Autor Wątek: Soul Calibur 5 - news & info  (Przeczytany 599695 razy)

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2325 dnia: Luty 21, 2012, 02:07:32 »
jedyne postaci, które mają szansę byc kombinacyjne i coś im zostało z dawnego blasku to chyba Yoshimitsu i Maxi, byc może ten nieszczęsny Siegfried może coś mieszać choć tez ma mniej wszystkiego teraz. W przypadku większości postaci widac na oko że da się nimi grac tylko w jeden sposób, a w tych u których tego nie widać to się okazuje po paru dniach grania nimi (Viola)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2326 dnia: Luty 21, 2012, 02:44:45 »
Bolgan, Voldo to dalej bardzo silna postać, jedna z najlepszch w grze.Narzekać można że ma wszystkiego mniej ale i tak ma wiecej niż większość postaci ;) z tym zbijaniem lowów to faktycznie - dobrze wiedzieć :P ale z drugiej strony pamiętaj,  że tylko szybkie lowy są gwarantowane. Te mocne zwykle mają około 30 klatek, a okienko na GI nie jest aż takie duże.

Siegfried jest dobra postacia imo :Ppo każdym KND ma 50/50, zadaje bardzo duży damage, jest świetny na średnim zasięgu, ma genialne side step killery, w tym agA ktore daje przewage na bloku, dobrze karze -18.. na bliskim zasięgu może mieć problem, no ale to taka postać. Fajnie się nim gra.


Oxva

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to the family son
    • Zobacz profil
    • Email
  • Nintendo ID: Oxvasan
  • PSN ID: Oxvasan
  • Skąd: Legnica
  • Steam ID: Oxva
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2327 dnia: Luty 21, 2012, 02:59:31 »
Wszystko wiadomo! Ring w zakamarkach swego mieszkanka ćwiczył kapy Sieg'a, aż z tego wszystkiego zapomniał się zapisać na turniej  ^^
Cytuj
W ogóle wiecie ze Oxva miał kiedyś długie włosy i nie wyglądał jak white trash prosto z getta, który zabije cie za fajkę?

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2328 dnia: Luty 21, 2012, 04:31:11 »
właśnie obejrzałem te walki tego 14 letniego gościa od Violi i to 24 hitiwe kombo zaczęło się od CE i nie jest całe gwarantowane, chyba że ściana pomogła. Jutro to przetestuję, ale to kosztuje w sumie 150% paska więc nie sądze by było opłacalne. Poza tym widać że gość ma dobrego manuala i unika kombosów w których jest głupi timing zależny od hitboxu przeciwnika. Może to calkiem niezła taktyka jest, zawsze mniej stresu, a dmg w sumie niewiele mniejszy. Oprócz tego ciekawy jest ten jego setup 44A(BE) 2[A+B] (ładowana kulka waląca od góry). No i zauważyłem że nie używa takich "pressure loops" jak ja się staram, ciekawe czy to przez to że amerykańce juz powyczajali wszystkie dziury w nich czy dlatego że tak samo jak w kombosach z głupim timingiem łatwo się wyjebać na tym przez jeden za wczesny input.

WasatySajanin

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: YossarianPL
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2329 dnia: Luty 21, 2012, 06:53:20 »
WasatySajanin, czy my juz przypadkiem nie gralismy na PSN? ;p

Gralismy jakies 3-4 walki.
Jak masz ochote mozemy dzisiaj wieczorkiem zagrac atak klonow Sieg na Sieg :D


... ale bedzie wstyd jak sie okaze ze jestem nieograny na rycerza i przegram wlasnym mainem...

Takuma

  • [Warszawa]
  • Full Member
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Płeć: Mężczyzna
  • Galactica phantom!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Varsovia
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2330 dnia: Luty 21, 2012, 07:14:09 »
Ponawiam pytanie, opłaca się coś mieszać Eziem? Wiem że ma dość szybkie ciosy, niezłe kary, ale czy jest sens nim ćwiczyć do turnieju? W ramach matchupu na coś, z czym nie radzi sobie Cervantes?

