Tekken > Tekken 6 / BR

Tier lista

(1/224) > >>

Solo:
Niech kazdy napisze swoja tier liste, mozna sie skupic na razie na top10-20, w miare uplywu czasu bedzie mozna dodawac reszte.
A pozniej podsumowujac, bedzie mozna okreslic tier liste z naszej sceny, porownac ja do japonskiej, koreanskiej itd.

Dla mnie:

S: Law, Steve, Lars
AA: - Bob, Bruce, Alisa, Paul, Bryan, Lili, Julia
A+: - Baek, King, Nina, Jack, Feng
A: Miguel, Anna, Lee, Leo, Heihachi, Kazuya, moze DH

Najwiekszy problem mam z okresleniem TOP5, z wyjatkiem tego, ze TOP1 dla mnie w T6:BR jest Law.

Di:
Ja bym zaproponował stworzenie tabeli z matchupami, bo jest dużo bardziej zrozumiała. Co prawda dużo z tym roboty, ale matchupy >> tiery.

Dadrot:
Problem polega na tym, że tekken jest bardziej tier oriented wg mnie, sf jest definitywnie oparty na matchupach ale nie tekken..
Popatrzcie w sf4 Abel vs Zangief, Abel nie ma nic do powiedzenia, czemu? Musi podejść do zangiefa a z bliska wszystko co ma przegrywa. To samo Zangief vs Bison.

W tekkenie jest taki matchup chart nierealny, ponieważ postacie są w dużej mierze zhomogenizowane. Kwestia kto ma lepsze mixupy, naturale i launchery.
W street fighterze w turnieju Shiro nigdy nie pokonał żadnego zangiefa.. A pandy, wangi, anki pkazują :)

Pitrex:
Bruce'a dałbym do A+ bo nim w tej części głównie sępi się na wybitkę a w polu za dużo nie zrobi.Do A+ dodałbym jeszcze Hwo bo teraz można "za dziobać" na śmierć a jak uda mu się wybić to lecisz i lecisz ;p

CheeseOfTheDay:
No, maczapy mają taki problem że trzeba się trochę bardziej znać na postaciach i mieć sporo ogrania na wiele z nich. A tiery to można łatwiej wypisać chociażby z cyferek, theory fightingu, wyników z turniejów i takich tam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej