Autor Wątek: Jaki stick?  (Przeczytany 82764 razy)

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 27, 2011, 13:20:22 »
http://shoryuken.com/2011/12/26/sanwa-developing-quiet-stick-and-buttons/

Jeżeli zachowają dokładność głośnych odpowiedników to chyba będzie must have it :].

wilku

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Wilku na Facebooku
    • Email
  • PSN ID: Wilku
  • Skąd: Konin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 27, 2011, 22:23:01 »
Hm, to taka ciekawostka chyba.
Mi te styki nie przeszkadzają tak jak uderzenia shafta o restryktor (choć z czasem i polepszeniem obycia z joyem cichną) i buttona w bezel (to boli chyba najbardziej)
Czytaj ze zrozumieniem, pisz z głową


so true

TasTer

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1102
  • Płeć: Mężczyzna
  • Opieka Społeczna
    • Zobacz profil
    • .
    • Email
  • PSN ID: TasTerPL
  • Skąd: Szczecin
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 27, 2011, 23:55:54 »
Polecam zagranie w pokoju, w którym ktoś śpi lub śpi w sąsiednim pokoju. Z drugiej strony wątpię, żeby to w poziomie hałasu przybliżyło się chociaż w jakimś stopniu do pada.

Tym bardziej, że ja lubię w przyciski napi..erniczać, więc (tak jak wspomniałeś) wygłuszenie samych przycisków/sticka może nic nie dać... niestety...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2011, 23:57:41 wysłana przez TasTer »

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 28, 2011, 15:24:56 »
nic to nie da na hałas bo i teraz mozna button wcisnac tak ze nie wyda dzwieku
realny hałas jest nie od switchy i to samo ci powie kazdy co miał joystick optyczny
a ludzi nie draznia decybele a samo stukanie rytmiczne a tego zlikwidowac sie nie da.
na pewno spiaca obok osoba bedzie miała komfort jak wiertarke zmienisz na szuszarke

a film pokazuje uzywanie ktore przypomina tykanie jeza a nie buttona a nik tak nie gra
czesc hałasu to rezonans samej obudowy inaczej jest w ABSie, inaczej w  drewnie inaczej w metalu

nie ma cichych switchy, ciche sa tylko te co maja niskie OF rzedu 75g i prog hamowania za połowa plungera np cherry d42 d41 zaden z nich sie nie nadaje do JLFa
ta gała połowe dynamiki ma ze switchy jak mu je zabierzesz to zostaniesz z kondomam w rece a nie joystickiem

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 23, 2012, 20:45:31 »
Mam  przeczucie, ze nie bede w stanie wskrzesic do zycia mojego sticka, wiec ogladam sie za czyms nowym, stad moje pytanie:
dobra cena dla Mad Catz Arcade Stick Fightstick to jaka? Chodzi o uzywke w idealnym stanie.
Marek Boom

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 30, 2012, 15:33:31 »
w PL chodziło nawet po 120zł, ale teraz trudno dostać.

troche mnie zmartwiliscie tym, ze ten MAdCatz stick sredniej jakosci. W koncu to produkt sygnowany przez Capcom i pod SF robiony, wiec myslalem, ze bedzie OK. Jakie sticki (nie customowe) sa teraz najlepsze?

Produkt produktem, jakość jakością. Jedyne łatwo osiągalne sticki w jakości, którą można polecić to MadCatz TE. To są niestety spore koszty - wliczając przesyłkę lepiej się bawić w customa.

Czym zatem rozni sie MadCatz od sticka z gornej polki? Tzn pewnie powiecie, ze jakoscia, ale jak ona przeklada sie na odczucia w grze? Jest cichszy? Czulszy? Bardziej wytrzymaly? Bardziej ergonomiczny?
MadCatz Fightstick (zły)
MadCatz TE Stick (dobry)
Podstawową różnicą jest wytrzymałość - Fightstick może się zacząć psuć nawet po 2 miesiącach regularnej eksploatacji. Tymczasem TE przetrwa dużo i długo. To najważniejsza różnica. Jeśli chodzi o "feeling" to powiem za siebie, że jest całkiem podobny. Głośność jest ta sama, czułość większa w TE.
Moje pięści krwawią śmiercią!

