Autor Wątek: Soul Calibur 5 - news & info  (Przeczytany 599656 razy)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3270 dnia: Lipiec 09, 2012, 20:43:30 »
Jeśli liczy sie dla Ciebie trudność opanowania postaci/gwarantów to Violi nie polecam.

Timing jej wielu gwarantów jest bardzo trudny, po częsci trudniejszy niż gwaranty alfy bo dużo też zalezy od hitboxa postaci. Wielu osobom nawet zwykłe 2B+K BE (w combosach) > podbieg AAB sprawia wiele trudności. Najsilniejsze gwaranty Violi to straszny hardcore, szczególnie z 6[A+B]. Mi się nie chciało tego uczyć - jeden mały błąd w timingu i całe combo szlag trafia a my tracimy niepotrzebnie pasek.



PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3271 dnia: Lipiec 09, 2012, 20:49:59 »
No to chyba muszę przestać w to grać bo nie mam dla siebie postaci :(

NTW. akcja w 7:20 (Viola vs Patro) jest epicka ;D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2012, 21:17:52 wysłana przez PePe »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3272 dnia: Lipiec 10, 2012, 00:26:14 »
A co nie tak z tą Natsu jest? =P jak dla mnie to jest świetna postać. To, że jest karalna to standard w tej grze. Jedynie Mitsu i aPat mają taką FD, że można sobie spamować do woli.

Po dzisiejszym graniu moge powiedzieć, że chodziło głównie o to że byłeś przewidywalny w swoich zagraniach. Praktycznie same rzuty z B. Bardzo czesto 66B na pale, lub A+B itp strasznie duzo whiffow. No i na stracie ciągle backstepujesz i łykasz CH.

Zawsze możesz pograć Mitsem. Możesz atakować nim na stracie, wszystko karać, masz niewidzialne lowy, trackujące midy a jak nie wiesz co zrobić to naciskasz tył+B XD

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3273 dnia: Lipiec 10, 2012, 00:35:02 »
Dzisiejsze walki tylko mnie utwierdziły w przekonaniu, że na ogranego i grającego defensywnie człowieka Natsu nie ma żadnych opcji... Grając Patroklosem (którym gram słabo i ogólnie jestem nim dużo mniej ograny niż Natsu) była w stanie dużo większe zagrożenie dla Ring'a stanowić niż swoim mainem...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2012, 00:51:47 wysłana przez PePe »

Księżyc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mr. Hype-Man
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3274 dnia: Lipiec 11, 2012, 19:58:34 »
Przeczytałem tego posta 10 razy i jeszcze ani razu nie zrozumiałem co chciałeś powiedzieć. Weź się wyraź jaśniej.
"Trzeba, rozumiesz, umieć poetycko roztoczyć przed pacjentem wizję growego community, które to zapijając trunkiem przeróżnym grywa nad jeziorami w towarzystwie pięknych dam i komarów tak łagodnych, że nie żądlą jeśli się tylko poprosi. "

NEPtuned

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: NEPtuned
  • Skąd: Kielce
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3275 dnia: Lipiec 11, 2012, 21:43:40 »
chodzi mu o to, ze Natsu słaba jest :) i niestety też to uświadczam :/

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3276 dnia: Lipiec 11, 2012, 22:42:40 »
Przeczytałem tego posta 10 razy i jeszcze ani razu nie zrozumiałem co chciałeś powiedzieć. Weź się wyraź jaśniej.

Na twoje braki w zdolności rozumowania nic nie poradzę :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 08:34:41 wysłana przez PePe »

Księżyc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mr. Hype-Man
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3277 dnia: Lipiec 12, 2012, 03:56:31 »
Mogłeś wyjaśnić, a zamiast tego wjeżdżasz. Spoko, będę pamiętał na przyszłość żeby nie próbować z tobą rozmawiać.
"Trzeba, rozumiesz, umieć poetycko roztoczyć przed pacjentem wizję growego community, które to zapijając trunkiem przeróżnym grywa nad jeziorami w towarzystwie pięknych dam i komarów tak łagodnych, że nie żądlą jeśli się tylko poprosi. "

grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3278 dnia: Lipiec 12, 2012, 10:55:36 »
Mogłeś wyjaśnić, a zamiast tego wjeżdżasz. Spoko, będę pamiętał na przyszłość żeby nie próbować z tobą rozmawiać.

Czepiasz się stary :P Keep it cool :)
"Sua Sponte"

