Autor Wątek: W co gracie obecnie?  (Przeczytany 205021 razy)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #405 dnia: Grudzień 11, 2010, 14:40:34 »
Mam pytanie, będę miał nowego kompa (po tylu latach;p) i chciałbym pograć w jakieś dobre RPG na PC. Może ktoś coś polecić?

Na razie w "must have" mam Risen, Neverwinter Nights 2 i Wiedzmina. Jest jeszcze coś warte większej uwagi? Nie śledziłem w ogóle prawie rynku gier na PC bo mój komp do tej pory nie pozwalał mi na swobodne granie w nowsze gry więc nie orientuje się za bardzo co dobrego powychodziło (tak gdzieś od 2006-2007 roku :P)

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #406 dnia: Grudzień 11, 2010, 14:44:10 »
Mass Effect - nie grałem, ale słyszałem masę pozytywnych opinii o tym tytule, podobnie zresztą jak o drugiej części.
Dragon Age - też ponoć fajne ;)

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #407 dnia: Grudzień 11, 2010, 15:12:43 »
w kategorii rpg była długo posucha, Risen to kupa, NWN2 średnie.
ja polecam ci:
-wiedźmin
-Mass Effect
-Mass Effect 2
-Dragon age origins (podstawka, dodatki są średnie..)
-Elder Scrolls oblivion i shimmering isles (jeśli podoba ci sie ten styl)
-Fallout 3 jeśli lubisz ten klimat, ja nie lubie ale ludzie generalnie chwalą sobie
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #408 dnia: Grudzień 11, 2010, 16:27:34 »
+1 ode mnie dla Dragon Age i Fallout 3, na dodatek obie gry są teraz do wyrwania za grosze :)

Komandos

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 964
    • Zobacz profil
    • Email
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #409 dnia: Grudzień 11, 2010, 16:28:44 »
w kategorii rpg była długo posucha, Risen to kupa, NWN2 średnie.
ja polecam ci:
-wiedźmin
-Mass Effect
-Mass Effect 2
-Dragon age origins (podstawka, dodatki są średnie..)
-Elder Scrolls oblivion i shimmering isles (jeśli podoba ci sie ten styl)
-Fallout 3 jeśli lubisz ten klimat, ja nie lubie ale ludzie generalnie chwalą sobie

Po filmiku z youtube stwierdzasz czy na necie czytałeś? :P Risen to bardzo dobra gra, porządny hardkorowy erpeg. Nie to co Mass Effecty i Dragon Age które same się przechodzą :P

Know thy self, know thy enemy. A thousand battles, a thousand victories.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #410 dnia: Grudzień 11, 2010, 16:41:01 »
To naprawde istnieją ludzie, którzy cenią sobie trudność w erpegach? Ja zawsze myślałem że fabuła i klimat to jedyne, co sie liczy w tych grach. :psyduck:

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #411 dnia: Grudzień 11, 2010, 16:55:53 »
Tak się składa, że grałem w Risen ponieważ kiedyś gothic zrobiło na mnie spore wrażenie, gra w porównaniu ze starym gothic to dno. Nie ma co porównywać takiego Mass Effect do Risen imo, to tylko pokazuje twoją ignorancję. Poza tym to co napisał snejk, nie chodzi o trudność gry imho, tylko o to czy się wkręcisz i klimat zaklika. W każdym gatunku masz różne podejścia do tematu. Pomiędzy DAO, ME2, Elder Scrolls, jRPG a Fallout różnice są tak jaskrawe, że można prawie mówić o oddzielnych gatunkach. A mowa tutaj o w miare czystych rpg, nie biorąc pod uwagę tytułów podchodzących pod slashery albo strategie.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #412 dnia: Grudzień 11, 2010, 16:59:41 »
Ale gameplay jakiś inny niż "press X to win, push forward to go forward" też by mogły mieć.

Najbardziej RPG z ostatnich lat są Fallout i Dragon Age. Mi żaden nie podszedł, ale ogólnie sądzę, że to dobre gry. Tylko zakończenie w F3 jest beznadziejne ;p
Moje pięści krwawią śmiercią!

Furb

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2451
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kept you waiting, huh?
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: FurbPL
  • Skąd: Wawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #413 dnia: Grudzień 11, 2010, 17:09:50 »
Po 6 godzinach fallouta 3, rzucilem to w diably i moge smialo stwierdzic ze to chyba najnudniejsza i najbardziej nieciekawa gra w jaka gralem (chyba ze jakis strasznie stary jestem i takie gry nie robia na mnie zadnego wrazenia @_@). Flame = on!

