Autor Wątek: Soul Calibur 5 - news & info  (Przeczytany 599581 razy)

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2190 dnia: Luty 14, 2012, 20:27:52 »
A, no ale siedzi na gwarancie po 4A też : P

CPU często używa 44A~K, to zadaje strasznie dużo na CH...

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2191 dnia: Luty 14, 2012, 20:31:58 »
Niby fajnie, ale 44A ma na bloku -18 (a FLY K to już w ogóle, -26).

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2192 dnia: Luty 14, 2012, 22:04:48 »
No właśnie chodzi o step G. Ja zawsze myslalem, ze to jest cos normalnego a teraz ktos znalazl, ze podobno mozna quick step cancelowac backdashem (QS4G) i od razu sie odezwalo mnostwo osob (wliczając tych najlepszych) zeby to od razu namco spatchowalo itp... lol nie rozumiem zupelnie jak ludziom sie podoba ten step teraz, przeciez to jest beznadziejnie zbalansowany "random", który jeszcze bardziej pogłębia różnice w postaciach.
Czemu bardziej pogłębia? Skoro w SC3 i SC4 najlepsze postacie miały najlepszego stepa a najsłabsze prawie w ogóle go nie miały? I co ma wspólnego stepG ze step~backdash i z tym że ludziom się nie podoba stepG a chcą spaczowania stepa w backdasha.
Serio nie ogarniam. Podaj linka do tego tematu.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2193 dnia: Luty 14, 2012, 22:10:52 »
Z tą różnicą miałem na mysli to, że niektore postacie po SS killerach (ktore są praktycznie gwarantowane jak zle stepniesz) zadają chory damage a niektore prawie w ogóle. Ten QS4G to wlasnie taki odpowiednik StepG. Zaczelo sie tutaj mniej wiecej: http://8wayrun.com/threads/scv-tier-list.10326/page-11

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2194 dnia: Luty 14, 2012, 22:29:36 »
Aha, no tak zawsze było z tymi step killerami jeden miał lepiej drugi gorzej.

Co do tego cancela stepa to ja coś takiego znalazłem i podałem prawie tydzień temu.
http://8wayrun.com/threads/more-broken-more-fun-apat-step-cancel.10973/#post-407348

Tyle że jest cancel stepa/quick stepa poprzez 14G ale zasada i działanie jest to samo.
Póki co nie wiem czy to jest warte krzyku, Wciąż nie można blokować od pierwszych klatek i do tego trzeba się tego nauczyć.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2195 dnia: Luty 14, 2012, 23:01:04 »
Mnie zdziwiło, że nagle wszyscy się tak rzucili na stepG, a przecież przez te wszystkie lata sami go używali i było ok :p
 
BTW, będzie ktoś kupował ten poradnik do SCV? Wygląda na to, że są tam tez opisane historie postaci - czyli coś, czego zabraklo w grze, np coś o Setsu:

Cytuj
---------
Patroklos met her at a bazaar in Istanbul. Her name was Setsuka, and she was a master of battoh-style sheath-based sword attacks. Known as "Neve" to those around her, Setsuka had been taking in orphans and teaching them to defend themselves. Upon seeking her lightning-fast sword techniques, Patroklos begged her to teach him. She agreed, and allowed him to join the orphans in their training.

Driven in by his single-minded lust for revenge, Patroklos learned at a surprisingly fast pace. But his teacher expressed little joy at his progress. Setsuka had once lived for revenge herself, and she admonished him not to lose his heart to such dark desires. Young and brash, Patroklos took umbrage at her words and turned his back on his teacher. Looking back on it now, Patroklos realizes that the woman he spurned may have been the closest thing he'd ever had to a mother, what he'd run away from was not Setsuka, but his own heart.

Clenching the transformed spirit sword tightly, Patroklos swears a solemn vow, "I shall run no more!"
--------

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2196 dnia: Luty 14, 2012, 23:06:22 »
Jedyna historia jaka mnie interesowała i już ją widziałem na 8wrunie xD.

nethemersis

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2197 dnia: Luty 14, 2012, 23:08:10 »
Bzduda, ze cos takiego nie trafilo do gry. Ciekawe, czy w podadniku jest cos o Kiliku.
aka Di

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2198 dnia: Luty 14, 2012, 23:24:15 »
Ja tam też nie przepadam za tym step G xD Tak samo jak za tym dziwnym movementem w tekkenie (step~cancel~step~... czy jak sie to tam robi). Chociaż tutaj oczywiście nie mam jakiejś większej filozofii - po prostu sam nie jestem dobry w te klocki, ani nie mam czasu i ochoty się tego uczyć więc lepiej dla mnie jakby takiego elementu nie było :) Co do systemu to póki co utrata hp przy wyrywaniu z rzutów jest tak lipna jak się zdawało, że będzie... Już nieraz się zdarzyło, że była walka "na żyletkach", jeden zawodnik się wyrywa z rzutu, ale i tak ginie :/ Lipa. No i też niespecjalnie mi się podoba ten 2xQCF. Niby nie mam problemów z robieniem tego w combosach, ale jest to jednak męczący input. Do tego większości ludzi ciężko będzie to inputować na tyle szybko by użyć jako karę czy whiff punishera. Oczywiście odpowiednio uzdolnieni ludzie sobie z tym poradzą, ale moim zdaniem to niepotrzebna "bariera" wprowadzająca dodatkowy podział na tych co umieją to szybko wklepać i na tych co nie.