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Kącik dla początkującego
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 30, 2012, 15:36:37 »
VanDarkholme - no pyknac mozemy, ale mam problem na PC tego typu, ze po odpaleniu SF w ogole nie moge nic zrobic - tzn wciskam wszytsko na klawiaturze i nic sie nie dzieje. Poza tym mam wersje "pozyczona" i nie wiem czy online bedzie chodzic. Ale mozemy spiknac sie na GG to obgadamy reszte.
Co do sticka:
troche mnie zmartwiliscie tym, ze ten MAdCatz stick sredniej jakosci. W koncu to produkt sygnowany przez Capcom i pod SF robiony, wiec myslalem, ze bedzie OK. Jakie sticki (nie customowe) sa teraz najlepsze?
Na przyklad w Gran Turismo jest dedykowany kontroler (kierownica) Thrustmaster 5000RS (kosztuje gdzies 2,5k) jednak wiekszosc (m.in ja) jezdzi na tanszym i niby gorszym G27 od Logitecha - m.in mistrzowie GT - stad moje zalozenie, ze jesli kdany kontroler jest oficjlanie zatwierdzony do danej gry, to powinien byc OK.
Sory, ze o stiku posze tutaj, ale w dziale "jaki stick wybrac" nikt mi nie odpisuje;)
Czym zatem rozni sie MadCatz od sticka z gornej polki? Tzn pewnie powiecie, ze jakoscia, ale jak ona przeklada sie na odczucia w grze? Jest cichszy? Czulszy? Bardziej wytrzymaly? Bardziej ergonomiczny?

najlepiej brać MadCatz TE (tournament edition) można go wyłapać na ebayu za 400/500 zł ale się opłaca , ma japońskie części i dobry rozmiar i jest stickiem na całe życie :]

jak chcesz coś z HORI to możesz sobie wziąć VLX'a który ma duże możliwości modowalne i oddaje feeling panelu Vewlix jednak cena jest droższa o drugie tyle

najlepiej jednak jest zamówić custom'a od kogoś z forum , z prostego powodu : będziesz mieć dual mod'a (stick będzie działać na x360 , ps3 i na czym sobie tam wymarzysz) moim zdaniem najbardziej opłacalną opcją jest kupić właśnie dual mod'a jako swojego pierwszego "dobrego" sticka , pozatym możesz sobie wybrac jak bedzie taki stick wyglądać. a cena powinna oscylować w granicach sticka MadCatz TE który jest tylko jednoplatformowy

a jak chcesz być zajebisty jak wujek maddest to możesz sobie zamówić sobie stick stąd : CLICK , jednak jest to w c*** kosztowna zabawa i średnio się czeka do 2 miesięcy na coś takiego , cena to jakieś 1800 zł +/- , fakt że w c*** dużo jak na sticka jednak ja nie żałuje ;)


Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 30, 2012, 15:50:51 »
Madcatz Tournament Edition (150$) stał się niemal takim standardem w świecie bijatyk obok takich produktów jak Hori Real Arcade Pro. EX Premium VLX (300$), czy QanBa Q4RAF (ma dualmoda). O Hori Real Arcade Pro. VX SA (140$) nie słyszałem zbyt wiele opinii, ale powinien też być spoko, bo to w końcu taka tańsza alternatywa dla VLXa.

Co do kosztów przesyłek przy Madcatzu TE, to w sumie mam jednego pod PS3 i się biedak kurzy nieużywany od roku. Można się dogadać jakbyś się zdecydował.

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 30, 2012, 21:41:38 »
Cytuj
w PL chodziło nawet po 120zł, ale teraz trudno dostać.
Nie zebym watpil w Twoja wiedze o Stickach, ale na allegro, jakies gnioty chodza po 140pln, wiec nie mam pojecia gdzie widziales MAdCatza za 120;)

Cytuj
MadCatz Fightstick (zły)
MadCatz TE Stick (dobry)
Podstawową różnicą jest wytrzymałość - Fightstick może się zacząć psuć nawet po 2 miesiącach regularnej eksploatacji. Tymczasem TE przetrwa dużo i długo. To najważniejsza różnica. Jeśli chodzi o "feeling" to powiem za siebie, że jest całkiem podobny. Głośność jest ta sama, czułość większa w TE.
TE na pewno jest lepszy niz FS ale wlasnie ogladalem na YT porownanie dwoch stickow, przez jakiegos jankesa, ktory grywa w bijatyki jak jakis cyborg i powiedzial, ze owszem TE jest lepszy, ale FS tez jest dobry.
Czulosc juz w FS jest dla mnie zbyt duza, wiec w TE byloby dla mnie gorzej. Co do zywotnosci - jesli mi padnie FS to trudno, bede szukac czegos innego, ale poki co chyba zostane przy tym co mam. Ewentualnie wrzuce na Alledrogo i jesli ktos kupi, to doloze i smigne cos lepszego, ale bez pospiechu.

