Autor Wątek: Soul Calibur 5 - news & info  (Przeczytany 599752 razy)

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2340 dnia: Luty 21, 2012, 16:41:08 »
Gra, ale oprócz tego grał/gra też w tekkena i calibura. A od sc2 to w sumie zaczynał. :F Tak więc "hodowany na 2D" trochę tutaj nie pasuje. ;p

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2341 dnia: Luty 21, 2012, 16:46:05 »
Acha, kumam zawsze mi się kojarzyło że on na te Bursy jeździ ;]

A ty Bolgan myślisz, że jedyne osoby, które mają coś do pokazania/powiedzenia w kwestii SC to ta garstka stałych bywalców tego tematu, a reszta to randomy/goście od 2D?

Żartowałem z tym że jesteś randomem. Ja niemoge..... Skąd mam wiedzieć że ktoś gra/grał w soula jak nigdy o tym nie słyszałem, tyle. Poprostu jestem pozytywnie zaskoczony.


Jesteś GRZYBIORZEM.

nethemersis

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2342 dnia: Luty 21, 2012, 16:59:03 »
No wlasnie Bolgan, Mace kiedys nawet ze mna walke w SCII ugral (Yosh vs. Kilik na arenie Taki, przegralrm przez glupie RO z bodaj 4B+K, bo puscilem GI w powietrze).
aka Di

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2343 dnia: Luty 21, 2012, 18:58:05 »
Ponawiam pytanie, opłaca się coś mieszać Eziem? Wiem że ma dość szybkie ciosy, niezłe kary, ale czy jest sens nim ćwiczyć do turnieju? W ramach matchupu na coś, z czym nie radzi sobie Cervantes?

Myślę, że nikt Ci na to nie odpowie ot tak sobie. Gra ledwo wyszła, każdy ćwiczy swoich main'ów i nie ma czasu na robienie przeglądu wszystkich postaci. Jak nim chwilkę pograłem wydawał się sensowny, ale nie wiem czy jeśli komuś (całkiem mocnym) Cervantesem nie dajesz rady to czy Ezio jakoś magicznie pomoże. Chyba, że na zasadzie nieogrania :)

Do tej pory nie trafialem na mocnych Siegow i tak naprawde wyraznie przegralem z jednym (DavidsTheBest) - ale ten skubaniec lal nas wszystkich w pokoju (Di, Bolgana, Daurka).

Akurat mam go w znajomych, będę musiał coś więcej z nim pograć żeby się ograć :D Btw. Ty jedziesz na inpact ?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 19:22:06 wysłana przez PePe »

WasatySajanin

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: YossarianPL
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2344 dnia: Luty 21, 2012, 23:48:21 »
Planowalem sie wybrac, ale wyglada na to ze mam uczelnie w ten weekend.. zobacze co sie da wywalczyc.
Tak naprawde i tak bylby to wyjazd hobbystyczny bo wiadomo ze raczej z 'naszymi topami' nie mam szans :D
Ale w sumie to samo mowilem o turnieju tekkena 5.0 w Poznaniu, a wyszlo calkiem niezle (szczegolnie nocka zwyroli u Odyna)

WasatySajanin

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: YossarianPL
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2345 dnia: Luty 22, 2012, 10:52:15 »
No i wczoraj sie okazalo ze Siegfried w stroju bez pancerza jest szybszy i mocniejszy... Ring zdaje sie to wiedzial dlatego wybral ta opcje :) Moj rycerz w pancerzu najwidoczniej przez dodatkowa wage mnial gorszy movement :D

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2346 dnia: Luty 22, 2012, 15:33:25 »
Mam pytanie. Czy CPU w Legendary Souls to ten typowy przykład oszukującego programu, który gra nierealnie dobrze? Pytam, bo zaczynam wątpić w sens życia po kolejnej godzinie z tym, rzekomo Z - tier Siegfriedem...
Moje pięści krwawią śmiercią!