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #414 dnia: Grudzień 11, 2010, 17:13:42 »
Fallout to nie moje klimaty niestety :P

Dzieki Wam za sugestie :) Osobiście lubię typowe RPG i takie, które ma dużo elementów slashera. Risen się właśnie zainteresowałem przez to, że gra podobna jest do Gothica, który jest jedną z moich ulubionych serii na PC. Będę musiał też spróbować Mass Effect i Dragon Age, skoro wszyscy polecają. Sporo mnie ominęło :P

W Obliviona grałem na PS3 już, niestety jak to na konsolach, brak modów. Może kiedyś jeszcze sobie odświeżę ten tytuł na PC.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #415 dnia: Grudzień 11, 2010, 17:24:59 »
No mi ostatni fallout też nie podszedł, raz, że nie jestem fanem tego klimatu (post nuclear, steampunk, cyberpunk dla mnie odpadają) a dwa odejście od turowego trybu rozgrywki i rzutu izometrycznego. Powiem szczerze, że ostatnimi latami z rpg najwięcej spędziłem czasu przy zaledwie garstce tytułów, chyba jestem zbyt rozpuszczony i zblazowany grami i już ciężko jest mi się czymś podjarać :)

wypisze tutaj gry, które ukradły mi sporo życia co jest osiągnięciem samym w sobie :)

- Dragon Age Origins (podstawka) w sumie skradło mi około 90h życia.
- Mass Effect 2 (podstawka) około 50h
- Persona 3 Portable jakieś 90h
- Demon's Souls (wiem, że to nie do końca rpg ale wale to, dla mnie najlepszy tytuł rpg zeszłego roku i najlepsza gra tego podgatunku [dungeon crawler] od czasu serii Kings Field i superanckiego na swoje czasy Blade of Darkness!) 712lvl około 300h

honorowo wymienię wiedźmaka, nie wiem ile czasu mi zajęło ale grę przeszedłem i byłem pozytywnie zaskoczony (pomimo wielu baboli i niedoróbek).
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #416 dnia: Grudzień 11, 2010, 17:38:54 »
Jakby co, to ja Mass Effect nie polecam. Gra jest fajna na pogranie, ale dla mnie to i tak zawsze będzie action adventure a nie rpg ;)
Moje pięści krwawią śmiercią!

Gargooletz

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1400
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tworzę scenę
    • Zobacz profil
  • Gamertag: Gargooletz
  • PSN ID: Gargooletz
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Steam ID: Gargooletz
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #417 dnia: Grudzień 11, 2010, 17:56:24 »
Chyba ktoś tu zapomina o znaczeniu skrótu rpg ;)  Owszem, ME jest action rpg, które (zwłaszcza w dwójce) zbliża się do typowych strzelanek tpp, co nie zmienia faktu, że klimat, fajny system dialogowy, barwny świat, wspaniały zestaw postaci i epicka fabuła pożerają większość tych 'hardcorowych' rpgów na śniadanie.

Dragon Age miał całkiem przyjemny system walki (i wcale się sam nie przechodzi na najwyższym poziomie trudności) i historię, ale projekty postaci, potworów, lokacji itd. są niesamowicie mdłe i nudne. Po 90h sobie odpuściłem (tak, wiem, że się nie śpieszyłem).

Fallout 3 to jak dla mnie dość spory zawód. Przez pierwsze kilkanaście godzin człowiek jest urzeczony otwartym światem, klimacikiem i muzyczką, ale walka staje się tak nudna, fabuła w ogóle nie zachęca do jej ciągnięcia, a fizyka, ohydne modele i animacje stają się bardziej męczace z każdym krokiem, że nie dałem rady.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #418 dnia: Grudzień 11, 2010, 18:19:58 »
Jakbyśmy mieli Role Playing Game rozumieć dosłownie, to i bijatyki by można do tego podciągnąć, just sayin' ;)
Wiadomo, że ME ma sporo elementów RPG, ale mi obiektywnie nie pasuje za bardzo. No i zgodzę się, że akurat dialogi są okej. Co do świata to jakoś tak po dwu częściach KotOR mnie nie urzekł.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: W co gracie obecnie?
« Odpowiedź #419 dnia: Grudzień 11, 2010, 18:27:11 »
Jakbyśmy mieli Role Playing Game rozumieć dosłownie, to i bijatyki by można do tego podciągnąć, just sayin' ;)
Wut? W jaki niby sposób? :P No ale podciągnąć można by było takiego MGS'a albo Uncharted, więc w sumie też nie jestem do końca za dosłownym braniem skrótu RPG ;]