Autor Wątek: Soul Calibur 5 - news & info  (Przeczytany 599648 razy)

Oxva

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to the family son
    • Zobacz profil
    • Email
  • Nintendo ID: Oxvasan
  • PSN ID: Oxvasan
  • Skąd: Legnica
  • Steam ID: Oxva
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2010 dnia: Luty 03, 2012, 23:24:51 »
Bezczelne muve przysłało mi wykorzystany kod. Czas wytoczyć działa.
jestes pewien? pokazalo ci sie, ze juz byl uzyty? czy po prostu dampierre ci sie nie pojawil? bo sklep dzisiaj kiepsko dziala, ja nie moge w ogole wejsc w historie zakupow wiec podejrzewam, ze sciagnac tez niczego sie nie da.

Tak, pokazało. Próbowałem przez dashboard i via www.

Btw Dampierre jest w plikach gry (pewnie to żadna nowość) - w Quick Battle można go spotkać

Cytuj
W ogóle wiecie ze Oxva miał kiedyś długie włosy i nie wyglądał jak white trash prosto z getta, który zabije cie za fajkę?

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2011 dnia: Luty 03, 2012, 23:29:30 »
Co to jest za postać na lewo od Volda bo tylko jej jeszcze nie mam?
Btw też olewam Dampierra ale jak miał być to miał być.


Jesteś GRZYBIORZEM.

Oxva

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to the family son
    • Zobacz profil
    • Email
  • Nintendo ID: Oxvasan
  • PSN ID: Oxvasan
  • Skąd: Legnica
  • Steam ID: Oxva
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2012 dnia: Luty 03, 2012, 23:41:05 »
To zapewne jest miejsce Dampierre'a
Cytuj
W ogóle wiecie ze Oxva miał kiedyś długie włosy i nie wyglądał jak white trash prosto z getta, który zabije cie za fajkę?

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2013 dnia: Luty 03, 2012, 23:52:06 »
Z tego co wiem do dampier wyleciał z rostera do bonusów. A może nie.


Jesteś GRZYBIORZEM.

suuusuuu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ephemeralm
  • Skąd: music box
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2014 dnia: Luty 03, 2012, 23:57:11 »
nie

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2015 dnia: Luty 04, 2012, 00:19:38 »
I będę miał taki żalowy roster z jednym miejscem wolnym, ale w sumie w sc4 na playu też vadera nie miałem i żyłem.

Skumałem że da się oglądać replaye innych graczy - własnie obejrzałem walkę gościa pierwszego w rankingu i stwierdzam że zasłużenie jest tam gdzie jest. Gra oczywiście Natsu. Ogólnie natsu i xiba rządzą na całym rank matchu, może jeszcze sieg i mistu.


Jesteś GRZYBIORZEM.

suuusuuu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ephemeralm
  • Skąd: music box
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2016 dnia: Luty 04, 2012, 01:57:50 »
viola ma rzut za 4 dmg ... >.>

Aragh

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 361
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Arragh
  • Skąd: Zakopane/Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2017 dnia: Luty 04, 2012, 04:47:25 »
viola ma rzut za 4 dmg ... >.>

rozpoczynający kombo za wiele więcej :P
jej CE zadaje 11, więc nie ma się co dziwić, lol. Ale generalnie to wyglada na bardzo mocna postać

nethemersis

  • [Warszawa]
  • Sr. Member
  • *
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2018 dnia: Luty 04, 2012, 05:15:37 »
Po pierwszym laniu od Ringa mam mieszane uczucia, chocby ze wzgledu na takie pierdoly jak buforowanie ciosu na kare (np. 4K Leixia po dedfiscie Ziemniaka). No i feeling nie do konca mi lezy. Zobaczymy co czas przyniesie. Byc moze bede musial zmienic postac na znacznie mocniejsza, bo Lei wyglada na razie na przecietniaka.
aka Di

suuusuuu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ephemeralm
  • Skąd: music box
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2019 dnia: Luty 04, 2012, 07:41:41 »
rozpoczynający kombo za wiele więcej :P
jej CE zadaje 11, więc nie ma się co dziwić, lol. Ale generalnie to wyglada na bardzo mocna postać
viola to taka caliburowa orianna... meczysz sie i meczysz nagle przychodzi ktos z duzym mieczem i po chwili juz nie zyjesz :x potencjal jest bardzo duzy ale imo dmg ma troche jednak za maly
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2012, 07:43:52 wysłana przez suuusuuu »

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2020 dnia: Luty 04, 2012, 09:43:26 »
iCS ani razu mi jeszcze nie wyszedł, zwykły CS mi wychodzi za to 10/10. Pewnie z czasem mi si uda, największy problem mam z 666 na analogu, z taką szybkością kciukiem trudno wcelować dokładnie 3 razy w ten sam kierunek.
No do wczoraj myślałem że faktycznie iCS na padzie jest najtrudniejszy, ale jednak nie. Pad to jednak oszustwo bo pozwala na skróty (na 8w opisałem co i jak), być może za jakiś czas wyjdzie na to że na padzie jest to najłatwiejsze, bo mi to zaczęło wychodzić po kilkunastu minutach a pada nawet nie tykam:P.



Księżyc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mr. Hype-Man
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2021 dnia: Luty 04, 2012, 11:14:38 »
Jest mi smutno. :( Cervantes zmienił się na gorsze. Obcięto mu masę ciosów, dużą część osłabiono, a wszystko w zamian za wyższy damage output i dwie nowe torpedy. Rewelacyjnie...