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2331 dnia: Luty 21, 2012, 08:00:22 »
@Wąsaty - Ja uważam, że Sieg userzy narzekający na to że ich postać jest za słaba koniecznie powinni zagrać mirrory z Ringiem :D BTW. Mam teorie, że francuzi specjalnie trollują, że Sieg jest taki słaby żeby Namco go w patchu wzmocniło i Panto (i inni S userzy) mógł już całkiem bezstresowo wygrywać turnieje, do tego mówiąc że wygrywa low tier'em xD

@Bolgan - nikt tutaj nie mówi, że Voldo dalej da się kombinować, tylko że dalej jest bardzo mocny i dalej ma więcej opcji niż większość postaci. Co z tego, że się ograsz na parę rzeczy - zawsze będzie zgadywanka mid/low z backturned, zawsze będzie duży dmg, zawsze będzie trackujący rzut z doskoku itd. itp.

« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 08:04:21 wysłana przez PePe »

WasatySajanin

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: YossarianPL
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2332 dnia: Luty 21, 2012, 09:22:46 »
Jak sie z Ringiem gra to juz wiem. Ja osobiscie urwanie rundy uwazam za 'small win' :D
Z checia zagralbym mirrora zeby sie czegos nauczyc i w sumie ograc na wlasna postac.
Do tej pory nie trafialem na mocnych Siegow i tak naprawde wyraznie przegralem z jednym (DavidsTheBest) - ale ten skubaniec lal nas wszystkich w pokoju (Di, Bolgana, Daurka). Potem jakos trafialem raczej na ludzi do ogrania, a tu na forum nikt oprocz mnie rycerzem nie walczyl do tej pory.
A szkolic sie trzeba bo juz wczoraj widzialem ze twoj operator kija jest coraz mocniejszy :D

HiKrush

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bagiety już jado
    • Zobacz profil
  • PSN ID: HiKrush
  • Skąd: Limanowa
  • Steam ID: HiKrush
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2333 dnia: Luty 21, 2012, 11:54:32 »
Te wszystkie czarymary w postaci Kilika, Angel Zośki, Edgemastera to będą banned pokemony, czy normalnie grywalne postaci?
- To się nazywa obłęd.
- Wszystko się jakoś nazywa, wybierz sobie.

nethemersis

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2334 dnia: Luty 21, 2012, 12:41:44 »
Grywalne.
aka Di

Amer

  • [Warszawa]
  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: Amerazzz
  • PSN ID: AmerazzzPL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2335 dnia: Luty 21, 2012, 14:50:26 »
Pepe - wrzuć proszę listę rzeczowych błędów jakie znalazłeś w mojej recenzji. Serio, dzięki temu będę w stanie uniknąć ich na przyszłość. Do błędnego zapisu dot. JG sam się przyznaję (więc prop. nie pastwić się już nad tym aspektem).
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 14:52:08 wysłana przez Amer »

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2336 dnia: Luty 21, 2012, 15:44:44 »
Kurde, ale wczoraj mnie Mace pokarał tym ZWEIem, byłem w szoku że ma taki damage, no a swoją drogą Mace zaskakująco dobry jest - ot człowiek hodowany na 2D.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Snake

  • Moderator forum
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 3483
  • Płeć: Mężczyzna
  • never lucky BabyRage
    • Zobacz profil
  • PSN ID: SnakeSRK
  • Skąd: Gdańsk
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2337 dnia: Luty 21, 2012, 15:59:07 »
ot człowiek hodowany na 2D.
:psyduck:

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2338 dnia: Luty 21, 2012, 16:37:38 »
A co on nie gra w 2d? Tak czy inaczej ZWEI już lekko ogranięty w practice - będzie  zemsta ;]


Jesteś GRZYBIORZEM.

Qjon

  • Learn to fly
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 2452
  • Płeć: Mężczyzna
  • dac zarobic ptak expo
    • Zobacz profil
  • CFN: Qjonoko
  • PSN ID: QjonPL
  • Skąd: Farszafa
  • Steam ID: Qjonoko
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2339 dnia: Luty 21, 2012, 16:40:01 »
A ty Bolgan myślisz, że jedyne osoby, które mają coś do pokazania/powiedzenia w kwestii SC to ta garstka stałych bywalców tego tematu, a reszta to randomy/goście od 2D?