Autor Wątek: Tekken 6 - ranking oraz regulamin  (Przeczytany 26988 razy)

Nevan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2209
  • Płeć: Mężczyzna
  • The bells of good furtune are ringing for you.
    • Zobacz profil
    • Nevan YT
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2010, 19:02:42 »

Co do rankingu, proponowalbym o uznawanie tyko tych turnieiji, gdzie bedzie przynajmniej minimalna liczba "dobrych graczy". Bo jesli pojade na jakis turniej, gdzie bede np. tylko ja i reszta to randomy, to ...

... to znaczy, że na turnieju były same randomy.

Ale uważam, że i tak powinien się liczyć. Byłem zaledwie na połowie eventów ujętych w zestawieniu, ale uważam powinniśmy je zaliczać jeśli:

1) Zostały podane do publicznej wiadomości (najlepiej backdash.pl) z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem
2) zostały spełnione wymagania co do minimalnej frekwencji

A kto swoją obecnością uświetnił dane wydarzenie uważam za nieistotne.


Tak, tak... Właśnie wysikałeś się pod huragan.

ZajmaN

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 01, 2010, 01:09:18 »
Ooo widzę że jest poruszenie :p Do tego głównie wrocławskie, widzę dziewczęta że wam zależy na punkcikach i MARIUSZ P już tutaj teoretyzuje na którym miejscu kiedyś z grupy wyszedł :p Na to liczyłem !

Śpieszę z odpowiedziami na wasze pytania drodzy czytelnicy :

Cytuj
Zajmanku, widze ze uznaliscie turiej w Bialymstoku, ciekawi mnie czy turniej organizowany przez Gagarina we wro, 13 lutego bodajze na konwencie moze byc uznany?.

Na razie stworzyliśmy turniejową bazę danych, rankingu  jeszcze nie ma. Ranking powstanie kiedy zbierzemy wszystkie materiały dowodowe, przeprowadzimy ankietę i ustalimy wszystkie pozostałe rzeczy do końca.

Cytuj
DE na 32 osoby, ja czuwalem z Gagarinem nad poprawnym przebiegiem. Pamietam top 4

Właśnie! Tundra tu pokazuje świetny przykład czym powinien być radny (mimo że sam nim na razie nie jest). Taki konwent jest świetnym przykładem tego o czym pisałem wcześniej. Pojawia się jednak pytanie czy turniej gdzie jest tylko DE na 16 lub 32 osoby powinien być brany do rankingu. Przemyślimy to.

Cytuj
Co do rankingu, proponowalbym o uznawanie tyko tych turnieiji, gdzie bedzie przynajmniej minimalna liczba "dobrych graczy". Bo jesli pojade na jakis turniej, gdzie bede np. tylko ja i reszta to randomy, to ...

Wygrasz nagrody, zgarniesz 20 punktów do rankingu, pod koniec sezonu dostaniesz pucharek i będziesz się na turach woził że jesteś mistrzem :P Reszta jest tak jak napisał Nevan .


Cytuj
też jestem za tym aby zmniejszyć ilość punktów, tylko to nie jest taka prosta sprawa.
- to DE to był wyjątek, zazwyczaj jest jakaś hybryda Single Elimination
- nie można punktować, przykładowo 16 miejsc, ponieważ zdarza się ze koleś zajdzie daleko przez kilka walkowerów (jest dwójka ludzi spoza forum, którzy wyróżniają się z na tle randomów: Duo i Thanquoul6). Zaproponuje żeby punktowanych było 6 pierwszych miejsc:



Drogi Gagarinku :
- zastanowimy się nad punktacją turniejów z gdzie jest  SE.

- chodzi o to aby ranking był duży, było w nim dużo ludzi. Dzięki temu będziemy mieli wgląd na całą scenę, nie tylko czołówkę. Będziemy nawet w stanie zliczyć ile ludzi gra w tekkena w pl :P Jeżeli chcesz dam ci linka do takiego rankingu pesa, robi wrażenie, razem z turniejową bazą danych opisuje szczegółowo całą historię sceny w polsze.
Cytuj

-punktacja jest sprawdzona w pesie, zmodyfikowana pod tekkena


Cytuj
Caly czas mnie ciekawi, co faktycznie da ten ranking, top10 pl mozna wymienic praktycznie od reki i bedzie to rozne od top10 rankingu, uwzgledniajac nawet graczy aktywnych.

