiącach. Żeby to potwierdzić planuję zrobić taki właśnie projekt, wtedy zweryfikuję to co napisałem na plus albo minus, ale potrzeba mi najpierw znaleźć taki właśnie dobry TV lub monitor, który będzie jego sercem i od którego to wyboru zależeć będą wymiary zastosowanych profili.

Jeśli zaś ktoś potrafi okleić trabanta żeby przypominał ferrari i mało kto widzi różnicę, to nie jest to bynajmniej powód aby z gościa się śmiać.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #218 dnia: Sierpień 08, 2011, 14:25:51 »
W kwestii wyjaśnienia, ja zrobiłem ze znajomym Caba z drewna, była to(a właściwie jest ) czysta amatorka ale działa. Mam coś takiego w rodzinnym domu co nazwaliśmy fight club (dwie kanapy, cab, tv , konsole, duże bongo itd.), spotykamy się tam zawsze jak jestem w Żywcu. Pół profesjonalny cab jest moim marzeniem, dlatego pytałem. Tak się złożyło że mam dostęp do wszystkiego co wymieniliście, kumpla stary ma swój zakład, robi w drewnie i stali (tutaj stanowisko wysokie w zakładzie) więc wyjdzie mnie to po minimalnych kosztach. Mój plan jest taki :

tv -http://www.prawdziweokazje.pl/ -byłem u nich, mają większy wybór niż na stronie, coś znajde do 200-300 zeta.

sticki- mam dwa mayflashe przy starym cabie, planuję je zmodować, mam nadzieję że w 400 stówach obydwa usprawnię o nową gałę i przyciski (tu liczę że ktoś mi doradzi jak zrobić cos zbliżonego do TE).

buda- tutaj mam największy problem, nie mam osoby która zajmie się projektem, Tata kolegi raczej nie ma czasu na zabawy w rysowanie.

Cytuj
po co ci to ? chcesz sie gniesc łokciami z drugim graczem i podsłuchiwac co drugi klepie? aby poczuc japonie xD?

Jaką Japonię ? :D Ja się wychowywałem na automatach w takim małym kraju zwanym Polską, liczę że poczuję klimat tamtych lat, nie żaden Japoński ;] Ponadto Cab posłuży do robienia zlotów w gierki 2d w tym rejonie polski (o czym jeszcze usłyszycie jak już będzie ).

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #219 dnia: Sierpień 08, 2011, 16:27:03 »
Wilku twoja wiedza jest zaskakujaca zwazywszy ze ani jednego stika z blachy nie wykonałes nigdy a nawet blatu do niego samego
ba jeszcze kpiłes z osob co takowe posiadaja w miedzy czasie wykupujac deski do krojenia z Tesco, ramy do obrazow, maty od wietnamczykow na baze swoich.

jak mu wyklepia po znajomosci jego szczescie natomiast liczenie kosztow z sufitu i to twoje teoretyzowanie bez pokrycia w realu tylko pokazuje jakie masz o tym pojecie własnie obliczyłes mu to na połowe kosztow tego automatu przy czym w tego caba wchodzi jeszcze multum innej elektroniki dajacej mozliwosc podpiecia zarowno PC jak i starego jamma to gotowy kombajn i wcale nie jest drogi na to co oferuje w tym jeszcze banalnego pivota

wiesz jakie to koszty?
 e bo skad
 zmontowałes albo na oczy w ogole widziałes superguna?
e no skad

ja moge walnac kosztorys bubulatora
balche mozna pod płotem znalesc a gwozdzie wyjac z płota młotek od sasiada pozycze bo fachowiec wysokiej proby
0zł

candy caba ktory wyglada normnalnie nie da sie zbudowac samemu
 ludziom wychodza potwory ktore wygladaja jak skrzyzowanie kasy na bilety z deska do prasowania w najlepszym wypadku wychodzi małe biorko pod PC na ktorym stoi telewizor i wystaje z niego stik

cabient z MDF to inna bajka niz candy bo i inne materiały dlatego wygladaja jak wygladaja i nie jest to spowodowane designem japonskim tylko inna technologia wykonania ktorej sie nie opłaca stosowac w domowych warunkach.

to ze komus mowie ze to głupota wynika tylko z tego ze nie ma sensu aby wpokowywał sie w koszty ktore i tak nigdy nie zapewnia efektu. zrobi to i kto go pochwali ciocia:
- masz talent sam to zrobiłes, o jakie ładne a do czego to jest?
- ciociu do grania!

ktos kto wie o co biega wysmieje efekt
czasem po prostu nie warto


chcesz stanowisko do grania na imprezy po prosu zrob przenosny szeroki panel i ci to wystarczy mozesz uzywac tego w domu mzoesz przeniesc do knajpy pod rzutnik
z automatem sie tylko pogrzebiesz finansowo i praktycznie.

ale jak chcesz robic experyment na 3-5koła aby zobaczyc czy wyjdzie kasa na bilety czy konfesjonał to spoko rob twoja kasa mnie nic do tego.

ZajmaN

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #220 dnia: Sierpień 08, 2011, 19:42:40 »
Się spiąłeś :D Tą amatorkę z drewna wykonałem za cenę dwóch mayflachy po kosztach hurtowych. Mnie tylko interesowały koszta i jakie części są do tego potrzebne :D

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #221 dnia: Sierpień 08, 2011, 20:53:57 »

odpowiedziałem ci sensownie - nie da sie
skoro amatorka cie zadowala to po co sie pytasz jak zrobic automat jak na zdjeciu?

jak ci jeden cab wyszedł w cenach hurtowych 2 mayflashy to znaczy ze dysponujesz wiedza o kosztach wystarczajaca
a czesci wez z dwoch mayflashy beda pasowac do reszty  :psyduck:

 "zrobiłem amatorskiego kłada z 2 skuterow gulczasa po cenach hurtowych"
własnie cos takiego napisałes...

