Autor Wątek: Soul Calibur 5 - news & info  (Przeczytany 599700 razy)

maDeNTi

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 40
  • NO PAIN NO GAIN
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: maDeNTi
  • Skąd: Kalisz
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3150 dnia: Maj 09, 2012, 10:00:58 »
Bardzo fajny pomysł Ringu ;] tylko zastanawia mnie dlaczego zacząłeś od pyrry a nie od Ivy xD. Czyżbyś chciał ukryć przed nami jej słabości ;]. Teraz już tak całkiem na poważnie chciałbym coś takiego dorwać odnośnie właśnie Ivy,(hi Ring ;-) jak i również Maxiego, Xiby i ofc Volda.
< --NO PAIN NO GAIN-- >

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3151 dnia: Maj 09, 2012, 11:16:38 »
A to ktoś ma z Ivy problemy? ;p

Nie wiem jak będzie z Maxim, nie zabrałem się za niego jeszcze. To jest jedna z tych postaci, którymi się trzeba nauczyć samemu grać, żeby wiedzieć co się dzieje (to samo tyczy się Z.W.E.Ia, Violi itp)

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3152 dnia: Maj 09, 2012, 19:56:22 »
Właśnie przydały się jakiś opis anty-ZWEI :D Anty Maxi czy Xiba też by nie zaszkodził :P Mimo wszystko wydaje mi się, że nie trzeba grać postaciami by się na nie ograć... Heniek i Di byli mega ograni na Ivy, a o ile mi wiadomo nie grali nią :)
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2012, 23:41:14 wysłana przez PePe »

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3153 dnia: Maj 10, 2012, 07:18:38 »
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2012, 07:27:24 wysłana przez CheeseOfTheDay »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3154 dnia: Maj 10, 2012, 13:20:42 »
No, fajne fajne ;) A Ty nie miales przypadkiem sprzetu do nagrywania prosto na kompa?

Mimo wszystko wydaje mi się, że nie trzeba grać postaciami by się na nie ograć... Heniek i Di byli mega ograni na Ivy, a o ile mi wiadomo nie grali nią :)
Nie powiedziałbym, że "mega ograni". Tak naprawde do samego końca tylko drugi gracz Ivy wiedział co mozna ukarac, gdzie obejsc, zrobic GI... reszta graczy znała tylko podstawy ;)

W SCV żeby ograć się na ZWEIa, Violę czy Maxiego trzeba z nimi grac dziesiątki lub setki godzin. Weźmy przyklad ZWEIa np, on ma tyle dziwnych animacji, delayów itp, że bardzo trudno się tego nauczyć. Ja z Henkiem grałem bardzo dużo i dalej nie kumam tej postaci (nie chciało mi sie usiasc nim do practice)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3155 dnia: Maj 10, 2012, 17:24:30 »
No, fajne fajne ;) A Ty nie miales przypadkiem sprzetu do nagrywania prosto na kompa?
Mam gdzieś schowany w szafie, karta nie działa z moim lcd'kiem więc odkąd go mam muszę nagrywać kamerką.

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3156 dnia: Maj 10, 2012, 20:39:16 »
Tak naprawde do samego końca tylko drugi gracz Ivy wiedział co mozna ukarac, gdzie obejsc, zrobic GI... reszta graczy znała tylko podstawy ;)

No jeśli idzie o karanie to Ivy zbytnio karalna nie była :D Przynajmniej przez Yosha. Chociaż to nie zmienia faktu, że z karaniem byłem bardzo na bakier. Tak jak i to, że Ivy była straszna w SCIV ><

@Pepe
Tak jak Ringu napisał - w przypadku tych postaci sama wiedza Ci nie wystarczy. Musisz po prostu sporo grać przeciw danej postaci. U Niewidzialnego nie ma tego zbyt wiele bo przy 4[A robisz stepa i karzesz dość boleśnie, w przypadku 1[B się schylasz i karzesz ciosem z WR albo chociaż FC A. Przy 66BA schylasz się pod A i karzesz większość ciosów bez Wilka. Szczególnie 66A+B czy A+B. Wyrywasz się głównie z A gdyż po tym rzucie ma najwięcej możliwości, w tym i RO czy ścianę.

