Autor Wątek: Arcade Stick techniques  (Przeczytany 4291 razy)

Fazza

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 398
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Fazza_PL
  • Skąd: Grudziądz
Odp: Arcade Stick techniques
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 03, 2010, 23:37:07 »
Dobrze pamiętam jak to ja przechodziłem z pada na sticka. Co chwilę zawracałem głowę Apolonowi i Wilkowi. W jaki sposób operują joyem i buttonami, na jakiej podstawce warto grać (kółko, kwadrat czy ośmiokąt). Nawet taki bzdet jak: jakimi palcami rzucacie czy robicie focusy. Bez kitu! Wszystko po to, by nie uczyć się niepotrzebnie złych nawyków. Wiadomo, że z czasem ulepszymy swoją grę, a palce będą zasuwać bez zastanowienia :D. To jest tak jak z nauką jazdy na rowerze. Początkowo mamy wspomaganie w postaci kija bądź dwóch dodatkowych kółek, a z czasem już ich nie potrzebujemy. Nawet więcej, jeździmy na jednym kole :D.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Arcade Stick techniques
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 03, 2010, 23:44:04 »
Chodzi oczywiście o techniki a nie konkretny sposób na trzymanie gały, wątpię aby ktoś kombinujący sobie samemu w practice szybko doszedł do plinkowania na własną rękę.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Arcade Stick techniques
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 04, 2010, 00:30:44 »
No tak, tyle że plinkować to można sobie i na padzie. Nie jest to typowo stickowa rzecz, nie jest to nawet typowa rzecz w 2d, bo występuje tylko w sf4.

Fazza - no to już zależy od gracza, ja dość szybko nauczyłem się samemu grać, nie patrzyłem na żadne poradniki. Dopiero później z ciekawości zacząłem sie tym interesować i stwierdziłem, że nie pasuje mi żaden z popularnym gripów, zwłaszcza takie dziwadła jak trzymanie gałki dwoma palcami czy całą dłonią od góry. Od zawsze też robię rzuty/focusa/taunta palcem wskazującym i środkowym, zamiast kciukiem i wskazującym i dopiero niedawno to zauważyłem, wcześniej nawet nie zwracałem na to uwagi, bo tak po prostu było mi wygodniej.