Tekken > Tekken 6 / BR

Trenowanie refleksu

(1/3) > >>

HiKrush:
Trenujecie jakoś refleks?

Ja na przykład dawniej lubiłem pograć w Vib Ribbona na PSX. Wrzucałem takiego na przykład Aphex Twina i po godzinnym mitingu całkiem inaczej się parowało. Teraz lubię sobie potrzaskać shoryukeny na refleks, kiedy mi ktoś skacze w moją stronę, tylko od tego akurat opuszek kciuka mnie boli, bo mam ostre przyciski na padzie przy kompie.
Dobry jest też tetris na wyższych poziomach. Nie dość, że refleks, to jeszcze krótkoterminowe planowanie.

Macie jakieś swoje sposoby?

Tundra:
Refleks to jedno, natomiast zareagowanie to drugie. Nie ze czepiam sie pojec, po prostu refleks to szybkosc reakcji, ale reakcja musi tez byc poprawna. Ja doszedlem do wniosku, ze najlepiej cwiczy sie refleks ( jesli mowimy o Tekkenie) grajac w ta gre z zywym przecinikiem. W trakcie walki atakuje Cie wiele niewiadomych, co i kiedy przeciwnik zrobi, jak to zrobi, gdzie itd. Cwicza w practisie wyrywanie z rzutow, nastawieni jestemy na to ze poleci rzut, w walce nie wiesz kiedy on sie pojawi. Pojawia sie wiecej niewiadomych. Kazdy kto ze mna gra, wie ze gdy mnie rzuci, na bank odpale tekst w stylu "wyrywalem sie, kur%". I fakt wyrywalem sie, bardzo czesto z dobrej reki, ale za pozno. I pomimo ze reakcja jest za odpowiednia, to za wolna. Dlatego wydaje mi sie, ze cwiczenie refleksu jest moze fajne, i cos daje, natomiast najlepiej cwiczyc grajac z kims. Jako cel dajemy sobie dobre blokowanie lowow lub parowanie. To jest wedlug mnie najskuteczniejsze. I moze faktycznie, jak sie jakims programem cwiczy konkretny ruch, przez kilka godzin i potem pogra, to dalej jest sie w transie i wykonuje to lepiej, u mnie jednak jest to efekt krotkotrwaly i jak lepiej sie wyrywam, to cos innego na tym traci, bo za duzo uwagi skupiam na rzuty.

HiKrush:
Dużo prawdy. To znaczy naturalnie, że nic nie zastąpi gry z żywym przeciwnikiem i ja tu w żadnym stopniu nie mam zamiaru przeczyć. Ale zakładając, że masz grę obcykaną na siódmą stronę i wiesz co masz robić kiedy, to dobrze jest, żeby poćwiczyć oko. Szybsze reagowanie w ogóle na pewno przełoży się na szybsze reagowanie w Tekken'ie. A przynajmniej ja tak mam. Dlatego pytam, czy ktoś ma podobnie i czy podobnie stara się działać.

I słusznie prawisz, że goły refleks na nic się nie zda, bo musi być poparty konkretnym myśleniem. Takie właśnie myślenie można ćwiczyć na innych grach, które go wymagają. Tekken już dawno zrobił się grą mocno taktyczną i krótkoterminowe planowanie oparte na obserwacjach (których celność zależy między innymi od podzielności uwagi - Vib Ribbon i tetris się kłaniają) często w dużym stopniu stanowi o wyniku rundy/walki. W T3 można było kłaść lachę na to, w którym miejscu planszy aktualnie się znajdujesz, na czym stoisz i jaki rodzaj ściany masz za plecami, bo tych elementów albo nie było, albo nie miały żadnego wpływu na rozgrywkę, tymczasem w T6 to jest bardzo ważne, co świetnie widać po początkujących graczach. Jestem nieźle ograny w T5 i potrafię dostosować się do położenia postaci na mapie w stopniu pozwalającym mi na wygraną z kumplami. Tymczasem moi początkujący znajomi już niekoniecznie, bo jak któryś kopie Jacka któregoś pod ścianą, a ten nie robi lewego rzutu, to jest właśnie wynik słabej obserwacji i planowania krótkoterminowego. Polecam im zawsze tetrisa właśnie, albo różne zabawne gierki logiczne na różnych portalach i wierzcie, lub nie, ale efekty widać.

CheeseOfTheDay:
W sumie praktycznie ten sam temat był tutaj wałkowany rok temu.

http://backdash.pl/forum/index.php?topic=297.0

HiKrush:
A, pardon, przeglądałem tylko dział z Tekkenem w poszukiwaniu czegoś takiego. My bad.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej