Autor Wątek: Soul Calibur 5 - news & info  (Przeczytany 599675 razy)

PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1590 dnia: Styczeń 17, 2012, 21:20:11 »
Mam nadzieję, że po moich wczorajszych postach PePe nie postanowił się powiesić.

W sumie to nie do końca rozumiem o co Ci chodzi Di... Ja dosyć konsekwentnie "hejtowałem" SC V od kiedy się okazało co zrobili z Ivy oraz GI/Parry. Tak samo od początku raziło mnie jakby zatrzymanie akcji na czas wykonywania (animacji) CE. W tym samym czasie inni się strasznie podniecali grą i hejtowali mnie za moją postawę :P W sumie im większy crap wyjdzie z tej gierki tym większą będę miał satysfakcje :P I z tym większym spokojem sumienia będę sobie mógł odpuścić granie w SC, na rzecz innych tytułów. Innymi słowy nie widzę powodów do wieszania się :D Szczerze mówiąc to większym dołem dla mnie by było jakby gra odniosła sukces i miałbym poczucie, że w końcu istnieje jakaś "scena", a mnie tam nie ma, nie mogę się wykazać swoją Ivy ;) Co się zaś tyczy twoich komentarzy to samo uproszczenie gry i redukcja liczby ciosów mnie ani trochę nie dziwi - od początku twórcy mówili o tym, że taki sobie obrali cel. Widać też było wyraźne inspiracje bijatykami 2D (choćby "pasek" i "supery"). Chyba sprzedają się one chwilowo trochę lepiej niż bitki 3D i mają ogólnie przychylniejszą prasę oraz większy hype. Bardziej byłem zdziwiony "ubogością" gry w temacie zawartości dla pojedyńczego gracza - zarówno komentarze w necie jak i sukces MK pokazują, że "niedzielni gracze" oczekują rozbudowanego trybu single player, a z tego co napisałeś to w SC V tego nie uświadczymy. Totalnym szokiem były postacie alfa i omega - że aż twórcom nie chciało się wymyślić jakiś nowych postaci albo wsadzić starych postaci z nowymi strojami i wymyślić historyjkę dlaczego się nie postarzały... To już szczyt lenistwa.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1591 dnia: Styczeń 17, 2012, 21:30:00 »
Hejtowałeś, ale czegoś takiego też się nie spodziewałeś ;).

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1592 dnia: Styczeń 17, 2012, 21:38:30 »
jo a ciosy typowo parasolkowe typu "parasolka" mu zostawili xD?


PePe

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 853
    • Zobacz profil
    • Email
  • Gamertag: PePe PL
  • PSN ID: PL---PePe---PL
  • Skąd: Bielsko-Biała / Kraków
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1593 dnia: Styczeń 17, 2012, 21:38:33 »
@di - Tym większa satysfakcja :D Teraz mogę powiedzieć "A nie mówiłem" :D

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1594 dnia: Styczeń 17, 2012, 21:43:37 »
Trudno żeby gra nie osiagnela sukcesu mając taki support ze strony Namco tym razem. Poza tym sama gra jest lepsza niż SC4.

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1595 dnia: Styczeń 17, 2012, 21:50:14 »
Trochę na temat nowego Mitsa w wywiadzie z Akire: http://www.sdtekken.com/?p=756

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1596 dnia: Styczeń 17, 2012, 22:08:10 »
Pewnie musiałeś przetłumaczyć na normalny angielski całe jego wypowiedzi od początku? xD

Di

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 6149
  • Płeć: Mężczyzna
  • Objection!
    • Zobacz profil
    • Email
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1597 dnia: Styczeń 17, 2012, 22:09:58 »
Wbrew pozorom nie było źle.

Planuję zrobić więcej wywiadów i myślę, że bardzo ciekawy byłby z Diną, bo - prawdopodobnie - w końcu będzie mógł grać swoją postacią.

Bolgan

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 687
  • wydziedziczony Ojcosynopradziadownuk Volda
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Bolgan
  • Skąd: Wroc�aw
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1598 dnia: Styczeń 17, 2012, 22:42:33 »
Ja będe grał bo mi się podoba gra, to w końcu soul, może będzie nie tak dotkliwe. No ale Partoklos alfa to jeden z Najtańszych chwytów developerskich jakie doświadczyłem, to już final XIII-2 ma te same potwory ale tam jest mase zmian. Naprawdę Tago i Daishi to dwa azjatyckie nicponie. Taniość, podłość i upadek ale grać będe i tak, przynajmniej jest movement. 

Powiedzcie mi jakże niepojmującym azjatą być trzeba, ażeby ciosy postaci którą każdy chciał zaprogramować w skinie postaci której nikt nie chce.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 14:59:53 wysłana przez Hiryu »


Jesteś GRZYBIORZEM.

Ring

  • 214B
  • Hero Member
  • *
  • Wiadomości: 1431
  • You won't suffer... much
    • Zobacz profil
    • The Ring Community
  • PSN ID: Ring_PL
  • Skąd: Warszawa
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1599 dnia: Styczeń 18, 2012, 00:40:20 »
Tak czy inaczej po 17 latach Suki by nie dali, tylko jej moveset "wjebali" by w inną postać, tak jak zrobili z Xian, Natsu itp.

Nie mogę już czytac tych wszystkich narzekań. Pamiętajcie, że tej gry w ogóle miało nie być. Gdyby nie starania fanów, to nic byśmy nie mieli. Jako osoby, które uwielbiają tę serię powinniśmy supportować grę bez względu na wszystko a nie mieć nadzieję, że gra okaże się crapem bo coś tam zmienili nie po naszej myśli.