Top 10 czego ? Najlepszych graczy? Czy najlepszych graczy turniejowych? Ktoś ma skila ale nie jeździ na turnieje a drugi jest słabszy ale był na wszystkich. Jeden ma ranking gdzieś a drugiego bardzo interesuje jak wypada na tle innych. Ja np. chciałbym zobaczyć top 30 tego rankingu. Co da ranking? Czas pokażę ;p

Cytuj
Solo chodzi o rozstawiania w grupach podczas turnieji, zeby nie bylo dawania na oko, tego dam na 1 miejscu, tego na 2 itd. Ma to sens, ja przykladowo bylem w grupie z tokisem i wyszedlem na 2 miejscu, a byly grupy w ktorych pokonalem lidera w DE, wiec pewnie bym wyszedl na 1 miejscu z takiej grupy.

Tak!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2010, 01:11:22 wysłana przez ZajmaN »

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 01, 2010, 08:15:53 »
ZajmaN - o to, ze ktos bedac na np. 3 najsilniej obstawionych turniejach w top5-10 bedzie nizej od kogos, kto raz w zyciu jako random byl na turnieju "u kasi" gdzie zajal drugie miejsce. Dlatego tez chyba Gagarin wyzej zaproponowal zacisniecie punktacji, co ma sens. Mnie nie interesuja puchary jak Tundre, bo wiem jak kto gra i to mi wystarcza, ale jak juz robic to jak najprecyzyjniej:).

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 01, 2010, 12:28:07 »
Tak jak mowi Solo. Jednak jestem bylem bardziej zadowolony z siebie jak wygralem ostatnio w Poznaniu, niz w Renomie dwa razy  :o Trzeba nad tym pomyslec jeszcze, bo zdecydowanie nie jest dobrym pomyslem zeby punktowac turnieje tylko na podstawie ilosci osob.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

ZajmaN

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 01, 2010, 12:37:50 »
Solo widzę że dalej tego nie skumałeś. Może nie czytasz moich wcześniejszych postów z innych tematów. Ranking nie faworyzuje ludzi ani turniejów, daje szanse każdemu, nie tylko gościowi który był na 3 najwyżej obstawionych turniejach. Przykład z brzegu : jeżeli np. Mattowi nie będzie się podobało to że jest niżej od Tundry to nikt mu nie broni aby zaczął aktywniej jeździć i zgarniać punkty. Niektórzy na siłę chcą zrobić więcej kryteriów, bo na tym turnieju było xx dobrych graczy a na tym dużo mniej, więc walić ten turniej gdzie było mniej ludzi, walić starania organizatora itp. Błędne myślenie. Nas to nie interesuje jaki waćpan zaszczycił turniej swoja obecnością.Nas interesuje czy na turnieju było wymagane minimum. Chodzi ci o to że ranking może nie być adekwatny do skila? Tylko że nikt przed nikim nie będzie czerwonych dywanów na turnieju rozkładał  bo kiedyś był najlepszy a teraz jeździ na turnieje od święta mimo że  dalej jest dobry. Jego sprawa, są ludzie którzy byli na wszystkich turach i należy im się każdy punkt o który walczyli i pozycja w rankingu. Inna sprawa że chcemy stworzyć jakieś kryteria aby nikt sobie nie organizował na końcu polski turniejów u Kasi i nabijał punkty. Nad tym pracujemy. Co do punktów to właśnie teraz są najprecyzyjniejsze bo charakteryzują całe DE a nie tylko top 8. Stąd wiemy jak kto wypadł na przestrzeni sezonu, mamy np. 300 graczy w rankingu a nie 15 (jak przy ocenianiu top 8 ).


p.s. Frizen- dobrze dla ciebie że się bardziej cieszyłeś ale co to ma właściwie wspólnego z naszym rankingiem :P ? Teraz każdy tu będzie wchodził i mówił które turnieje były godne a które nie ? Myślimy tez ogółem o scenie, organizatorach itp. nie tylko o ilości osób ze skilem na turnieju. Mam przygotować listę obecności graczy uzdolnionych, sprawdzać ją przed każdym turniejem i jeżeli nie będzie np. 10 graczy którzy umieją robić ch d/f+2 ewgf to turnieju nie uznajemy do rankingu bo nie ma skila na turnieju, zwycięzca się nie będzie cieszył :D ? Turnieje powinniśmy oceniać pod kątem nagród, organizacji, miejscówki i ilości osób, nie pod względem ilości osób uzdolnionych będących na nim.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2010, 12:53:10 wysłana przez ZajmaN »

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 01, 2010, 13:13:47 »
ja tam bym jeszcze dał +2 punkty dla tych którzy grali low tierami i -2 dla tych którzy grali topami, oraz +3 punkty dla tych którzy grali pod wpływem bo jak wiadomo do tego trzeba więcej skilla;b.

