Autor Wątek: Persona fighting game  (Przeczytany 10409 razy)

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Persona fighting game
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 14, 2012, 15:12:42 »
Chie top tier  :kevinturtle:
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Persona fighting game
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:15:08 »
Z tego co widziałem, póki co raczej wszystkie postacie są Viable, nawet u Naoto, która z początku wydawała się nie najlepsza, znaleźli niedawno jakiegoś glitch corner loopa żrącego w p**dę paska. W tej chwili najlepsze postacie to chyba Aigis, Mitsuru, Chie i Yu. Chie w pierwszej wersji była nieźle przerąbana, ale zabrali jej w patchu kilka rzeczy (najważniejsza zmiana to brak fatal countera na 5B), więc jest tylko bardzo mocna. ;]

Kejim

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Kejim
  • Skąd: Krak�w
  • Steam ID: Kejim
Odp: Persona fighting game
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 14, 2012, 17:23:31 »
Aktualna  tier lista :


S: Aegis, Mitsuru
A: Teddie/Kuma, Akihiko, Yu, Yosuke, Chie
B: S.Labrys, Labrys, Yukiko, Kanji, Naoto, Elizabeth
:kejim:

rifi28

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Rifi2814
Odp: Persona fighting game
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 14, 2012, 20:25:21 »
I znowu postać, która mi sie podoba jest S tierem.(Mitsuru) :kappa:

hulskiey

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: hulskiey
  • Skąd: Warszawa
Odp: Persona fighting game
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 14, 2012, 20:26:08 »
Jeżeli dobrze pamiętam to podczas sbo komentatorzy wspominali, że top to kuma, aigis, mitsuru i yu.

Mi osobiście najgorzej gra się vs yu ale z drugiej strony nie mam nikogo na fl kto gra mitsuru więc to może dlatego.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Persona fighting game
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 14, 2012, 20:39:18 »
Hulskiey, importowałeś z USA czy jak? Ta gra nie miała mieć region locka? Jak ci się podoba feeling gameplayu w porównaniu do Blazblue? Jak dla mnie, z tego co wiem do tej pory, ta gra ma lepiej rozwiązanych wiele aspektów, które niesamowicie mnie denerwowały w BB, m.in. nie ma rolli na wakeup'ie (i idiotycznych tech trapów), rzuty działają tak jak powinny (nie można ich robić na hitstunie/blockstunie), w dodatku nie ma combosów ciągnących się godzinami (to zasługa zarówno tego, że same combosy są krótsze jak i tego, że hit stop w tej grze nie jest tak długi jak w BB, gdzie sprawiał że wszystko było na maksa ślamazarne). No i na koniec - kim grasz? ;p

hulskiey

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: hulskiey
  • Skąd: Warszawa
Odp: Persona fighting game
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 14, 2012, 21:34:46 »
Mam ntsc-j konsole, jest region lock bo sprawdzałem na eu ps3. Gra jest łatwiejsza niż bb. W bb grindowalem comba jina 2 tyg a tutaj po dwóch dniach mi wychodziło wszystko. Z drugiej strony w p4 jest mniej combosow które trzeba znać więc to może dlatego. Gra jest szybsza, nie ma advanced inputow (dp, pół kółek, 360 etc) ale jest w czym pokombinować (hopy, rolle, unsafe over heady z super armorem, roman cancel, cancel z bursta, manualna zmiana strony w locie) Gra się spoko ale łatwo zostać wymashowanym ponieważ u większości charów jak zlandujesz 5a to nie ważne jak daleko od przeciwnika jesteś całe aaa combo ci wejdzie + są bonusy za auto combo (chyba więcej metera i troche bursta zwraca). Ale jak wiadomo z czasem mashowanie ustanie bo np u yosuke ktorym gram z auto comba jest 1,6k dmg a BnB z 5a robi 2,7k.

Co do chara to chyba najszybszy w grze ale podatny na mash ze względu na małą ilość życia i brak normalnego ovearheadu. Przy crossupie przeciwnik może zrobić reversala albo nieblokowalne 2b (u każdego chara jest ten anti air unblockable) więc czasami ciężko skakać. Większość jego combosów kończą się w powietrzu co resetuje przeciwnika do neutrala (po recovery w air z comba przeciwnik odzyskuje all opcje poruszania się) z tym plusem, że ja ląduje pierwszy. Ratuje go szybkość. Można dobrze skracać dystans. ex dash jest niewrażliwy na pociski, ma w miarę dobre normale. Kara j2b przy airdashu zmianą strony też pomaga bo można zmienić szybkość i trajektorie lotu po air dashu (działa tylko dla yosuke).

Powiem tak gra jest łatwa do wejścia w nią. A jak ktoś postanowi włożyć w nią więcej czasu to znajdzie też bardziej zaawansowane opcje dla siebie.

PS> Snake ja w bb przegrałem kilka tysięcy gier i dobrze mi się grają więc wolę nie porównywać. Obie gry mi się podobają. Jak chcesz coś konkretnego wiedzieć to wal postaram się odpowiedzieć.

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Persona fighting game
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 17, 2012, 13:58:50 »
 :psyduck:
http://youtu.be/9m35ZEVYiUg?t=21m57s

overkill piącha należała mu się.