Autor Wątek: Soul Calibur 5 - news & info  (Przeczytany 599656 razy)

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2940 dnia: Marzec 26, 2012, 00:34:10 »
Tak mi się wydaje. Ma dużo imba setupów, dobry damage po patchu, jest pewnie jeszcze dużo do odkrycia w przypadku tej postaci.

jej setupy nie sa imba. Ona nie ma sensownych poke'ów więc frametrapujące kulki to jedyne co może robić kiedy nie ma przeciwnika złapanego w kombo. Damage ma dobry, ale tylko w kombosach - poke'i i lowy, pozatym że są dziadowskie ze względu na brak zasięgu/łatwość obejścia/karalność to jeszcze nie zadają damage'u. Naprawdę nie sądze żeby bylo dużo do odkrycia u niej - jest tak samo płytka i monotonna jak każda inna postać w tej grze, tyle że żeby dojść do tego wniosku potrzeba troche więcej czasu niż tydzień.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2941 dnia: Marzec 26, 2012, 00:39:11 »
Kiedy jakiś turniej? :D
W sobotę.

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2942 dnia: Marzec 26, 2012, 00:42:03 »
W sobotę, w Warszawie pewnie jakiś konwentowy. Powiem Ci Aragh z nią jest coś nie tak ostatnio, szczególnie jak mnie rzuca jakoś, potem wyrwaca niby sie zaczyna BE ale nagle leże nie ziemi , nie wiem co to jest i co się dzieje :D


Jesteś GRZYBIORZEM.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2943 dnia: Marzec 26, 2012, 01:01:17 »
Ale będzie ;). Być może w trakcie majówki mój znajomy zrobi turniej w Warszawie. W kwestii wsparcia od Namco sprzed kilku stron na razie cisza.


Serku, nagraj ten film z online'a, ratuj 8WR: http://8wayrun.com/threads/online-slower-then-vs.12464/

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2944 dnia: Marzec 26, 2012, 01:31:50 »
Nie wiem Aragh.

Trace cośtam mówił, że Viola jest OP i już mu się po patchu ta postać nie podoba. Na 8WR porównywali ją do Hilde z SC4 nawet przez te setupy z wybijającą kulką (kulka wybija przy hitstunie takich ciosów jak 1K np wiec to jest mixup 50/50 za poł zycia)

A swoja droga to uwielbiam robić na koncu CE i tego unblocka za 30dmg xD przegiete to jest.

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2945 dnia: Marzec 26, 2012, 01:54:31 »
w tej grze Hilde z SC4 byłaby midem. Teraz większość postaci bez problemu zadaje 100 dmg i przenosi przeciwnika przez pół areny tak jak doom combo. Nie wiem gdzie widziałeś to porównanie do Hilde w sumie. Ktoś tam jęczał że jest op ale na 8wr trzeba zawsze filtrować nubów i idiotów od reszty.
B+K(BE) to była po prostu głupia zmiana i jakkolwiek sam cios potrzebuje teraz nerfa w dmg to jednak setupowanie tego przeciwko mobilnemu przeciwnikowi jest niemal awykonalne imo. Fajny filmik destinizisha pokazuje jak mocne mogą być te setupy, ale jednocześnie jak bardzo sa sytuacyjne i jakiej wymagają statycznosci od przeciwnika.
W ogole niektóre zmiany u Violi głupie były. Poza B+K(BE) wzmocnili też 2B+K(BE) które jest używane do przedłużania kombosów, ale to przedłużanie daje samo z siebie mniej dmg niż wcześniej przez zmiany w możliwych combo enderach. Przedłuża tylko zasięg RO w sumie, a tak to się nie opłaca.