Generalnie podoba mi się ta koncepcja Zajmana. Jest ciekawsza i częściej będzie się w niej coś zmieniać. Myślę że zdrowiej jest traktować to tak bardziej for fun.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 01, 2010, 14:20:51 »
Zgadzam się z Zajmanem w 100%, a z Liberem - co do low i top tierów - w 200%

Wielu polskich graczy (z resztą na całym świecie jest dokładnie tak samo) zmieniają postać z części na część, dostosowując się do tego kto jest aktualnie Top Tierem. Robi to dokładnie prawie cała polska czołówka włącznie z Mariuszem "Top5 Tundrą" Pudzianowskim, a Ci co postaci nie zmienili wynika raczej z tego że w tej części dana postać dalej jest mocna. Wyjątkiem jest chyba tylko Tokis, Di i Nevan, reszta to "chorągiewki".
No ale taka jest ta gra i nikt nikomu nie odejmie punktów za grę  Top Tierem, bo w końcu nikt nikomu nie broni grać np. takim Larsiwem.
Czekam na turniej okraszony Top8 samych Larsów, ewentualnie z jakąś Lili, Lawem czy też Brucem 8)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2010, 15:38:20 wysłana przez Cambion »

Solo

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 854
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 01, 2010, 14:33:46 »
ZajmaN, ale ja dobrze rozumiem. To Ty nie skumales; ). Wlasnie ten system ma tą lukę, o ktorej Ty piszesz - ktos bardzo mocny pojedzie na 2 dobre turnieje,zrobi 2 x top5 i zdobedzie 10 pkt. Ktos slaby pojedzie RAZ na slaby turniej, zrobi top3 i bedzie w rankingu wyzej. Czyli osoba,ktora zarowno lepiej gra jak i byla na wiekszej ilosci turniejow - bedzie w rankingu nizej. Reasumujac - osoby,ktore bedzie interesowal ranking, beda odwiedzac turnieje w dzierzonkowach czy empikach i to wystarczy ; ). Mi osobiscie jak mowilem ten ranking nic nie powie, bo bez problemu okresla sie top polski atkywnych graczy. Jednak zwrocilem na uwage o luc, o ktorej sam piszesz - ktos dobry, ktory zwiedzi wiecej turniejow moze byc nizej niz ktos slaby,odwiedzajac lokalne turnieje spordycznie.

ZajmaN

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:12:19 »
Ale spokojnie majster, nie każdy turniej będzie rankingowy! Ja generalnie jestem za tym aby uwzględniać turnieje gdzie jest minimum 40 osób jednak liczbę minimalną w najbliższym czasie wybierzemy wszyscy razem. Inna sprawa że jeżeli takiej osobie, o której mówisz, będzie zależeć na punktach sama też pojedzie na ten jak to nazwałeś " słaby " turniej. Może się okazać że ze słabego turnieju zrobi się dużo lepiej obsadzony bo pojaw się więcej zbieraczy punktów !

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:15:07 »
I w ten oto sposob stworzymy ranking najbogatszych graczy w tekkena w PL.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

ZajmaN

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:26:08 »
Heh rozumowanie masz na poziomie, nie powiem. Knee nie jest najlepszym graczem na świecie, jest najbogatszym  :potter:
Zbanować go bo ma kasę aby jeździć po turniejach! Są od niego lepsi ale nie mają kasy więc Knee nie jest najlepszy mimo że jeździ i się stara!  A w Polsce się ludziom powodzi, milionerzy pokroju Mariusza tundry którzy byli na wszystkich turniejach wydając na to biliony wygrane w Renomie ! Jego też zbanować !

