Autor Wątek: Soul Calibur 5 - news & info  (Przeczytany 599575 razy)

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2865 dnia: Marzec 23, 2012, 21:45:30 »
Aragh sprawdź lepiej na praktisie co możesz u siega ukarać jej 66B : P

Nie wierzę że w tej grze może ktokolwiek mieć maczap 1:9 czy 2:8, trzeba brać pod uwagę JG którego wciąż się ludzie uczą a który wpływa na balans. Na siega JG jest jednym z łatwiejszych. Na violę jednym z trudniejszych.

Heniek

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 357
  • Randomowy Jaskiniowiec i Niewidzialne Wilkołaki !
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Heniek_M
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2866 dnia: Marzec 23, 2012, 22:37:42 »
Aragh, nie pisz o tym na 8wr bo Cię zlinczują
Oczywiście wcześniej Zygfryd dostanie kolejnego nerfa xD
Woń przykrą rozsiewał, kiedy kończył jeść i gdy jego kąpanie ciężko było znieść

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2867 dnia: Marzec 24, 2012, 00:06:06 »
nie jestem osamotniony w tym twierdzeniu. Większość graczy Violą na 8wr twierdzi że ma problem z Siegiem i wszyscy zgadzają się że postaci o duzym zasięgu sa dla niej trudne
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2012, 01:27:40 wysłana przez Aragh »

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2868 dnia: Marzec 24, 2012, 00:38:57 »
A ja dziś trochę eksperymentalnie pograłem Ivy i mam mocno mieszane uczucia. Tzn w miarę spoko postać, można coś tam pograć (szczególnie jeśli nie gramy z jakimiś prosami), ale osłabienie/brak zagrań są mega bolesne. Zasięg 6K (dawne SW 1K) to jakaś kpina. To co zrobili z A+B też woła o pomstę do nieba. 3[A] po patchu jest nawet niezłe, ale dalej to nie to samo co WP 3A. Strasznie boli brak WP 2B, CL 1B+K czy WP 3(B) i zgadywanki z SE (A_66K). Jedynym spoko ciosem na mid jest teraz B+K ale ze względu na liniowość i czas trwania dosyć ryzykowny... No i 2A+B jest też spoko. 1B to jakaś masakra - żeby był użyteczny trzeba zużywać pasek... Damage i szybkość CE są już dobre, ale zasięg powinni jeszcze trochę zwiększyć. No i ponownie stwierdzam, że przez bardzo ograniczony i specyficzny repertuar ciosów u większości postaci w tej części matchup'y będą odgrywał dużą rolę.

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2869 dnia: Marzec 24, 2012, 01:07:18 »
CE Ivy zadaje teraz 100 dmg i tym samym jest jednym z najmocniejszych CE w grze. Jest gwarantowane po GI, nieblokowalne i niestepowalne. Nie powinni mu zwiekszać zasięgu :P

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2870 dnia: Marzec 24, 2012, 01:15:26 »
To jest gwarantowane po GI O_o żal.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2871 dnia: Marzec 24, 2012, 01:24:41 »
Aragh sprawdź lepiej na praktisie co możesz u siega ukarać jej 66B : P

sprawdziłem. Miałeś coś konkretnego na myśli czy to był wild guess? bo znalazłem tylko WR AA którego i tak nikt nie robi.
66B ma jednak ciągle 21 klatek i nie nadaje się do karania

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2872 dnia: Marzec 24, 2012, 01:27:00 »
To jest gwarantowane po GI O_o żal.
Każde CE jest gwarantowane po GI. Tak było od samego początku. Chcesz powiedzieć, że o tym nie wiedziałeś?  biggrin

Po patchu te CE Ivy i Asty ocierają się o miano przegiętych, szczególnie Asty którego CE ma dwa razy większy zasięg, ukryty startup i damage 120+.

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2873 dnia: Marzec 24, 2012, 01:30:14 »
no dobra to byl słaby argument :P ale pozostałe są dobre i chyba się zgadzamy w tej materii nawet

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2874 dnia: Marzec 24, 2012, 01:43:04 »
A odnośnie CE, to które Waszym zdaniem są najlepsze/najgorsze?


Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2875 dnia: Marzec 24, 2012, 01:48:58 »
Hahah nie wiedziałem. Na taką akcję trzeba stracić jednak poltorej paska.