Bolgan, to jest, zanim zagrałem z Ringiem gwarantowany, a teraz to już nie wiem, dmg na bloku po 22B(BE). Ring już wie jak sobie z tym radzić. Podpowiem że w SCV rzuty da się stepować.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2946 dnia: Marzec 26, 2012, 01:57:28 »
Ja dziś trochę pograłem z Ring'iem i moje wrażenia są następujące:
- Ivy mimo patcha dalej jest słabą postacią. Poprawiony CE daję radę i jest na serio fajny, ale pozostałe rzeczy mocno kuleją. Coś tam może być upierdliwa na dystans, coś tam może męczyć wstającego/leżącego, ale ogólnie bez rewelacji. Zmiany w systemie plus zmiany u niej zdecydowanie jej zaszkodziły. Brakuje jej chociażby porządnego mid'a dającego duży dmg (jak dawne CL A+B, CL 3B czy SW 22B, SW WS B - te ciosy dalej w jakiejś tam postaci są ale już nie prowadzą do dużego dmg). Mam wrażenie, że w tym momencie "schylanie się na pałę" może być przeciw niej w miarę skuteczne z bliska (blokujemy wtedy 1K, 22K oraz unikamy CE). Ivy może co prawda użyć B+K, ale jeśli akurat przeciwnik to wystepujemy to Ivy ma przesrane :) Do tego jest to dosyć wolne (jak ktoś będzie coś spamował z bliska to Ivy dostanie na CH). Widać też jak bardzo ta postać się uprościła. I nie chodzi mi tutaj już o same postawy i liczbę ciosów (bo ich ma mimo wszystko dalej całkiem sporo), ale o ich właściwości i użyteczność. Gram nią od 2 dni i grając z Ringiem (tzn przegrywając z nim :D) nie odnosiłem wrażenia, że jakoś dużo mi brakuje w temacie znajomości ciosów i combosów. Jasne było widać, że Ring zna 2 czy 3 sztuczki/setup'y więcej niż ja, ale wygrywał chyba głównie dzięki ogólnie lepszemu skillowi i lepszemu wykorzystywaniu systemu gry (movement, używanie GI i takie tam) niż znajomości ciosów i niuansów postaci... To na prawdę przerażające - w SC IV po 2-3 latach dalej widziałem, że jeśli chodzi o opanowanie tej postaci Ring mnie wyprzedza o setki godzin grania, a tutaj mam wrażenie, że po prostu ogólnie lepiej gra w Calibura i tyle :) Bo gra się nią chodząc na boki i robiąc BB jak przeciwnik spudłuje albo zrobi karalny cios na blok :P
- Sieg - to na serio mocna postać, a Ring na serio umie nim grać. Jak grałem Natsu to coś tam jeszcze byłem w stanie powalczyć, jak wziąłem Ivy to już nic nie mogłem ugrać. Grało mi się dużo gorzej niż Ivy vs Ivy.
- Mitsu - Ring póki co nim nie szaleje, tzn i tak miałem problem coś więcej ugrać, ale zdecydowanie daleko do poziomu Akire czy Beliala. Mitsu może być prawdziwą tanią szmatą, a póki co w rękach Ringa jest po prostu normalnym przeciwnikiem :)
- Natsu - Ring musi się na nią lepiej ograć, ale po tych paru walkach powinien widzieć, że jest to postać bardzo karalna i dosyć przewidywalna. Jak tylko ktoś ma dobry refleks (blokuje 4A+B, przeskakuje na 2A+B i szybko jest w stanie zauważyć wejście do PO) to nie powinna sprawić większych problemów. Wbrew pozorom Natsu ma dużo trudniej od takiego Siega, Mitsu czy Raphaela doprowadzić do sytuacji gdzie przeciwnik musi zgadywać/podejmować ryzyko.

No i ogólnie (mimo faktu, że na SC V nie poświęciłem za dużo czasu, a na tutejszą Ivy nie jestem w ogóle ograny) grało mi się już z Ringiem całkiem nieźle - często wygrywałem jakieś tam rundy czy przegrywałem ale przez swój głupi błąd lub na żyletkach :) To pokazuje jak słabą postacią jest teraz Ivy. Starczy trochę pograć i się ograć i już nie jest w stanie robić prawie żadnego pressingu czy jakoś zmuszać przeciwnika do podjęcia ryzyka/zgadywania. Wyjątkiem jest tylko to CE. Za czasów SC IV mimo dużo większego stażu nie byłem w stanie nigdy tak skutecznie nawiązać walki z Ringiem, jak teraz jestem w stanie po parudziesięciu godzinach grania :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 02:01:54 wysłana przez PePe »

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2947 dnia: Marzec 26, 2012, 07:11:00 »
Rzuty zawsze można było stepować. W sc3 pamiętam było tak że zwykłe stepowało się w jedną a specjalne takie jak cs czy te asty, w drugą.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2948 dnia: Marzec 26, 2012, 13:24:39 »
http://www.youtube.com/watch?v=5KwNn1A5tgE Kayane vs Link

Świetna walka. Link na prawdę już zaczyna szaleć z tymi CS'ami, JG w CS'a = <3.

Jest też już finał ale nie mogłem znaleźć na YT, jest za to na 8wr w temacie amerika vs frans.


Arku pewnie będę cię męczył dziś o zagranie 1 walki w celu nagrania 1 rundy nic nierobienia żeby porównać to później z offlajnem

B.T.Grave

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Płeć: Mężczyzna
  • In God We Trust
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Poland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2949 dnia: Marzec 26, 2012, 13:34:38 »
Z turniejowego punktu widzenia ta gra jest bardzo ok, bo ta gra jest prostsza do obgrania się z racji biedniejszego movesetu postaci. Jest to na swój sposób dobre bo w pewnym momencie będzie wygrywał ten, kto lepiej potrafi wykorzystać sam system. I prawdę mówiąc to mi się podoba:).
"Don't f%ck with a witch"

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2950 dnia: Marzec 26, 2012, 14:32:36 »
Mi nie za bardzo ale to co powiedziałeś jest bardzo trafne, mimo to przy innych postaciach Voldo i tak jest chyba najbardziej rozbudowany.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2951 dnia: Marzec 26, 2012, 16:14:42 »
Link do finału: http://www.youtube.com/watch?v=mkfeJSi90Q8


A tak przy okazji...


Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2952 dnia: Marzec 26, 2012, 16:17:57 »
Musze to mieć


grabczas

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
  • PSN ID: grabczas
  • Skąd: Białystok
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2953 dnia: Marzec 26, 2012, 16:42:11 »
A tak przy okazji...



Umarłem x)
"Sua Sponte"

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2954 dnia: Marzec 26, 2012, 16:52:23 »
Szok haha.


Jesteś GRZYBIORZEM.