Autor Wątek: [X360] Przejściówka + pad PS2  (Przeczytany 9265 razy)

eSKaeN

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • ---=[ D T S ]=---
    • Zobacz profil
  • Gamertag: EloZiomPL
  • Skąd: Lębork
[X360] Przejściówka + pad PS2
« dnia: Wrzesień 29, 2010, 16:58:38 »
Denerwuje mnie już pad od klocka i od dawna planowałem zakup przejściówki do X360. Przeglądając dzisiaj Allegro natknąłem się na coś takiego:

http://allegro.pl/graj-na-xbox360-uzywajac-pada-z-playstation2-i1251161656.html

Uwagę przykuwa niska cena tego. Używał ktoś takiego czegoś? Jakie są wasze opinie? Do tego chciałbym kupić jakiegoś pada na PS2. Opłaca się kupować jakieś najtańsze pady za 10zł czy coś droższego?

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2010, 17:01:43 »
Przejściówka jak najbardziej godna polecenia. Pamiętaj tylko o tym, że będziesz potrzebował przewodowego pada do X360.

A co do pada od PS2... to już Ty wybierz tego, który Ci będzie pasował ;] Ale nie myśl, że na jakimś Dilongu za 30 zł długo pograsz ;)

eSKaeN

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • ---=[ D T S ]=---
    • Zobacz profil
  • Gamertag: EloZiomPL
  • Skąd: Lębork
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2010, 17:12:24 »
Czyli, że nie odpalę tej przejściówki bez przewodowego pada? (nie da się podłączyć pod to pada od PS2, całość podłączyć pod USB, żeby od razu zadziałało?) :)

W opisie aukcji jest napisane, że "Bez sterowników ! Podłacz i GRAJ !".
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 17:14:31 wysłana przez eSKaeN »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2010, 17:15:36 »
Nie. Konsola musi widzieć pada i go zalogować (jakiś certyfikat? nie jestem pewny). Zdaje się, że są przejściówki, które nie wymagają pada, ale nie wiem, jakie modele. W każdym bądź razie do tego pad musi być podłączony (wystarczy na początku się zalogować, później można odłączyć).


EDIT: Chyba, że to jakiś nowszy model... ale wątpię w to. Kilka osób z forum używa tej przejściówki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 17:17:23 wysłana przez Di »

eSKaeN

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • ---=[ D T S ]=---
    • Zobacz profil
  • Gamertag: EloZiomPL
  • Skąd: Lębork
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2010, 17:37:21 »
W opisie innych aukcji, w których na zdjęciu były podobne przejściówki jednak było napisane, że potrzebuje podłączonego przewodowego pada od klocka. Napisałem jeszcze do sprzedawcy, zobaczę co odpisze. Jeszcze jedno pytanko: Czy zamiast podłączonego oryginalnego pada od X'a może być arcade stick na USB, który bez zarzutu pracuje z konsolą?

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 29, 2010, 17:56:53 »
Wydaje mi się, że tak. Wystarczy, żeby przejściówkę można było dzięki temu zalogować.

Z tego co pamiętam, to gdzieś czytałem o tym, że wystarczy dowolny przewodowy kontroler.

Pitrex

  • Gość
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 29, 2010, 21:58:06 »
Miałem identyczną ;) działa bardzo dobrze i nie ma jako takiego laga :) ogółem wystarczy zwykły pad (nie musi byc oryginalny) mój kolega synchronizował nawet za pomoca kierownicy do X360 takze opcji jest dużo :) ale poleciłbym ci pada z allegro jakiegoś za 40-50zl podrobe ;p

eSKaeN

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • ---=[ D T S ]=---
    • Zobacz profil
  • Gamertag: EloZiomPL
  • Skąd: Lębork
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2010, 11:59:18 »
Dzwoniłem do kolesia i się spytałem o co chodzi z tą przejściówką. Powiedział mi, że jeżeli mam oryginalny firmware, to przejściówka się automatycznie zsynchronizuje. Chyba kupię sobie ten gadżet.