To jednak teoria nad którą wiele osób rozpacza. W praktyce wszystko robi się trudniejsze, szczególnie gdy gracz potrafi grać na tip range jak to się z angielska mawia. Tak samo rzutem z B można zadać 72dmg więc z tym też nie jest aż tak łatwo jak się może wydawać.
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3157 dnia: Maj 11, 2012, 00:04:18 »
W przypadku Zweia i Violi jest duzo problemow, min trzeba sie nauczyc postaci ale i defensywa jest trudniejsza bo JG jest mało przydatne w tych dwóch przypadkach.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3158 dnia: Maj 11, 2012, 23:17:32 »
Tak naprawde do samego końca tylko drugi gracz Ivy wiedział co mozna ukarac, gdzie obejsc, zrobic GI... reszta graczy znała tylko podstawy ;)

No jeśli idzie o karanie to Ivy zbytnio karalna nie była :D Przynajmniej przez Yosha. Chociaż to nie zmienia faktu, że z karaniem byłem bardzo na bakier. Tak jak i to, że Ivy była straszna w SCIV ><


No karalna to akurat była, przynajmniej przez Sophite... Nie wiem jak u yosha... Nie da się ukryć, że jednak wiedziałeś jak na nią grać :) Inna sprawa, że ja na Yosha jakoś super nie byłem ograny... @Ring - Ty akurat masz wszystko rozkminione także u swojej postaci, ale np. ja (i pewnie wielu innych) wcale nie wie gdzie można się schylić, co można obejść w którą stronę itp. bo nigdy tego nie sprawdzali bo nie mieli po co :D Ja o wielu rzeczach dowiaduję się dopiero jak ktoś kto gra przeciw mnie danego tricka zastosuje ;)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3159 dnia: Maj 12, 2012, 16:25:29 »
No ja zwykle sprawdzam wlasciwości ciosow mojej postaci, a jedną z ważniejszych rzeczy jest m.in karanie. Jak grasz Ivy przez dlugi czas to wiesz, ktore jej ciosy są karalne i jak grasz przeciw niej to wykorzystujesz ta wiedze, o to mi wlasnie chodzi.

Btw francuska lista MU

Top tier: α Patroklos - Cervantes - Algol - Misturugi - Viola
Very strong: Patroklos - Pyrrha - Pyrrha Ω - Astaroth - Natsu - Yoshimitsu
Mid: Hilde - Ivy - Maxi - Nightmare - Tira - Voldo - Xiba
Weak: Aeon - Z.W.E.I. - Leixia
Bottom Tier: Raphael - Dampierre - Ezio

W sumie to bardzo bliska mojej opinii.

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3160 dnia: Maj 13, 2012, 00:33:52 »
ej co jest z tymi francuzami? jak maxou zrobił listę to nie było w niej B-tiera tylko S,A,C,D,E. Teraz nie ma strong, tylko jest po mid od razu very strong, a bardzo brakuje tam tego strong, bo np. Hilde nijak nie jest tak silna jak Nightmare, Maxi czy Voldo. I ciągle uważam że Viola jest słabsza niż Cervantes (który ma lepszy dmg, ściany, zasięg i umie karać) czy Mitsurugi (który ma lepsze wszystko i umie wszystko).

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3161 dnia: Maj 13, 2012, 02:55:06 »
No jest słabsza, nikt tutaj nie zaprzecza, nawet została sklasyfikowana jako najsłabszy top tier, z czym sie w sumie zgadzam. Cervek jest w top 3 tej gry. A co do Mitsa to ma lepsze wszystko, prócz damage'u ;)

WasatySajanin

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: YossarianPL
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3162 dnia: Maj 14, 2012, 23:25:00 »
hehe, chyba im się Sieg gdzieś zgubił na tej liście

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3163 dnia: Maj 14, 2012, 23:51:34 »
no bo ze Siegiem już nikt nie wie jak to jest, niby slaby a wszystkich napierdala :P

Tenshimitsu

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1107
  • Shisei meiari
    • Zobacz profil
    • ManjiKai
    • Email
  • PSN ID: Tenshimitsu
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #3164 dnia: Maj 15, 2012, 13:40:10 »
Co ma takiego Yoshi że został tak wysoko sklasyfikowany? :)
"Logic will take you from point A to point B. Imagination will take you everywhere."