Autor Wątek: Tier list  (Przeczytany 39038 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier list
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 05, 2010, 15:41:04 »
Global:
Rufus w B? Seriously WTF.
OMGWTFBBQ?! Ja tam się zgadzam.
Cytuj
Arcadia:
Chun w B? Seriously WTF
No tutaj już muszę przyznać ci rację. ;]

jorrdqn

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier list
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 05, 2010, 16:19:54 »
Cytuj
Cammy w A o_O
Co w tym dziwnego? :s

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier list
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 05, 2010, 17:20:45 »
nie uważam aby rufus był postacią słabszą od czunli lol
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

maddest

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier list
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 05, 2010, 17:44:10 »
Cytuj
Cammy w A o_O
Co w tym dziwnego? :s

Uważasz że Rufus jest gorszy od Cammy?

jorrdqn

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
    • Email
Odp: Tier list
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 05, 2010, 18:15:19 »
Cytuj
Uważasz że Rufus jest gorszy od Cammy?
Czemu nie? :p

ornit

  • Gość
Odp: Tier list
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 05, 2010, 18:26:41 »
Z pewnością wszyscy macie większe doświadczenie niż ludzie układający te tier listy :D

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier list
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 05, 2010, 21:49:22 »
gdyby nie fakt, że te tier listy się wykluczają to pewnie nie. No co jak co ale rufus i ryj to zdecydowanie dwie najmocniejsze postacie w tej cholernej grze, zaraz za nimi jest wg mnie chun.
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

krill

  • [Zachodniopomorskie]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Tier list
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 06, 2010, 12:24:36 »
Stary, wez pograj troche w te gre i zacznij sie wypowiadac.

Vipe

  • Poznań Dojo
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 594
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: Vipe-TcT
  • Skąd: Pozna�
Odp: Tier list
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 06, 2010, 13:32:46 »
Rufusa zdecydowanie bym wrzuciłdo A

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier list
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 06, 2010, 15:28:25 »
To było do mnie krill - założę, że tak. Nieźle, rozumiem że nie mam prawa do własnej opinii i brakuje mi wiedzy i ogrania w tą złożoną grę? Czy chodzi o to, że grasz chunli i uważasz że jest oczywiście postacią zbyt słabą na A tier? Tego bym się nie spodziewał, nowość po prostu. Zamiast pisać ogólniki wyjaśnij krill czemu większość osób dyskutująca o tier listach się myli umieszczając chun li wysoko? Z pewnością odkryłeś coś o czym nikt inny nie wie?

Ułatwię ci nawet zadanie, aby znaleźć się w top tierach postać musi spełnić kilka warunków:
- mało złych MU
- come back potential w postaci łatwo hit confirmowalnej ultry
- sensowny AA i A2A
- jakiś reversal

reszta to już kwestia playstyle danej postaci - zonowanie (np guile, sim, sagat..) , footsies/pokes ( dyktator, vega ?), gimmicks (blanka?) badź mixup pressure (abel, akuma?) im lepiej w tym się sprawdza tym postać mocniejsza/solidniejsza (vortex akumy jest np lepszy niż ten DJ czy fuerte etc). O ilości hp i stun metra nie będę dyskutować ma to znaczenia w przypadku kilku postaci zaledwie, reszta jest dosyć ujednolicona tutaj.

Więc napisz krill po kolei - czego chunli brakuje i jakie są jej słabe strony oraz z kim ma takie ciężkie MU??
Bo tekstów z czapy w stylu gram chun li i nie życzę sobie abyś się wypowiadał o mojej postaci bo się nie znasz i nie jesteś mistrzem świata to trochę dziecinada, tym bardziej że to forum otwarte i topic o tier liście gdybyś nie zauważył?

Żeby było milej nawet napiszę po krótce o swojej postaci - dyktator:

- brak łatwo hitconfirmowalnej ultry w stylu rufusa, ryu, chun czy boxera..
- brak sensownego anti aira, dosyć słaby hitbox na j.mp (ten cios w sf2 był jego głownym AA i A2a)
- brak sensownego reversala na wakeup, ogólnie słaby wakeup game
- sporo niekorzystnych MU: guile, chun, ciężko walczy się z hondą, boxerem, mi osobiści problem sprawia jeszcze rufus i dhalsim (grrrr!), z ryu jest pół na pół.
- większość ciosów specjalnych i ich wariacji jest przeciętna wyjątek lk. SK i ex pc (fireballe, czasem ucieczka, szkło)

+ jeden z najlepszych walking speed w grze
+ świetne poki w postaci c.lk, s.rh, s.mk
+ ultra 2 zamyka sporo opcji u części przeciwników, efekt psychologiczny
+ mocne tick throws (nie posiada kara throw ale ogólnie ponad przeciętny tutaj jest)
+ solidna i bezpieczna ofensywa, szczególnie w rogu
+ design 8)

Gdyby nie dosyć ciężkie MU z kilkoma turniejowo popularnymi postaciami będącymi topami byłby zdecydowanie A tier, myślę jednak że powtórzy się sytuacja z sf4 gdzie początkowo był A a potem spadł do solidnego B tier. Czas pokaże.