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3279 dnia: Lipiec 12, 2012, 17:06:33 »
Ja dalej twierdze, ze to nie prawda. Ivy vs Natsu to lepszy matchup dla Natsu i wiele graczy sprawia mi nia problemy. Patroklos dla Ivy jest latwiejszy.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3280 dnia: Lipiec 12, 2012, 20:57:24 »
#1 - Nie wypowiadałem się odnośnie matchup'u Ivy vs Natsu - musiałbym dużo dokładniej przeanalizować co kto jak bardzo może karać, z jakich potencjalnie trudnych sytuacji wychodzić dzięki specjalnym właściwościom niektórych ciosów (jak np. 214B Ivy) itp. Z tego co kiedyś sprawdzałem Ivy nie ma się jakoś super bo nie może ukarać AAB czy 66B. Z tego co widziałem to może karać A+B czy PO K oraz ściągać z HOV przy pomocy 6B8 więc nie jest jakoś całkiem pozbawiona możliwości działania. Z drugiej strony miałem wrażenie, że ja też wielu rzeczy Ivy nie mogę ukarać bo ciągle łapałeś mnie na JG jak próbowałem karać, nawet AA prawie nigdy niczego nie karało (muszę posprawdzać, może w paru miejscach siądzie 6A+B, BB albo 66B ze względu na lepszy zasięg).
#2 - Moja wypowiedź miała raczej charakter ogólny - Natsu źle się gra na szeroko rozumianych "prosów", szczególnie tych grających dosyć defensywnie - tak jak Ty. W jakiejś szalonej wymianie ciosów dzięki dużemu dmg (oraz combosom na CH) Natsu sprawdza się całkiem nieźle, ale ewidentnie brakuje jej ciosów z przewagą czy remisem na bloku oraz dobrych low'ów. Obie te rzeczy są potrzebne w czasie grania przeciw komuś takiemu jak Ty. Super daremny zasięg rzutów oraz prawie zerowy dmg rzutu z A też tutaj nie pomagają. Nie wiem dlaczego twierdzisz, że z Patro Ivy ma lepiej - moim zdaniem zarówno twoje walki ze Sway'em na SC Impact jak i walki ze mną dowodzą, że z Patroklosem radzisz sobie 10 razy gorzej niż z Natsu. Być może jest to bardziej kwestia twojego stylu gry niż match-up'a, ale moim zdaniem tak właśnie jest i tutaj zdania nie zmienię.
#3 - jeżeli jacyś gracze Natsu z Tobą wygrywają lub sprawiają Ci na serio poważne problemy to byłbym wdzięczny za filmiki z walk z nimi albo chociaż jakiś listing ciosów, którymi starają się Ciebie zaatakować kiedy Ty sobie stoisz na arenie i blokujesz ~ robisz 3B na atakującego :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 20:59:42 wysłana przez PePe »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3281 dnia: Lipiec 12, 2012, 21:32:39 »
1) Na czacie mowiles, ze Natsu ledwo sie da grac na Ivy. To bylo po tym jak sie zdenerwowales kiedy wybralem Ziemniaka :P jesli lapalem Cie na JG to znaczy ze probowales ukarac cos co jest bezpieczne lub zrobiles to za pozno.

2) A co takiego sie wydarzyło w naszych walkach, że tak twierdzisz? Bo nie bardzo rozumiem. To, ze kilka razy mnie trafiles 66A, 66B czy randomowym CE to standard, po prostu zle zgadlem a 1K sie nie da zablokowac na reakcje.To nie jest SC4 - jak zle zgadniesz to lecisz bo nie ma juz bezpiecznego Backdash~G i step~G. Tego co było na SC Impact nie wspominajmy bo ja wtedy w ogóle tej postaci nie znałem i ogólnie grałem znacznie gorzej niz teraz. Patroklos ma gorzej z Ivy niż Natsu bo tutaj wszystko działa w odwrotną strone - Pat nic nie moze karac. Nawet 214B jest na niego bezpieczne bo jesgo 236B ma 15 klatek. Tutaj ogólnie chodziło o to, że z Twoją Natsu gralem znacznie wiecej i wiedzialem czego sie spodziewac. Jakbym troche wiecej pogral z tym Patem to tez by mi bylo latwiej zgadywac Twoje kolejne zagrania.

Co do filmikow to jak trafie na Rufusa to postaram sie cos wrzucic. Wczoraj gralem z jakims Niemcem Dark_ky czy cos takiego, tez mial dobra Natsu i pare razy mu sie udalo ze mna wygrac. Uzywal praktycznie tego samego toolsetu co Ty.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2012, 21:40:32 wysłana przez Ring »

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3282 dnia: Lipiec 12, 2012, 21:37:44 »
PePe, graj Tirą.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3283 dnia: Lipiec 12, 2012, 22:02:31 »
1) Na czacie mowiles, ze Natsu ledwo sie da grac na Ivy. To bylo po tym jak sie zdenerwowales kiedy wybralem Ziemniaka :P
2) A co takiego sie wydarzyło w naszych walkach, że tak twierdzisz? Bo nie bardzo rozumiem. To, ze kilka razy mnie trafiles 66A, 66B czy randomowym CE to standard, po prostu zle zgadlem a 1K sie nie da zablokowac na reakcje.

#1 - To nie był komentarz co do MU, tylko ogólny komentarz, że źle mi się gra na twoja Ivy, a Ty jeszcze wziąłeś ziemniaka na którego Natsu w ogóle szans nie ma...
#2 - To się zdarzyło, że urwałem Ci dużo więcej rund niż NAtsu, mimo że PAtroklosem gram dużo słabiej... I to że Patro mogę właśnie walić 3A, 66A, CE czy 1K, a NAtsu nie mam tego typu ciosów, którymi można Cie dręczyć... Swoją drogą jak Ty robisz backdasha tak że często nawet moje A+B whiff'uje (a przecież zasięg ma dobry)?? Ivy ma jakiś lepszy movement niż NAtsu?? Czy jakoś to inaczej inputujesz ??

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3284 dnia: Lipiec 13, 2012, 06:37:47 »