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #222 dnia: Sierpień 09, 2011, 03:47:52 »
Pokaż mi ten post Kowal w którym kpiłem z wykonania, jak się czepiałem to do wyglądu i/lub ergonomii, gdyż ktoś może wszystko perfekcyjnie wykonać od strony fachu ale wygląd i/lub funkcjonalność s p i e r d o l i, ja cenię całokształt.

Po co do domu buda z wrzutnikami na monety, z podłączeniami do różnych systemów, skoro będzie do tego podłączona jedna konsola, czy też może i PC z emulatorami. Pytanie Zajmana, jak i każdego kto chce mieć taką konstrukcję w domu, właśnie w ten sposób zrozumiałem i nie sądzę żebym się mylił. Zatrzymałeś się w świecie gdzie każdy posiada oryginalne kartridże lub PCB i chce grać tylko na nich, nie dopuszczając do myśli innego rozwiązania.

Poza tym czytaj i odpowiadaj na pytania, o kosztach ja np napisałem tak
... Żeby to potwierdzić planuję zrobić taki właśnie projekt, wtedy zweryfikuję to co napisałem na plus albo minus...
i nie spinaj się, bo zaczynasz tutaj trolić, tak samo jak to od jakiegoś czasu też na emudreams.

Mam nadzieję że niebawem pogląd co do mojej wiedzy na temat obróbki metalu zweryfikujesz, zważywszy że określasz ją szczycąc się budami, których samemu nie zrobiłeś ale zamówiłeś (że już się zniżyć muszę do tego poziomu wypowiedzi) u wykonawcy mikrofalówek z dobrze ci znanego marketu, gdzie kupuję moje deski do krojenia i ramy do obrazów.

Wracając Zajman do projektu budy. Wstępnie mogę Ci zarys nakreślić.

W dokładnym zwymiarowaniu tego nie pomogę, robię to zawsze na żywo, jak już coś co siedzi w głowie przerabiam część po części na efekt końcowy, który nie zawsze może mi się podobać na rysunku, a i wyobrazić sobie bez wizualizacji czasem ciężko. Zaznaczyłem umiejscowienie monitora, można dodać nad nim kilkanaście centymetrów na motyw przewodni. Jest to jak widać sama rama którą wypadało by obudować, a to na chwilę obecną zostawiam dalszym przemyśleniom, lecz masz w oryginale dużo podpowiedzi co i jak tam wkomponować. Całość jest bardzo prosta (kształtowniki o profilu zamkniętym i ceowniki, gięte na zimno - walcowane bym odradzał z uwagi na ostre krawędzie) w wykonaniu i nie wymaga dużego nakładu finansowego jak i pracy spawacza, a mając na uwadze tę, wykonaną już jakiś czas temu konstrukcję

na której materiały (poza fotelem i oczywistą kierownicą) wydałem o połowę mniej niż zakup takiego gówna (btw też trzeba gdzieś siedzieć i jakiś fotel by się przydał)

któremu do stabilności mojego wykonania daleko.

Mając powyższe na uwadze liczę że koszt ten zamknie się w przedziale jaki wcześniej podałem.
BTW - aluminiowa rama była by jeszcze lepszym rozwiązaniem ale cenowo pewnie już nie ta półka co stal, no i spawanie tego metalu już jest trudniejsze i nie na (przynajmniej) moje zaplecze techniczne.
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #223 dnia: Sierpień 09, 2011, 10:31:15 »
odnosnie trolowania mnie denerwuje to twoje niby przypadkowe podłapywanie za jaja
"nie pisze do ciebie ale juz o tobie"
w stylu zachariasza goscia lutujacego swiatłowody

jabym nie wspomniał o tej głupiej ramie to bys mu zarzucił kolejny konfesjonał z MDF i błyszczał jak to popełnic
ale dzieki temu mamy juz "projekt" nad ktorym to myslisz od dłuzszego czasu w co nie watpie po cenniku, wymiarach i obrazku z painta
BTW fajny candy spinacz widac ze japonski
to jeszcze sega czy juz pentel?

nie kupie se gietarke ze 20k aby muc "zrobic samemu" i sprzedawac customy w konfiguracji TE drozej niz TE twierdzac ze tak jest bardziej stylowo
co do funkcjonalnosci i wygladu przykład maty mowi sam za siebie i tak lepiej grac na mikrofalowce niz na macie od wietnamczyka rozciagnietej na ramie od obrazu.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Galeria custom AS-ów?
« Odpowiedź #224 dnia: Sierpień 09, 2011, 10:48:46 »
Zacytuję z emudreams, bo pewnie większość nie ogarnia o co chodzi z matą od Wietnamczyka.

Cytat: wilku,Aug 21 2009, 09:55 AM
Kolejna produkcja ukończona, PS3 jeszcze w serwisie więc mam czas...

JLW+OBSN

teraz czas pomyśleć nad arcade cabinetem


Cytat: kowal,Aug 22 2009, 11:00 PM
ty to wilku w jakiejs cepeli robisz?
kształt fajny i na pewno oryginalny ale po paru tyg grania gwarantuje ci ze przeklniesz te frezy jak ci brudem z rak pozałaza. dałbym tam tone lakieru az na szklanke zeby z 0,5mm co najmniej warstwa była. bo tearz to jakby było pokostem przejechane albo wcale nie malowane zniszczy ci sie szybko a szkoda by było. dobre sa te lakiery do tego co burty maluja albo co daja na jakies słabe panele podłogowe aby sie nie niszczyły.

Kowal, mam wrażenie, że wtedy stick Ci się podobał - a teraz go wyśmiewasz. WTF?