Gra jest lepsza niż czwórka pod każdym względem głównie ze względu na zmiany systemowe. SC4 poza idiotycznym critical finisherem i fatalnym online'm nie wprowadził nic nowego, a zabrał wiele (soul charge, advance i retreat guard, movement itp) przez co gra stała się po prostu nudna jak cholera. W SC5 mamy z nowości BE, CE, Just Guard, nowe silne GI, Quick step czy Guard Burst (to samo co Critical Finisher w SC4 tylko daje nam gwaranta a nie rundę). To są zmiany na tyle znaczące, że gra już nie będzie miała nic wspólnego z poprzednikiem. Na razie wszyscy, którzy mieli okazję to zagrac , grali w to jak w SC4 - ale na dogłębne zapoznanie się ze zmianami trzeba trochę czasu. Dlatego tez nie ma co się wypowiadac na temat balansu bo nikt w to jeszcze nie potrafi grać tak jak się powinno.

Zmiany systemowe balansują fakt, że część postaci została ograniczona, ale tutaj też nie wiem też czemu niektórzy robią takie zamieszanie. PePe np narzeka, że Ivy straciła połowę movesetu i stała się prostą postacią podczas gdy w SC4 pomimo jej ogromnego rozbudowania grał nią jedynie na podcinkę, unblocka, 9B czy 214B i tak naprawdę w ogóle nie korzystał z jej potencjału. Di Lizardem tez grał głównie na 66A, 1K, 3B, BB, rzuty itp. Prawda jest taka, że w każdej części SC każda postac miała sporo nieprzydatnych ciosów więc rozmiar command listy dużo nie zmienia.

/rant

Co do online'a to są trzy tryby, standardowe player i ranked match, oraz nowy Global Colosseo. Ten ostatni to coś w rodzaju większego lobby z maksymalną iloscią slotów do 50. Mają w nim być random battle, ranked tournament itp Każdy gracz jest widoczny nie ze swoim avatarem z PSN tylko specjalną kartą postaci - pomysł z BD. Już widze, jak na większości kart będa cycki albo dupy xD zdjęcie postaci można robic przy pomocy ruchomej kamery. Jest jeszcze opcja Soul Links, która pozwala na monitorowanie statystyk 3 innych graczy. Mozna zapisywac tez replaye (osiem ostatnich walk jest automatycznie zapisywanych)

Fabuła gry też ma sens i jest znacznie lepsza niż w 4... może nawet i w 3.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 00:44:06 wysłana przez Ring »

CheeseOfTheDay

  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2387
  • Płeć: Mężczyzna
  • FraudOfTheDay;f
    • Zobacz profil
    • YouTube
    • Email
  • Skąd: Cheeseland
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1600 dnia: Styczeń 18, 2012, 01:02:13 »
Heh, ja tam nie narzekam. Już nie raz postać mi zabijali, przyzwyczaiłem się xD.

Poza tym zawsze jest coś z czego można sobie jajka porobić ;d


Poza tym tak jak mówisz i wielu mówiło, gry mogło w ogóle nie być.

suuusuuu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ephemeralm
  • Skąd: music box
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1601 dnia: Styczeń 18, 2012, 03:36:33 »
patrzcie kto wrocil

Hiryu

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Wiadomości: 2317
  • Płeć: Mężczyzna
  • 活 死 永 前
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: GKHiryu
  • Skąd: Włocławek | Warszawa
  • Steam ID: GKhiryu
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1602 dnia: Styczeń 18, 2012, 03:51:30 »
Jak dobrze. Brakowało Greków w SCV . . .
Moje pięści krwawią śmiercią!

Oxva

  • Sr. Member
  • ****
  • Wiadomości: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to the family son
    • Zobacz profil
    • Email
  • Nintendo ID: Oxvasan
  • PSN ID: Oxvasan
  • Skąd: Legnica
  • Steam ID: Oxva
  • Użytkownik jest na liście obserwowanychObserwowany
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1603 dnia: Styczeń 18, 2012, 07:42:54 »
Tak czy inaczej po 17 latach Suki by nie dali, tylko jej moveset "wjebali" by w inną postać, tak jak zrobili z Xian, Natsu itp.

Nie mogę już czytac tych wszystkich narzekań. Pamiętajcie, że tej gry w ogóle miało nie być. Gdyby nie starania fanów, to nic byśmy nie mieli. Jako osoby, które uwielbiają tę serię powinniśmy supportować grę bez względu na wszystko a nie mieć nadzieję, że gra okaże się crapem bo coś tam zmienili nie po naszej myśli.


+1

Za nieco ponad dwa tygodnie wszyscy się przekonają na własnej skórze co Namco wymodziło w tej materii. Wierni fani danej postaci mogą czuć się urażeni , jednak skoro jej moveset jest ingame to zapewne kwestia czasu i pojawią się DLC ( niestety takie są trendy obecnie), czy to ze skinami czy pełnoprawnymi postaciami. Lepsza masa DLC i support dev'ów niż samo wydanie gry i jednego dwóch patchy, hotfix'ów.
Cytuj
W ogóle wiecie ze Oxva miał kiedyś długie włosy i nie wyglądał jak white trash prosto z getta, który zabije cie za fajkę?

suuusuuu

  • Full Member
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
    • Email
  • PSN ID: ephemeralm
  • Skąd: music box
Odp: Soul Calibur 5 - news & info
« Odpowiedź #1604 dnia: Styczeń 18, 2012, 08:37:05 »
mnie sie patsuka podoba do tego stopnia, ze normalny patroklos powinien gtfo bo wyglada jak cholernie ciezki bol plecow