Autor Wątek: Dyskusja ogólna lol  (Przeczytany 11155 razy)

yme4me

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • moja galeria
    • Email
  • Skąd: Z Brzuszka
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 01, 2011, 19:53:29 »
Na początku przepraszam, już śpieszę wyjaśnić za co , chodzi o to że nie mam w domu neta, mam bardzo ograniczony czas używania internetu stąd naszła mnie myśl że poproszę doświadczonych graczy którzy są na bieżąco aby podrzucili mi linki do walk.

Prywatnie chciałbym żeby w temacie Yosza był temat gdzie wrzucamy linki do walk Yoshimistu- najlepiej turniejowych gdyż te powinny  [z racji importancji ] byc najwartościowsze , przeciwko każdej postaci po kolei czyli Yoshimistrzu VS Lars  Yoshimistrzu VS Xiao itd itd, ba, jeszcze lepiej by było te walki omówić, zrobić małą debatę i można by nawet teoretycować co Yoshimistrz mógł zrobić zamiast tego co zrobił gracz którego walki byśmy oglądali.


Myślę że to dobry pomysł na rozwinięcie strategii jak równierz na dokładnie omówinie co czym karać u danej postaci.

Ikuzo !
Wiem o sobie tyle co nie powiem, i tyle wiem co mam o sobie powiedziec, a powiem tak, ze nie wiem jak powiedziec ,czego wiem ze nie wiem...

Tenshimitsu

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 14, 2011, 21:07:48 »
W sumie Yoshi jest do przodu jeżeli chodzi o rozpracowanie postaci (z racji swego low-tierostwa musi mieć wszystko w jednym paluszku). Wystarczy wejść na TZ na forum Yosha i przeczytać jego "Yoshimitsu versus bible: allow me to play the game for you". Obok tego włączyć sobie kanał youtube /jakodayo, gdzie pewien Yoshi-fan nagrał wszystkie kary dla większości postaci w grze.

Wystarczy... mieć dużo czasu i samozaparcia. Ech... muszę to w końcu przerobić, jak by to ktoś powiedział, "do my homework".

Po walkach versus ciężko oceniać, co jaki Yosh by lepiej zrobił. Co Yoshi to inny styl gry. Co jakaś walka to nowe ciekawe rzeczy do nauczenia.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dziki

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiesiek Team Fighters
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 15, 2011, 00:16:04 »
Cytuj
Wystarczy... mieć dużo czasu i samozaparcia. Ech... muszę to w końcu przerobić, jak by to ktoś powiedział, "do my homework".

Heh, też miałem się za to zabrać, ale jakoś czasu nie mogę znaleźć ;) . Tym bardziej, że doświadczonym graczem nie jestem :).

Co do rozpracowania innych postaci, to to o czym pisała Tenshi przerobić plus oczywiście grać i starać się wprowadzać te rzeczy w praktyce. Ja dodatkowo jeszcze oglądam walki różnych graczy, którzy grają Yoshem na różne postacie i patrze czego warto używać w danej sytuacji.


Tenshimitsu

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 26, 2011, 18:31:23 »
Dziki, jeśli będziesz chciał, mogę skomentować Twoje walki z youtuba...
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dziki

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiesiek Team Fighters
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 28, 2011, 00:05:07 »
Byłbym wdzięczny. Trochę konstruktywnej krytyki nie zaszkodzi ;).

Tenshimitsu

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2011, 14:25:25 »
OK, niedługo napiszę Ci w Pmce swoje spostrzeżenia. Jak będę mieć neta w domu ^^.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Dziki

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiesiek Team Fighters
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 07, 2011, 00:39:22 »
Zacząłem ostatnio kombinować bardziej z postawą bez miecza i zastanawiam się, co takiego jest w postawie NSS? Jest od tego żeby namieszać przeciwnikowi w głowie, który nie nawykł do widoku Yosha bez miecza? Bo w tej postawie jest głównie d/f+2 i 2,1? Pytam bo szukam jakiś szerszych zastosowań tej postawy.