Cytuj
najlepiej brać MadCatz TE (tournament edition) można go wyłapać na ebayu za 400/500 zł ale się opłaca , ma japońskie części i dobry rozmiar i jest stickiem na całe życie :]
Wczoraj na ebayu poszedl za 62€... Gdybym dzien predzej nie wygral swojego, to pewnie wyhaczylbym tego.
MadCatz FS piszecie, ze nie ma japonskich czesci - hmmm, na opakowaniu jest napisane Japanneese-Style.Ale w sumie to nie znaczy, ze ma japonskie czesci...

Cytuj
Co do kosztów przesyłek przy Madcatzu TE, to w sumie mam jednego pod PS3 i się biedak kurzy nieużywany od roku. Można się dogadać jakbyś się zdecydował.
Napisz (moze byc na PW) ile bys chcial ze tego TE

Cytuj
najlepiej jednak jest zamówić custom'a od kogoś z forum , z prostego powodu : będziesz mieć dual mod'a
Dualmod mnie nie jara. Xkloca nigdy miec nie bede;)

Cytuj
cena to jakieś 1800 zł +/- , fakt że w c*** dużo jak na sticka jednak ja nie żałuje ;)
1800 polskich nowych zlotych za sticka??? Stary, za 1800 to juz mozna sobie zycie ulozyc;)
Moze gdybym mial w jakiejs postaci A+, to sprzedalbym nerke i kupil takiego sticka, ale poki co, spasuje:)

Zatem dzieki za info.
Marek Boom

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 30, 2012, 21:46:07 »
dual mod jest dobry z tego powodu ze na turniejach nie masz problemu ze znalazieniem sticka , nigdy nie wiesz co sie moze przytrafic w zyciu ;)

moj madcatz se zaczal sie psuc po 5 dniach (padl przycisk X) i juz wtedy probowalem go sprzedac

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 30, 2012, 21:54:58 »
Maddesrt, jak bede mial jechac na turniej, to nie bede Wam zawracal glowy czy TE jest lepszy od FS, tylko od razu zapodam sobie jakis stockowy high end;)

Jesli chcialbym ulepszyc tego swojego sticka, to rozumiem, ze musze kupic 8 buttonow i sticka, tak? Czy jeszcze jakies kable itp?
"po czemu" chodza dobre czesci, gdzie je znajde (najlepiej w europie, chyba, ze debesciaki maja tylko w JAP czy USA) i co proponujecie?

Marek Boom

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 30, 2012, 22:00:58 »
Maddesrt, jak bede mial jechac na turniej, to nie bede Wam zawracal glowy czy TE jest lepszy od FS, tylko od razu zapodam sobie jakis stockowy high end;)

Jesli chcialbym ulepszyc tego swojego sticka, to rozumiem, ze musze kupic 8 buttonow i sticka, tak? Czy jeszcze jakies kable itp?
"po czemu" chodza dobre czesci, gdzie je znajde (najlepiej w europie, chyba, ze debesciaki maja tylko w JAP czy USA) i co proponujecie?

niedrogo , ofc przesyłka chyba dosyć sporo

http://www.arcadeshop.de/

WengrzynV12

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: WengrzynV12
  • Skąd: WLKP
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 30, 2012, 22:07:12 »
Button 2,50 x 8 - 12€
Joystick 25,00 co daje w sumie 37€
I to mi zagwarantuje kontroler na wysokim poziomie?

PS. Poki co, przebywam u Niemiaszkow, wiec przesylka nie bedzie szla do Polski.
Marek Boom

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 30, 2012, 22:57:16 »
No z tego co wiem to właśnie części dostępne w tym sklepie znajdziesz w takim MadCatz TE ;) Jak dzisiaj sobie liczyłem to koszt madcatza TE będzie bardzo podobny jakbym kupił tańszego sticka (http://www.redcoon.pl/B265728-Datel-Arcade-Pro-Joystick_Kontrolery ten dokładnie, Wilku Approved więc jestem spokojny) i do tego zamówił części. Różnica jest taka że mogę rozłożyć to na raty to jest dla mnie cholernie ważne obecnie.

Korzystając z okazji. Do tego sticka jakie części pasują? I czy nie będę musiał przerabiać budy?
"Sua Sponte"

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Jaki stick?
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 31, 2012, 02:48:15 »
Nie potrzebujesz ośmiu przycisków, żadna bijatyka nie wymaga więcej niż sześć. Te 5 ojro lepiej wydaj na dobrego szwabskiego kebaba. ;]