Autor Wątek: Injustice: Gods Among Us  (Przeczytany 33504 razy)

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 17, 2013, 14:23:02 »
Oczywiście w zoningu nie ma nic złego, ale w Injustice można pokusić się o braindeadowy projectile spamming, który nawet dla kogoś doświadczonego w tej grze nie będzie łatwy do obejścia + czip w tej grze jest naprawdę spory. Pomijam już projectile block infinity :kejim:

EDIT:
Cytuj
Wprawdzie jest to gra o superbohaterach ale i tak poruszają się oni szybciej niż bohaterowie z MK
Nie mają lepszych walkspeedów niż w MK, nie mają "wavedasha" (cancel dasha w blok, kolejny dash), więc nie wiem jak możesz mówić, że poruszają się szybciej :P Bo dash przemieszcza aż o 1/3 ekranu? Świetnie, tym prościej coś takiego whiffpunishować ze względu na horrendalne recovery. Jedyną pozytywną zmianą w kwestii movementu versus Mortal są inv frames na backdashu.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2013, 14:25:51 wysłana przez Qjon »

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 17, 2013, 14:32:15 »
Edit@up
True dat.
Co chciałem powiedzieć przez szybkość to właśnie ten dash który teraz bez problemu mogę nazywać dashem, nie jakimś kulawym krokiem w stronę przeciwnika, to że nie da się go cancelować to już inna niepełnosprawność Injustice.

Element gry jak każdy inny, jednak tu jest po prostu zbyt bezpieczny. Dla przykładu, chip dmg z exowanych pistoletów łatwo pozwala zabrać 30-40% na samym bloku, do tego nabija mu się połowa jednego paska więc może on sobie siedzieć w rogu i męczyć do wyczerpania paska super. Catwoman ma unik, zwykłe projectile mogę owym unikiem ominąć, jeżeli przeciwnik zdecyduje się poświęcić pasek to obrywam i lecę na koniec areny, mój unik trwa zbyt krótko więc istnieje zbyt duże ryzyko aby starać się trafić z unikiem za wszelką ceną. Superman może robić podobnie ze swoim skokiem i laserem, jakikolwiek exowany projectile zmusza Catwoman do siedzenia. Projectile na bloku dają jak dla mnie zbyt wiele paska przez co zachęcają do nadużywania.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2013, 14:34:26 wysłana przez nerobianco »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 17, 2013, 14:54:00 »
To nie jest niepełnosprawość tylko designowy wybór, w wielu bijatykach dash jest opcją na którą trzeba się commitnąć, bo nie jest bezpieczna.

Mi tam się podoba to że postacie nie są takie generic i rzeczywiście czymś się różnią, a nie tylko mają inne ciosy (zresztą w MK nawet tego do końca nie ma, bo ciosy w powietrzu są generic). W sumie jedyna przewaga, jaką imo mortal ma nad injustice, to brak interactibles. ;p

Himiteshu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Płeć: Mężczyzna
  • Remember the dead but fight for the living
    • Zobacz profil
  • Skąd: Lubelskie
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 17, 2013, 16:08:35 »
Wszystkie wasze argumenty są w pełni poprawne i zgadzam się z wami, spróbuję jednak obronić Injustice  :paladin:
Odniosę się najpierw do argumentu Gargooltza którego w żaden sposób nie mogę podważyć:
Zoning - to prawda w 100%, jeżeli nie osłabią tego przy okazji jakiegoś patcha to NRS nie tylko strzeli sobie w stopę ale nawet ją straci. Grałem Catwoman od dnia premiery ale musiałem z niej zrezygnować na rzecz Killer Frost tylko dlatego że ta druga niewiasta może pokusić się o solidny zoning a i mniej muszę się namachać aby wyciągnąć jakieś konkretne obrażenia, wspominam o tym ponieważ nigdy nie dobierałem postaci na podstawie pozycji w tier liście czy możliwości jakie posiada, zawsze to sympatia do bohaterki ( tak ) dyktowała kim będę grał, Injustice mocno stawia na counterpicki i tiery, jak widzę wysokopoziomowego Supermana to chce mi się płakać.

Wprawdzie jest to gra o superbohaterach ale i tak poruszają się oni szybciej niż bohaterowie z MK, po spędzeniu już  miesiąca ( ? premiera jakoś w kwietniu była prawda ? )  z Injustice, gdy wróciłem do MK to ten feeling mnie jednak odrzucił, a i głupoty bardziej rażą w oczy. W Injustice nie muszę  opierać swojej gry na d+4 grając Mileną czy blond koniem imieniem Sonya, w Injustice mogę też wyłączyć negative edge który osobiście preferuję właśnie wyłączony.
Opcji jest również więcej, mimo tak wielu podobieństw do MK to w nowej grze NRS mogę kombinować mocniej, chociażby ten pseudo focus cancel ( meter burn b+3  lub f+3 i dash cancel) daje kolejną warstwę taktyki. Nie jestem zwolennikiem systemu clash, z interaktywnymi obiektami jakoś staram się żyć, nowa gra więc się cieszę :) Staram się bronić ten tytuł ponieważ dla mnie jest to miła odmiana od, wspaniałego ale jednak powoli nużącego, GET READY FOR THE NEXT BATTLE.