Tenshimitsu

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 07, 2011, 08:48:55 »
Nie zapominaj o flashu i FC flashu :)
i o low punchu
i o starym f+1+2

NSS jest tak samo przydatne jak 1SS, jest po prostu dla innego typu graczy. Różni się strategią grania... jest nawet bardziej niestandardowe niż stance z mieczem. Na określonych przeciwników jest zabójcze.

Za dużo by pisać... jednak by grac w NSS, trzeba być bardzo precyzyjnym i bardzo dobrze znać postać przeciwnika, żeby wykorzystać pełen potencjał tkwiący w tej postawie. Trzeba po prostu dobrze znać frame datę. Ale jeśli już się ją zna... to Yoshi w NSS jest mordercą.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 07, 2011, 13:20:11 »
Niekaralne depedwa, robiące z hajów sieczkę przóddwiełapy, kamikaze i sołl stiler aka flesz, którego się nikt nie spodziewa, bo myślą, że bez miecza się nie da i z kucania się nie da, a się da i to całkiem sporo.

Tenshi, podpowiedz mu jakieś patenty, bo to solidny gracz jest i solidny Yosh i nerwicy dostaję od jego f,f+4.
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

Dziki

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiesiek Team Fighters
    • Zobacz profil
  • Skąd: Limanowa
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 07, 2011, 16:48:18 »
Szczerze mówiąc to nie sądziłem, że ta postawa ma aż taki potencjał. Zawsze myślałem, że głównie wchodzi się w NSS żeby posiać trochę zamętu no i dla d/f+2 (o wymienionych już ciosach nie wspominając) :D . Do tej pory rzadko się zdarzało bym korzystał z chowania miecza, a to dlatego, że jakoś lepiej mi się gra w "normalnej" postawie. W ogóle to jest piękne w Yoshu, że nawet po pół roku grania można odkrywać nowe rzeczy :) .

Tenshimitsu

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:14:12 »
Ja się też ciągle czegoś uczę :)

O NSS nie trzeba dużo pisać, wystarczy popatrzeć na walki obecnie najlepszego NSS Yosha - Bronson Tran'a aka insanelee. Jest ich trochę na youtube.

Gdyby nie NSS, on nie grałby Yoshem.

Jednak zastanawiające jest, że nadal nie ma jaj żeby grać Yoshem turniejowo. ^^ Może po prostu jest mu za ciężko. W końcu na papierze Yosh to low tier.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 07, 2011, 17:19:15 »
Tak sie zastanawialem, czy moze Namco nie dalo yoshowi low puncha, bo ma flasha? ;o Takie zagranie w sumie ma sens.
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Tenshimitsu

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 08, 2011, 10:31:56 »
W NSS Yoshi ma low puncha i jeszcze lepszego flasha, więc myślę, że po prostu przekombinowali w 1SS, chcąc mu pododawać jakieś dodatkowe ciosy mieczem.

Mi osobiście NSS nie leży z paru powodów - m.in. ludzie są ostrożniejsi z atakiem, bojąc się przegiętego NSS flasha (całkiem słusznie zresztą), więc jeśli chcesz odpocząć, enter NSS!

Poza tym NSS Yoshi ma trochę inne hitboxy (przy b+2,1 brakuje czasami zasięgu), trzeba się do nich przyzwyczaić.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2011, 10:35:06 wysłana przez Tenshimitsu »
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Frizen

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1339
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Wrocław
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 08, 2011, 14:38:49 »
W sumie racja... zapomnialem o postawie. Mi sie wydaje calkiem dobra ta pozycja na rusherow typu steve, anna czy inny law. Lepiej sie zastanow ;)
"People live their lives bound by what they accept as correct and true. That's how they define "reality". But what does it mean to be "correct" or "true"? Merely vague concepts… their "reality" may all be a mirage. Can we consider them to simply be living in their own world,shaped by their beliefs?"

Tenshimitsu

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Dyskusja ogólna lol
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 08, 2011, 15:33:30 »
W sumie racja... zapomnialem o postawie. Mi sie wydaje calkiem dobra ta pozycja na rusherow typu steve, anna czy inny law. Lepiej sie zastanow ;)

No właśnie: "na rusherów" :)
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."