Autor Wątek: Soul Calibur 5 - news & info  (Przeczytany 599662 razy)

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2310 dnia: Luty 20, 2012, 22:29:50 »
Siegfried nie może być najsłabszą postacią w grze skoro ma taki damage. Co z tego, że po wielu silnych akcjach jest karalny skoro większość postaci tak ma. Jak osobiście nie widzę w SCV żadnej postaci, którą praktycznie nie da się wygrać "z topami" jak to było w SC4.

co do Siegfrieda to sie zgadzam, on z każdej postawy ma zgadywanke mid-low i każda opcja zadaje ogromny damage. W IV niby też miał te zgadywanki ale nie wygrywał dwoma-trzema całej rundy. A co do niemożnosci grania z topami to ciekawy jestem czy byś nie zmienił zdania jakbys pograł Violą :P wiem że jeszcze niedawno mówiłem że da się nią wygrywać i miałem nadzieję że kiedyś będzie można spokojnie powiedzieć że jest midem, ale z każdym dniem jest tylko coraz gorzej - okazało się że to nie jest taka rozbudowana postać w ktorej bedzie się przez miesiące odkrywać nowe rzeczy, jest tak samo prosta jak reszta tej chołoty, tyle ze jej jakieś kombosy zrobili. Jeszcze się próbuję przekonywać że to ja jestem tak dużo słabszym graczem od Was, ale jak dziś nie mogłem Bolgana zmęczyć Violą przez kilka walk, wziąłem Omege, którą gram dużo słabiej, i od razu wygrałem (ledwie, ale wygrałem) to juz ostatecznie zwątpiłem.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 22:35:49 wysłana przez Aragh »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2311 dnia: Luty 20, 2012, 22:37:51 »
Mam taki zamiar. Grając z Di stwierdziłem, że fajniej mi się gra nawet takim Siegfriedem niż Ivy w tej części, ale on nigdy mi się nie podobał a w tej częsci jest dla mnie za stary :P Viola mi się kojarzy z Amy, ale sam pomysł na postać super. Może się do niej przekonam.

WasatySajanin

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: YossarianPL
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2312 dnia: Luty 20, 2012, 22:39:07 »
No z naszych dzisiejszych gier wynika.. ze viola i sieg to w miare równy matchup.
Przyznam faktycznie ze 4B+K jest niezla bronia na mix BBB / AA / [A] itp.. i unika rzuty i malo-zasiegowe ciosy.. ale na przyklad na Bolganowego slepaka sie malo nadaje :D

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2313 dnia: Luty 20, 2012, 22:42:57 »
No z naszych dzisiejszych gier wynika.. ze viola i sieg to w miare równy matchup.

chyba żartujesz, prałeś mnie jak chciałeś. Choć przyznam że czasem da się go epicko skarać 8A+B (epicko, k**waż, za 38 damage)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2314 dnia: Luty 20, 2012, 22:50:43 »
WasatySajanin, czy my juz przypadkiem nie gralismy na PSN? ;p

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2315 dnia: Luty 20, 2012, 22:56:00 »
Jeszcze się próbuję przekonywać że to ja jestem tak dużo słabszym graczem od Was, ale jak dziś nie mogłem Bolgana zmęczyć Violą przez kilka walk, wziąłem Omege, którą gram dużo słabiej, i od razu wygrałem (ledwie, ale wygrałem) to juz ostatecznie zwątpiłem.

Nie, nie, nie Ty nie wiesz co ja robie przed monitorem jak gram z Violką, A jak wziałeś omegę to się na początku walki zawiesiłem - stałem i blokowałem bo czekałem na Tasy żeby je karać, już je karam bez skrupułów, no i zanim skumałem co się dzieje to przegrałem dwie rundy i nie dało się wyjsc na prostą. Nie chciało mi się tłumaczyć na czacie, dlatego jak czuję że zaczynam grać na odp****ol to wolę już przestać. No ale co fakt to fakt B,B omegi zabiera tyle co kombo Violki.