Świetnie napisane, też mysle o kupnie Injustice za pare miesięcy, grałem w demo niedawno i jest fajnie, czuć odmienność każdego z superbohaterów, boli to ze nie zostali przy 4 przyciskach ataku jak w MK , specjał mógł być pod triggerem na przyklad. Lubię bardzo komiksy o superbohaterach i jaram sie Injustice a że system mogl byc lepszy, lepsza grafika i animacja, no cóz...

kowal

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 390
  • homobilard
    • Zobacz profil
    • hamulce
    • Email
  • PSN ID: kowalarcade
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 18, 2013, 10:37:56 »
MK miało ta przewage ze wstrzeliło sie w najmniej oczekiwanym momencie
jak ludzie byli znudzeni juz SF4 a tekkenowcy czekali na TT2
wypełniło luke - teraz tego nie ma i nie bedzie fory z tego tytułu
gra oferowała prosty system co tłumaczy tez sukcesy ludzi co wczesniej w zadna bitke nie istnieli :jester: to ze dzis sie ludzie ograli na kapy i 5 patchy poszło nie zmienia faktu ze pierwotnie to była kapa a nie system.
powrot Boona do serii tez swoje zrobił powoływanie sie na sentyment jest troche bez sensu SF4 tez wygenerował boom sentymantalny ale zawsze to robi sztuczny tłok przy grze - Indzastis tego miec nie bedzie.
gra w tej chwili nie jest lepsza od MK bo na jego opini jedzie :kapparyu: i taki zamiar Boona
gdyby zrobił ja ktos inny i wydał to by sie dopiero wiadrami lało na nia

miałem nadzieje ze Indzas bedzie tym dla MK X czym było WargGods dla MK4 testem boardu i tego jak wskoczyc do 3D. ja liczyłem ze bedzie testem usuniecia przyciskowego bloku z systemu, sprawdzeniem jak bedzie z crossupami wtedy na dynamice mortalowej, przyspieszeniem gry (wtedy bohaterowi DC wydawali mi sie idealni do tego testu), i testowaniem tego w strone bardziej rozbudowanego zarzadzania paskiem jak w GGX, usunieciem generic i wiekszej roznorodnosci. no coz boon nie jest zainteresowany zmianami a odcinaniem kuponow wie ze za kolejnego mortala nie wezmie tyle kasy co za MK9 wiec zrobił Idzastis a jak niewypali to sie powie ze to tylko taki fun był pod burgerow i ich superhero i zeby czekali na MK X to pokaze co potrafi.

zycze z całgo serca tej grze jak najgorzej !!! :swiftrage: bo od tego zalezy opamietanie sie boona choc jest przypadkiem beznadziejnym

tak BTW: animacja w MK jest słaba ale czytelna (zawsze taka była w MK) w odbiorze brak plaskaczy co sa overhedami na poł ekranu, to jest cos co zgubiło sie w pedzie mangowych bijatyk a powinno wrocic jak reguła, brak tez pand dinozaurow i Bozo :jester:

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 19, 2013, 01:32:32 »

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 19, 2013, 02:27:02 »
Nie, Tyrant po prostu nie ma chyba pojęcia jak ten zoning obchodzić :stayfree: Każdy zablokowany lowshot to dash do przodu za free.

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 19, 2013, 12:03:09 »
Iście turniejowi zawodnicy w takim razie.

Himiteshu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Płeć: Mężczyzna
  • Remember the dead but fight for the living
    • Zobacz profil
  • Skąd: Lubelskie
Coś dla fanboyów DC :)
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 19, 2013, 12:17:28 »
http://www.youtube.com/watch?v=Q6HDYIdBp-A

Połączone z tematem o Injustice. Nie zakładaj więcej bezsensownych tematów.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2013, 13:03:32 wysłana przez Wacho_VHO »

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Coś dla fanboyów DC :)
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 19, 2013, 12:41:18 »
Po pierwsze, who fuckin cares.
Po drugie, ciężko to było wrzucić do tematu Injustice, zamiast tworzyć całkowicie nowy temat, w tym samym dziale?
Po trzecie, raczej dla fanów, nie wiem co tutaj jest fanboyowskiego.

VanDarkholme

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 905
  • Ciężarówka z nocnego hełmu
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: 康海龍
  • Skąd: Poznań/Olsztyn
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 19, 2013, 13:26:30 »
Superman ma mega brzydka facjate : (
"Są Ci co są pro i są Ci co tworzą scenę"
"That's why you try to measure gambling by the numbers you shit out of your head."

Himiteshu

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Płeć: Mężczyzna
  • Remember the dead but fight for the living
    • Zobacz profil
  • Skąd: Lubelskie
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 19, 2013, 17:47:07 »
Czemu od tego forum jedzie hatem na kilometr??? Coraz gorsza atmosfera tu jest, nie dziwie sie ze jest tu tak malo osób

nerobianco

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • CFN: Nerobianco
  • PSN ID: nerobianco123
  • Skąd: Zambrów/Białystok
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 19, 2013, 17:58:36 »


Wcale nie. Ja tam chętnie filmik obejrzałem : )
To Injustice tutaj nienawidzą ;D

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 19, 2013, 21:02:02 »
Czemu od tego forum jedzie hatem na kilometr??? Coraz gorsza atmosfera tu jest, nie dziwie sie ze jest tu tak malo osób
Zgadzam się, oczywiście moderacja nic z tym nie robi :dansgame:

Wacho_VHO

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 907
  • Płeć: Mężczyzna
  • -Team Individualists-
    • Zobacz profil
    • Backdash
    • Email
  • CFN: Satsui_No_Wacho
  • Gamertag: PL Balrog I
  • PSN ID: ice0age-w-
  • Skąd: Poznań
Odp: Injustice: Gods Among Us
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 19, 2013, 21:36:32 »
Jak nie robi? A kto posta przeniósł, synek?