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2199 dnia: Luty 14, 2012, 23:47:00 »
Voldo ma z tym patologię bo samo 236 zaczyna CR, więc trzeba to wklepać ultra szybko albo zacząć albo bufforować. Jeżeli chodzi o stepG , to już sie zamotałem, chodzi o to że można przerwać QS wklepując QS~4G i uratować się przed horyzontalem?

Przygoda Hansa patroKLOSA w stambule, ciekawe co robiła gejsza  w muzułmańskim kraju. Nie zdziwię się jak w szóstce do fabuły dodadzą podróże w czasnie, ale w sumie mi to obojętne.


Jesteś GRZYBIORZEM.

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2200 dnia: Luty 14, 2012, 23:58:12 »
StepG to StepGuard czyli sidestep lub quick step i trzymasz blok, i postać jak będzie mogła to zacznie blokować. Cała filozofia. Step/QS 214G lub 4G to możliwość szybszego przejścia w blok niż przy standardowym StepG. Tu już wymagana jest szybkość i chwila posiedzenia nad tym.

Oxva

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to the family son
    • Zobacz profil
    • Email
  • Nintendo ID: Oxvasan
  • PSN ID: Oxvasan
  • Skąd: Legnica
  • Steam ID: Oxva
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2201 dnia: Luty 15, 2012, 00:07:35 »
Co do systemu to póki co utrata hp przy wyrywaniu z rzutów jest tak lipna jak się zdawało, że będzie... Już nieraz się zdarzyło, że była walka "na żyletkach", jeden zawodnik się wyrywa z rzutu, ale i tak ginie :/ Lipa. No i też niespecjalnie mi się podoba ten 2xQCF. Niby nie mam problemów z robieniem tego w combosach, ale jest to jednak męczący input. Do tego większości ludzi ciężko będzie to inputować na tyle szybko by użyć jako karę czy whiff punishera. Oczywiście odpowiednio uzdolnieni ludzie sobie z tym poradzą, ale moim zdaniem to niepotrzebna "bariera" wprowadzająca dodatkowy podział na tych co umieją to szybko wklepać i na tych co nie.
Też mi się to parę razy zdarzyło - pozostaje schylać się/podskakiwać przed rzutem ^^ Nieco irytujące ale w zamiarze ma to uczynić rozgrywkę jeszcze bardziej nastawioną na atak.

2xQCF input imo prosty (nawet na X-owym d-padzie). zastosowań wiele i to największa zaleta.
Z ciekawszych akcji to ostatnio to uniknąłem CE Cervka Patrykiem i jego CE (pewnie wklepałem input klatkę, później)
Cytuj
W ogóle wiecie ze Oxva miał kiedyś długie włosy i nie wyglądał jak white trash prosto z getta, który zabije cie za fajkę?

suuusuuu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ephemeralm
  • Skąd: music box
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2202 dnia: Luty 15, 2012, 04:09:57 »
Mnie zdziwiło, że nagle wszyscy się tak rzucili na stepG, a przecież przez te wszystkie lata sami go używali i było ok :p
 
BTW, będzie ktoś kupował ten poradnik do SCV? Wygląda na to, że są tam tez opisane historie postaci - czyli coś, czego zabraklo w grze, np coś o Setsu:

Cytuj
---------
Patroklos met her at a bazaar in Istanbul. Her name was Setsuka, and she was a master of battoh-style sheath-based sword attacks. Known as "Neve" to those around her, Setsuka had been taking in orphans and teaching them to defend themselves. Upon seeking her lightning-fast sword techniques, Patroklos begged her to teach him. She agreed, and allowed him to join the orphans in their training.

Driven in by his single-minded lust for revenge, Patroklos learned at a surprisingly fast pace. But his teacher expressed little joy at his progress. Setsuka had once lived for revenge herself, and she admonished him not to lose his heart to such dark desires. Young and brash, Patroklos took umbrage at her words and turned his back on his teacher. Looking back on it now, Patroklos realizes that the woman he spurned may have been the closest thing he'd ever had to a mother, what he'd run away from was not Setsuka, but his own heart.

Clenching the transformed spirit sword tightly, Patroklos swears a solemn vow, "I shall run no more!"
--------
to akurat jest na oficjalnej stronie w profilu patsuki. jutro bede miala poradnik i moge przepisac co tam chcecie.

Oxva

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to the family son
    • Zobacz profil
    • Email
  • Nintendo ID: Oxvasan
  • PSN ID: Oxvasan
  • Skąd: Legnica
  • Steam ID: Oxva
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2203 dnia: Luty 15, 2012, 04:51:17 »
Skąd zamawiałaś ?
Cytuj
W ogóle wiecie ze Oxva miał kiedyś długie włosy i nie wyglądał jak white trash prosto z getta, który zabije cie za fajkę?

suuusuuu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ephemeralm
  • Skąd: music box
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2204 dnia: Luty 15, 2012, 05:22:14 »
amazon uk