Voldo może przegrać z Siegiem tylko przez : błąd, nieuwagę, zamulenie - ta postać na Volda nie ma szans jak tylko idzie postawa to unik to tyłu i możesz wszystko, panterka, low na nogi,  cokolwiek, on jest taki niemobilny w postawach, a z bliska za wolny, daremna ta postać niestety i przegrany matchup dla V. Np uniki A+K na vertykale wchodzą, choć dziś robiłem na tego guard break horizontala. Co mocniejsze ciosy karasz łokciem + gwarant za 65. Ach to namko sramko ;]


Jesteś GRZYBIORZEM.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2316 dnia: Luty 20, 2012, 22:57:42 »
Mam taki zamiar.

Jaki zamiar ??

Co do Voldo vs Sieg to jestem w stanie uwierzyć, że zasięg + szybkość + uniki Voldo sprawiają, że Sieg przestaje być niebezpieczny. Natsu niby może próbować uciec jakimś "skokiem", ale nie wiem czy super trackujące ciosy z "B" Siega i tak by jej nie trafiły... Zresztą musi się trzymać blisko bo z daleka to nie ma nad nim żadnej przewagi.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2012, 23:02:21 wysłana przez PePe »

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2317 dnia: Luty 20, 2012, 23:05:26 »
Jaki zamiar ??
Chodziło o pogranie Violą, Aragh edytował post ;) Ja próbuje wszystkich postaci teraz .

Bolgan, ja chce pograć Siegiem na Twojego Volda :P dopiero ucze się postaci ale chce się przekonac na wlasnej skórze czy faktycznie taki zły matchup.

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2318 dnia: Luty 20, 2012, 23:11:56 »
To dawaj teraz. Jak coś to zapraszajcie, jeszcze pogram godzinke.


Jesteś GRZYBIORZEM.

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2319 dnia: Luty 20, 2012, 23:24:08 »
Z innej beczki - byłem taki niezadowolony ze zmian w SC V (w sumie z wielu dalej jestem), że nigdy do głowy by mi nie przyszło, że będę bronić tej gry przed recenzentami. Ale na litość, to co się dzieje w mediach to woła o pomstę do nieba. Pomijając już pełną błędów i absurdów reckę w PSX Extreme, to na gram.pl można przeczytać, że minusem jest "okrojony w stosunku do poprzednika edytor postaci" (od razu wyjaśniam - okrojony bo już nie ma trybu "special" gdzie bronie modyfikował statystyki i dodawały specjalne zdolności), a jakiś lolek z PlayBox.pl (który ponoć recenzował tą grę) nie pamięta nawet nazw postaci i pisze, że to gra nienadająca się na turniej i że pewnie wygram jakiś spamer... Ehh a ludzie narzekali, że za tak zwanej komuny z mediami coś było nie teges :D Pomijam już fakt, że prawie każda bitka 2D zgarnia oceny dużo lepsze od Soula, nawet jeśli prawie goła (zero jakiegoś rozbudowanego SP czy nowatorskich opcji online czy edytora postaci).

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2320 dnia: Luty 20, 2012, 23:47:26 »
ja już dawno zrezygnowałem z mediów growych jak z czynników opiniotwórczych. Te polskie szmatławce nie wymagają chyba komentarza, a w zagranicznych też recenzenci czesto są... dziwni. No i oceny zawsze są subiektywne. Teraz używam tylko ign.com jako źródła informacji, ale nie jako wyznacznika. Gorzej że jest masa głupich i naiwnych ludzi, którzy na to patrzą. Jak chcecie zobaczyć rzeczywiście ocenę liczbową jakąś gry to srednia z gamerankings chyba jest najlepsza