Takie gadanie. Nie było 2 dobrych graczy bo nie mieli kasy więc odejmujemy -2 punkty dla wszystkich za udział i łączymy się w płaczu i cierpieniu  :applaud:






Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:32:14 »
Ja jutro w pobliskiej szkole podstawowej organizuję turniej Tekkena z bezpłatną wejściówką dla uczniów klas 1 do 3, z 60 osób będzie lekko. Ile dostanę punktów za first place?  8)

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Cambion

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1767
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tackle Hunter
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Cambion85
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:33:38 »
Wiadomo że nie każdy turniej bedzie super, mega, giga zajebiście obsadzony, ale to nie powód żeby zmniejszać jego rangę. Wiadomo że ten ranking na samym początku nie odwzoruje poziomu na polskiej scenie ale z czasem się to zmieni. Przy większej ilości turniejów, po kilku latach będzie już dużo lepiej. A to że w rankingu tym nie znajdą się osoby nie jeżdżące już na turnieje, ale wciąż mogące powalczyć spokojnie z czołówką, to trudno. Nie potrzeba im z reszta reklamy bo każdy pewnie będzie ich znał.
Mnie tam nie przeszkadza że np. na początku powstawania rankingu taki Mariusz "Top5 Tundra" Pudzianowski będzie nie jak sam nick wskazuje w Top5, ale np. w Top3

Ja jutro w pobliskiej szkole podstawowej organizuję turniej Tekkena z bezpłatną wejściówką dla uczniów klas 1 do 3, z 60 osób będzie lekko. Ile dostanę punktów za first place?  8)

Daj miesiąc wcześniej info na BD, ustal zasady takie jak są w pierwszym poście, przeprowadź całe DE, nagraj pare walk i zdaj relację na BD. Będziesz miał 20 punktów i zostaniesz mistrzem Polski
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2010, 15:42:22 wysłana przez Cambion »

ZajmaN

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1291
  • Ukryty metal
    • Zobacz profil
    • KLIK
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:38:43 »
Cytuj
Ja jutro w pobliskiej szkole podstawowej organizuję turniej Tekkena z bezpłatną wejściówką dla uczniów klas 1 do 3, z 60 osób będzie lekko. Ile dostanę punktów za first place? 

Jeżeli tak jak napisał Nevan, wcześniej info o turnieju będzie podane do opinii publicznej i będą nagrody to bądź pewny że nie tylko ty się na nim zjawisz :potter:

Cytuj
Wiadomo że każdy turniej bedzie super, mega, giga zajebiście obsadzony, ale to nie powód żeby zmniejszać jego rangę. Wiadomo że ten ranking na samym początku nie odwzoruje poziomu na polskiej scenie ale z czasem się to zmieni. Przy większej ilości turniejów, po kilku latach będzie już dużo lepiej. A to że w rankingu tym nie znajdą się osoby nie jeżdżące już na turnieje, ale wciąż mogące powalczyć spokojnie z czołówką, to trudno. Nie potrzeba im z reszta reklamy bo każdy pewnie będzie ich znał.
Mnie tam nie przeszkadza że np. na początku powstawania rankingu taki Mariusz "Top5 Tundra" Pudzianowski będzie nie jak sam nick wskazuje w Top5, np. w Top3


Widzę że kolega patrzy na sprawę z szerszej perspektywy, brawo, to jest własnie idea naszego rankingu ! Będzie to wyglądać dokładnie tak jak mówisz, na początku będzie śmiesznie, z czasem będziemy do tego podchodzi poważniej.

SAMEWISE

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 399
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: 52°44′0″N,23°34′0″E
Odp: Tekken 6 - ranking oraz regulamin
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 01, 2010, 15:40:09 »
I w ten oto sposob stworzymy ranking najbogatszych graczy w tekkena w PL.
Coś w tym jest... ale mimo wszystko bardzo mi się podoba incepcja  ekhem koncepcja Zajmanka :D  Sam bardzo ubolewam nad tym że nie mogłem się pojawić na wielu turniejach wiedząc że mógłbym co nieco ugrać ale nie mam nic przeciwko tym co śmigają na każdy tur. zbierają punkciki i przy okazji rozpoznawalność  :) Jak kogoś nie ma czy go nie stać to trudno. Bez sensu odbierać prestiż turniejowi mimo tego że pojawiło się na nim wiele ludzi tylko dlatego że nie było na nim Di, Nevana, Gajdy czy Frizena... albo Tundry :P