WasatySajanin

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: YossarianPL
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2347 dnia: Luty 22, 2012, 15:39:34 »
W Legendary Souls konsola ma tendencje to wyprowadzania bezlagowych ciosow - w znaczniu w przeciwienstwie do czlowieka nie ma paru klatek inputu.. wiec tak, czit :D W dziale Siega wrzucilem frame date, obczaj i zobacz jak karac.
W dziale Violki Aargh wrzucil sposoby karania roznych postaci (nie wazne ze Viola, zobaczysz gdzie jak sie wcinac).
Moja rada na cpu - nie daj sie odsunac pushbackiem, rob step G i czekaj na whiffa, sporo rzucaj i pamietaj ze Sieg jest karalny, jezeli sie go nie przestraszysz (widzisz zmiane postawy to nie czekaj na zgadywanke tylko wal jak w kaczke).

« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2012, 15:41:38 wysłana przez WasatySajanin »

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2348 dnia: Luty 22, 2012, 15:48:07 »
A kim grasz? Legendary souls jest do ogarnięcia, na początku wydaje się szokiem, ja miałem najwieksze problemy z Kilikiem i Alfa Patroklem.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2349 dnia: Luty 22, 2012, 15:56:22 »
A kim grasz? Legendary souls jest do ogarnięcia, na początku wydaje się szokiem, ja miałem najwieksze problemy z Kilikiem i Alfa Patroklem.

Nightmarem. Własnie Kilik potrafi dokopać, ale raczej go zgarniam. Potem mirror, to nie jest tak źle. Za to nie mam pojęcia, kto jest w kolejności po Siegu, bo ani razu dziada nie zbiłem.
Moje pięści krwawią śmiercią!

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2350 dnia: Luty 22, 2012, 16:01:28 »
Na siega receptą jest szybkość, ja mam dobry z nim MU, ale nightem to nie wiem jak Ci pomóc.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2351 dnia: Luty 22, 2012, 16:03:58 »
Karaj, wyrywaj się z rzutów, rób gwaranty - najlepsza recepta.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2352 dnia: Luty 22, 2012, 16:23:29 »
Nie whiffuj. Cpu karze prawie każdy whiff. Pozniej jest jeszcze gorzej, Alpha Pat, Cervantes, Elysium i Algol.

Na początku sam miałem problemy zarówno z Legendary Souls i zwykłym AI na poziomie "very hard" ale teraz to juz zadne wyzwanie.

Bolgan, ja mysle, że Voldo nie jest takim złym matchupem dla Siega.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2353 dnia: Luty 22, 2012, 18:38:21 »
 Dziś trochę posprawdzałem Omege w practice i jak dla mnie to jest następczyni Amy/Voldo z SC IV. Ma całą masę świetnych ciosów, które nie dość że dają małą stratę to jeszcze pushback jest konkretny. Nawet Natsu ma ciężko cokolwiek ukarać - nawet jak AA jest teoretycznie wystarczająco szybkie to i tak pushback czyni je bezużytecznym. Jedyna szansa na damage to liczyć na whiff'a omegi albo samemu mieć jakieś ciosy dobre do pressingu.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2354 dnia: Luty 22, 2012, 19:50:01 »
Na jakiej postawie porównujesz Omege do Amy i Volda? Ta postać ma niewiele z nimi wspólnego. Te dwie postacie były we wszystkim lepsze od Sophitii, prócz karania na bloku. A Omega w SCV to tylko cień dawnej Zośki. Dalej duży damage, dalej świetne kary ale większość najlepszych ciosów jest karalna na bloku, nie ma praktycznie żadnych dobrych lowów (dostała gorszą wersję 1K Cassandry z SC4), nie ma stuna na DNS B. Dalej jest bardzo silną postacią ale nie jest to zadna "następczyni" Volda i Amy. Chyba ogólnie w tej grze takich nie znajdziesz już.