Co sądzicie o takim padzie: http://allegro.pl/009-pad-do-ps2-podwojna-wibracja-analog-i1252935457.html ? Na początek wystarczy (żeby wytrzymał mi chociaż 1-2 miesiące)? Nie chcę wydawać niepotrzebnie pieniędzy na coś, na czym nie wiem czy będę dalej grał (kupiłem sobie wcześniej sticka, na którym w ogóle nie gram). :)

Pitrex

  • Gość
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2010, 17:55:18 »
Hmm....w sumie nie polecam tego dziadostwa bo sam takowe kupilem (jakies 4 lata temu :P) i bylem zawiedziony a mianowicie kabel 130cm ;/ aha i pad wysiad po tygodniu hardcorowego grania :P juz lepiej kupic sobie dobrego pada od PSX'a http://allegro.pl/sony-dualshock-analog-controller-scph-1200-i1246399013.html

eSKaeN

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • ---=[ D T S ]=---
    • Zobacz profil
  • Gamertag: EloZiomPL
  • Skąd: Lębork
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 30, 2010, 19:15:36 »
A będzie on kompatybilny z tym gadżetem? :P

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2010, 15:20:00 »
http://allegro.pl/nowosc-podlacz-pad-od-ps2-ps3-do-xbox360-hit-i1251429153.html

To jest lepsza wersja tej przejściówki, posiada chip, który umożliwia identyfikację i autoryzację kontrolera bez użycia pada od Xboxa. Taki plug and play.
Podobno działa bardzo dobrze, bez lagów.
Niektóre wyspecjalizowane kontrolery nie działają, np. stick'i Madcatz.

Można o tym trochę poczytać na shoryuken.com. Myślę, że sprawię sobie coś takiego.
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."

Hollow360

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Gamertag: MajinSharingan
  • PSN ID: Hollow360PL
  • Skąd: Wrocław/Kąty Wrocławskie
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 18, 2010, 00:34:39 »
A ja polecam Fightpad od Madcatz do X360.w/g mnie jest o wiele lepszy niż duale,ma dobre turbo,nie żre baterii bo jest na kablu i ma miejsce na headseta.Różnica po przeskoku z tego ixowego d-pada na ten od razu wywołuje rogala na twarzy:)

eSKaeN

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • ---=[ D T S ]=---
    • Zobacz profil
  • Gamertag: EloZiomPL
  • Skąd: Lębork
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 18, 2010, 01:12:08 »
Już zakupiłem tę przejściówkę i znalazłem w domu starego pada od PSX :) Na początku trochę trudno było mi się przyzwyczaić do kontrolera Sony, ale teraz nie wyobrażam sobie gry w bijatyki na innym padzie. Dobrą cechą jest to, że mogę grać u siebie na X360, jak i kumpla na PS3 (z oprogramowaniem 3.50). Minusem jest przycisk analog, który odpowiada za przycisk "xbox guide". Nie wiem jak u innych ale mi średnio on chodzi - albo w ogóle nie zaskakuje, albo włącza się opcja "Wyłącz konsolę".

Młody

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 266
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fuck Yeah!
    • Zobacz profil
    • zDYSTANSowani
  • Gamertag: MichenDG
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2011, 12:36:49 »
Mam czarnego X360 z bezprzewodowym padem i mam pytanie: Czego dokładnie potrzebuje, żeby zagrać na padzie od PS2?
Z tego co wyczytałem to potrzebuje oprócz przejściówki, również przewodowy pad do iksa. A jakbym tak kablem podłączył bezprzewodowy pad do przejsciówki?
No i jak wygląda sprawa z lagami?

http://allegro.pl/zagraj-w-tekken-6-i-sf-iv-na-padzie-od-ps2-hit-i1408766285.html

"Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie trudne do wykonania."

eSKaeN

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • ---=[ D T S ]=---
    • Zobacz profil
  • Gamertag: EloZiomPL
  • Skąd: Lębork
Odp: [X360] Przejściówka + pad PS2
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2011, 13:50:19 »
A istnieje taki kabel? Nie wiedziałem nawet. Ale jeżeli jesteś w stanie podłączyć za jego pomocą pada do konsoli bez użycia baterii to powinno zadziałać. BTW. Ile on kosztuje? Dasz linka do aukcji? Może sobie go kupię, bo chodzenie ze stickiem już mnie pomału denerwuje :)

A co do laga - na mojej przejściówce jest on nieodczuwalny (wygląda bardzo podobnie jak ta na aukcji), zarówno na konsoli X360 jak i PS3.