Odnoście CE - Voldo ma nie za ciekawe, jest gwarantowane tylko po dwóch ciosach na CH, mały zasięg i aż 18 klatek, no i input jest upierdliwy bo 236 wchodzi do CR, więc ciężko zrobić instant CE, ale mistrurgiego o wiele lepsze. Po znerfieniu backdasha, postacie z zasiężnym CE zyskały.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2876 dnia: Marzec 24, 2012, 01:57:23 »
nie użyłem nigdy w walce wielu postaci a co dopiero ich CE, ale jako że na kazdego robiłem matchup vs Viola to cośtam widziałem.

CE Ezio i Omegi są prawie takie same: duży, szybki damage i działają w kombosach - są dobre.
NM i Xiba mają aGi na wszystko i niezły damage do tego - przy płatnym GI muszą być dobre.
Yoshimitsu zadaje swoim poryty damage, ale da się je zablokowac juz po freezie - poza kombosami jest słabe.
Hilde ma duży zasięg, łapie step, duży damage - dobre.
Viola ma chyba najwolniejsze CE w grze (i23) ale daje mixup na bloku ktory może prowadzić do dużego damage'u, no i trzeba patrzyć gdzie sie ma kulkę - jest dobre.
CE Patsuki jest bugiem.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2877 dnia: Marzec 24, 2012, 02:06:17 »
Aragh sprawdź lepiej na praktisie co możesz u siega ukarać jej 66B : P

sprawdziłem. Miałeś coś konkretnego na myśli czy to był wild guess? bo znalazłem tylko WR AA którego i tak nikt nie robi.
66B ma jednak ciągle 21 klatek i nie nadaje się do karania
Nic konkretnego na myśli, pomyślałem że może to być kara na kilka zagrań siega ale w sumie nawet nie myślałem że to ma powyżej 20 klatek.


Co do CE to ciężko powiedzieć bo wciąż za mało grałem z ludźmi i jak już to głównie z tymi samymi:d. 
Ale nie licząc aniołka to myślę że taka najlepsza piątka to może być viola, alf, asta, ivy, mitsu

Viola to wiadomo, możliwości, Alf tylko przez wzgląd na szybkość dzięki której jest i do combosów i do przerywania stringów (w sumie działa tu to trochę jak CE Najta), Mitsu bo ma OTG, Ivy i Asta bo osobiście najbardziej się ich obawiam, ale to dlatego że nie mam zwyczaju schylać się na pałkę jak ktoś do mnie podbiega więc automatycznie wydaje mi się to groźniejsze.

A najgorsze to nie wiem czy takie są, niby te od siega lubi nie trafiać ale osobiście wszystkie mierzone we mnie trafiały nie licząc tych robionych z kilometra. Mówią że najta też nie jest za specjalny ale imo jest bardzo przydatny odpowiednio robiony.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2878 dnia: Marzec 24, 2012, 02:19:20 »
Najgorsze CE w grze ma Aeon, nie dość, że mało zabiera to jeszcze okropnie zbugowane. Dampierre też nie ma zbyt ciekawego, aGI o bardzo małym okienku (przynajmniej takie było przed patchem)

Do tych najlepszych bym dodał Algola - kiedy algol w ostatniej rundzie ma 2 pełne paski to wygrywa - jego CE można zrobić po wszystkim z KND praktycznie i zadaje chory damage.

Oba ziemniaki mogą karać ciosy o -13 za spory damage przy użyciu CE.

Leixia może zrobić dwa CE pod rząd za prawie 150dmg (zbiera z ziemi)

Co do Mitsa to nie jestem przekonany - siedzi "po wszystkim" i zbiera lezących ale zadaje mało.

Voldo ma imo dobre CE - samo z siebie zadaje 100 i stunuje leżącego dając gwaranty. Poza tym trudno ukarać kiedy Voldo wchodzi po tym do postawy.

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2879 dnia: Marzec 24, 2012, 02:34:25 »
pamiętam że często Bolgana zbierałem z crawla 2A jak CE zablokowałem, ale fakt jest dużo bezpieczniejsze niż reszta. Z Algolem bym nie przesadzał - jednak pali 200% paska żeby zadać 140-165 dmg. Jeżeli Violi CE trafi na krótkim dystansie to 200% paska daje 180-205 dmg