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2321 dnia: Luty 21, 2012, 00:04:06 »
No ale to średnia z tych lipnych recenzji :D Ja już się bardziej sugeruje "user score" oczywiście biorąc poprawkę na to, że niektórych gier tłumy nie rozumieją i czasami im zaniżają :D Ale widać np. że user score U2 ma wyższe niż U3. A w gazetach to już różnie. W ogóle odnoszę takie wrażenie, że czasami gry w gazetach dostają ocenę "za hype/za poprzednią część" - na MGS2 wszyscy czekali i dostał dużo wyższe oceny niż potem MGS3 (chociaż 3'ka jest genialna a 2'ka taka sobie). Podobnie trochę z Killzone 2/3, Uncharted 2/3 i paroma innymi tytułami (tylko że w Uncharted hype był na 3'ke i ona ma zawyżone oceny :) ). No ale koniec offtopu :)

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2322 dnia: Luty 21, 2012, 00:35:51 »
http://www.blisteredthumbs.net/2012/02/soul-calibur-v-in-v-seconds/ krótko i na temat
(P.S. koleś jest Francuzem)
Moje pięści krwawią śmiercią!

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2323 dnia: Luty 21, 2012, 01:10:33 »
@PePe, no najlepsza nie znaczy dobra :P a user scory czasem padają ofiarami hipertrollingu: http://www.metacritic.com/game/pc/call-of-duty-modern-warfare-3
to jest przykład epicki, ale gorsze sa takie których nie widać i zaniżają ocenę np o punkt

a pod tym od Hiryu jest kolejny koment o braku singla, naprawdę rozumiem to, ale przecież bijatyki (tak samo jak np FPSy wg mnie) są w dobie internetu grami przede wszystkim multi, więc czemu nikt nie potrafi docenić tego naprawdę bogatego i bezlagowego onlinea (choć czasem przerywajacego)? Większość ludzi to straszliwe taborety

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2324 dnia: Luty 21, 2012, 01:12:49 »
Jak w ogóle będe jeszcze w to grał po impactcie to na pewno nie Voldem, bo już nie ma przyjemności z grania nim, tzn jest ale zerowa - puki co enkindu, manta i inne Voldo pokemony - wszyscy grają tak samo - bo inaczej się nim nie da, unik do tyłu jest bezużyteczny;ma takie recovery ze postać zdąrzy do ciebie podbiec pięc razy, mało ciosów, na mantisa można wejść na sekunde, a jak ktoś jest choć ciut ograny to nie ma sensu nawet, mógłbym wymieniać dalej bo jest tego trochę ale nie ma sensu. Kiedyś po 3 latach ostrego grania zagrałem z kvalsternacka i nie mogliśmy się nadziwić jak można inaczej grać tą postacią, teraz to jakaś kpina, w ogóle się nie da mieszać i nie mówicie mi że voldo prze**bany bo wiem co mówie i wystarczy zagrać z nim pare walk i już wiesz że ta postać to szablonowy kiep. Może i damage ma dobry ale co z tego jak co chwile robisz te same ciosy, to samo, walki są nudne jak flaki z olejem taką postacią, nie dla mnie, ja muszę mieć postać kombinacyjną, boję się że nie znajdę takiej w SC5. Jedyna nadzieja w tym że coś ugram na impactice to to że nikt go nie będzie znał przynam na początku jest nie do ogranięcia.

Acha i najlepsze Voldo nie może zbijać lowów w BS-ie , w każdej innej częsci mógł - w tej nie, przecież to jakaś kpina z graczy - gdy jesteś w BSie odbijasz ciosy i zostajesz dalej tyłem, więc gdy przeciwnik odbije po twoim zbiciu i zrobi lowa TO MA GWARANTA!

Ps. Kvalsternacka już też nie gra Voldem, olał temat

Voldo może przegrać z Siegiem tylko przez : błąd, nieuwagę, zamulenie.

Małymi literami tu powinno być napisane '*nie dotyczy Ringa'
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2012, 01:22:31 wysłana przez Bolgan »


Jesteś GRZYBIORZEM.