if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

szostakfm

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 275
    • Zobacz profil
  • PSN ID: szostakfm
Odp: Tier list
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 06, 2010, 15:37:20 »
A ja stawiam na to, że Krilluch pisał do Ornita d-:
"Scrub" to stan umysłu, nie poziom umiejętności.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier list
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 06, 2010, 15:49:04 »
tak czy siak, to co mi się w superze podoba to fakt, że potencjalnie postaci do A tiera jest z 12-15, różnice między nimi nie są jakieś drastyczne a nawet B tier wygląda nad wyraz solidnie. Poza Hakanem, guyem, vegą, danem i być może makoto nie widzę ewidentnie słabych postaci bez większych szans. A tak naprawdę nawet tym postacią niewiele brakuje do poziomu turniejowego imho. Gdyby taki scarlet terror u vegi miał więcej nietykalności i ciut szybszy startup to vega tylko po tej zmianie wpadłby do A tiera, nawet bez kombowania ultry. Hakan gdyby bezpieczniej mógłby nakładać oliwę i dostałby crossupa również poleciał by znacznie wyżej chyba. Dan i makoto nie wiem jak ich poprawić bo nie mam o tych postaciach zielonego pojęcia a guy to ogólne dno. Próbowałem nim sporo grać ale już sam nie wiem, może gdyby miał mniej floaty jumpa i lepszą combowalność bushin chaina/ ew gdyby bushin trafiał kucających..
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.

apolon

  • Backdash Team
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 726
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: apolon81
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier list
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 06, 2010, 15:51:58 »
a deejay ciagle spada w tier listach. fajnie - bede mogl plakac ze jest slaby

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Tier list
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 06, 2010, 16:18:47 »
Ale nad czym tu płakać, skoro znowu grasz już boxerem? ;p
- brak sensownego reversala na wakeup, ogólnie słaby wakeup game
Przecież z exem Bison ma pełno opcji na wstawaniu (ex PC, ex DR, ex HS, ex SK jeśli ktoś chce ci wjechać meaty fireballem), poza tym masz jeszcze teleport (wiem że trochę z dupy, ale to zawsze jakaś opcja) i dosyć dobrego backdasha. Dla mnie typową postacią free na wakeupie jest Rufus. Poza najlepszą możliwą opcją na wakeup (blok) ma tylko ex mesjasza, którego można bardzo łatwo safe jumpować (nie, nie płaczę teraz nad tym jaki rufus jest słaby, mówię tylko jak jest ;]). Bisona nawet ciężko option selectować, bo nie ma jednej działającej opcji - option select z ex srk zadziała na DR i HS, ale teleport już to ominie i dostajemy karę.
Cytuj
- sporo niekorzystnych MU: guile, chun, ciężko walczy się z hondą, boxerem, mi osobiści problem sprawia jeszcze rufus i dhalsim (grrrr!), z ryu jest pół na pół.
Hmm... akurat z Rufusem Bison ma zdecydowanie przewagę, jakieś 6:4 (tzn. tak było w vanillii, ale wątpie żeby teraz coś się zmieniło). ;]

Anyway, jak dla mnie obecnie czołówka tej gry to Ryu, Abel, Chun-li, Guile, Rufus, Akuma i Boxer. Nie wiem kto jest najlepszy, ale wstępnie stawiałbym na Ryu. Trochę niżej (ale nie bardzo;]) postawiłbym Bisona, Sima, Blanke, Sagata, Rose, może Setha.

Dadrot

  • [Warszawa]
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2136
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm whatever Gotham needs me to be.
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Dadrot/takeasitson
  • Skąd: Canada
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Tier list
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 06, 2010, 16:46:26 »
ex pc jest karalne ultrą na bloku przez wiele postaci i przed wieloma innymi nie gwarantuje ucieczki (lariat?), poza tym ma dosyć wolny startup
ex sk ma zbyt wolny startup nie przechodzi przez blok i zostawia ze sporą stratą, nie widziałem ani razu aby ktoś tego użył lol
eX HS whiffuje na wakeup ZAWSZE i leci kara
eX DR to jedyna sensowna opcja ale tylko do ucieczki, jak ktoś przewidzi to leci kara z focusa.. daleko temu do jesus kicka, czy srk, którego nawet safe jumpowac nie można

Backdash jak backdash zawsze opcja ale wspólna dla każdej postaci, natomiast teleport jest tak $%^&&* żeby zadziałał musi autocorrectować a nie zawsze to robi i jest lipa bo masz ze 40 klatek straty chyba i stoisz przed typem, strasznie niepewna opcja ale robię bo kurcze za wiele do wyboru nie ma :p

weź mateo powiedz mi (grasz rufusem uber dobrze) jak ja mam bisonem grac na rufusa? gdzie tu jest przewaga? pisze bez sarkazmu bo strasznie się męczę,
w każdej rundzie wsadzasz ultre 1 na gwarancie bo zawsze trafisz galaxy w rogu albo durnym target combo po dive kickach.. do tego super reversal, który przebija wszystko chyba.. bardzo ciężko naskoczyć na rufusa i ciężko podejść po ziemi bo ma ogromny zasięg na te poke z kucek i na deser divekick spam który mieszasz z rzutem i stringami low... no nie mam pojęcia co zrobić i gdzie w którym polu mam przewagę??
if you watch Godzilla backwards its a heart warming tale of how a dinosaur helps rebuild a city then moonwalks into the ocean.