W tej chwili brakuje mu jakichkolwiek sensownych lowów. 1K niby ma nieco większy zasięg, ale jest znacznie wolniejsze i widoczne jak na dłoni. 1A,B (dawne 3A,B) już nie przewraca i wydaje się mieć krótszy zasięg, a jego JF działa teraz tylko na CH. 22A,A ma znacznie krótszy zasięg (a przejście w 22A,B nie dość, że wymaga paska, jest koszmarnie powolne i jest dosłownie zapowiadane fajerwerkami). Dziabnięcie mieczem w stopy (dawne 22B) jest równie powolne co zwykle, i nie jest już attack throwem kiedy trafi leżącego.

Zabrano mu najważniejsze narzędzie do okizeme, czyli dawne WR B,B.

Żałuję bardzo, że 4B+K teraz wyprowadza się z dread charge. Ani już nie uratuje przed zagonieniem pod ścianę, ani się nie przyda do oki. Równie dobrze mogli ten cios po prostu usunąć.

Nie wiem co za kretyn wymyślił, żeby usunąć z gry wszystkie ciosy pod A+K (podobno żeby ułatwić input, ale od czego są shoulder buttony, no i B+G zostało!!!) i wpychać je pod pozostałe przyciski. Umiem grać wyłącznie na analogu, więc jest to dla mnie duży problem. Dzięki temu bardzo przydatne 9B+K prawie zawsze wychodzi jako 8B+K (czyli dawne 8A+K, strzał w górę) albo 6B+K (dawne A+K, powolny strzał do przodu). Innymi słowy olbrzymie szanse, że nie wyjdzie to co się chciało i żremy darmowego combo. Spytam raz jeszcze, CO ZA KRETYN TO WYMYŚLIŁ...

iGDR ma jakoś zmieniony input. Prawie zawsze mi wychodził w IV, a tutaj raz na ruski rok. Wogóle z inputem jest coś dziwnego. Bardzo często gra wyprowadza taki cios, jakbym wogóle nie naciskał żadnego kierunku, mimo, że to robię (kompletnie z dupy w środku stringa nagle wchodzi A+B albo B+K - pół biedy, gdyby to były jakieś rzeczywiste ciosy, ale pod tymi dwoma kombinacjami są jego mega bezużyteczne GI).

Zabrano mu wszystkie cancele. Dread Charge nie można cancelować, żadnego nieblokowalnego nie można cancelować.

Nie ma możliwości delayu ani charge'u 6B,B, a był to taki fajny mindgame...

Jego move list jest niekompletny. Natrafiłem się już na kilka ciosów których nie ma na liście (wyszły przypadkowo, więc nie potrafię powiedzieć jaką mają notację - posiedzę, odkryję, podam).

4B,K nie zostawia Cervantesa w BT, więc nie można kontynuować B+K i chwytem.

B2 praktycznie bezużyteczne. W IV można go było zrobić po masie różnych ciosów, chociażby 22B,B albo 3A,B, tutaj... po launcherze, I guess? Tylko po cholerę robić to po launcherze skoro pozwala on na znacznie bardziej bolesne stringi?

Ogółem z postaci dość szybkiej, o fantastycznych możliwościach łączenia ciosów w stringi, dostajemy coś powolnego, karalnego i ubogiego w mixupy. Namco wyszli z założenia, że po co będą się p***ić z move listem, skoro można zrobić postać która nie trafia prawie nigdy, ale potrzebuje tylko 4-5 trafień żeby skończyć grę. Pomysł może i ma potencjał, ale zupełnie nie o to chodziło w grze poprzednim Cervantesem.

Żeby nie było, jest kilka zmian na lepsze, ale o nich kiedy indziej. Jako typowy polak najpierw muszę pojęczeć i pojojczyć żeby dostrzec pozytywy.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2012, 11:16:38 wysłana przez arcybartek »
"Trzeba, rozumiesz, umieć poetycko roztoczyć przed pacjentem wizję growego community, które to zapijając trunkiem przeróżnym grywa nad jeziorami w towarzystwie pięknych dam i komarów tak łagodnych, że nie żądlą jeśli się tylko poprosi. "

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2022 dnia: Luty 04, 2012, 11:26:25 »
przyzwyczaisz się : P

jak grałem nim w sc3 i zobaczyłem go w sc4 to też pomyślałem "co oni z nim zrobili" no bo z prostej postaci zrobili jakąś rozbudowaną s jf'y postać, nie chciało mi się nim uczyć wolałem cervka z sc3 prostego i silnego : P.

move listy są bardzo często niekompletne w każdej bijatyce namko : P

poza tym z tego co czytam na 8w to cervy jest jakby lepszy od tego z sc4 no i ludzie nie narzekają na słabe lowy

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2023 dnia: Luty 04, 2012, 12:16:15 »
Lowy osłabili wielu postaciom, więc to norma. Leixia w tym temacie jest bardzo biedna, bo nie ma starego 3A, a 11A chyba nie można zrobić bez movementu.

W kwestii sejwa: można go skopiować, ale jest on przypisany do danego profilu z PSN.


EDIT: Ring, mamy pecha. Aeon to chyba najgorsza postać w grze, nawet 3A ma karalne (-14); większość ciosów ma karę na co najmniej 10 klatek (zazwyczaj kilkanaście). Czas znaleźć jakiegoś topa.
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2012, 13:14:16 wysłana przez Di »

Księżyc

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mr. Hype-Man
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Łódź
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #2024 dnia: Luty 04, 2012, 13:12:39 »
Cheese, no ja właśnie bardzo polubiłem tego trochę bardziej skomplikowanego, finezyjnego Cervantesa. :)
"Trzeba, rozumiesz, umieć poetycko roztoczyć przed pacjentem wizję growego community, które to zapijając trunkiem przeróżnym grywa nad jeziorami w towarzystwie pięknych dam i komarów tak łagodnych, że nie żądlą jeśli się tylko poprosi. "